Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TopShot Competition M3 glušniki
#1
Lep pozdrav,

danes sem dobil glušnike, ki so omenjeni v naslovu teme in enostavno nevem kje vstaviti 4xAAA baterije, na Google-u oz. YouTube-u ne najdem nič pametnega na to temo.

Mi lahko kdo pomaga??
Odgovori
#2
Nič lažjega - vstaviš nekaj dovolj ostrega (izzvijač ali rezilo večjega noža) med peno (ki je na plastičnem nosilcu) in okvirjem, oz. ohišjem slušalk ter razkreneš. Gre bolj na trdo. Noter je pa elektronika in kontakta z prostorom za baterije. Na vsaki strani, oz. slušalki se odpre in vstavi bateriji...
Odgovori
#3
Hmm poizkušal na hitro vendar mi ne uspe, rezila pa ne upam "zabiti" preveč notri, da nebi česa poškodoval.

Bom še poizkusil.
Odgovori
#4
V navodilih piše, da lahko to narediš z kovancem [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
#5
Vem, sem videl - prizadeti so. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

Sicer pa meni zadeve še vedno ni uspelo dobiti narazen [img]{SMILIES_PATH}/icon_rolleyes.gif[/img] preveč se ne upam notri zapičit, da nebi notri kaj poškodoval - pa saj niti ne gre.. Slabo je narejeno, ni kaj. Kolkr dnarja tok muzike, oz. v tem primeru tok glušnikov. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
#6
Pridi na tekmo pa ti jih bo sigurno kakšen korajžen odpru
Odgovori
#7
Tudi jaz sem skoraj jokal zraven, ko sem rezilo od noža not rinil. Poškodoval jih sicer nisem (malo občutka pa vseeno moraš imeti), sem bil pa zraven "čisto moker", preden sem ločil blazinice od ohišja... [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Odgovori
#8
Ne matraj se z noži ali orodjem boš samo slušalke orajsal!
Enostavno se odprejo z dvema prstoma brez truda.
Ko jih boš enkrat odprl boš videl da je čisto enostavno.

Z levo roko primeš glušnik z zunanje strani za pant kjer se vrti.
Palec in kazalec desne roke pritisneš v notranjo stran glušnika (tam kamor gre uho) ampak ne na sredino temveč za rob.
Ko se sredinska pena poda boš začutil notranji trd rob glušnika.
Nato prsta malo pokrči in zadevo potegni narazen.
V levi roki ti bo ostal zunanji del glušnika z mikrofonom,preklopnim stikalom in notranjo elektroniko.
V desni roki pa tapicirana pena ki gre okoli ušesa z obročem ki jo drži.
Sredinska pena pa ostane ali pa pade posebej.
Zunanji in notranji del glušnika sta sestavljena zelo na tesno tako da moraš tudi pri sestavljanu dobro in točno skupaj stisnit da slišiš klik.
Pa ne pozabit baterij notri dat. v vsak glušnik po dve.
Odgovori
#9
LEON - točno tako sem potem naredil in mi je uspelo - pa dejansko je res tako najlažje. Hvala pa tudi vsem drugim, ki ste pomagali. [img]{SMILIES_PATH}/icon_razz.gif[/img]
Odgovori
#10
Kako se pa po kvaliteti zvoka razlikujejo od dražjih, se da zvok pojačati... Če vam ni teško tisti ki jih imate mal napišite kako ste zadovoljni z njimi.
Odgovori
#11
Pa če ima kdo MIL-TEC glušnike naj kaj pove.
Odgovori
#12
Ojla!

Top shot glušnike sem imel nekaj tednov (hkrati z mojimi-že-od-prej Peltorjevimi ProTac -> stari so vsaj ene 7 let!!!). Top shote sem kupil, ker sem jih želel imeti za kakšno dežno tekmo, da se ne bi sekiral, kaj se na dežju zgodi z dragimi Peltorji, predvsem pa sem jih kupil za moje prijatelje, katere povabim na streljanje, da bi jim nudil "boljšo" in "udobnejšo" zaščito od, recimo, penastih ušesnih čepkov. Ugotovil pa sem, da so Top shot glušniki neudobni, ker zelo močno stiskajo ušesa, hkrati pa imajo relativno majhne ušesne blazinice - pa moja buča ni velika. Kar se zaščite pred pokom tiče, je tudi bolj slaba (pač majhne in tanke ušesne blazinice), najbolj pa me je motila elektronika. Smisel aktivnih glušnikov je namreč ta, da dopuščajo normalen pogovor in glasove iz okolice in da "odrežejo" zgolj "špice hrupa", se pravi pok. No, pri tem modelu zvočnikov, pa verjetno še pri vseh ostali podobnih nizkocenovnih modelih, elektronika "zadrži" zaprt zvočnik kar dolgo, morda sekundo, pri ponavljajočih se strelih pa tudi dve sekundi ali več, kar pomeni, da na tekmah in treningih, kjer strelja več strelcev, imaš glušnike več ali manj zaprte in ne opravljajo svojega poslanstva, kar pomeni, da je skoraj vseeno, ali celo bolje, da si kupiš bolj udobne in bolj ušesom zdrave navadne glušnike za manj denarja. Peltorjevi ProTac (in tudi cenejši SportTac) "odrežejo" pok na tak način, da se tega skoraj ne opazi, oziroma se zvok pogovora ob poku skoraj ne prekine. No, Top shoti so bili celo tako neudobni, da sem jih navkljub finančni izgubi in navkljub temu, da jih že v osnovi nisem kupil zase, prodal po dveh, treh tednih [img]{SMILIES_PATH}/icon_rolleyes.gif[/img] . Svojim prijateljem sedaj ponudim kvalitetne penaste ušesne čepke, kakršne tudi sam uporabljam pri streljanju s puško. Je najceneje, najbolj higijensko [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] , pa še zgubijo jih lahko, pa se zato nič ne sekiram [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] . Vem, da je razlika med Peltorjevimi ProTac in Top shoti prevelika za kakršnokoli resno primerjavo, a tudi vikend strelcu (no, recimo raje lastniku orožja) priporočam, da razkirajo tistih 150 evrov (vsaj) in si kupijo udobne in kvalitetne aktivne glušnike. Majke mi, resno mislim!!!

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#13
"bobi" Napisal:Ojla!

Top shot glušnike sem imel nekaj tednov (hkrati z mojimi-že-od-prej Peltorjevimi ProTac -> stari so vsaj ene 7 let!!!). Top shote sem kupil, ker sem jih želel imeti za kakšno dežno tekmo, da se ne bi sekiral, kaj se na dežju zgodi z dragimi Peltorji, predvsem pa sem jih kupil za moje prijatelje, katere povabim na streljanje, da bi jim nudil "boljšo" in "udobnejšo" zaščito od, recimo, penastih ušesnih čepkov. Ugotovil pa sem, da so Top shot glušniki neudobni, ker zelo močno stiskajo ušesa, hkrati pa imajo relativno majhne ušesne blazinice - pa moja buča ni velika. Kar se zaščite pred pokom tiče, je tudi bolj slaba (pač majhne in tanke ušesne blazinice), najbolj pa me je motila elektronika. Smisel aktivnih glušnikov je namreč ta, da dopuščajo normalen pogovor in glasove iz okolice in da "odrežejo" zgolj "špice hrupa", se pravi pok. No, pri tem modelu zvočnikov, pa verjetno še pri vseh ostali podobnih nizkocenovnih modelih, elektronika "zadrži" zaprt zvočnik kar dolgo, morda sekundo, pri ponavljajočih se strelih pa tudi dve sekundi ali več, kar pomeni, da na tekmah in treningih, kjer strelja več strelcev, imaš glušnike več ali manj zaprte in ne opravljajo svojega poslanstva, kar pomeni, da je skoraj vseeno, ali celo bolje, da si kupiš bolj udobne in bolj ušesom zdrave navadne glušnike za manj denarja. Peltorjevi ProTac (in tudi cenejši SportTac) "odrežejo" pok na tak način, da se tega skoraj ne opazi, oziroma se zvok pogovora ob poku skoraj ne prekine. No, Top shoti so bili celo tako neudobni, da sem jih navkljub finančni izgubi in navkljub temu, da jih že v osnovi nisem kupil zase, prodal po dveh, treh tednih [img]{SMILIES_PATH}/icon_rolleyes.gif[/img] . Svojim prijateljem sedaj ponudim kvalitetne penaste ušesne čepke, kakršne tudi sam uporabljam pri streljanju s puško. Je najceneje, najbolj higijensko [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] , pa še zgubijo jih lahko, pa se zato nič ne sekiram [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] . Vem, da je razlika med Peltorjevimi ProTac in Top shoti prevelika za kakršnokoli resno primerjavo, a tudi vikend strelcu (no, recimo raje lastniku orožja) priporočam, da razkirajo tistih 150 evrov (vsaj) in si kupijo udobne in kvalitetne aktivne glušnike. Majke mi, resno mislim!!!

Ajd!
Enaka oz zelo podobna izkušnja s TOP-SHOT glušniki. Na srečo sem kmalu našel enega kupca z majhnimi ušesi, tako da je z njimi zadovoljen. Po dveh tednih oz. 3x po 15 minut uporabe in zmečkanih ušesih sem jih dal naprej za 25€.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#14
na moja nežna ušeska pa najbolj paše Peltor Tactical XP [img]{SMILIES_PATH}/slam.gif[/img]
poka a nič ne zadane...
Odgovori
#15
Zelo dobronamerni nasvet.
Ne skopari z denarjem. Jaz imam peltor sport tac (vsaj mislim da se jim tak reče) pa so mi premajhni in problematični pri nošenju očal. Imam pa še sordin MSA ki so pa perfektni.
Odgovori
#16
TOP-SHOT glušniki so pa ja enkratni. Pod njimi mi uhlji - obdani z najkvaitetnejšo plastiko (imitacija prave kože) - poleti tako zašvicajo, da se mi tudi ušesno maslo dobesedno upari. Obiski pri ORL so zgodovina. [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)