Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vloga za nabavo streliva - omejitev
imam dp in bom prvič zaprosil za strelivo.
Ne bi rad plačeval takse preveč pogosto or pa si ne mislim urejat, tako da bi rad kupil čim več streliva 22lr, da bo za nekaj časa mir.
Zanima me koliko je ta magična številka ki ti jo na UE še odobrijo in ti ne morejo reči NE (slišav sem da obstajajo neke razumne meje) ?
Npr. da mi odobrijo 5.000 komadov a jih moram naenkrat kupit ali jih lahko v roku ko ti velja dovoljenje večkrat kupiš in to tudi od različnih prodajalcev (no verjetno bi kupil itak vse hkrati od enega da bi dobil popust)

zanima me koliko streliva so vam lastnikom dp odobrili na ue

lp
Odgovori
"o Napisal:"...Npr. da mi odobrijo 5.000 komadov a jih moram naenkrat kupit ali jih lahko v roku ko ti velja dovoljenje večkrat kupiš in to tudi od različnih prodajalcev..."
Lahko kupiš pri več prodajalcih dokler ne dosežeš količine in v roku veljavnosti dovoljenja, kot že sam omenjaš.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Koliko pa se lahko v praksi nabavi na dov. za posest?
Odgovori
10000 kosov,brez vprašanj.
Lep pozdrav
Marko
Odgovori
Če nameravaš resno streljat se splača vzeti čim več streliva istega lota. "Čim več" pomeni toliko kolikor si ga ekonomsko lahko privoščiš naenkrat.
Odgovori
za ta denar s katerim bi nabavil 5000 kom. streliva, bi si lahko nabavil OL, dovoljenje za polnjenje, vso opremo in vse surovine za izdelavo 5000 kom.streliva. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
"ši Napisal:za ta denar s katerim bi nabavil 5000 kom. streliva, bi si lahko nabavil OL, dovoljenje za polnjenje, vso opremo in vse surovine za izdelavo 5000 kom.streliva. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Kako pa ti polnis naboje z robnim vzigom?
Odgovori
Hvala, Marko. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
"kim Napisal:
"ši Napisal:za ta denar s katerim bi nabavil 5000 kom. streliva, bi si lahko nabavil OL, dovoljenje za polnjenje, vso opremo in vse surovine za izdelavo 5000 kom.streliva. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Kako pa ti polnis naboje z robnim vzigom?

sem mal zamočil, ker sem spregledal da se gre za 22lr [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img]
Odgovori
kaj pa če imaš na dp dve polavtomatski pištoli istega kalibra
na vlogi za strelivo pa je treba napisat tovarniške številko pištole za kiro nabavljaš strelivo
a lahko čisto po zakonu z nabavljenim strelivo uporabljaš za obe pištoli
al so to podrobnosti s katerimi se mi ni treba ukvarjat ?
lp
Odgovori
"o Napisal:"...na vlogi za strelivo pa je treba napisat tovarniške številko pištole.."
Mislim, da ne.
"o Napisal:"...al so to podrobnosti s katerimi se mi ni treba ukvarjat ?"
Ja. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
napisat je treba tovarniško glej:
[url="http://e-uprava.gov.si/storitve/pridobiObrazec.esju?id=1277"]http://e-uprava.gov.si/storitve/pridobi ... ju?id=1277[/url]
Odgovori
"dar Napisal:Če nameravaš resno streljat se splača vzeti čim več streliva istega lota. "Čim več" pomeni toliko kolikor si ga ekonomsko lahko privoščiš naenkrat.

To je res, ampak najprej je treba pogruntat, katero strelivo orožje najbolje prebavlja. Vsako strelivo ni za vsako cev. Za štart je najbolje kupiti več različnih vrst streliva, nato pa se držati tistega, ki najbolj ustreza...
Odgovori
pri moji berettim70 22lr je baje znano da naj bi vse požiral trgovec mi je svetoval da kupuj najcenejše strelivo ker bom ta kos uporabljal za plinkanje
zanašam se na to oz. upam da ne bo problemov
se pa strinjam da je pri enih kosih treba bolj paziti kot pri drugih
Odgovori
Eno je zanesljivost delovanja, drugo pa želena natančnost...

Zagotovo pa se naboji različnih proizvajalcev ne obnašajo enako v cevi, kar se pokaže pri rezultatu v tarči...
Odgovori
"o Napisal:"napisat je treba tovarniško "
Sem že pozabil, kako to izgleda. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
Izpolniš samo točko 3.2, točko 4.1 pa pustiš prazno. Do zdaj še nikoli ni nihče na UE kompliciral! [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
...  SIG SAUER P210 ST   ...  SIG SAUER P226 X-SIX   ...   ZB ZKR 551   ...   S&W 629-2 44MAG   ...  HÄMMERLI P240   ...  HÄMMERLI 215   ...  STEYR FP MATCH   ...  CZ ZKM 452 LUX    ...
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)