Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LEVIČAR-NAMERJENJE
#1
Lepo pozdravljeni,imam vprašanje sem namreč levičar,torej jem pišem streljam z levo roko, z desno neznam niti kulija ali žlice prav držat v roki,ko pa streljam z puško pa streljam normalno z desne rame,to vse me sploh ne moti.Ne razumem pa da ko streljam z kratkocevnim orožjem merim z desnim očesom,torej orožje držim v levi roki merim pa z desnim očesom,strelski kolega je isto levičar pa strelja z puško z levega ramena,ko pa strelja z pištolo jo drži v levi roki in tudi meri z levim očesom.Enkrat sem slišal da katero oko je dominantno z tisto tudi meriš,pa me zanima ali naj dalje tako streljam ali se naj natreniram drugače.Pa še to ko merim levo oko zatisnem,kar dela večina strelcev,bi bilo smiselno se natrenirat da bi imel oba očesa odprta.Za vse informacije se vnaprej zahvaljujem.LP Iztok. [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img]
Odgovori
#2
Zadevo si predstavljam tako, da naj bi desničarji ob dominantni desni roki imeli dominantno tudi desno oko, obratno levičarji.
Če pa uporabljaš pri levemu prijemu pištole za merjenje desno oko, pa imaš na tarči povsem zadovoljive rezultate, se ne sekiraj za estetiko svoje strelske silhuete.
Odgovori
#3
Jaz sem desničar in imam levo oko dominantno kar pomeni v osnovi tko:

1. Če držim pištolo normalno v desni roki in imam normalno pozicijo za strel in obe oči odprti vidim sliko levega očesa (si predstavljate potem kam merim v smer PM...)
2. Pri puški z daljnogledom in obema očesoma odprtima vidim sliko levega očesa mimo daljnogleda se pravi imam odličen FOV a bolj v pizdi ZOOM ni pa paralakse [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]...
3. Eni pravijo, da je to genetsko in ni mogoče spremenit

Po nekaj časa streljanja in nekaj časa treniranja (2l+) je stanje sedaj tako:

1. Za precizno kjer imam čas merit in iskat merke mi uspeva že dolgo časa držati sliko desnega očesa a pride/gre tako, da za kako dinamiko ne bi bilo - je pa res da je tam izključno trening in "občutek" tako, da če bi se temu dosti posvečal bi blo isto dobr.
2. Pri puški je bolje in lahko držim desno sliko konstant z manjšo prednostjo, da se mi sliki obeh oči lahko prekrivata tako da vidim "obe" nekako drugo čez drugo in lahko po eni sliki na grobo namerim nato pa "preklopim" na desno oko in namerim na fino, je pa tako, da dalj ko streljam težje je in včasih se mi na drugi rundi že vse malce meša [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
3. Očitno se da spremenit samo potrebno je možgane na novo ožičit kar pa pomeni, čas in vaja....
Odgovori
#4
Tudi jaz imam kable polozene podobno kot Mato. Med kanali pa preklapljam tako, da za trenutek `izklopim` levo oko. Slika preskoci na desni kanal in tako nekaj sekund drzi.
`Izklop` levega pa naredim s tem, da:
A.) za trenutek priprem levo oko (obicajno ni treba popolnoma zamizati)
B.) na siltu kape na levo stran pripnem koscek kartona, ki zakriva direktni pogled levemu ocesu. To je zagotovo najmanj utrujajoce.

Se postopek ugotavljanja dominantnega ocesa.
Z obema ocesoma se zagledas v tocko v daljavi. Iztegnes roko in s palcem kazalcem pocasi naredis o.k. krog okoli tocke ki jo opazujes. Priblizas krog na oko in to ti je dominantni uc.

Dobro skiljenje in lep pozdrav,

Tine
Odgovori
#5
Tine tole pa nebo držal,ko probam z desnico grem k levem očesu, z levico pa k desnem.Mislim da moraš obe roki iztegniti in narediti lino med dlanmi nato pa pomižikneš in to bo pravi rezultat. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
#6
tule je nekaj na to temo
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#7
Simek, po svoje imas prav, da ni cisto tako kot sem napisal, ker...
Kljucen trenutek je tisti, ko `objames` namerilno tocko. Ce sta ocesi v ravnovesju prihaja do tega, da se racun ne izide, ker na izbiro namerilne linije ne vpliva dominanca ampak nekaj drugega.
Zato je verjetno bolje narediti na nacin, katerega link je pripel Robert. Z obema rokama najbolj `nevtralno` objames dominantno stran. Postopek nekajkrat ponovis in ce je rezultat fifty:50, si gres kupit se eno pistolo. [img]{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif[/img]
Ni pa tudi treba priblizevati `okvirja` ocesu, ampak samo pomeziknes z enim in drugim, pa takoj vidis, ce se kaj vidis ali ne. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

L.p.

Tine
Odgovori
#8
Hvala vsem za podatke,zelo zapleteno bom kar tako nadaljeval,ko pa bo več časa bom malo ekpimerentiral.Če pa ima še kateri kakšne izkušnje kar na dan znjimi.LP Iztok.
Odgovori
#9
Pozdravljen,

tudi jaz sem levičar, vendar streljam z desne rame. Dominantno oko lahko preveriš dokaj enostavno - poglej naprimer v drog javne razsvetljave, z iztegnjenim prstom in roko usmeri pogled na drog, nato pa zamiži enkrat z enim očesom ter nato še z drugim. Rezultat je tam, kjer ostane drog v smeri prsta.
Upam, da ti bo pomagalo.

lp
Odgovori
#10
Hvala
Odgovori
#11
Hja - to z prstom in dominantnim očesom je pri meni tako: če pogledam točko v daljavi in hočem pokriti z palcem, vidim dve sliki, oz. dva palca (ena slika je zamaknjena - samo, dokler ne zamižim na eno oko, ne vem, katera je realna in katera zamaknjena in lahko je enkrat pokrito na to, drugič na ono oko)...

Aja - pa ni kriv alkohol ali kaj takšnega... [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#12
Pozdravljeni sem včeraj pa danes probal,pištolo sem normalno držal v levi roki pa pet šusov merim z desnim očesom naslednjih pet pa merim z levim očesom,rezultati pa isti.Nikoli nisem niti pomislil da bi meril z levim očesom ko sem streljal z pištolo,ker kot sem že omenil ko streljam z puško streljam kot desničarji drugače sem pa čisti levičar.Tako sedaj pa ša ne vem ali bom spreminjal ali bom ostal na tem namerjanju,hvala vsem za pomoč.LP Iztok.
Odgovori
#13
Bim najbolje da nabaviš puško za levičarje pa ne boš imel nobenih problemov več [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]
Odgovori
#14
"Bim" Napisal:"... pet šusov merim z desnim očesom naslednjih pet pa merim z levim očesom,rezultati pa isti..."
Da se ne bo kdo pritožil zaradi ( nešportne ) prednosti, ki jo pridobiš s tem, da med tekmo počivaš ( zabušavaš ), enkrat z enim in drugič z drugim očesom. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)