Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zastava M59/66 7,62x39mm prosim za Vaša mnenja ?
#1
pozdravljeni sostrelci!

Zanimajo me Vaša mnenja za Zastavino puško PAP M59/66 7,62x39mm . V naprej hvala in Lp
Odgovori
#2
Zdravo!

Odlična za izstreljevanje tromblonskih min. Bistveno manj te udari po prstu kot m70, manj odsune. (če sprašuješ za vojaško uporabo)
Lep eksponat za na steno. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_angel.gif[/img] ,(če sprašuješ kot zbiratelj)
Za rekreativno streljanje pa, kakor imaš srečo. Moja je slučajno zanič. prevelik raztros kljub odlični cevi (postrelila je le cca 50kom nekorozivnega streliva). (če sprašuješ kot rekreativni strelec) [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

upam, da sem ti pomagal,

lp andrej
Odgovori
#3
Popularna "papovka" je dobra, zanesljiva, a zastarela puška. Zaradi klasične zasnove je natančnejša od kalašnikovk, uporabna je za statične strelske discipline. Kot vso jugoslovansko orožje pa je občutljiva na rjavenje cevi.

Po mojem okusu bi puška morala biti takšna, kot je bila v originalu. Razna plastik fantastik tapcova kopita, odstranjen tromblonski nastavek, tromblonski merek in bajonet spremeni to puško v oskubljeno kokoš, ki bi jo še njen konstruktor težko prepoznal.
Odgovori
#4
"Uroš Palhartinger" Napisal:Popularna "papovka" je dobra, zanesljiva, a zastarela puška. Zaradi klasične zasnove je natančnejša od kalašnikovk, uporabna je za statične strelske discipline. Kot vso jugoslovansko orožje pa je občutljiva na rjavenje cevi.

Po mojem okusu bi puška morala biti takšna, kot je bila v originalu. Razna plastik fantastik tapcova kopita, odstranjen tromblonski nastavek, tromblonski merek in bajonet spremeni to puško v oskubljeno kokoš, ki bi jo še njen konstruktor težko prepoznal.
Odgovori
#5
"Uroš Palhartinger" Napisal:Popularna "papovka" je dobra, zanesljiva, a zastarela puška. Zaradi klasične zasnove je natančnejša od kalašnikovk, uporabna je za statične strelske discipline. Kot vso jugoslovansko orožje pa je občutljiva na rjavenje cevi.

Po mojem okusu bi puška morala biti takšna, kot je bila v originalu. Razna plastik fantastik tapcova kopita, odstranjen tromblonski nastavek, tromblonski merek in bajonet spremeni to puško v oskubljeno kokoš, ki bi jo še njen konstruktor težko prepoznal.

pri nas , sploh pa pri sosedih na Hrvaškem dosti jagrov uporablja PAP M59/66 za lov( ZA TA NAMEN PRILAGOJENIH OZ PREDELANIH PUŠK) , jaz imam podoben namen , smo nisem prepričan kako se bi obnesla zato sem malo povprašal. Istočasno se zahvaljujem vsem za mnenja ! Če prav razumem pred nakupom tovrstne puške je zelo zaželeno zadevo preizkusiti na strelišču , in se prepričat glede raztrosa zadetkov v nasprotnem je pa kar riskanten nakup sploh če pričakuješ povprečno natančnost na 100 m.
Odgovori
#6
jaz imam namen pred koncem leta na svoj SKS dati tapcotovo kopito.

Ce zelis kaj vec streljati z njo potem je prej ali slej interni magazin problem.
Lahko menjas celo kopito, lahko pa samo magazin odstranis in uporabljas zunanje.
Odgovori
#7
"red_mamba" Napisal:jaz imam namen pred koncem leta na svoj SKS dati tapcotovo kopito.

Ce zelis kaj vec streljati z njo potem je prej ali slej interni magazin problem.
Lahko menjas celo kopito, lahko pa samo magazin odstranis in uporabljas zunanje.

tale magazin ni problematičen saj so možne raznorazne kombinacije, mene konkretno zanimajo splošne izkušnje ljudi kateri so imeli ali pa imajo puško Zastava M59/66 .
natančnost na cca 100 m , raztros , zastoji , okvare , skratka splošne hibe tega rora. Hvala vsem ki sodelujejo v debati !
Odgovori
#8
"haryss123" Napisal:pozdravljeni sostrelci!

Zanimajo me Vaša mnenja za Zastavino puško PAP M59/66 7,62x39mm . V naprej hvala in Lp
Če misliš imeti to za lov,je zadeva sila dobra,ker ima možnost original montaže,nenazadnje pa je naboj 7,62x39 tudi primeren za lov....
Preden misliš kupiti puško poglej cev glede nagriženosti...Če ima puška lepo in svetlečo cev brez nagriženosti,bo streljala u nulo,če pa je nagrižena pa samo stran od nje...
Glede preciznosti oz. grupiranje zadetkov je problem,ker moraš najti naboje ki ustrezajo puški...Od vojaške surplus municije ne pričakuj neke hude grupe,ker je puškina namembnost uničvanje živih ciljev,prav zato je to vojaška puška,zato so tudi temu primerno zadetki....
Zato ni nujno da ko jo boš probal in z grupacijo ne boš zadovoljen,da je kriva puška.Osebno sem na raznih tekmovanjih videl strelce,ki so s tako puško streljali bolje kot z staro repetirno puško(K98ali M48),vendar se pa glede nabojev ki so jih streljali nisem zanimal,kakšne so imeli...
Skratka,dober kos orožja za sorazmerno poceni denar....
Lp
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)