Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Peep show
#41
"Stra" Napisal:Bravo, fantje! Dajte spet še kakšno slikico, da vidimo zadevo v akciji. Mogoče bo motiviralo še koga (sem že naročil sprejemnik/oddajnik). [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
namen te objave je točno to; če lahko elektrotehnično nepismen človek kot sem jaz sestavi delujoč sistem, potem ga lahko tudi marsikdo drug. sem prav vesel, da ste se tudi drugi lotili podobnih projektov.
Odgovori
#42
Lupus in fabula, ravno danes je prispel paket(ek) iz Hong Konga. [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

Poizkusil sem kar v dnevni sobi, pred TV, vse delalo BP iz prve, tako da je bilo vse rešeno v 5 minutah. In pa vzel sem kar komplet, ki ga je predlagal mr.T zgoraj. Sedaj bo treba testirati še na terenu in po vsej verjetnosti dati gor še par pametnih anten. S tem, da moram sedaj kupiti še en mali TV...

Piece of cake. [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

Attached files [Image: 1795_1dee20b80a0af48922e66102a4ad4fc9.jpg]
Odgovori
#43
pa na oddajnik pripopaj še eno hladilno rebro za računalnik saj je stvar kar ornk greje
Odgovori
#44
JBG- po nesreči sem dupliral post, pa ga ne morem zbrisat... [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img]
Odgovori
#45
http://http://www.google.si/...m=1&itbs=1


http://http://www.6mmbr.com/targetcam.html
Odgovori
#46
prosto po marijanu... [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

Haso: Mujo, šta to slušaš?
Mujo: Duran Duran.
Haso: pa brate, bolan, zašto kažeš dvaput?

zgolj kot kratek komentar... z matjažem sva pregledala kar nekaj strani preden smo se odločili za nabavko. Tale sistem je zelo profi zložen, po drugi strani pa tudi stane 1500$. Očitno sva dokazala, da je možno doseči iste rezultate (videti luknje od .223 do...) za precej manj denarja. Sicer res pravijo, manj denarja-manj muzike; ampak v resniti te za muziko boli k., ker je itak važno samo to, da vidiš luknje [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
#47
Tako nekako ti komercialni sistemi tam okoli 1000$ niso neka huda tehnika Pravi target cami za strelišča pa so seveda muchos deneros.
Tale komercialni target-cam ima anteno kot za radar pa 3,5 inčni mikro monitor in mini kamero ,košta kakih 750$ in ne ponuja kaj več kot takle homebuilt, seveda kot rečeno ,če bi še kaj vedl o elektroniki bi lahko z pribljižno isti denar napravila še malce boljši sistem, a na napakah še učimo ceneje je ,če na tujih , a ni frke stvar se ,da vedno nadgradit in ne košta prov veliko ,zdaj ko malenkost več vemo je jasno da je doseg predvsem stvar antene a jaz sem bil vedno fan 'more power' ,če kupiš neka kitajska jajca vzameš oddajnik z malce več moči kot rabiš sploh glede na to da ne košta nič več če je 700mw ali 3000mw. Glavna hiba je trenutno ločljivost monitorja saj je precej manjša od ločljivosti kamere in to diktira kako blizu mora biti kamera ,dober monitor bi omogočal ,da se kamera odmakne 20m od tarče in še vedno vse zadetke vidi. Če pa kdo misli kombinirat nadzorno kamero v tak sistem potem pa je ločljivost kamere nekje tam kot monitorja. (Hobiking cel komplet ,kamera,oddajnik sprejemnik kabli ponuja za 99$, potrebuješ še 50eur za monitor in baterije in si v igri)

Drugače pa je nekaj malega glede teh DIY target camov tud na netu vidt vseh sort pašte.Od variant z nadzornimi kamerami do takih ki imajo wireles internet a ti so kar dragi.

Attached files [Image: 1996_073f9f507c8972b0598442b508e61556.jpg] [Image: 1996_964374aab271e75dbcc229d0cbe48120.jpg] [Image: 1996_9f34906c103064bfc78841ba49d84e43.jpg] [Image: 1996_9fdad37fdc52e975c327e6a502f32696.jpg]
Odgovori
#48
"mr.T" Napisal:Tako nekako ti komercialni sistemi tam okoli 1000$ niso neka huda tehnika Pravi target cami za strelišča pa so seveda muchos deneros.
Tale komercialni target-cam ima anteno kot za radar pa 3,5 inčni mikro monitor in mini kamero ,košta kakih 750$ in ne ponuja kaj več kot takle homebuilt, seveda kot rečeno ,če bi še kaj vedl o elektroniki bi lahko z pribljižno isti denar napravila še malce boljši sistem, a na napakah še učimo ceneje je ,če na tujih , a ni frke stvar se ,da vedno nadgradit in ne košta prov veliko ,zdaj ko malenkost več vemo je jasno da je doseg predvsem stvar antene a jaz sem bil vedno fan 'more power' ,če kupiš neka kitajska jajca vzameš oddajnik z malce več moči kot rabiš sploh glede na to da ne košta nič več če je 700mw ali 3000mw. Glavna hiba je trenutno ločljivost monitorja saj je precej manjša od ločljivosti kamere in to diktira kako blizu mora biti kamera ,dober monitor bi omogočal ,da se kamera odmakne 20m od tarče in še vedno vse zadetke vidi. Če pa kdo misli kombinirat nadzorno kamero v tak sistem potem pa je ločljivost kamere nekje tam kot monitorja. (Hobiking cel komplet ,kamera,oddajnik sprejemnik kabli ponuja za 99$, potrebuješ še 50eur za monitor in baterije in si v igri)

Drugače pa je nekaj malega glede teh DIY target camov tud na netu vidt vseh sort pašte.Od variant z nadzornimi kamerami do takih ki imajo wireles internet a ti so kar dragi.

Hobbyking set je mišljen za RC modele, kjer rabi bit kamera lahka z malo porabe. Lukenj z njo ne boš videl. Kar je uporabno v tem setu sta TX/RX. Glede kitajskih TX/RX je realna moč dosti manjša od oglaševane(izmerjeno na anteni), tako da je dosti bol pomembna Vee antena za TX in patch antena za RX. Glede moči TX - če z 500mW TX lahko sprejemaš video na 500m, bi rabil za 1000m vsaj 4x močnejši Tx - 2000mW z isto anteno. Medtem ko lahko z kvalitetno usmerjeno anteno razdaljo povečaš tudi 10x( brez hladilnih reber). Kot zanimivost, ameriški predator ima za video povezavo s satelitom 500mW TX, trik je v satelitski anteni(krožnik).
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)