Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
92 letnik ustrelil roparja
#1
Ker faking car [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

"Why didn't you call 911?"
"Because im a military man!" [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]

[url="http://news.cincinnati.com/VideoNetwork/1822997437001/92-Year-Old-Shoots-and-Kills-Burglar"]http://news.cincinnati.com/VideoNetwork ... ls-Burglar[/url]

drugače je pa zelo zanimivo iz vidika učinkovitosti kalibrov, da je vlomilca ubil samo z enim strelom iz .22lr
Odgovori
#2
Ena tetka je tudi pred kratkim (par dni nazaj) naluknjala enga mehičana, ki jo je hotel posilit s .22lr pa ga ubila (sicer je uspel priti iz bajte na dvorišče a kaj dalj mu ni zneslo). Vsi podcenjujejo .22lr in mislijo da je kr neki. Zato pa pravijo, da je to najbolj nevaren kaliber (za nesrečo).
Odgovori
#3
.22lr v ZDA pobije največ ljudi
Odgovori
#4
stari je stara šola [img]{SMILIES_PATH}/fsniper.gif[/img]

prvo streljaj nato vprašaj.. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
#5
V Sloveniji bi ga zaprli, družini kriminalca pa bi moral plačat odškodnino. ](*
Odgovori
#6
Ima kdo primer sodne prakse iz Slovenije, ki podpira tezo, da te zaprejo, če neznanca, ki ti rovari po hiši, zaprejo, oz. kakorkoli drugače kaznujejo?
Odgovori
#7
"romunov" Napisal:Ima kdo primer sodne prakse iz Slovenije, ki podpira tezo, da te zaprejo, če neznanca, ki ti rovari po hiši, zaprejo, oz. kakorkoli drugače kaznujejo?
Ce te prav razumem, te zanima koliko je zagrozena kazen za ugrabitev/protipraven odvzem prostosti?

Smisel silobrana je da se branis pred telesno poskodbo ne pa da kaznujes vlomilca.
Odgovori
#8
NI point v tem, da sodišče odloča ampak v tem, da TO SPLOH pride na sodišče. Kopsi si zdej obični pisuni, ki pridejo (ko je vsega fertik ali ko pride kelnarca z računom za "kavo") popišejo in avtomatično stvari dajo naprej (napišejo kot se jim zdi oz. kot imaš srečo ali naletiš na pametnega in poštenega ali na glupega in barabo - ter kombinacije le tega) in potem ali preiskovalni sodnik/tožilec naprej delajo kar pač delajo (povrat na kombinacije). Zakon je pač tak, da morajo biti izpolnjeni določeni pogoji, da se nekaj šteje kot silobran zdej pa zopet stvar okoliščin, ki so pač arbitrarne stvar posameznikov, njihovih videnj in intelekta (ravno to kar naj bi pravo izničilo --> če verjameš v smrkce in si sam smrkavc 1. letnika prava brez sorodstvenih izkušenj iz tega biznisa) kako bodo to interpretirali, zapisali, predstavili in na koncu odločili.

11.čl:
Citat:Ni kaznivo dejanje tisto dejanje, ki je storjeno v silobranu.
(2) Silobran je tista obramba, ki je neizogibno potrebna, da storilec odvrne od sebe ali koga drugega istočasen protipraven napad.
(3) Storilec, ki je prekoračil meje silobrana, se sme kaznovati mileje; če pa je prekoračil silobran zaradi močne razdraženosti ali prestrašenosti, povzročene z napadom, se mu sme kazen tudi odpustiti.

NEIZOGIBNO potrebna da STORILEC odvrne ....

Po strogem branju je neizogibno vse čemur se NIKAKOR ni mogoče izogniti -> ne moreš se umakniti, zbežati, prepričati, drugače onesposobiti oz. dejansko NIČ ampak NIČ ne moreš kot da si pač recimo nekoga fental...
Po recimo ultra ugodnem branju pa se sme odpustiti vse saj me je storilec MOČNO razdražil s tem da me je napadel s čajno žličko in sem uporabil 155mm havbico, da sem od sebe odvrnil napad...

STORILEC ---> avtomatično predpostavlja zakon, da si ti STORILEC kar je sicer formalno tekstovno ok dejansko pa pomeni, da si obtožen, in se TI ZAGOVARJAŠ podobno kot KRIV ne KRIV ok kriv sem kapiram, NISEM KRIV
pa kaj avtomatično predpostavlja da tudi če nisem kriv sem kriv ker se ZAGOVARJAM... KRIV/nedolžen zakaj to ni? itd... Na prvi pogled bedarije ampak ko enkrat to postavimo v kontekst kjer pride do interakcij in subjektivne presoje in človeških čustov ne tako nepomembne stvari....


Zato pa je v ZDA in sedaj tudi v Rusiji t.i. Castle doctrine -> sem doma dam mir pride nekdo nepovabljen not ali v bližino (to ni povsod, nekje mora biti znotraj bivalnih prostorov) in če ga pošljem rakom žvižgat je to med mano in višjo silo in ne mano njem/njegovim sorodnikom(civilne tožbe) in državo(kazenski pregon)...
Odgovori
#9
Mah kolega mi je zadnjič razložil njegovo idejo:
Spraviš eno strašilko v najlon vrečko (prej jo dobro obrišeš) za vsak slučaj v omaro z orožjem.
Po "dogodku" jo vtakneš vlomilcu v roko in sprožiš en strel... pa imaš mir.
lp Melly
Odgovori
#10
Morda kak resident foruma (z ustreznim poklicnim predznanjem jih ne manjka baje [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] ) pove preko tebe tvojemu kolegu na koliko točkah ga bi (seveda je to vse zgolj akademska debata) kapitalno usral s svojim planom...
Odgovori
#11
Osebno sem na vso moč za uveljavitev "Castle doctrine". Drugače povedano "My home is my castle", in ga imam pravico braniti in se v njem braniti od protipravnega napada. Tako kot je sedaj opisan silobran je vsaka ustrelitev napadalca na lastnem domu zločin, če si se le imel možnost umakniti. Ravno to je smisel "castle doctrine", da nikakor ne zahteva umika, temveč nasprotno, da zagotavlja polno legalnost lastni obrambi od napadalca. Kakopak, "castle doctrine" ne pride v poštev pri prisilni sodni izvršbi za izselitev in izpraznitev stanovanja, ali pri rubežu, ali pri izvrševanju naloga za odvzem prostosti ali za hišno preiskavo, saj sila mora biti protipravna.
Odgovori
#12
Sej ni problem v policiji -> saj še celo sami priznavajo, da niso drugega kot inkasantje in pisuni zapisnikov. Vidiš kako je ko so neredi (pa če odmislimo vzrok/legitimnost le teh) ko samo vodstvo/politiki/tožilci/mediji ignorirajo pravila pri obvladovanju množic in nato izpostavljajo in kaznujejo na podlagi videoposnetkov zveste kužke, ki so samo izpolnjevali ukaze (pobesnelo množico/ovce neboš prepričal s seminarsko nalogo FDV ampak gorjačo). Tko, da tu se mi zaposleni v policiji na nek način smilijo (kakih par sekund potem pa se spomnim, da se itak vsak sam odloči za poklic in +-, ki pridejo s tem), ker so med kladivom in nakovalom.

To stanje niti pod razno ni slučajno ali posledica nesposobnosti...
Odgovori
#13
"Mato" Napisal:Morda kak resident foruma (z ustreznim poklicnim predznanjem jih ne manjka baje [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] ) pove preko tebe tvojemu kolegu na koliko točkah ga bi (seveda je to vse zgolj akademska debata) kapitalno usral s svojim planom...

... med drugim bi mu moral plačat tudi račun za čistilnico, ker/če bi se usral v hlače.
Odgovori
#14
"Mato" Napisal:...Tko, da tu se mi zaposleni v policiji na nek način smilijo (kakih par sekund potem pa se spomnim, da se itak vsak sam odloči za poklic in +-, ki pridejo s tem), ker so med kladivom in nakovalom...

Ne, da bi si želel usmiljenja, pomilovanja,... zaradi izbire poklica, ampak z 15 leti pa res nisem mogel vedet, kaj me čaka!? Na informativnih dnevih ti pa vsepovsod pojasnijo slabosti kateregakoli poklica - a ne?! In pogled na svet ti je popolnoma jasen, ter imaš v glavi razdelano in vse popredalčkano...? [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] No jaz očitno nisem imel (mogoče še sedaj nimam - pa tudi s tem se ne obremenjujem preveč) Niti nisem takrat imel vpogleda v sistem, način dela, odnose znotraj kolektivov, odnosa ljudi do uniforme... Dokler z 19 leti nisem začel delat, nisem imel pojma, kaj me dejansko čaka (ne glede na tromesečno "prakso" v nevemkateremželetniku) - šele pote sledi šok... Še enkrat se zagotovo ne bi odločil za ta poklic (čeprav mi delo, ki ga opravljam sedaj v večini primerov odgovarja). Verjetno bi izbral karkoli v zvezi z računalništvom (je ni ene smeri, ki ne bi trenutno tukaj dobro laufala in se ne bi mogel dobro prodati in to tako v gospodarstvu, kot negospodarstvu)... A poznate kakšnega brezposelnega računalničarja (recimo IT serviserja,...)?

Ok - v zvezi z konkretno temo: Če pride kdo k meni in me preseneti, potem si nimam kaj početi, ker je vso orožje pod ključem in naboji pod drugim ključem (kot veleva zakonodaja). Tudi če bi ravno v tistem trenutku čistil orožje, mi nič ne pomaga, ker so pa naboji zaklenjeni. Oboje naenkrat pa se v stanovanju skoraj nikoli ne uporablja... Na voljo za obrambo so mi samo kuhinjski noži, ki so pospravljeni v predalu v kuhinji. To je nekako vse (zraven dveh ali treh dodatnih LEGALNIH presenečenj - samo v nujnem primeru, če bi že mogel [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] ). In verjetno bi jih tukaj jaz skupil pri poskusu obrambe doma, družine,... Tisti, ki večjega fizičnega konflikta od teh virtualnih prepirov na raznih forumih niste doživeli (kreg z družinskimi člani in z šefom, ter občasno rokovno sporazumevanje v prometu ne šteje), lahko samo pametujete in zahtevate nekaj kar imajo drugje - ampak to pa imajo samo zato, ker to tam zaradi "problematike" dejansko potrebujejo. Bodite sigurni, da ko bo v SLO dovoljeno vstrelit nekoga, ki ti je nepovabljen vstopil v stanovanje, takrat bo to moral biti zelo pereči problem, da bo oblast tak način obrambe dovolila (ja vem - Mato bo tukaj napisal, da zakaj bi sploh oblast morala to dovolit, ker je to osnovna pravica občana - ampak neke temelje moramo imeti in se jih vsaj okvirno držati, ker drugače nas v primeru anarhije verjetno že ne bi bilo več). Slovenija in njihovi državljani imamo zaenkrat še zelo visoko osebno varnost in verjemite mi, ker mislim, da vem, o čem pišem (glede na to, da imam v določene stvari možnost realnega vpogleda). Razmislite že na ta način: Kolikokrat je drugi policist v patrulji pri redni kontroli meril v vas z orožjem? To je namreč marsikje že redna praksa - predvsem zaradi varnostne situacije (najbližji primer nam je IT). [img]{SMILIES_PATH}/icon_idea.gif[/img]
Odgovori
#15
že enkrat zapisana trditev; če slišiš nekoga ki hoče vlomit skozi vrata ali bognedaj, se že mota po kuhinji, potem ni boljšega orodja za odvračanje (beri da se userje v hlače) če zasliš kako v spalnici zakurbla motorka. Pri close combat situaciji z rohnečo štilarco v zaprtem prostoru, ni heroja, ki bi/bo rekel "kar daj me na gobec, pa te bom tožil" (kot se je zgodilo kolegu, ki je zalotil vlomilca v garaži...)
Odgovori
#16
že sedaj imam skoraj vse v spalnici- zdaj pa še husqvarno pod posteljo? [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#17
"Friderik Koletnik" Napisal:...zdaj pa še husqvarno pod posteljo? [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
6.5x55 ? [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#18
"Robert" Napisal:
"Friderik Koletnik" Napisal:...zdaj pa še husqvarno pod posteljo? [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
6.5x55 ? [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Prej bo pravi kaliber 13 - 0,325 - 1,3

(mere ketne za "tamalo" Husqarno 235e / 240e [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Odgovori
#19
Bo prav kar oboje (pod isto znamko se prodajajo tako puške, kot motorke [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] )...
Odgovori
#20
Jap - husqvarna je tudi delala dolge švede (od tu moja špekulacija) [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]


el viejo - [img]{SMILIES_PATH}/slam.gif[/img] (čeprav sem nekak bol na Stihla - noja letos sem pa vseeno kupil nitakrico s severa - četudi made in china)
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)