Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Natančnost lovskega streliva
#1
Torej dragi forumaA!i. Verjamem, da imate ogromno izkuA!enj s strelivom .308 win in me zanima za lovsko rabo katera krogla je najbolj natanÄ?na. Tega ne spraA!ujem za sam lov, saj pri obiÄ?ajni divjadi je vse kar je v krogu 5cm odliÄ?en zadetek, ampak spraA!ujem predvsem zaradi tega, da tudi pri streljanju na tarÄ?o ne bi rabil menjat vsakiÄ? streliva.


Bi me pa zanimale vaA!e izkluA!nje s kroglami okoli 10g, maksimalno 11g ne pa veÄ? kot to. RWS, Norma, Sako in ostala streliva, ki jih je moA3no brez teA3av dobiti pri nas seveda.
Odgovori
#2
Po testih objavjenih v revijah (npr. DJZ) obiÄ?ajno prednjaÄ?i RWS, Norma, Lapua.
S spodobno puA!ko, solidno montaA3o in optiko lahko priÄ?akujeA! raztros v velikostnem rangu pod 30 mm na 100 metrov, ampak le pri uporabi streliva iste serije in enakega stanja cevi (npr. cev streljana, brez oljna v cevi/leA3iA!Ä?u).
S tovarniA!kim strelivom nimam prav veliko izkuA!enj, za v tarÄ?o se mi je najbolje obnesla Norma Jagd Match (FMJ). ÄOe te malce veÄ?ji razstros ne moti (35mm)pa vzemi Geco target (pakiran po 50) z delnim plaA!Ä?em in imaA! spodobno zadevo za jago in karton.
Odgovori
#3
A1ivjo
Zelo natanÄ?na krogla je rws kegelspitz,je lovska krogla z malo mehkejA!im plaA!Ä?em,veÄ?ina puA!k te krogle zelo dobro poA3ira,in da se naredit grupo okrog 2 cm ali tudi bolje odvisno od puA!ke in optike. drugaÄ?e imam sam rws evolution s katero naredim grupo 1cm pribliA3no tudi na divjadi se dobro obnese sedaj pa sem poskusil kegelspitz in je nisem A!e probal na tarÄ?o na divjad pa vem da malo veÄ? razbije, tudi rws tig je zelo natanÄ?na in tudi zelo lovsko uporabna. Sicer pa rata drag A!pas Ä?e streljaA! lovske krogle na tarÄ?o,bolje da imaA! A!e cenejA!e krogle zraven za tarÄ?o, moje mnenje.
lp
Odgovori
#4
Ja saj sam streljam kegelspitz in mi tudi na divjadi dobro sluA3i. Je pa res, da je 7X57R ena krogla 2€ tako da za na tarÄ?o ni ravno najbolj ugodno.

Se pa zanimam za 308, ker bo moja naslednja puA!ka zagotovo v tem kalibru.
Odgovori
#5
Cena je bila tudi pri meni glavni razlog da sem KS opustil. Zdaj uporabljam Speer HotCore.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)