Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
... nadaljevanje o kvalifikacijah
drago strelsko občestvo, zanime me vaše mnenje. Ali je spodaj zapisano vprašanje res tako retorično kot to navaja organizator?
>Vprašanje: a lahko prosim napišeš še kakšni kriteriji, oziroma kakšen rezultat moraš doseči da si kvalificiran? Kaj lahko potem počneš s to kvalifikacijo? Čemu je namenjena?
Odg: Pojasnilo na tvoje retorično vprašanje...

Glede na to da sem se 6 let preživljal kot profesionalni športnik na začasnem delu v tujini, mi je pojem kvalifikacij že nekako domač. Gre za princip, kjer organizator velikega tekmovanja (DP/EP/SP/olimpijada) od udeležencev zahteva določen nivo ekspertize - če športnik na kvalifikacijskem tekmovanju ali kvalifikacijski seriji z rezultati dokaže, da presega neko v razpisu podano mejo, potem mu je dovoljen nastop na končnem tekmovanju. Seveda so kvalifikacijski rezultati so ravno to - kvalifikacijski - in se zato ne štejejo kot del rezultata na ciljnem tekmovanju.
Pri razpisu kvalifikacijske tekme na državnem nivoju mi manjka par podatkov, kot sem tudi zapisal na vrhu. V čem se bo kvalificiralo, koliko krogov moraš nastreljati da si kvalificiran in kaj ta osvojena kvalifikacija pomeni (npr. nastop najboljših 10 tekmovalcev na končni tekmi, kjer boš za vsako zadeto 10-tko dobil 100€?)

Torej, ali imam očitno preveč časa in preganjam organizatorja ali pa je vprašanje na mestu pa presodite sami...

p.s. Psu sicer lahko rečemo krava, a to še ne pomeni, da ga bomo lahko tudi pomolzli... [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
Precej podobno ali skoraj enako, a odgova še ni. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
[url="http://www.strelec.si/forum/viewtopic.php?f=9&t=5819&p=34029#p34029"]viewtopic.php?f=9&t=5819&p=34029#p34029[/url]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
No - recimo temu kvalifikacije za možnost udeležbe tekmovalca, oz. sodelovanja za pridobitev glavne nagrade sponzorja. Pogoj za doseg te norme: 100% udeležba na dogodkih... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]
Odgovori
O kvalifikacijah in normah za DP BR-50;

sama beseda nam pove da gre za kvaliteto in sicer tekmovalcev,ki to tudi dokažejo na kvalifikacijskih tekmah.V masovnih športih/velikih državah/ se organizator obvaruje neprofesionalnih/neveščih/tekmovalcev in zagotovi tekoče tekmovanje z masovnostjo,ki jo lahko logistično podpre in izvede/OI,EP,.....
Tekmovalci so seznanjeni z propozicijami/pravili/ in ni odvečnih vprašanj in zapletov.

Pri nas so lahko razlogi za kvalifikacije različni in sicer:

-organizator dvigne nivo tekmovanja in s tem tudi kvaliteto tekmovalcev
-organizator z kvalifikacijami zagotovi seznanitev in previla športa/naprimer BR-50/ter popularizira šport ali panogo
-organizator zagotovi dodaten obisk na tekmovanjih
-organizator z DP ali kakim drugim nazivom zagotovi zadostno kivalitetno udeležbo ter s tem upraviči sponzorska sredstva
in vložen trud.

Po drugi tekmi v BR-50 smo postavili spodnje limite za kvalifikacije na DP in sicer :

Sporter/Hunter disciplina najmanj 380 krogov
Light Varnint/LV -II- 430 krogov
Hevy Varmint/HV -II- 450 krogov

Do sedaj se je v finalno telmovabje uvrstilo približno 20 tekmovalcev.Pred DP bomo imeli še eno kvalifikacijsko tekmo
za uvrstitev .

Kvalifikacije in DP bodo predvidoma v Septembru 2011.

VABLJENI

L.P.Boro
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)