Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Netilke Murom
#1
2000 kosov Murom LP je v .45 acp kresnilo brez enega samega zastoja.
Tudi LR so v .308w oddelali res odlično.

SR in SP ne uporabljam, zato je to kategorija "baba rekla, baba, kazala..."
Odgovori
#2
Manjka samo še posvetilo zraven, pa bi me spominjalo na neke dogodke iz zgodovine, ko so američani pisali posvetila na ... Nekako ne morem požret zraven dol cmoka, ko si predstavljam kako jih pakira nek bradati (pa ne mislim Dedka Mraza [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] ) in zraven momlja nekaj o "A... Akhbar"... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Za Murom SP pa lahko z lahkoto trdim, da je to največji klump, ki sem ga kupil do sedaj (no, Ginexa še res nisem probal, če ga bom pa že, pa jih sigurno ne bom kupil v refuzi - ne glede na ceno!!!). Nekatere od teh Muromk celo nakovalc niso imele, tiste, ki pa so bile "kompletne" pa cca vsaka trideseta ni vžgala v prvo - in to z G17 in dodano močnejšo vzmetjo, ki sem jo kupil ravno zaradi Muromk [img]{SMILIES_PATH}/icon_eek.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_evil.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_hand.gif[/img]

No - moram pa po drugi strani povedati, da so mi Muromke v drugih izvedbah delale normalno (imel sem še LP, LR, SR)...
Odgovori
#3
Zadnjo serijo Murom netilk ki sem jih nabavil,mi od 1000kom. niso kresnale 50 kom. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img]
Sem prej mislil da sem jih slabo not vtisnil,pa se je izkazalo da so vse bile tako kot je treba....
Ne vem če bom še kupil Murom netilke....Pa tako jih hvalijo.....CCI me ni nikoli pustil na cedilu.....
Zato bom presedlal na CCI....
Odgovori
#4
Najugodnejše trenutno so Murom SP pri Arteku, če jih vzameš več kot 5.000.
za trening so čisto OK. Če 1/200 ne vžge, je to v redu za trening dinamičnega streljanja [img]{SMILIES_PATH}/new_2gunsfiring_v1.gif[/img]
Za IPCS ali IASC tekmo pa CCI, ker vsaka sekunda šteje.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#5
SMALL P. če jih kje vidite, bo najmanj problemov, če pogledaš stran in ne sprašuješ za ceno.
Odgovori
#6
Ja tudi jaz sem preizkusil kar nekaj netilk v kategoriji SP in LP od CCI,Federala,Magtech-a in Muroma seveda. Se mi je zgodilo da npr od 500 kos CCI (SP) ni vsekalo ene 5-10 netilk,ravno tako pri Magtech-u.Pri Muronu pa na 500 kom še nisem imel ti.(ferzorgerja). Zenkrat Muromu nimam kaj očitat iz firbca bom kupil še Murom LR za mojo .308 w pa da vidim kaj bo.

LP
Odgovori
#7
Sem že pisal o tem Murom LR je trenutno najboljša netilka kar se jih dobi na trgu, RWS je enakovredna (morda malenkost močnejša ampak res minimalno) edini minus je da je dosti dražja od Muroma.
Odgovori
#8
V primerjalnem testu CCI200, CCI BR2 in Murom LR (.308w, neck sizan Lapua tulec, enaka polnitev za vse), so imele vse tri 5 strelne skupine z Murom LR za 48% manjšo std.deviacijo hitrosti kot grupe z ostalimi netilkami.
p.s. hvala mateju za namig [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/extra_az.gif[/img]
Odgovori
#9
"pegas" Napisal:Ja tudi jaz sem preizkusil kar nekaj netilk v kategoriji SP in LP od CCI,Federala,Magtech-a in Muroma seveda. Se mi je zgodilo da npr od 500 kos CCI (SP) ni vsekalo ene 5-10 netilk,ravno tako pri Magtech-u.Pri Muronu pa na 500 kom še nisem imel ti.(ferzorgerja). Zenkrat Muromu nimam kaj očitat iz firbca bom kupil še Murom LR za mojo .308 w pa da vidim kaj bo.

LP
Kaj je FERZORGERJA.
Odgovori
#10
ferzorger=> popačenka za nemškega Versager-ja...
Odgovori
#11
"Friderik Koletnik" Napisal:ferzorger=> popačenka za nemškega Versager-ja...


Točno tako [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
#12
"Friderik Koletnik" Napisal:ferzorger=> popačenka za nemškega Versager-ja...

verzögern pomeni zamujati,
tukaj bi lahko uporabli tudi nemško besedo "Spätzündung" (zapozneli vžig),
bo počilo, samo malo pozneje, kot si želimo (ko bomo pogledali v cev, kaj dela krogla! [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

Versager je pa tisti, ki definitivno odpove. [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img]
Odgovori
#13
hvala tastar za pojasnilo. nisem vedel... [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] ferzorger se kar dostikrat pojavlja na totem koncu, ko zataji patron...
zapozneli vžig je to...
http://www.youtube.com/watch?v=UngDhdKrFZo
Odgovori
#14
"pegas" Napisal:Ja tudi jaz sem preizkusil kar nekaj netilk v kategoriji SP in LP od CCI,Federala,Magtech-a in Muroma seveda. Se mi je zgodilo da npr od 500 kos CCI (SP) ni vsekalo ene 5-10 netilk,ravno tako pri Magtech-u.Pri Muronu pa na 500 kom še nisem imel ti.(ferzorgerja). Zenkrat Muromu nimam kaj očitat iz firbca bom kupil še Murom LR za mojo .308 w pa da vidim kaj bo.

LP
Zanimivo 500 kos je malo malo za oceno je pa res da če ne bi bilo ok bi blo tudi to dovolj.Lahko
pa da smo ravno mi dobili take da ne delajo. Moj namen ni neki kritizirat ali hvalit ,sam če ima šest strelcev probleme na različnem orožju z SP muron pol očitno ni vse ok.CCI 5 do 10 da nebi usekale teško verjamem poglej malo orožje pa polnjenje.
CCI smo množično uporabljali leta in leta pa od enega nisem slišal da bi zatajila za magtech ti pa verjamem da zataji
sam redko ni panike.
Odgovori
#15
Glede nato, da gre vse iz iste fabrke bi rekel, da se je z določeno serijo kaj "zgodilo", ker močno dvomim, da imajo proizvodni proces med LR in SP tako drugačen, da bi prišlo do odstopanj. Edino kar je pri Muromu posebnost je SR magnum netilka, ki nima veze z "magnum ala močnejši iniciator" ampak gre samo za močnejšo čašo...

Ravno tako naj bi bile Murom green ( no heavy metal - že sam ime oz. naziv na škatli pove da je to crap,) zanič...
Odgovori
#16
Očitno sem samo jaz tak nesrečnik,da ravno pri meni CCI zataji. Kar pa se mojega orožja tiče ni tam problem. Igla lepo udari po netilki tako da je odtis na njej tako kot mora bit oziroma več kot dovolj za vžig. Iz ene količine CCI ki sem jo kupil govorim o (SP) netilki sem napolnil tako revolversko kot pištolsko strelivo pa sem kot sem že napisal imel nekje med 5-10 neaktiviranih netilk,nekaj na pištoli nekaj na revolverju. Murom pa mi je delal BP in to vse netilke kolikor sem jih uporabil to pa je bilo natanko 1500 kom. Verjetno sem samo jaz naletel na takšno serijo,ker tudi jaz še nisem slišal ,da bi CCI delal probleme. Mi pa CCI (LR) na moji .308w še ni nikoli zatajil.

LP!
Odgovori
#17
Glede na stanje v Evropi imam občutek da netilke ležijo bog si ga vedi kje vse pred prodajo tako, da ni tako zelo neverjetno, da se cele serije pokvarijo sploh glede na to v kakšni embalaži so...
Odgovori
#18
"pegas" Napisal:Očitno sem samo jaz tak nesrečnik,da ravno pri meni CCI zataji. Kar pa se mojega orožja tiče ni tam problem. Igla lepo udari po netilki tako da je odtis na njej tako kot mora bit oziroma več kot dovolj za vžig. Iz ene količine CCI ki sem jo kupil govorim o (SP) netilki sem napolnil tako revolversko kot pištolsko strelivo pa sem kot sem že napisal imel nekje med 5-10 neaktiviranih netilk,nekaj na pištoli nekaj na revolverju. Murom pa mi je delal BP in to vse netilke kolikor sem jih uporabil to pa je bilo natanko 1500 kom. Verjetno sem samo jaz naletel na takšno serijo,ker tudi jaz še nisem slišal ,da bi CCI delal probleme. Mi pa CCI (LR) na moji .308w še ni nikoli zatajil.

LP!
Glede na to, da naj se pri CCI to ne bi dogajalo in če je tvoje orožje res v redu, sklepam, da so se tvoje CCI nekoliko navlažile. Do tega lahko pride npr, če jih imaš shranjene v zelo hladnem prostoru, potem pa polniš v precej toplejšem okolju in še rahlo vlažne od kondenza zapakiraš v naboj.
Vlage so se pa lahko nalezle tudi že prej, tako kot je napisal Mato.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#19
Netilke hranim v suhem prostoru,kjer je temperatura med 22-24°C,tudi polnim jih v istem prostoru! Sem pač naletel na eno takšno serijo.
Odgovori
#20
"pegas" Napisal:Netilke hranim v suhem prostoru,kjer je temperatura med 22-24°C,tudi polnim jih v istem prostoru! Sem pač naletel na eno takšno serijo.
Ti čist verjamem.Očitno bo v bodoče potrebna tudi sreča pri nakupu netilk.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)