Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
... nadaljevanje o strelski usposobljenosti policije
#21
"jabolko" Napisal:Jabolko ma vas rad [samo ne dokler traja tekma] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_naughty.gif[/img]
Jaz to vem, Noob pa še ne [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] ... on zaenkrat samo "nekaj sliši", upam pa, da bo res prišel še kaj probat. Tam mu jaz vsekakor ne bom predaval o drugačnosti defenzivnega streljanja v stilu IDPA, on pa mi bo prišparal litanije o superiornosti IPSC-ja, pa bo [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] ... Noob, vzemi to za hec, da ne boš mislil, da imam težave s komunikacijo [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] . Sem namreč zelo prijazen fant.


Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#22
"bobi" Napisal:
"jabolko" Napisal:Jabolko ma vas rad [samo ne dokler traja tekma] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_naughty.gif[/img]
Jaz to vem, Noob pa še ne [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] ... on zaenkrat samo "nekaj sliši", upam pa, da bo res prišel še kaj probat. Tam mu jaz vsekakor ne bom predaval o drugačnosti defenzivnega streljanja v stilu IDPA, on pa mi bo prišparal litanije o superiornosti IPSC-ja, pa bo [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] ... Noob, vzemi to za hec, da ne boš mislil, da imam težave s komunikacijo [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] . Sem namreč zelo prijazen fant.


Ajd!
Bobi me nič ne skrbi ta drugačnost, ker se za razliko od nekaterih zavedam pomena natančnosti v IPSC-ju. [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Odgovori
#23
"saso007" Napisal:na eni izmed tekem za lansko dp je bilo vseh udeležencev na tekmi 81, od tega jih je v kategoriji law tekmovalo malenkost več kot 1/5 udeležencev (17).

20 entuzijastov, ki so pripravljeni žrtvovati svoj čas in denar. Od skupno nekaj čez 7.000 policistov. Mislim, da bi država morala poskrbeti malo bolje za nas državljane. Če že ne dovolijo da se branimo sami bi vsaj lahko bolje poskrbeli za usposobljenost naših varuhov. [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Odgovori
#24
Uffffff debata že drugič zašla [img]{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif[/img] Počasi podiramo rekorde! [img]{SMILIES_PATH}/eusa_dance.gif[/img]
Odgovori
#25
zaradi: [url="http://www.strelec.si/forum/viewtopic.php?f=9&t=5499"]viewtopic.php?f=9&t=5499[/url] nadaljevanje o SZS (..članarine zvezam in ugodnosti, ki sledijo),
tule: [url="http://www.strelec.si/forum/viewtopic.php?f=9&t=7052"]viewtopic.php?f=9&t=7052[/url]

kar pa se tiče debate o strelski usposobljenosti policije, pa kar veselo tukaj naprej...
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#26
"bobi" Napisal:
"Uroš Palhartinger" Napisal:...v kombinaciji s svinčenim izstrelkom.
verjetno si mislil FMJ [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
"saso007" Napisal:pred časom smo morali zadolžiti HP naboje od PPU in vrniti FMJ...ko pa je prišlo do dejanske uporabe teh nabojev so ugotovili da v betkah povzročajo zastoje (in to brez pardona [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] ), pa smo jih ponovno po hitrem postopku zamenjali za dobre stare FMJ.
Glavno da je nekdo dobro zaslužil [img]{SMILIES_PATH}/eusa_sick.gif[/img]
Zdaj se zadolžujejo tile [url="http://www.ruag.com/de/Ammotec/Armee_und_Behoerden/9x19/Deformationsmunition/9x19_Defo_Pic_01.jpg"]http://www.ruag.com/de/Ammotec/Armee_un ... Pic_01.jpg[/url] od RUAG-a, ki so menda O.K., vsaj reference so menda take. Za spremembo se tokrat - po fiasku s PPU-jem - ni "šparalo" na kvaliteti.


Ajd!
Kar se tiče fijaska s PPU-jem, je to že drugi v 2 letih (šparat je treba, pa naj košta kulker če).
Kar se tiče RUAG-a, gre očitno za nekaj čisto novega (zlatarsko dragega) in bo verjetno naša policija poskusni zajček. Podobna zgodba kot v vojski z FN2000. Važno da je v obeh primerih nekdo pri koritu fajn pokasiral. Kein problem, saj itak davkoplačevalci vse 3x preplačamo (kot npr. avtoceste), vsaj tisti, ki (še) imamo službe. Kako je že naslov tiste Nušićeve komedije? "Sve će to narod pozlatiti" [img]{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif[/img]
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#27
Politiki tud gledajo TV in nikol ne veš kdaj se kake Atene, Lyon, London preseli še kam. Torej treba opremiti izvajalce varovanja z najboljšim. Za najboljše le najboljše - RUAG...(hmm ravno sem jim dal đabe slogan, ponudbe na ZS prosim imam pa .308w, 8x57is, 9x19...).
Odgovori
#28
moja izkušnja iz 2011!

Za začetek, kot davkoplačevalec (baje zaenkrat upam da še redno zaposlen [img]{SMILIES_PATH}/eusa_pray.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_pray.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_pray.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_pray.gif[/img] ) sem 100% na strani naše policije, ampak lani spomladi sta me dva mlajša Miličarja prav pošteno nasmejala.
Na strelišču Rudnik (Lj).
Streljam na svojem mestu kot navadno, ona dva zraven na desni, vsak na svoji progi, z m92 in Glockom (ne poznam modelov), oba 9mm. Simpatična sogovornika, nezadovoljna s službo, pogoji, plačo, javnim mnenjem,..
Ves čas treeljanja se medsebojno čudno čudita mojemu strelskemu znanju, pa spretnosti, pa natančnosti in usposobljenosti ...pa predvsem velikim luknam v tarči glede na kaliber (večinoma zadanem 0 do 5, občasno slučajno več....uporabljam orožje iz WW2, strelivo kar pride pod roke). Itak sem glede na znanje in starinsko orožje vesel vsakega zadetka v karton.
Potem, po pol ure, v pogovoru vpraša malo starejši, katero strelivo uporabljam. Ker njima obema vedno kljub natančnemu merjenju ne naredi lepe luknje v tarči, ampak vedno več luknjic in raztrganin v kartonu. Do 10m je baje vse precej OK (velika lukna), na več , na 25m pa kot šibrovka. Se pravi, krogle se med letom razletijo, eksplodirajo ali razpadejo med letom. In enake-prav te uporabljajo v službi.
Po podrobnem opazovanju sem opazil, da sta na razdalji 25m zaradi "cukanja" večinoma zadevala v tla, precej metrov pred tarčo, (mlajši je ob strelu vedno zamižal). "zadetki" pa so bile od tal odbite klogle in pesek [img]{SMILIES_PATH}/icon_lol.gif[/img] .
Z streljanjem sem zaključil pred njima. Sicer sem jima kolegialno sugeriral pri odpravi napak, ampak nisem imel srca, da bi kot amater intenzivno učil dva (iz mojega težko prisluženega denarja dobro in redno redno plačana ) profija.

lp andrej
Odgovori
#29
Glede na to koliko so ti ljudje prestreljali ti lahko povem da je še dobro da znajo pištolo v roki držat. Iz lastnih izkušenj ti povem, da v 4 letih tacna več kot 100 strelov iz vsega orožja nismo spustili in dvomim da je sedaj kaj drugače...
Odgovori
#30
"223223" Napisal:Z streljanjem sem zaključil pred njima. Sicer sem jima kolegialno sugeriral pri odpravi napak, ampak nisem imel srca, da bi kot amater intenzivno učil dva (iz mojega težko prisluženega denarja dobro in redno redno plačana ) profija.
lp andrej
- Tisto odebeljeno in podčrtano besedo v tvojem tekstu bi lahko komot izpustil, bi bilo bližje resnici kot sicer.
- Se pa strinjam z rokc1404, da jim ni za zameriti njihovega strelskega neznanja, glede na to, koliko usposabljanja in tudi kasnejše podpore pri učenju te veščine so bili deležni. So seveda tudi izjeme, kar se tiče strelskega znanja (ene par jih osebno poznam), ampak saj vemo, da izjema potrjuje pravilo.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#31
Malo OT
Celo zelo dobro plačana, saj 100% dobita redno plačo, pa sigurno plačane prispevke za ZPIS, kredite in ZZS, pa siguren regres, pa božičnico, plačan dopust, sigurno penzijo,.....
pol delavcev v obubožanem SLO gospodarstvo o tem le sanja, precej od ostale polovice pa ima prispevke plačane le na papirju. Če pa se jim zdi službe pretežka ali premalo plačana, pa naj pomislijo na Muro, SCT, Vegrad, Primorje, Viator-Vektor,...
Odgovori
#32
pozabil si na bonificiran staž [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]
Odgovori
#33
Če bi jim šlo slabo kot jamrajo ne bi s tako gorečnostjo lajali na druge državljanje ko gospodar ukaže....
Odgovori
#34
"rrudi" Napisal:pozabil si na bonificiran staž [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]
Vprašaj, če ne veš rrudi... ne samo po oštarijah poslušat pametnjakoviče [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] .

"223223" Napisal:...pa božičnico...
[img]{SMILIES_PATH}/eusa_hand.gif[/img] 223223, ne rabiš mi je na forumu dajat, če mi je dosedaj v 16 letih nisi, O.K.?!?

"223223" Napisal:Celo zelo dobro plačana, saj 100% dobita redno plačo, pa sigurno plačane prispevke za ZPIS, kredite in ZZS, pa siguren regres, pa božičnico, plačan dopust, sigurno penzijo,.....
pol delavcev v obubožanem SLO gospodarstvo o tem le sanja, precej od ostale polovice pa ima prispevke plačane le na papirju. Če pa se jim zdi službe pretežka ali premalo plačana, pa naj pomislijo na Muro, SCT, Vegrad, Primorje, Viator-Vektor,...
Do recesije, ki je bajdvej nastopila šele pred dobrimi 3 leti, ni bilo nobenemu mar, da je imela poštna uslužbenka za šalterjem s pol let manj delovne dobe od mene, malce višjo plačo kot "vaš" Bobi in da je dobila božičnico, ki je jaz nikoli nisem dobil. Benificijo so nam vzeli leta 2000, kar pomeni, da moram budalaštine v zvezi s tem poslušat od pametnjakovičev že 12 let "za đabe". Delavci pri mojem prijatelju (šoferji kiperjev) so me pred ene 10 leti šišali v plači za 100%, a ker jim je nakazoval "minimalca", so me še dodatno nažgali pri dohodnini, kasneje pri plačilu vrtca,... pa se nabere, a ne. Zdaj, ko pa jim/vam kuzla v rit skače, sem pa jaz kriv. Ma nabijem vas na k.... Meni gre plača drugače "gor" kot vam. Stimulacijo imam tudi dramatično. Kar se mene tiče, nas lahko kar ukinete, BMK. Kdor ni popoln gnoj si bo našel službo, nič bat, je dela dovolj, samo odvisno koliko otrok imaš doma, oz. kako nujno potrebuješ prihodke (krediti, položnice, stroški). Mato, sem že napisal (ne s temi besedami), da ni vsak policist pes, ki laja, kot mu oblast reče, da nima vsak policist IQ okoli sobne temperature (intimno poznam enega, ki ga ima "namerjenega" okoli 134) in da ne verjemi, da bi vsi policisti "tepli" delavce, če bi bilo treba po Atensko, Lyonsko, Londonskem scenariju varovati izvoljene predstavnike ljudstva/oblastnike/gospodarje. U bistvu me razpizdi samo to, da imaš tudi ti (kot večina ostalih tle na forumu) GOSPODARJA, ki ti reže kruh (pač nisi sam svoj gospodar, kar se tiče finančnih prilivov) in posledično večino časa kimaš in delaš, kot ti gospodar reče, ali kako?!? Mene so moji starši učili od majhnega, da je vsako delo častno. To se je pred 30+ leti sicer navezovalo na delo smetarjev, čistilk in podobnih "manj cenjenih" poklicev, a stvar vseeno stoji še danes. Zame je enako pomembno delo policista, kot medicinske sestre, kot računalničarja, kmetovalca ali deIavca v proizvodnji. Brez kateregakoli od njih bi verjetno imeli štalo.
Bom končal, ker se mi ne da več "dokazovat", da nisem en kurčev geliptar, ker nosim uniformo slovenske policije, zato ker ste VI tako rekli. Igranje z mojima "tamalima" je pač bolj privlačno.

Ajd!

P.S.: pozabil dopisat, da te (ja, tebe Mato [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] ) še vedno rad berem tlele na forumu in da se v 98,73% primerov strinjam s tvojim pisanjem, v 95,76% pa tudi z načinom tvojega pisanja, da ne bo iz zgoraj napisanega izpadlo kako drugače [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#35
"rrudi" Napisal:pozabil si na bonificiran staž [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]

tega že 12 let ni več [img]http://serve.mysmiley.net/rolleye/rolleye0012.gif[/img]
Odgovori
#36
jooj, bobi zdej si pa dregnil v osje gnezdo...kako upaš pisati čez vaške vsevede ki med drugim tudi plačujejo tvojo bonifikacijo, božičnico, stimulacije itd... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_wall.gif[/img]
Odgovori
#37
Bobi, nikogar nisem imel namen užaliti. Se pa zavedam, da javni uslužbenci trenutno niso ravno najbolj priljubljena skupina, predvsem tisti, kateri lahko po nalogu oblasti povprečnega davkoplačevalca pripeljejo na rob preživetja. S tem ne mislim samo policiste, ampak tudi občinske redarje, pa razne takšneindrugačne inšpektorje, pa dimnikarje, uslužbence DURS,...skratka vse, kateri nam ne dajo korenčka, ampak nas samo kresnejo z palico.

lp andrej [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#38
Delal 11l in 1 mesec v javni upravi in poznam zgodbe sploh z "dna" hierarhične lestvice in razumem gnev večine, ker je količina dela ali vestnost pri delu obratnosorazmerna hierarhični piramidi. Vendar (in ja vem, da so izjeme zato tu govorim o policistih na splošno in ne imenih ok?) je pač tako, da je to specifičen poklic, ki vleče specifičen psihološki profil ljudi in hočeš nočeš v globalu je psiho profil policista bolj na strani patopsihološke veje te velecenjene zdravniške discipline. Tako, da dovolj velikemu procentu policistov očitno drugi privilegiji pomenijo več kot dobra plača ali udobno delo kje drugje in manjko denarja kompenzirajo z luksuzom podeljenega občutka moči. So pa seveda tudi ljudje, ki želijo nesebično pomagati in verjamejo, da v uniformi dejansko pomagajo družbi s svojimi storitvami in takim pač plača ni cilj ampak manj pomembna od občutka koristnosti (naivno? ja morda ampak to naj bi bila družba v svoji lepi in idealni definiciji).

Glede na situacijo (imam še precej kolegov v javni upravi in dosti debatiramo na temo gnijočega sranja v tem mastodontu) nimam niti kančka sočutja do njihovih težav saj ima vsak opcijo da napiše "Zadeva: Sporazumna prekinitev delovnega razmerja..." a tega ne stori nihče (in to niso vsi ljudje s srednjo šolo ampak je nekaj visoko izobraženih in celo bi se upal trditi pametnih ljudi) zakaj? Ker jim očitno kljub vsem težavam in tegobam varnost in situacija v Javni upravi odgovarja... Zato se naši pogovori ponavadi končajo (če odmislimo efekte alkohola) tako, da večina pač prizna, da ja kljub slabi plači morda le ni tako slabo v javnem sektorju kot gospodarstvu...

Bobi vsi imamo take in drugačne gospodarje/ce vendar imajo oneti ravno toliko moči in avtoritete nad nami kolikor smo jim jo pripravljeni sami podeliti... Je pač to tak poklic, ki lahko v določenih situacijah povzroči razklanost (vsaj pri tistih osebkih, ki še premorejo socialni čut in imajo čast in etos). Recimo moje kimanje škodi samo mojemu egu in samopodobi medtem ko tvoje (potencialno seveda) lahko povzroči konkretne bolečine ali drugo škodo dosti posameznikom. Zato pa imajo ameri (po definiciji seveda) to protect and to serve (isto za politike kjer skoraj vedno uporabljajo besedno zvezo "serve somewhere" ala opravljal funkcijo) žal pa je to seveda zgolj na papirju in morda pri nas še celo toliko bolj to transformirano v nek kastni sistem, kjer nekateri svoj položaj že počasi pojmujejo kot neko pravico in nespremenljivo dejstvo. In v skrajni fazi to vodi v razne "žurke", ki se ponavadi končajo precej rdeče.

Ampak malce smo zašli s teme, ki ste jo prav simpatično začeli. Pa saj glede nato, da smo ultra varni, da državljani ne potrebujemo orožja za varnost ne vidim nikakršnega razloga, da bi ga potrebovali tudi vi. Sej menda je itak vse kul imamo društva za nenasilno komunikacijo, Evropa nas ma rada, NATO nas varuje, človk bi reku, da je praktično vse perfect...
Odgovori
#39
Poskušal bom biti kratek ( če mi bo uspelo [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] ). Vsekakor pa se ne bom ukvarjal s plačami...
Nikjer nisem zasledil, da je pogojeno znanje streljanja, če hočeš biti v službi v policiji. V določenih enotah pa so ljudje, ki to zelo obvladajo. Marsikomu je tisti kilogram železja za pasom večkrat v napoto. A kaj si morejo? To gre k uniformi, če hočejo ali ne...
Pri posedovanju športnega orožja, naj bi se zahtevalo znanje uspešnega zadevanja tarč. Komu in kako to uspeva na tekmovanjih, lahko vidimo po rezultatih. Vsi udeleženci tekmovanj se lahko prepričamo, da to marsikomu dela zelo velike težave in zaradi tega se nihče ne obremenjuje... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#40
Naj mi bo dovoljeno pohvaliti delo policije, ki dela po vsakem vremenu zelo grde reči, ki jih marsikdo od nas verjetno ne bi. A ker smo civilizirana in urejena družba jih je treba delati. O plačilu za takšno delo kje drugič, tukaj pa bi se strinjal z 357, da za policista precizno streljanje (verjetno) ni ključno, kajti gorje, ko policist mora sploh vzeti službeno orožje iz toka, kaj šele, da bi streljal.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)