Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mazanje glock pištol
#1
(Gah! "Naslednje besede v vaši iskalni poizvedbi so bile ignorirane: glock." <-- kako naj potem ne-odprem nove teme, če pa ne morem poiskati morebitne sorodne obstoječe [img]{SMILIES_PATH}/icon_confused.gif[/img] )

Kupil sem si glocka 19 gen 4. V priročniku je prikazano kje in koliko naj bi se mazalo, pa me zanima (verjetno je pri ostalih glockih enako) - kako in s čim jih lastniki mažete? Jaz sem za sedaj uporabil kar Krown, ampak slutim, da tega ne bo dobro ponavljat. Krown je precej redek in steče lahko kamorkoli. V navodilih pa je označeno, da mazivo ne sme priti v kanal, kjer je udarna igla. Kakšno gostejšo zadevo bi verjetno potreboval, nekaj, kar več ali manj ostane tam, kamor jo daš. Pa je kljub temu tekoča, v navodilih se govori o kapljicah. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

Preveč kompliciram? [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img]
Odgovori
#2
Poglej na orozje.net. Imaš grafitno mast. Ko tisto namažeš zlepa ne gre dol tako da je super. Razen za tekmovalne kose vse druge mažem s tem.

LP
Odgovori
#3
Kateri od teh naj bi bil "grafiten"?

Sicer pa - a je reč relativno škodljiva, da tekmovalnim kosom s tem "prizaneseš"?
Odgovori
#4
Grafitne masti nam je žal zmanjkalo. Nova pošiljka od ATK-Gunslick je predvidena konec meseca junija.
ARTEK d.o.o.
Tel.: 03 734 60 78, GSM: 040 335 435, E: info@artek.si
w: artekcenter.com
Odgovori
#5
Evo, pa tale gun grease je tudi ql.
Sem sprobal že skoraj vse te artikle ki so na orozje.net. Tko da poleg parih izjem se mi najbolš obnese gunslick pa outers program. Gun lube, flaškico imam že eno leto pa praktično po vsakem streljanju čistim orožje.

LP
Odgovori
#6
Na vsa vodila in stike, kjer se karkoli drgne pri streljanju, dam (potem, ko sem vse te dele očistil) slabo kapljico brezkislinskega olja (tekočina je prozorna - brez barve) za podmazovanje šivalnih strojev [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] , nato pa z prstom razmažem. Višek, oz. tisti del, katerega sem namazal po pomoti pa preprosto obrišem. Tako delam (jaz in še kar nekaj drugih) že kar en čas... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#7
Moj Glock je deležen naslednjega tretmaja:
- po navodilh iz knjžice na mesta s palčko za ušesa namažem ali pritisnem Balistol (prej seveda s krpico očistim)
- cev pa najprej z WD40, pustim par minut, jo očistim ( košček krpe na palico in na trdo skoz), malo Crowna, nato pa s priloženo krtačko nekajkrat sem ter tja.
2000k, cev se sveti, vse dela bp
Odgovori
#8
Aha, jaz bi Krowna tudi lahko nanašal s palčkami za ušesa, konec koncev ... Zdaj mi samo še manjka informacija, če je tista grafitna mast kaj agresivna slučajno. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
#9
"Lumberjack" Napisal:Moj Glock je deležen naslednjega tretmaja:
- po navodilh iz knjžice na mesta s palčko za ušesa namažem ali pritisnem Balistol (prej seveda s krpico očistim)
- cev pa najprej z WD40, pustim par minut, jo očistim ( košček krpe na palico in na trdo skoz), malo Crowna, nato pa s priloženo krtačko nekajkrat sem ter tja.
2000k, cev se sveti, vse dela bp

Hoj!

Pa sem si glih glavo belil kako naj spravim ostanke bakra iz cevi. Potem takem, je WD40, tisto zdravilo ki to odstrani, ali pač!?
Sedaj za čiščenje in mazanje tako pištole kot revolverja uporabljam samo Balistol, vendar kot sem napisal so se nabrali ostanki
bakra v žlebovih cevi. Bom danes preizkusil z WD40.

Lp
Odgovori
#10
Balistol je za psa skopat. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
#11
WD40 ne topi bakra. Je pa eno od najboljših sredstev za izpodrivanje vode (nenazadnje - zaradi tega so ga tudi naredili = Water Displacement, 40th attempt).
Baker / Tombak topi med drugim tudi BreakFree, a bolj blago oz. je potrebno pustiti v cevi nekaj časa. Če zadeva res deluje, vidiš po tem, da je krpica zelena, ko brišeš na suho.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#12
"cyc" Napisal:Balistol je za psa skopat. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Pa ko te žvajzne komar - dela celo bolje, kot pa namenske žavbe. Malo ga vtreš na mesto pika in takoj neha srbeti [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#13
Za baker oz. tombak odstranit iz cevi je zelo dober produkt Robla - dela ga ista firma kot Balistol. Samo zadeva grozno smrdi (amoniak), tudi draži oči, pa pazit je treba, da je not samo cca 5 do max 10 minut, potem pa fajn spucat z vato ali krpico. Modra barva na krpici kaže, da je čistilo stopilo nekaj bakra. Lahko postopek ponoviš, ko modre barve ni več, pomeni, da je ves baker odstranjen.
Potem obvezno cev dobro speri z vodo ali dobro obriši z mokro krpico, da je Robla zihr odstranjena, nakar sledi sušenje oz. brisanje s suho krpico.
Celo na Glock cevi to naredim 1x letno, čeprav bolj iz verskih razlogov [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img] Obvezno to delam zunaj, na svežem zraku, če rahlo piha veter, toliko bolje.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#14
Hvala za nasvete gospodje.

Mi lahko še zaupate kje se ta čistila dobi. Namreč, sem bil v lovskem mojstru pa nima veliko zaloge na tem delu čistil.
Drugače se mi je pa to pojavilo tako na revolverski cevi 357 in H&K USP-ju.

Sta pa oba kosa redno pucana po vsakem streljanju. Imam pa še vprašanje glede mazanja oz. lubrikacije mehanizma omenjenih kosov.
Kaj tam uporabljate? Je naprimer balistol dovolj, če malce noter našpricam. Namreč razdiranja mehanizma se ne grem.

Lp
Odgovori
#15
Odvisno od orožja, ali je predvideno, da sam kaj mažeš notranje mehanizme ali ne.
Načelno naj uporabniki ne bi sami razstavljali orožja več, kot je predvideni "field disassemble" ali "field strip". Kaj in koliko se maže, pa poglej v navodila, če ne pa boš na google našel, ko npr. vpišeš "H&K USP lubrication" ali kaj podobnega, odvisno kaj te zanima.
Roblo, Ballistol spray in Ballistol v flaši sem kupil ugodno v trgovini Lovec Grosuplje, Partizanska c.16, tel. 01 786 20 63
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#16
"cyc" Napisal:Balistol je za psa skopat. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]

Hehe, tudi meni je padlo v oči, da je tale Balistol taužent roža. Ampak si nisem bil čisto na jasnem, če ta stvar ozdravi bulmastifa in vzdržuje pištolo, s katero ga ob morebitnem napadu počiš, ali ti bulmastifa ubije in uniči pištolo, katere potem itak ne rabiš več [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)