Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tekmovanje v praktičnem streljanju s pištolo GAMELJNE 22.1.
Rajko, sedaj pa ga malo biksaš. To je forum za natančno streljanje in ne dinamično. Bom pa izkoristil priložnost ter povprašal, katera konkretna disciplina je to ter po kakšnih pravilih se bo odvijala?
Odgovori
g. Rajko Lesjak, če se lahko tako izrazim. Imamo nekaj pripomb na tvoj razpis, pod prvo semo te že večkrat opozorili, da se tvoji termini pokrivajo z ostalimi, očitno ti to ne zaleže. Prosimo za v bodoče, da se to ne bo več dogajalo.
Iz tvojih razpisov je bila vedno poudarjena VSEBINA varnost tekmovalcev..????? kaj pa tokrat, sprašujemo te, ali si že tekmoval tako disciplino v zaprtem prostoru, to presega vse normative kar se tiče pravil dinamičnega (ali sorodnega) streljanja, saj s tem spravljaš tekmovalce v nevarnost, pač to je presoja vsakega posameznika. Lastnika strelišča ne poznamo vem samo to, da prevzema veliko odgovornost, ki sloni na nas vseh. Čas je, da začneš razmišljati v to smer, in sprejmi moj nasvet dobronamerno. Pa veliko sreče vam želim. lp
Odgovori
"str Napisal:g. Rajko Lesjak, če se lahko tako izrazim. Imamo nekaj pripomb na tvoj razpis, pod prvo semo te že večkrat opozorili, da se tvoji termini pokrivajo z ostalimi, očitno ti to ne zaleže. Prosimo za v bodoče, da se to ne bo več dogajalo.
Iz tvojih razpisov je bila vedno poudarjena VSEBINA varnost tekmovalcev..????? kaj pa tokrat, sprašujemo te, ali si že tekmoval tako disciplino v zaprtem prostoru, to presega vse normative kar se tiče pravil dinamičnega (ali sorodnega) streljanja, saj s tem spravljaš tekmovalce v nevarnost, pač to je presoja vsakega posameznika. Lastnika strelišča ne poznamo vem samo to, da prevzema veliko odgovornost, ki sloni na nas vseh. Čas je, da začneš razmišljati v to smer, in sprejmi moj nasvet dobronamerno. Pa veliko sreče vam želim. lp
Mislim da je pri vaših tekmah več pomanjklivosti glede varnosti,kar je bilo že na tem forumu razvidno iz slik,glede pokrivanj tekem pa spet ista in stara pesem!
Ste kot eni pet letni otroci,pa še ti otroci se med sabo na lepši način zmenijo!
Organizatorji skličite sestanek in že enkrat za vselej uskladite datume,ne pa da tule smetite temo itd.
Sramota! [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_pray.gif[/img]
Odgovori
Vsak ima pravico povedati svoje mnenje, daj prosim naslednjič dobro poglej slike potem pa komentiraj, tukaj si v zmoti. Temo, ki jo pa omenjaš sem pa še kar večkrat poudaril, žal brez uspeha so pač različni interesi, ja res škoda. lp
Odgovori
"str Napisal:Vsak ima pravico povedati svoje mnenje, daj prosim naslednjič dobro poglej slike potem pa komentiraj, tukaj si v zmoti. Temo, ki jo pa omenjaš sem pa še kar večkrat poudaril, žal brez uspeha so pač različni interesi, ja res škoda. lp

g. Boris Zafran - temo, ki jo je omenil Sandi - varnost, slike ... sem pred časom načel jaz po objavi slik za ene od vaših tekem. Sandi je bil pa eden od udeležencev v debati. Mislim, da bo treba malce pobrskat po spominu ali pa si bo treba začeti zapisovati stvari.

"str Napisal:Iz tvojih razpisov je bila vedno poudarjena VSEBINA varnost tekmovalcev..????? kaj pa tokrat, sprašujemo te, ali si že tekmoval tako disciplino v zaprtem prostoru, to presega vse normative kar se tiče pravil dinamičnega (ali sorodnega) streljanja, saj s tem spravljaš tekmovalce v nevarnost, pač to je presoja vsakega posameznika. Lastnika strelišča ne poznamo vem samo to, da prevzema veliko odgovornost, ki sloni na nas vseh. Čas je, da začneš razmišljati v to smer, in sprejmi moj nasvet dobronamerno. Pa veliko sreče vam želim. lp

Lahko prosim za pojasnitev še nam "nevednežem" zakaj smo v nevarnosti, če se bomo udeležili te tekme? Meni to glede na prejšni post izgleda kot blatenje, da bi se strelci udeležili drugega tekmovanja, ker se pač termini pokrivajo.
Odgovori
Po katerih pravilih pa bo ta tekma? Glede na to, da ima tekma naslov v "praktičnem" streljanju a bo to po pravilih IPSC? Bo potekalo vseh 5 strelskih vaj istočasno ali se bodo proge postavljale naknadno?
Odgovori
"N Napisal:Po katerih pravilih pa bo ta tekma?...

To tudi mene zanima - verjetno bodo kakšna "železna" pravila... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

"N Napisal:...Bo potekalo vseh 5 strelskih vaj istočasno ali se bodo proge postavljale naknadno?

Glede na majhni varnostni kot obračanja cevi, ki je možen v dvorani, bi lahko bila postavljena (po moje) največ dva stage naenkrat, pa še to bi tekmovalci lahko (zaradi varnosti - ker ni ustreznih varnostnih pregrad med stages) streljali izmenično - en odstrelja na levem stage, popišejo, polimajo,... nato strelja drugi tekmovalec na drugem stage, popišejo, polimajo,... nato zopet naslednji strelja na levem stage (če sta samo dva stages naenkrat)... Tako si jaz to predstavljam. [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]
Odgovori
Pravzaprav, tudi če je pet tekem na isti dan to ni nujno slabo - za strelce. Ti bodo prišli na tisti tekmo kjer je dobro vzdušje in najboljša organizacija. Strelsko društvo, ki bo imelo prazno strelišče in posledično tudi blagajno, pa bo moralo razmisliti ali prestavi svoj termin takrat ko vlada splošna strelska abstinenca ali pa dvignit nivo. Konkurenca je zajebana reč, strelska srenja pa bo s tem samo pridobila.
Po drugi strani pa opažam kako tle na forumu nekateri ne morejo mimo še tako majhne priložnosti drug drugemu hodit po prstih, kar je vse prej kot konstruktivna izmenjava mnenj. Mogoče bi poleg že utečenih disciplin za letos uvedli še posebno kategorijo "strelec.si" kjer bi se na strelski liniji koj izmerilo koliko ima kdo dolgega in kako daleč mu nese? Mogoče se bodo potem tudi na forumih začeli obnašati kot normalni, primerno vzgojeni odrasli ljudje?
Odgovori
"sandiru Napisal:...Mislim da je pri vaših tekmah več pomanjklivosti glede varnosti,kar je bilo že na tem forumu razvidno iz slik,glede pokrivanj tekem pa spet ista in stara pesem! ...Organizatorji skličite sestanek in že enkrat za vselej uskladite datume,ne pa da tule smetite temo itd....

Se strinjam s teboj. Glede usklajevanja terminov tekem pa mislim, da bo bolj težko. Pri ASZS so tekme takrat, ko vojska odobri termin uporabe strelišča - lani so to potrjevali posameznemu SD samo za cca mesec vnaprej, tako da se ni vedelo, kdaj boš dobil termin. Tudi če bi zaprosil za vse sobote v mesecu, bi dobil verjetno odobren samo en termi (max dva na mesec) - pa zopet ne veš katera sobota bi to bila. "Veteran" ima na mesec (se mi zdi - nisem šel ravno delat statistike) cca tri različne tekme, pa tekmovanja pod okriljem SZS, pa lovske tekme, pa razne veteranske lige, potem so tukaj še štajerci, ki imajo svojo ligo pa razne klubske tekme in treningi, katerih še sploh nisem omenjal, pa tekme v tujini, pa "strela", ki ima - hm niti ne vem koliko tekem, ker me po enem ogledu njegove tekme to ni več zanimalo. Tukaj sem omenjal samo "preciznjake", sedaj pa lahko začnem še "dinamiko", potem ti bo pa koledar vikendov čisto poln - večkrat. Tukaj še sploh nisem prišel do vseslovenskega pojava "favšije" - dajmo organizirat na isti datum, samo da se zaj..e drugega...

Jaz probam (če imam prosto - ker delam tudi weekende in imam prosta samo kakšna dva, pa imam tudi družino, katera ima sigurno prednost pred mojim hobijem - kar tudi strelstvo na tem nivoju je [img]{SMILIES_PATH}/icon_idea.gif[/img] ) odstrelit v petek kakšno "dinamiko", v soboto pa kakšnega preciznaka, potem je pa tudi tukaj finančni vidik (štartnine, municija,...),... zato izbiram samo iz mojega vidika kvalitetnejše tekme - pač selekcioniram in ločujem "solato od plevela"... [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_idea.gif[/img] Tako si je pač potrebno postavit prioritete in se odločit kam, oz. česa se udeležiti. Sigurno bodo nekateri gledali samo na kvaliteto, nekateri bodo pač hodili samo na ene tekme, ker jim je stil streljanja tam všeč, drugi bodo hodili na neke tekme, ker je tam njim domača družba, eni bodo hodili na tekme, ker čutijo neko dolžnost tja hodit, eni so neformalno "zaprisegli" neko slepo sledenje določeni osebi (no mather what - in better and worst...), zopet drugi so ustrahovani in pod hudi psihičnimi pritiski raznih "organizatorjev" [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] , tako da niti ne upajo pomisliti, da bi mogče raje šli kam drugam, zopet drugi...

@Kristian - tudi ti imaš kar prav. To idejo:
"Krist Napisal:... Mogoče bi poleg že utečenih disciplin za letos uvedli še posebno kategorijo "strelec.si" kjer bi se na strelski liniji koj izmerilo koliko ima kdo dolgega in kako daleč mu nese? ...
bi bilo pa dobro kar patentirat. Zgleda, da bo šla v promet... [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] Samo se mi zdi, da bi nekateri hoteli na vsak način tudi tukaj goljufat (merjenje dolžine "onega" skupaj z jajci - še raje od trtice, razni podaljški in podloge onega, pumpice za morebitno podaljšanje, lepša/številčnejša/boljše usposobljena in opremljena spremljevalna ekipa za stimulacijo, uživanje raznih nedovoljenih poživil, merjenje onega z zaletom,...)... [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]
Odgovori
"pmari Napisal:Samo se mi zdi, da bi nekateri hoteli na vsak način tudi tukaj goljufat (merjenje dolžine "onega" skupaj z jajci - še raje od trtice, razni podaljški in podloge onega, pumpice za morebitno podaljšanje, lepša/številčnejša/boljše usposobljena in opremljena spremljevalna ekipa za stimulacijo, uživanje raznih nedovoljenih poživil, merjenje onega z zaletom,...)... [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]
ubijaš s temle razmišljanjem pmarijan [img]{SMILIES_PATH}/icon_razz.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] ...

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
"b Napisal:
"pmari Napisal:...lepša/številčnejša/boljše usposobljena in opremljena spremljevalna ekipa za stimulacijo,...
ubijaš s temle razmišljanjem pmarijan [img]{SMILIES_PATH}/icon_razz.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] ...
Ajd!

...upam iti stavit, da ti je bil ta del razmišljanja najbolj všečen... [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_surprised.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]

Ajd!
Odgovori
Res, da gre za razno razne dolžine kratkocevnega "orožja", s strelstvom nima nič skupnega. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Pozdravljeni.

Strelsko društvo DUM DUM, katero odstopa prostor za izvedbo tekmovanja, ne prevzema nobene odgovornosti glede organizacije tekmovanja, uporabe pravil, prekrivanja terminov ali objav organizatorja.

SD DUM DUM
Odgovori
Kar se tiče usklajevanja terminov, je po mojem mnenju, šlo že vse krepko mimo. Trije organizatorji, ki imajo približno enako ponudbo, se pač ne morejo, nočejo ali kako drugače "ejo" dogovoriti.
Če hoče tekmovalec nastopati v ligi, se kar mora odločiti za samo enega organizatorja, ker nisem popolnoma siguren, da bi lahko tekmoval pri dveh. Če bi bile tekme organizirane samo kot turnirji in ne kot liga, bi bilo za tekmovalce precej lažje in bi si večkrat lahko privoščili "izlet" v neznano.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Če bi se organizatorji malo bolj potrudili pri nagradah(ne samo pri štartnini) [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] bi bila dilema kam na tekmo hitro rešena. [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img]
Odgovori
V tej sezoni, naj bi na vsaki tekmi, namesto medalj, prvi trije dobili "kuverte" v vseh disciplinah. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_liar.gif[/img]
Odgovori
Glede na majhni varnostni kot obračanja cevi, ki je možen v dvorani, bi lahko bila postavljena (po moje) največ dva stage naenkrat, pa še to bi tekmovalci lahko (zaradi varnosti - ker ni ustreznih varnostnih pregrad med stages) streljali izmenično - en odstrelja na levem stage, popišejo, polimajo,... nato strelja drugi tekmovalec na drugem stage, popišejo, polimajo,... nato zopet naslednji strelja na levem stage (če sta samo dva stages naenkrat)... Tako si jaz to predstavljam. [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img][/quote]

Hitreje gre če odstreli eden,nato drugi in potem skupaj limajo in štejejo.
Odgovori
Bobo, tukaj ti vračam odgovor nihče ti ne brani, da tekmuješ na tem tekmovanju, kar se pa tiče besede.....nevednežev...se pa kar strinjam mislim, da boste potrebovali kar še nekaj časa, da boste prišli do zaključka. Osebno me zanima, koliko imaš izkušenj na področju praktičnega streljanja???

Fantje vse tole kar se zadnje čase dogaja na forumu presega že vse meje okusa. Kdo je komu simpatičen ali ne prihaja preveč do izraza čas je, da končno (velja za posameznike) ozdravite vaše komplekse mi je pa v veselje, da vas osebno ne poznam in mislim, da nisem nič zamudil.

Zoisi...tvojega posta ne razumem preveč slovničnih napak, zato ti naslednjič priporočam, če že pišeš v imenu nekoga drugega mu ne delaj sramote.
Praviš, da so bila moja vprašanja provokativna, ja odvisno kako si jih tolmačiš, za nekatere je to težavnostne stopnja, ali pa nočejo razumeti.
Tvoje misi, ki si jih navedel v zadnjem stavku bodo pa kar držale......ja čista brca v temo.
Sprašujem se, kako ste sploh postali strelci ???? ko pa ste tako nestrpni, to z našo dejavnostjo nima nič skupnega.Upam, da bo to prebral še nekdo drug.

Bobo, v bodoče se bolje prepričaj ko nekoga imenuješ.....mogoče pa obstaja še kakšen drug pisec. Prosim za pojasnilo.

lp boris
Odgovori
"str Napisal:Osebno me zanima, koliko imaš izkušenj na področju praktičnega streljanja???

Brca v prazno. Tisti trije vprašanji ne morejo biti mišljeni nič drugače kot provokacija. Bobo je pomoje par nivoje višje kot vi strela. Tako da če ga poznaš pa malo spremljaš njegove dosežke in udestvovanje praktičnih tekem bi se lahko malo ugriznil v jezik, saj po modrovanju ki si ga nam pokazal precej veš o praktiki.
Torej ali ne veš prav veliko ali pa probaš Bobota diskreditirati.
S tem tudi zapuščam debato, tako da strela sedaj lahko začneš še malo prek mene blatit [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

LP
pa veselo pokanje.
Odgovori
"Pri Napisal:Rajko, sedaj pa ga malo biksaš. To je forum za natančno streljanje in ne dinamično. Bom pa izkoristil priložnost ter povprašal, katera konkretna disciplina je to ter po kakšnih pravilih se bo odvijala?
Disciplina-nepomembno..
Pravila-eno in edino-20ali30e..
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)