Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Presa SSM
#81
lepo!
Odgovori
#82
Lee dozator (najcenejši) prej ali slej poči plastika v kateri je vijak.
Minuta risanja, petnajst minut CNC, 12 ur sušenja epoksija (zmešanega s stekleno volno v prahu za polnilo), pet minut brušenja na stekleni plošči (da se poravna). Še dva vijaka M4 pa je.

p.s. še fotka z ventilatorjem (12V 80x80mm, polomljene tri lopatice, polnilec GSM aparata) in dvema gumijastima podložkama (oranžne barve).


Priponke Male slike
       
lp Melly
Odgovori
#83
fajn, ampak za nas, navadne smrtnike je ceneje kupit novi dozator kot pa CNC ;)
Odgovori
#84
Hja, sem pomislil na to, ampak se da komot z navadno ročno žago pa vrtalnim strojem to naredit (lahko tudi iz lesa).
Bolj je to še zapuščina modelarstva v meni.
Pa uni malo bolj pametni kupijo malo dražji model od LEEja, pa jim ne poči. ;-)
lp Melly
Odgovori
#85
Melly,tudi jazt rabim to!!
Odgovori
#86
Hvala,dozator spet kot nov.
Odgovori
#87
Lee size die. Levo original .356 desno kopija 7,26x25.

Ker še ni točno definiran premer krogle jo bo potrebno še s povrtalom obdelati in spolirati, trenutno je na grobo vrtano 7,5mmx20.
Sicer je danes prišla kitajska navojna matica 7/8"-14 vendar ima tale matrica še stružen navoj (no tudi stružnica je kitajska...).

Matica alu s tesnilnim obročkom, navoj z navojnim svedrom.
Klasična izdelava iz valja, najprej luknja s stružnico in utor za tesnilni obroček, nato navoj na roko, nato na delilni mizi in rezkarju narejen šestkotnik, pa spet v stružnico za odrezat in kote pobrat.

Manjka še štift, ki poriva kroglo v matrico, bo postružen, ko se odločimo za fi luknje v matrici, pa še cifre bo potrebno vsekat v matrico.


Priponke Male slike
   
lp Melly
Odgovori
#88
lep izdelek. Fi lkne pa naj bi bil 7.7mm.
Odgovori
#89
Počasi se daleč pride.




http://castboolits.gunloads.com/showthre...wage-press
lp Melly
Odgovori
#90
Sedaj pa so na vrsti matrice za vtiskanje... aja še prej pa moram v zgornji plošči narediti navoj, za začetek bo kar 7/8-14 (kot je na matricah). Sem pa za foro stisnil s prešo en tulec 22lr, spremenil se je v palačinko.
lp Melly
Odgovori
#91
Najprej nastavek za tulce, notri je .45ACP.


Priponke Male slike
       
lp Melly
Odgovori
#92
Razmišljam, da bi tole v CNC rezkar montiral, plošča bo namesto rezkalnega motorja, spodaj pa en koračni motor vrti shell plate (Hornady z vzmetjo okoli). Podajalec tulcev bo del zgornje plošče, pomaknem ploščo v levo in dodam tulec kar s pomočjo premikov X-Y stroja in preprostega mehanizma, ki mi odpira cev podajalca.

Stestiral sem z eno matrico (sizer) in ima CNC čisto dovolj navora za resize tulca (dovolj navora za zmečkanje tulca...).


Priponke Male slike
   
lp Melly
Odgovori
#93
Hornady LNL AP case feeder.

https://youtu.be/dUpB8bj-RRo


Priponke Male slike
   
lp Melly
Odgovori
#94
V soboto je bila tekma, v petek dopoldan pa se spravim delat buckshote... tri ure dela free hand (brez načrta). Rezkar okrogli do 8mm. Ročaji lee.[Image: dd25ae37b147d823a2416e313d46cc1d.jpg][Image: eced12975d2388ff398666fbf9d349b7.jpg]

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk

Tole pa je nastalo par dni prej. Se kar obnese, ni pa v rangu pasov za nekaj 100€.[Image: 26091bc43244bf2d330e9765b0faa324.jpg]

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk
lp Melly
Odgovori
#95
(23-06-2019, 12:10)Melly Napisal: V soboto je bila tekma, v petek dopoldan pa se spravim delat buckshote... tri ure dela free hand (brez načrta). Rezkar okrogli do 8mm. Ročaji lee.[Image: dd25ae37b147d823a2416e313d46cc1d.jpg][Image: eced12975d2388ff398666fbf9d349b7.jpg]

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk

Tole pa je nastalo par dni prej. Se kar obnese, ni  pa v rangu pasov za nekaj 100€.[Image: 26091bc43244bf2d330e9765b0faa324.jpg]

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk

Odlično  Clap Clap
Odgovori
#96
Nova preša delovno ime "Covid-19".

Ves material se je našel v delavnici:
- par kotnih profilov za stojalo,
- en kos vezane plošče,
- en kos jeklene palice 40x15mm, telo preše,
- ena os od amortoizerja Fiat, za glavno gred,
- par kosov medenine za puše,
- par ploščatih kosov od prestreljenih stojal za tarče, za povezave,
- par gredi fi 10mm od starih laserskih tiskalnikov,
- en kos colske cevi za vodovod,
- palica fi 16mm za ročico,
- barva antracit metalna je ostanek barvanja zimskih alu felten,
- no edino krogla je rezkana s CNC iz odpadnega kosa plastike.


Priponke Male slike
                       
lp Melly
Odgovori
#97
Kaj naj rečem? Ni da ni.Me zanima kakšna je razlika v ceni kar si naredil in koliko bi prišlo,če bi to kupil.
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
#98
Cena? Po mojem material max 20€, če bi ga kupoval. Delo ene 5-8 ur. Splača se ne, itak.
Sem gledal stvari v rangu do 100€ pa je vse bolj iz starih ALU ponev narejeno.

Par jih je vprašalo za načrt. Načrta ni, ker sem delal na pamet, bom pa naknadno zrisal v SW.
Ko tako delam grem vedno v smeri od obdelovanca do pogona. Torej v smeri od tulca do roke.
Začel sem z glavno gredjo, puše in cev... in tako do plastične krogle. Nekatera razmerja sem meril na Hornady LNL AP. (ročice, hod)
Hoda ima dovolj za 308... uporabljam jo pa samo za krajšanje tulcev s QuickTrim in polnjenje Penna 7x23mmm.
lp Melly
Odgovori
#99
Načrt je...


Priponke Male slike
   
lp Melly
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)