Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nadaljevanje o baje
#1
"markojelen" Napisal:...Drugace pa je org. vprasal na koncu za mnenja, nekaj nas je bilo proti, nekaterim je bilo ok, tako da se morajo sami odlocit ...

Baje, da sta dva dvignila roko, da sta proti, en je rekel (ali je mislil resno, ali se je zajeb...l se ne ve), da bi šli na 40 strelov [img]{SMILIES_PATH}/eusa_pray.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_shifty.gif[/img] , ostali so pa bili tiho in se baje avtomatsko šteje, da če se niso izrecno izjasnili, da so proti, so torej za... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
#2
"Mato" Napisal:Meni osebno bi bolj sedlo za ligo streljat 10 strelov ali tako kot dosedaj 15.

no ja no. 10 strelov... tota pa je malo huda. da se bom jaz (pa še par takih s štajerskaga konca) peljal(i) 250km na eno stran za 10 šusov...
z 20 streli se je tudi časovno lepo izšlo pa ni bilo panike za 5 disciplin mnogoboja- kot po navadi. 5 disciplin pa je itaq omejitev,ki se štejejo za mnogoboj.
Odgovori
#3
Meni osebno najbolj odgovarja 15 strelov, 10 je pa vseeno premalo.
Tudi z 20-imi se da, sam gre brez veze čas pa €.
#M.T.R.O.#

Odgovori
#4
Zanimiv tale BAJE.
Ni ga bilo na tekmi in že ve, da so bili vsi ostali tiho in da se je kar sprejelo da so za.
Kdor je bil na tekmi je slišal moje mnenje, da sem osebno pristaš 15 strelov, da pa dajem
v "referendum", kaj si mislijo sami strelci. Samo dva sta bila za 15 strelov, kakšnih 5 da jim
je vseeno, vsi ostali pa da je 20 OK. Ker komisija ni imela popolnoma enotnega stališča,
lahko sporočim, da je referendum uspel in ste pripomogli pri odločitvi, da se obdrži
20 strelov.
Tudi tarče pri MK in VK optika so bile dobro sprejete. Po 1, oz. po 2 strela na vsako.
Hvala za obisk in sodelovanje.
Org
Odgovori
#5
"veteran" Napisal:Zanimiv tale BAJE.
Ni ga bilo na tekmi in že ve, da so bili vsi ostali tiho in da se je kar sprejelo da so za.
Kdor je bil na tekmi je slišal moje mnenje, da sem osebno pristaš 15 strelov, da pa dajem
v "referendum", kaj si mislijo sami strelci. Samo dva sta bila za 15 strelov, kakšnih 5 da jim
je vseeno, vsi ostali pa da je 20 OK. Ker komisija ni imela popolnoma enotnega stališča,
lahko sporočim, da je referendum uspel in ste pripomogli pri odločitvi, da se obdrži
20 strelov.
Tudi tarče pri MK in VK optika so bile dobro sprejete. Po 1, oz. po 2 strela na vsako.
Hvala za obisk in sodelovanje.
Org


[img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Odgovori
#6
20 strelov pri pištoli je preveč. Odmori med streljanjem(menjava tarč pri boljših strelcih)in podobni izumi,ne hvala.
lp Simon
Odgovori
#7
"veteran" Napisal:Zanimiv tale BAJE.
Ni ga bilo na tekmi in že ve, da so bili vsi ostali tiho in da se je kar sprejelo da so za...

Ne rabim it na tekmo, da bi vedel vsaj del tega, kaj se je na njej ali po njej dogajalo [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] (od "izgube" rezultatov za celjske strelce v kategoriji vojaška puška (češ: jeb.t ga, boste medalje že dobili drugič [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img] ), do ponovnega goljufanja nekaterih boljših strelcev (dva lahko takoj imenujem, pa sta ugledna strelca in jima ne bi rad kazil slave) glede podlaganja pesti pod kopito (odprti merki),...), tako da ta tekma je bila isti "šmoren", kot so bile prej tvoje tekme, samo, da se je sedaj imenovala malo drugače in kao boljši sodniški kader, kot si ga imel dosedaj (kao zaradi tega, ker je del sodnikov sicer drugače dobrih in izkušenih, drugi del pa veliko pojma o tem, kaj naj bi tam sploh počeli ni imelo). Saj ne rečem - mogoče kdaj v prihodnosti celo pridem odtekmovat kakšno tekmo ZSL (bolj zaradi povabila sostrelcev prijateljev) - ampak verjetno bolj poredko, če se bo kvaliteta, ki smo jo lani dosegli pri ASZS (ja - tudi jaz sem deloma k temu pripomogel) tako na tak poceni in lahek način sedaj izgubila...

Upam, da se še zmeraj motim za dobro nadaljevanja te lige - bo pokazala naslednja tekma. Do tačas pa: Pamet v roke in se pišemo zopet po naslednji tekmi... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]
Odgovori
#8
"sjapelj2" Napisal:20 strelov pri pištoli je preveč. Odmori med streljanjem(menjava tarč pri boljših strelcih)in podobni izumi,ne hvala. lp Simon
že bil kdaj na kakšni drugi ligi? 5 strelov 5 minut. menjava tarč, 10 strelov v 10 minutah- menjava tarč in ponovitev vaje.
kako pa bi izgledalo, če bi 20 strelov nažgal v eno tarčo? osebno ne vidim problema, da se tarča ne menja, kjer ni potrebno ampak lahko bi vseeno vsem dali sveže tarče ob menjavi. okrog 20 in več strelov ti lahko povejo o tem strelci, ki imajo malo več kilometrine za sabo- jih je bilo kar nekaj prisotnih. časa je več kot dovolj. je treba pač malo kondicijsko trenirat pa bo vse OK [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] .
Odgovori
#9
"pmarijan" Napisal:glede podlaganja pesti pod kopito (odprti merki),...)
jaz sem bil pri prvem strelu opozorjen, da ne držim puške pravilno- sudja me je imel nonstop na okah [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] . kaj se je dogajalo v drugih rundah pa ne vem...
Odgovori
#10
[img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] zgleda, da se je linijski osredotočil preveč na tebe (če si pa očitno hotel goljufati) [img]{SMILIES_PATH}/icon_razz.gif[/img] in ni toliko gledal drugih, pa so nekateri izkoristili priložnost (so jih pa zato videli drugi, ki so to opazovali bolj od zadaj)...
Odgovori
#11
bil sem edini strelec v 1. rundi tako, da se ja lahko osredotočil name [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]
Odgovori
#12
Pa je treba iti na tekmo, jo doživeti in potem argumentirano pokomentirati, ne pa rekla kazala
skoraj žaljivo degradirati sodnikov kar tako. In so delali precej. Razlika 20 strelov se je najbolj
poznala ravno pri pistoli. Naslednjič bomo še dodatno okrepili ta del.

Vsem sodnikom in pomočnikom:
(Rossetto, Japelj, Jereb, Doljak, Podkrajšek, Gregorc, Krsmanović, Masnec x2, ekipi 4 pomočnikov in tudi Andražu Sterletu)
se zahvaljujem za vložen trud.
Nobenega goljufanja no bilo. Sodniki ves čas prisotni. Dobri. Hitri.

Začeli smo streljati ob 9 uri. Tekmovalcev zelo veliko. Končali streljati ob 13.10.
Ob 13.15 prvi začasni rezultati, ob 13.45 vsi rezultati. Ob 14.15 zelo zanimivo žrebanje
nagrad, ob 14.30 podelitev, 14.45 pospravljeno. Kar pa tisti, ki so bili tam vedo.

In za tiste, ki ste bili tam, še pojasnilo v zvezi z zapletom pri vojaški puški.
Smo v nedeljo dopoldan pregledali vse papirje in ugotovili zakaj je prišlo do napake.
Ekipa treh tekmovalcev pri prijavi ni navedla discipline vojaška ampak VK puška.
Na strelski liniji pa so sodniku povedali, da streljajo disciplino vojaška puška, kar je sodnik tudi
zapisal in puške pregledal. Pri podeljevanju pa jih ni bilo na seznamu. Tudi v pogovoru v nedeljo
so priznali svoj del napake. Nobenega jebtega, ampak dobijo svoje medalje naslednjič.

Če je od toliko tekmovalcev edini nezadovoljen tisti, ki ga na tekmi sploh ni bilo, mislim, da je
kar v redu.

Org
Odgovori
#13
"veteran" Napisal:...Če je od toliko tekmovalcev edini nezadovoljen tisti, ki ga na tekmi sploh ni bilo, mislim, da je kar v redu...

...jaz sploh nisem nezadovoljen, ampak ravno obratno (zato, ker me tam ni bilo)... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Ljudje so pač navajeni bit tiho in se ne izpostavljat, pa raje dol požirajo (nekateri tudi zato, ker opozarjanje sploh ne pomaga), pol pa jamrajo en drugemu (doma, v gostilni, sostrelcem po telefonu...) in so nezadovoljni - jaz se pa tega nisem nikoli navadil (no, saj zato pa nič nimam - ampak spim pa mirno [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] ), pa tako pač skrbim za splošno dobro in opozarjam na napake (tudi drugje, ne samo tukaj)...

Še nasvet - naslednjič, ko boš vprašal množico po mnenju, ji ponudi vse tri možnosti glasovanja (za, proti, vzdržani), pa bo odločitev legitimna (če bo sprejeta večinsko, ne pa avtokratsko)...
Odgovori
#14
Torej...tisti, ki so bili tam se "niso upali" čivkati....potem pa nekdo sliši za izmenjavo mnenj doma, v gostilni, po telefonu in se mu zdi moralno upravičeno in v vsesplošno dobro strelstva to objaviti na forumu... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img]
Odgovori
#15
Da - popolnoma nobenega dvoma v moralnosti mojega pisanja nimam (kaj si pa ti ali kdo drug misli, je pa pač tvoja/njegova stvar - zato pa živimo v informacijski dobi, da ni treba biti na dveh mestih naenkrat, da bi izvedel v nekaj minutah, kaj zanimivega ima kdo za sporočiti) [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Nekdo mora opozarjati na napake - sicer lahko človek (ki svojih napak ne vidi ali si jih ne prizna) zmotno misli, da je vse OK in da dela v redu, ter da so vsi zadovoljni in spremembe ali trud za izboljaše ni potreben in to je sigurno v vsesplošno dobro ...

Za vse, kar sem opozoril, se bo počasi pokazalo, da sem imel prav, ampak tebi je očitno bolj pomemben avtor pisanja, kot pa njegova vsebina [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] ...
Ravno tako vemo za jedersko nesrečo na Japonskem - smo tudi lahko gledali poročila o nje, pa nihče od nas ali od naših novinarjev, ki so to poročali ni bil tam, pa amerika ima temnopoltega predsednika - ampak - a bi ga moral videti sam na svoje oči v živo, da bi verjel - je to enako merilo moralnosti zate, [img]{SMILIES_PATH}/icon_idea.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img], ali je družbeno moralno sprejemljivo samo tisto, kar paše avtorju vsebine (pa naj bo to časopis, TV, ta forum in naše objave tukaj, ali pa čvekanje med prijatelji)?...
Odgovori
#16
Vsekakor je bolje če se pritožba naredi na mestu in takoj, da ni nejasnosti. Je prav, da se tudi napiše (čeprav bi bilo še lepše, če bi bil avtor tisti, ki je te "napake" videl) in opozori a kredibilnost je toliko večja, če se to naredi na licu mesta.

Mislim, da si bo treba vbit v te naše betice, da vsaka kritika ni jamranje in metanje polen pod noge, da če se oglasiš na tekmi pred ostalimi strelci z nekim resnim mnenjem ali pritožbo to ni nič slabega ali čudnega (pa čeprav morda kak golaž lover kaj stoka ali godrnja).

Sam ne bom nič komentiral, ker me na tekmi pač ni bilo in nisem videl in za moje pojme je bila tekma regularna in poštena, ker na samem mestu ni (očitno, po detajlih, ki sem jih uspel prebrati) bilo pritožbe. Mislim pa, da ne bi bilo prav nič narobe, če se glede (in v okviru) na pravila opozori sostrelce in sodnike na morebitna odstopanja od pravil in to, da je nekatere strah (se jim ne da - to več pove o njihovem odnosu do streljanja kot vse ostalo, če je tako) povedati (samo zato da ne bo špetira), da je nekaj narobe je žalostno.


PS: Priznam sem tudi sam kriv podobnega saj sem kar na nekaj tekmah opazil kake "čudne" prijeme in bil tiho obljubim, da ne bom več.
Odgovori
#17
"Friderik Koletnik" Napisal:
"pmarijan" Napisal:glede podlaganja pesti pod kopito (odprti merki),...)
jaz sem bil pri prvem strelu opozorjen, da ne držim puške pravilno- sudja me je imel nonstop na okah [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] . kaj se je dogajalo v drugih rundah pa ne vem...

Mene je sodnik opozoril, puska pa je tudi bila pregledana..
Sej zato pa je tam, da te prvic opozori, drugic pa sankcionira.. Jaz se nisem bil na tekmi ASZS ali treningu, zato pa tega nisem vedel..
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#18
"markojelen" Napisal:
"Friderik Koletnik" Napisal:
"pmarijan" Napisal:glede podlaganja pesti pod kopito (odprti merki),...)
jaz sem bil pri prvem strelu opozorjen, da ne držim puške pravilno- sudja me je imel nonstop na okah [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] . kaj se je dogajalo v drugih rundah pa ne vem...

Mene je sodnik opozoril, puska pa je tudi bila pregledana..
Sej zato pa je tam, da te prvic opozori, drugic pa sankcionira.. Jaz se nisem bil na tekmi ASZS ali treningu, zato pa tega nisem vedel..

Kako pa se je pregled orožja izvajal - samo vizuelno od daleč (se je pogledalo samo kakšne merke imaš gor), ali tudi bolj podrobno (merjenje proženja, dejanski kaliber orožja - saj vemo, da imajo eni že zdavnaj zamenjane cevi in kalibre z veliko bolj konkurenčnimi,...)...

Nekako ugotavljamo tisti (ki smo kdaj sodelovali pri podajanju predlogov, oz. pri snovanju kakšnega amaterskega strelskega pravilnika), da se preveč trudimo in hočemo razložit detalje, ko pa 90% tekmovalcev sploh ne preštudira pravilnika in ne ve (niti teoretično), kakšne so strelske preddispozicije in položaji.
Res pa je tudi, da je to tudi naloga linijskega sodnika, da pred tekmovanje vsaki skupini posebej razloži posebnosti in pogoje v disciplini, katero tudi sodi in nadzoruje, drugi del resnice pa je, da če položaja nisi treniral in če nimaš vse dovoljene strelske opreme, si prišel potem na tekmo trenirat (to se je še najbolj videlo pri streljanju z odprtimi merki "iz komolcev", pa tudi pri optikah, ko nimaš ustreznega zadnjega naslona), ne pa tekmovat (to dejansko tudi znižuje kvaliteto tekme, saj je potem preveč "nepotrebno motečih dejavnikov" na strelski liniji) in pri dobri konkurenci je v večini primerov (izjeme sicer obstajajo) potem rezultat temu tudi (ne)primeren...
Odgovori
#19
Vizuelno je pregledal pusko pa proženje je sprobal. Za naslednjic pa so se obljubili merjenje hitrosti izstrelka.

Ne vem, kaksna oprema je dovoljena, jopic, rokavica, jermen al pac kaj.. S tem ne mislim streljat. Puska je stara 90 let, jaz bom pa z jopicem streljal? Sprednji naslon je vse kar rabim.. Rezultat pa bo kak bo (glavno, da nebom zadnji, ceprav nekdo mora bit).
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#20
[img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] Če puška nosi dobro, je nepomembno, koliko je stara, saj je v svoji skupini konkurenčna. Je pa lahko velika razlika pri doseženem rezultatu, če streljaš iz komolcev brez dodatne opreme - "fraj rok", ali pa če streljaš iz komolcev z vso dovoljeno opremo... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Seveda je predpogoj, da znaš svojo opremo tudi uporabljat in si z njo tudi treniral...

"markojelen" Napisal:Vizuelno je pregledal pusko pa proženje je sprobal. Za naslednjic pa so se obljubili merjenje hitrosti izstrelka...
[img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img] Sprobal proženje če dela, ali z kakšno silo in če varno proži? Ja, za to merjenje hitrosti sem tudi slišal. Na kaj se bodo pa omejili - na Vihtavuorijev priročnika za leto 2010 (priporočene polnitve v območju med min in max, ter izmerjene V0 [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] ), ali se bodo omejili samo navzdol na mejo zvočnosti (za izstrelke V0= cca 315m/s), ali bodo prepovedali vse reducirane polnitve (zopet katere). Če mene vprašaš, potem menim, da je to zopet ena velika neumnost, saj dobiš danes podzvočno tovarniško municijo za vse bolj aktualne kalibre, pa kdaj bodo pa merjenja izvajali in kako bodo vedeli s katero municijo tekmuješ - bodo poslušali vsakega strelca in pri tistem, ki bo na občutek pokalo preveč ali premalo, mu bodo random vzeli tri naboje in ga poslali po tekmovanju na kronograf...?
Zopet se je en, ki ne upa reducirk streljat - ali še huje: o polnjenju nima veliko pojma - predlagal neumnost, ker se boji, da sam ne bo v določeni kategoriji konkurenčen...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)