Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Predlog-Ideja
#1
Živjo

Skoraj sigurno vas je ogromno že slišalo za dopisne lige v tekmovanjih z zračno puško. No en predlog imam tudi jaz. Kaj če bi si sami tu na forumu organizirali eno manjšo dopisno ligo s kratkocevnim orožjem.
Sicer je tako kot pri vsaki stvari vprašanje poštenosti ampak saj bi to počeli za svoje veselje plus tega bi bil to še resen trening.
Pač v mislih sem imel da bi določen dan v tednu šel na trening, drugo tarčo ki bi bila le za tekmo (ostalo pa trening), preštel in poslikal ter pripopal na forum.
Kar se tiče štartnin ki jih praktično ni bi pa zadevo uredil tako da se nekomu (predlagam admina) plača enkrat mesečno 5 eur katere bi po dveh mesecih porabili za piknik in prijatelsko tekmovanje. Teh 5 eur bi dali enkrat na mesec v blagajno. Seveda ta prispevek ne bi bil obvezen ampak bi ga vplačali le tisti ki bi hoteli na piknik-tekmo varianto.
Aja, kategorija je VK pištola, revolver.

Samo misel

LP
Odgovori
#2
ideja ni slaba ampak tudi na takšni dopisni tekmi potrebuješ sodnika...
Odgovori
#3
Ni treba...

Samo poslikaš in nalimaš score (sodniki so pa itak vsi ki sliko vidijo). Načeloma zanimivo, edino tisto s pobiranjem denarja dvomim, da je smiselno, da se Admina obremenjuje s tem..
Odgovori
#4
Ideja ni slaba (taka ideja za forumaški piknik se menda pojavi vsako leto, vendar se nikoli še ni realizirala), tisto z denarjem pa ni smiselno, ker v nobenem primeru ne košta na osebo več kot 15 eur, ta znesek pa lahko plača zainteresirani z udeležbo pri prijavi na tak "forumaški piknik", kar je lahko cca teden dni pred takšnim dogodkom...
Odgovori
#5
"Zoisii" Napisal:"...Samo misel.."
Odpri anketo, kjer bi se uporabniki lahko, o tej zadevi, opredelili. Ker imam občutek, da zelo malo strelcev - tekmovalcev, spremlja ta forum ali se vsaj iz njega še ni nič naučilo [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] , bi moral tisti, ki ga spremlja, vpisati tudi število možnih udeležencev lige. Na podlagi števila, se lahko nadaljuje projekt, ki kakor vem, ni ravno nezahteven ( izkušnje iz dopisne lige z zračnim orožjem ).
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#6
"Mato" Napisal:Ni treba...Samo poslikaš in nalimaš score (sodniki so pa itak vsi ki sliko vidijo).
no, v takšnem smislu sem mislil. načeloma bi brez "sodnikov" imeli same prvake z 201 krogom od 200 možnih [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
v tujini je tako, da dežurni na strelišču s podpisom jamči, da je bilo vse izvedeno po regelcih...
Odgovori
#7
"Friderik Koletnik" Napisal:
"Mato" Napisal:Ni treba...Samo poslikaš in nalimaš score (sodniki so pa itak vsi ki sliko vidijo).
no, v takšnem smislu sem mislil. načeloma bi brez "sodnikov" imeli same prvake z 201 krogom od 200 možnih [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
v tujini je tako, da dežurni na strelišču s podpisom jamči, da je bilo vse izvedeno po regelcih...

Glede na to, da se tudi na marsikateri tekmi, kjer so sodniki fizično prisotni, dogajajo "čuda muda", ne vem, kako bi lahko verodostojno sprejeli takšne "dopisne" rezultate...
Odgovori
#8
Lej to je pa stvar posameznika. Ponavadi gre pri dopisnih tekmah izključno in samo za integrireto ljudi. In jaz rezultatom pač verjamem, če ima pa kdo potrebo streljat na tarčo Nkrat in goljufat na dopisni tekmi pa kr naj, če mu to prinaša zadovoljstvo kdo sem jaz da bi takim kvaril veselje...

Povsem enako velja na tekmah. Pravila so več al manj jasna in tisti ubožčki, ki čutijo potrebo, da goljufajo so pač pomilovanja vredni in kar naj goljufajo dalje (to da organizator to tolerira je pač druga stvar) če jim to prinaša zadovoljstvo in veselje (meni se taki smilijo...).
Odgovori
#9
Mato, se ne bi mogel bolj strinjati!
Odgovori
#10
"Mato" Napisal:.... in goljufat na dopisni tekmi pa kr naj, če mu to prinaša zadovoljstvo kdo sem jaz da bi takim kvaril veselje...
Pr ZPju je na koncu finalna tekma, ki pa ni dopisna. Je bila baje že večkrat situacija.. "pismo, celo leto smo delali po 370 - sam tukaj pa nam nikak ni šlo, komaj je teh 340 ratalo" [img]{SMILIES_PATH}/eusa_liar.gif[/img]
se torej na koncu lepo vidi, kakšni rezultati so bili vedno poslani [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img]
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#11
Da dopolnim, kaj se dogaja pri dopisni ligi z zračnim orožjem.
Vsi, ki se prijavijo, plačajo štartnino za dopisni del. Poštenje je, že zdavnaj, pozabljena dobra lastnost človeka in ker ni nikakršne kontrole, se goljufa z rezultati, ki se jih pošilja organizatorju.
Kakšen teden po zaključku dopisnega dela, se strelja polfinale "v živo". Za nastop se plača štartnina.
Potem se zopet čez kakšen teden strelja finale. Seveda, se zopet plača štartnina. Brez polfinala se v finale uvrstijo ekipe in posamezniki disciplin, kjer je bilo manj prijavljenih. O številu odloča organizator.
Če primerjamo organizatorja te lige, z nekaterimi organizatorji lig preciznega streljanja, lahko pridemo do enakega zaključka. Boli jih k..., če se goljufa, glavno je, da ne zmanjka nastopajočih.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#12
Ja ker se plačuje zato pa bi ta stvar bila zastonj. Kesh je zgolj za žretje in pitje, če bi bila finalna recimo ali pa samo nažiranje - itak se plača preden se organizira...
Odgovori
#13
Živjo ideja je zelo zanimiva ter tudi izvedljiva. Mislim, da bi se lahko uporabili rezultati iz drušvenih oziroma klubskih treningov, ki se
izvajajo tedensko ( pri nas je tako ). Ta rezultat bi se lahko uporabil, ker je na treningu navzoče več strelcev in trener. Mislim, da se vsak
toliko spoštuje, da ne goljufa in tudi rezultati se beležijo. Potrebno je doreči z katerim orožjem se strelja (standard ali serijka puška ) in število strelov. Rabimo samo organizatorja. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Odgovori
#14
Rečemo 20 strelov?
Odgovori
#15
Se strinjam. Za prvo kolo se tudi ponudim za vodenje rezultatov.
Recimo en mesec vsak teden do petka naj se na strelca nalima fotka in prešteta tarča. Pa naj se predhodno folk prijavi da je lažje vpisovat.
Odgovori
#16
Aja, pa da zadeva ne bi bila v smislu; smo odgriznili več kot lahko prežvečimo naj se strelja s katerimkoli kratkocevnim orožjem, z odprtimi merki in strelivom na centralni vžig.

LP
Žiga
Odgovori
#17
"Zoisii" Napisal:"... naj se na strelca nalima fotka in prešteta tarča..."
Kako pa mi, ki s takšno tehniko ne razpolagamo, je ne obvladamo, oziroma "oba troje"? [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#18
Pomojem nima smisla tu kaj dosti komplicirat...

Greš streljat posnameš tarčo napišeš s čim si streljal in rezultat+slika in to je to. Grupira se lahko še potem...
Odgovori
#19
Mislim da je 357 želel povedati da ni ravno domač s fotoaparatom oz. pripenjanjem fotk na forum.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#20
Točno to. [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)