Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nova kratka pravila pisanja na forumu Strelec.si
#1
Tako. Zadeva je sodu izbila dno in končno sem se z muko lotil pisanja teh kratkih ampak trdnih pravil glede pisanja na tem forumu.

Nabiralo se je (pre)dolgo časa in bolje da se to uredi čim prej, preden nastane še kakšna škoda. Razmišljal sem kako bi čim bolj jasno določil "fault-line" oz. mejo, do kamor je pisanje še sprejemljivo in kje se to konča. Ugotovil sem da je to dokaj težko in da bodo iznajdljivi škodljivci vedno našli pot okrog pravil. Zato si bom po potrebi dovolil ukrepati po svojem občutku, naj bo znotraj teh pravil ali ne. Kdor jih bo namerno izigraval, pač ne bo imel argumenta da to očita meni.

Kljub vsemu pa je postalo jasno da je vir 99% težav medsebojno obračunavanje, pregovorna slovenska prepirljivost in nevoščljivost, ponavadi na osebnem nivoju. Zato se bomo tokrat omejili predvsem na to. Če se bo pokazalo da to ni dovolj, bom ukrepal še kako drugače in se o tem ne bom pogajal z nikomer.


Torej, od trenutka objave tega posta dalje, je na tem forumu prepovedano naslednje:

- Osebno obračunavanje oz. odkrito ali prikrito žaljenje ali poniževanje oseb, ki so ali niso člani tega foruma. Še posebej je mišljeno ponavljajoče blatenje zaradi kakšnih osebnih zamer, ki včasih niti nima nobene osnove. Tu se ne štejejo na kulturen način napisane kritike glede točno določenih zadev, ki pa morajo biti dobro utemeljene in objektivne. Verjetno ni treba posebej poudarjati, da gre lahko samo za zadeve, ki so vsaj posredno povezane s streljanjem. Ostale teme bomo brisali brez opozorila.

- Ustvarjanje novih uporabniških imen zaradi "anonimnega" pljuvanja (glej prejšnjo alinejo) ali pisanja raznih neumnosti. Takšne uporabnike bomo brisali, njihove poste pa pripeli k njihovem "javnem" uporabniškem imenu. Kot verjetno veste, se uporabnike z več različnimi imeni dokaj enostavno najde. Kljub temu pa bo uporaba več kot enega uporabniškega imena še naprej dovoljena, razen pri kršenju pravil foruma.

- Javno "pranje umazanega perila" pri organizatorjih strelskih tekmovanj. Sem spadajo razna zlivanja gnojnice na račun organizatorjev, ki delajo več ali manj le škodo našemu športu pred javnostjo, državnimi organi in odganjajo potencialne nove strelce. Kot pri prvi alineji, se tu ne štejejo na kulturen način napisane kritike glede konkretnih zadev, ki pa morajo biti dobro utemeljene in objektivne.

- Dajanje pretirano število negativnih ali pozitivnih ocen drugim uporabnikom. Tu je težko določiti mejo normale, ob očitnih zlorabah pa bomo vsak primer podrobno pregledali in ukrepali po svoji presoji.



Zaenkrat je to to. Za vsako kršenje bomo jaz ali moderatorji izjemoma prvič opozorili, načeloma pa takoj podelili nagradni ban za 14 dni, ob drugi kršitvi pa trajnega. Pomagala ne bo niti ponovna registracija. Kot rečeno, pa pri različnih uporabniških imenih sledi tudi združevanje z osnovnim imenom, kar bo posredno seveda razkrilo identiteto pisca. Pri poskusih izigravanja pravil bomo tudi z moderatorji uporabili domišljijo.

Upam da je dovolj razumljivo in mislim da ni potrebnih dodatnih pojasnil. Pravila so v veljavi od objave.

Strelski pozdrav.
admin
administrator / Strelec.si
#2
Ok, takole je. Že dlje časa, v zadnjem času pa sploh, dobivam pritožbe članov foruma glede nivoja debate tu na forumu. Predvsem gre za žaljenje drugih uporabnikov ali tudi ljudi izven strelske druščine. Pošteno povedano, to moti tudi mene. V ta namen sem pred časom sestavil kratka pravila (glej zgoraj), ki pa smo jih, roko na srce v zadnjem času redko uveljavljali.

Od zdaj bomo z moderatorji striktni glede teh in jih dosledno upoštevali. Ker je težko postaviti točne meje dopustnega, se bomo posluževali splošnega občutka, common sense. Če se večini zdi objava prostaška, potem ne paše sem, enostavno.

Kot dejstvo vem, da je kar precej uporabnikov prenehalo z uporabo foruma (ali so vsaj prenehali z udeleževanjem debat) prav zaradi takšnega nivoja komunikacije. Ker se večina ljudi konfrontaciji raje izogne, se posledično umikajo debatam kjer nekateri na vsak način želijo doseči svoj prav in ob tem ne izbirajo besed. Tega pa seveda nočem(o).

Ker namen tega foruma ni promoviranje kakšne ideologije, psihološke analize uporabnikov ali, bognedaj, klasično pametovanje o politiki, je tovrstno obračunavanje za forum škodljivo, saj dobesedno odganja uporabnike. To pa seveda ne koristi nikomur in zato tega ne bom več dopuščal. Pri tem ne igra nobene vloge ali je dotična "tarča" dejansko govedo, idiot, ali retardirani imbecil. Ali zadržite zase, ali povejte v živo, ali na kakšnem drugem forumu. Tukaj je tega dovolj.

Ker sem kar dolgo v tem športu in razmeroma dobro poznam strelsko druščino pri nas, lahko trdim da so to povečini fajn ljudje, dobre volje. Zato bi bil zelo razočaran, če bi zaradi nizkega nivoja debate postali tu na forumu zagrenjeni zaradi posameznih cinikov, še posebej ker večinoma te debate sploh ne tečejo v nobeni zvezi s strelstvom.

Ob prvem kršenju teh pravil, bo kršitelj poslan v znane toplice za en teden, naslednjič pa za vekomaj. Brezplačno. End of story.

Strelski pozdrav,
admin
administrator / Strelec.si
#3
khm:
- a je možno na forumu naštimat zadnje prispevke naprej, da ni potrebno skrolanje u nezavest?
#4
Berem tale forum, in ugotavljam, da nekatere člane tega foruma ( ene in iste ) mal EGO matra. Popokal so par desettisoč patronov in že mislijo da so popili vse znanje tega sveta. Žal s svojimi ciničnimi, zajedljivimi komentarji ter odgovori na vprašanja drugih uporabnikov registriranih ali ne, dokazujejo ravno nasprotno. Pokazali so se v vsej svoji omejenostii, priznati jim je treba, da imajo nekaj znanja s področja kateremu je ta forum namenjen, še zdaleč pa ne dovolj, da bi lahko imeli tako napihnjen ego. No, kakorkoli že, ker ima vsako tele svoje veselje, jim želim obilo veselja ob udejstvovanju na tem forumu. Žal mi je samo, da taki možganski veleposestniki s svojimi umotvori uničujejo nekaj, kar bi lahko bilo začetnikom ali pa že prekaljenim strelcem v pomoč.

Lep strelski pozdrav.
Robert
#5
(08-02-2016, 12:22)Anza Napisal: khm:
- a je možno na forumu naštimat zadnje prispevke naprej, da ni potrebno skrolanje u nezavest?

Tako tudi je?! Drugače si sicer lahko nastavite urejanje po marsičem na dnu vsakega podforuma, ampak "default" je vedno zadnji prispevek na vrhu, kako pa drugače?


(08-02-2016, 13:02)Kren Napisal: Berem tale forum, in ugotavljam, da nekatere člane tega foruma ( ene in iste ) mal EGO matra. Popokal so par desettisoč patronov in že mislijo da so popili vse znanje tega sveta. Žal s svojimi ciničnimi, zajedljivimi komentarji ter odgovori na vprašanja drugih uporabnikov registriranih ali ne, dokazujejo ravno nasprotno. Pokazali so se v vsej svoji omejenostii, priznati jim je treba, da imajo nekaj znanja s področja kateremu je ta forum namenjen, še zdaleč pa ne dovolj, da bi lahko imeli tako napihnjen ego. No, kakorkoli že, ker ima vsako tele svoje veselje, jim želim obilo veselja ob udejstvovanju na tem forumu. Žal mi je samo, da taki možganski veleposestniki s svojimi umotvori uničujejo nekaj, kar bi lahko bilo začetnikom ali pa že prekaljenim strelcem v pomoč.

Lep strelski pozdrav.
Robert

Hja, sto ljudi, sto čudi... vsi smo si različni in vsak ima svoj način komunikacije in razen žaljivih in podobnih objav (kot je navedeno zgoraj v pravilih) je dopuščeno več ali manj vse. Baje smo pred leti izglasovali demokracijo, zdaj pa imamo. ;)

Skratka, če objava ne krši pravil, bo tu ostala. Vsi pa imamo več možnosti: vedno lahko uporabnika damo da "ignore" listo in se njegove objave ne prikazujejo več. Enostavno in učinkovito. Drugo pa je, da lahko vsakemu uporabniku prilepite oceno (+1/-1), ki vpliva na njegov "ugled". Pomaga tudi če zraven pripišete kratko pojasnilo. NE pomaga pa, da se spuščate v razne konflikte in za vsako ceno vsiljujete svoja mnenja, enako kot v odnosih "v živo".

V glavnem, tako kot v realnem svetu, se tudi tukaj srečujemo z ljudmi, s katerimi smo si bliže ali pa enostavno ne gremo skupaj, fact of life.

Kot pa sem že večkrat omenil, bi se ogromna večina takih nesporazumov rešila, če bi se ljudje spoznali v živo. Popolnoma sem prepričan, da bi bilo bistveno manj napetosti na forumu. Zato vedno vzpodbujam da hodite na tekme, treninge ali kar tako malo pogledat na strelišče in spoznate čim več članov strelske druščine, pa bo veliko težav tule izginilo. Sam jih poznam precej in so v ogromni večini krasna družba.

ps: Letos bo izgleda močna strelska sezona, upam da se pogosto vidimo. ;)
administrator / Strelec.si
#6
Pozdravljeni vsi,

po dolgem času spet kratek update glede pravil oz. obnašanja na forumu. Zaradi (še vedno) številnih pritožb glede nivoja pisanja, trolanja, obravnave novincev na forumu, smetenja pod oglasi in podobnega, ter posledično odganjanja novih in starih članov, ter hkrati včasih nezadostne učinkovitosti nas - administratorja in moderatorjev - pri ukrepanju, sem se odločil za uvedbo neodvisnega, profesionalnega moderatorja.

Ta bo delo opravljal poleg obstoječih moderatorjev in ker ni nikakor povezan s strelstvom, bo tako lahko karseda objektiven. Ker smo zaradi poznanstev obstoječi moderatorji hočeš-nočeš včasih tudi pristranski, smo posledično velikokrat na tapeti z ene ali druge strani.

Pravila foruma ostajajo več ali manj enaka, bodo pa odslej striktno upoštevana. Neodvisni moderator bo imel proste roke in se vsaj prvih 30 dni ne bom absolutno nič vmešaval v njegovo delo, še posebej ne po posredovanju kakšnega od članov foruma. Ima pa zelo enostavna navodila - upoštevati obstoječa pravila. Ne bo podeljeval ocen (ugled), bo pa po potrebi delil opozorila in v skrajnem primeru nagradne terme. Načeloma se ne bo vmešaval v debate in komentiral, temveč le skrbel za dostojno komunikacijo. Kot rečeno, bomo administrator in ostali moderatorji še naprej opravljali delo kot do sedaj, razlika bo le verjetno precej bolj temeljito opravljeno delo.

Z delom začne jutri, 24.5.2016. Po enem mesecu bom ocenil rezultat in se odločil za naprej.

Strelski pozdrav,
admin
administrator / Strelec.si
#7
Bravo Admin....In srčno upam da bo temu tako..
Ker tale forum je bolj kot ne očitno last določenih uporabnikov in dotično ti uporabniki ne poznajo osnovnega bontona..da ne govorimo o pisnem bontonu pa še bi lahko našteval..
Sam sem se že mislil odstraniti iz foruma,vendar se ne bom da vidim če bo tole res delovalo..
Vsem članom foruma pa želim obilo užitka ob prebiranju postov,ne pa da te "vseznalci"napadejo...
Skratka Admin,tole je bil že skrajni čas  za tako potezo in osebno podpiram to...
Lp Sandi
#8
tudi jaz bi si želel več kulture in manj egotripov. Podpiram v celoti.
#9
Še nekaj... ne vem sicer če sem kdaj objavil pojasnilo glede opozoril, katera so objavljena v procentih pri vašem imenu.

Skratka:
  • ko dosežete 40%, je v naslednjih 2 mesecih za vsak vaš post potrebna odobritev enega od moderatorjev
  • ko dosežete 60%, je za 2 meseca začasno onemogočeno objavljanje postov
  • ko dosežete 80%, greste v terme banovci za 2 meseca
  • ko dosežete 100%, greste v banovce permanentno
Se pa vsa opozorila po določenem času sama brišejo, vmes pa ste na "pogojnem". Opozorila so različno vrednotena, nobeno opozorilo pa ne velja 40%, tako da sta za vsak ukrep potrebni vsaj dve opozorili.

Res upam da ukrepi ne bodo potrebni, vsekakor pa ne bo šlo naprej tako kot do zdaj.

Strelski pozdrav,
admin
administrator / Strelec.si
#10
Kako pa je s pregledovanjem/filtriranjem IP naslovov?
Se lahko po permanentnem banu nekdo ponovno registrira z drugim imenom z enakega IP naslova?
Lahko ima nekdo vec racunov z istega IP naslova? Ker se mi vcasih dozdeva da ima ena oseba vec racunov in potem trolla sama sebi, samo za to da naredi prepir na forumu.
#11
@Admin:  Clap Clap Clap
#12
(24-05-2016, 09:24)MPMatchMaster Napisal: Kako pa je s pregledovanjem/filtriranjem IP naslovov?
Se lahko po permanentnem banu nekdo ponovno registrira z drugim imenom z enakega IP naslova?
Lahko ima nekdo vec racunov z istega IP naslova? Ker se mi vcasih dozdeva da ima ena oseba vec racunov in potem trolla sama sebi, samo za to da naredi prepir na forumu.

To je nemogoče. V teoriji se lahko prijaviš na forum z enim računom z domačega računalnika, z drugim pa preko mobilnega omrežja na npr. tablici ali telefonu.
#13
Pozdrav,

Ali se je možno pritožiti na delo moderatorja "Romunova" ker iz nepoznanega razloga izvaja cenzuro in briše prispevke?

Da pojasnim, seveda, če zopet prispevka ne bo zbrisal...

Na postu "Novice na temo orožja in strelstva na slovenskem " je "JRC objavil link do : http://siol.net/novice/slovenija/slovenc...pot-422432
Glede na podatke v tem članku na Siol portalu pa sem zapisal v moj post naslednje, povzemam:

- da se podatki v članku ne ujemajo glede števila registiranega oročja in da se razlikujejo za več kot 4000 kosov
- da glede na navedbe, da imajo Nemci najstrožji zakon, da tudi slovenci ne zaostajamo za njimi, saj je zakon enak kot nemški (EU osnova, prepisan)

V nadaljevanju se je na brisanje pritožilo še nekaj članov foruma, pa sem na njihovo zahtevo in zasebna sporočila članek povzel še enkrat in moderatoja v članku pozval, da naj utemelji zakaj ti podatki ne pašejo pod temo "Novice na temo orožja in strelstva na slovenskem ", kar pa je moderator izignorairal in vse članke od vseh uporabnikov brez razlage pobrisal še enkrat.
Od Romunova sem dobil ZS z navodilom, da vsebina, ki jo jaz pišem sodi v Off-topic (Objave, nepovezane s strelstvom. Če res nimate komu potožiti kar vas teži. Omogočeni so samo odgovori na lastno temo.) za kar pa menim, da je popolnoma zgrešena in manipulativna razlaga!?

Mnenje nekih članov in mene je, da je tak način urejanja in cenzuriranja foruma nesprejemljivo, saj so članki napisani popolnoma v skladu z politiko foruma in niso žalili nikogar. nasprotno navajali so samo dejstva.

Hkrati bi želel pohvaliti vse avtorje in urejevalca tega foruma, saj je forum izredno pomembna storitev za primerno informiranje in komuniciranje med strelci v Sloveniji.
Vendar bi želel povdariti tudi to, da forum nebi imel nobene vrednosti, če na njem svojih člankov in prispevkov nebi objavljali člani in s tem prispevali tudi vso dodano vrednost njegovih informacij.

Lep pozdrav!
#14
a niste še pred kratkim (24.05. glej zgoraj) ploskali češ, juhej admin, komaj čakamo da uvedeš cenzuro, pa da Mato&Co  buteljnom ne bo mogel več reči butelj...
A zdej, ko pa nož zareže še v drugo stran je pa jok in stok?
#15
Kristian, spomin imaš pa dober!

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
#16
Meni je Romunov prilepil minus in sem šel gledat prispevek, ki sem ga napisal, pa mi ni bilo čisto nič več jasno. Na ZS sem ga vprašal, kaj bi ga lahko zmotilo, nakar je odgovoril, da se ne spomni, ker je takih primerov preveč.

Mogoče bomo pa počasi ugotovili, kje ga čevelj žuli.
#17
(29-07-2016, 19:01)Kristian Napisal: a niste še pred kratkim (24.05. glej zgoraj) ploskali češ, juhej admin, komaj čakamo da uvedeš cenzuro, pa da Mato&Co  buteljnom ne bo mogel več reči butelj...
A zdej, ko pa nož zareže še v drugo stran je pa jok in stok?

se strinjam, če kdo koga žali. v tem primeru se nebi pritoževal. Vendar je bilo v komkretnem primeru samo navajanje dejstev iz članka.

ne vem pa zakaj posplošuješ?

lp
#18
(29-07-2016, 19:14)turist Napisal: Kristian, spomin imaš pa dober!

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

To pa res ni primerljivo.
Eno je bonton, neka splosna kultura v komuniciranju...in kot vem, smo nekateri pozdravili ukrep, da se ne bo vec dopuscalo zaljivk.

95krogov je pa podrobno prebral clanek na siol portalu in ugotovil, da stevilke ne gredo skupaj...in to napisal kot komentar. Zakaj je to bilo potrebno brisati mi ni bilo jasno, zato sem vprasal (Javno) v cem je problem...pa se nekateri drugi....in je bilo vse pobrisano...

Meni je povsem jasno, da je to privat forum in so Admin in Moderatorji bog i batine...ampak vsaj jaz pricakujem neko logiko in konsistentnost pri pometanju. 
Vsaj tako sem bil vajen na raznih forumih...ze iz casov, ko interneta se ni bilo....do konfliktov in razlicnih pogledov pac pride, potem pa je od pameti vpletenih odvisno, kako se nesoglasja razresijo.
Ignoranca in samovolja pa se nikoli ni imela dolg rok trajanja.
#19
mogoče je pa resnica tista, ki je za določene posameznike najbolj boleča in moteča...
#20
/sarc.on

ja, in po uvedbi cenzure, ko so se moteči (dandanes je to očitno tisti ki pove tako kot je, brez olepševanja in ocvetličenja) člani foruma umaknili in ne pišejo več je forum očitno zacvetel. V zadnjih dveh mesecih je vse presenetilo obilje kvalitetnih prispevkov avtorjev, ki se drugače niso upali pisati zaradi tistih par neprilagojenih bavbavov...

/sarc.off

(ali pa se dogaja kot je bilo rečeno in se objave dogajajo bolje ali manj v rubrikah Prodam/Kupim? Kakorkoli že, čas bo pokazal svoje. Moteč je le trend ki ne kaže na zgoraj omenjeno obilje kvalitete, prej nasprotno...)




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)