Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TT proženje
#1
Je ze kdo probal nastavit oz. zmanjsat tezo prozenja pri TT33 oz. M57 ?
Mehanizem sem vzel narazen, vendar nisem raje nic delal, ker nisem nasel nobenga primera ali razlage..
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#2
"markojelen" Napisal:Je ze kdo probal nastavit oz. zmanjsat tezo prozenja pri TT33 oz. M57 ?
Mehanizem sem vzel narazen, vendar nisem raje nic delal, ker nisem nasel nobenga primera ali razlage..

[img]{SMILIES_PATH}/eusa_think.gif[/img]
Odgovori
#3
Pusti pilo na miru in najprej poskusi z "mehčanjem" vzmeti v ročaju in v prožilnem mehanizmu...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#4
Tista v ročaju se mi zdi da nima velikega vpliva.
Kak pa naj zmehcam tisto v mehanizmu? To je hudo mala in neprožna lisnata vzmet, nekak se mi zdi, da nebo sodelovala...
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#5
Listnata vzmet v ročaju ima zelo veliko vlogo pri trdoti prvega kolena.
Malo listnato vzmet v mehanizmu zvij toliko, da bo čisto na koncu prijela ( pripravi se na veliko število razstavljanj in sestavljanj [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] ). Vijačno vzmet v mehanizmu zaenkrat pusti takšno kot je. V primeru potrebe, jo malo skrajšaj ali pa zamenjaj z mehkejšo. Če bo premehka, ne bo kladivce dovolj močno udarjalo in boš "privarčeval" na strelivu [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] .
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#6
Torej se da zmanjsat prozenje samo z vzmetmi, brez kaksnega poliranja?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#7
"markojelen" Napisal:Torej se da zmanjsat prozenje samo z vzmetmi, brez kaksnega poliranja?
Nič brusit in polirat (najprej izstreli vsaj 1000 nabojev). Med malo listnato vzmet in mehanizem potisni cvek (žebelj, izvijač ali kaj podobnega) toliko, da se vzmet nekoliko upogne. To nekajkrat ponovi in boš ugotovil spremembo. Poskusi, brez nasilja in brušenja [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] S pretiravanjem dobiš lahko avtomatsko pištolo [img]{SMILIES_PATH}/eusa_wall.gif[/img]
Odgovori
#8
Pri moji M57 je bila drsna površina neravna in predolga, zato sem jo moral malo pobrusit in naredit oster rob.
Nekako mi je uspelo in drži že celih 13 let. [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] Res pa je, da sem v tem času izstrelil manj kot 1.000 nabojev.
Kot so že predhodniki napisali, lahko pištola tudi "zalaja", zato jo na preizkušanju napolni le z dvema nabojema in bodi pripravljen na rafal.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#9
sam sem dal puskarju zbrusit oziroma spolirat in mi uredu naredil,bilo ok prozenje
Odgovori
#10
kermu puskarju pa za kolk?
ves slucajno kolk si imel tezo prozenja pred in po obdelavi?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#11
Danes sem si vzel cas za urejanje tega prozenja.

Imam ta mehanizem, na katerem bi moral znizat tezo prozenja in mehanizem, pri katerem je teza prozenja 2,5 kg.
Pri tem tezavnem mehanizmu je teza prozenja okoli 6kg. Do sem se zmeri merilec prozenja, potem javi napako.

Menjaval sem dele prozilnega mehanizma, da bi nasel kateri najbolj vpliva na tezo.

http://http://i147.photobucket&#...1258952811

Del 23 s fedro iz "dobrega" mehanizma mi da 0.5 kg lazje prozenje.

Del 19 s fedro mi da tezo prozenja 4 kg pa nekaj.

Zamenjava vzmeti 19 in 32 ne vplivata na tezo.

Ce zamenjam del 23 in 19 skupaj, pridem na tezo prozenja priblizno 2.5 kg. V bistvu zamenjam vse glavne dele iz dobrega mehanizma, da pridem na isto tezo.
Ce zamenjam posamezen del se bistveno ne pozna, ker ne pridem pod 4 kg.


Probal sem zvit fedro pri deli 23 pa ni neke spremembe.

Torej bo potrebno nekaj polirat..

Je ze kdo poliral? Kaj tocno?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#12
Tu ni druge kot operirati z vzmetema 32 za prvo koleno in 22 za trdoto proženja.
Seveda pa če nimaš izkušenj boš lahko naredil vse zvrsti orožja od avtomata do neuporabne pištole.
Brušenjein poliranje tu ne zaleže veliko. Spraviš pa proženje lahko z vzmetmi nekje na 1,4Kg in stvar dela dobro brez rafalov.
Stvar je večkrat preverjena.
Odgovori
#13
V prejsnem postu sem napisal, da sem vse te vzmeti ze zamenjal iz pistole, kjer je prozenje nekje 2kg pa ni pomagalo. Tako da ostane edino poliranje dela 19 in 23.

Sem omenil, da je kladivo (del 19) kromirano? Da zna bit prevec kroma na njem? ups...
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#14
Jaz menjal delov med pištolami nisem nikoli ampak sem uskladil vzmeti original pištole.

To sem naredil že ene 20 krat pa je vedno delovalo, zadovoljne stranke brez reklamacij povedo vse in mislim, da je pristop pravi in da deluje.
Odgovori
#15
Je Jernej "The Glock maister" postimal zadevo u nulo. Kaj drugega tak ni pricakovat od njega. Teza prozenja prej ~ 6kg, zdaj 1900 - 2100g.

Svaka cast!

Aja, vzmeti, kot sem ze rekel, tu niso mele skoraj nobene vloge.
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)