Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Presa SSM
lepo!
Odgovori
Lee dozator (najcenejši) prej ali slej poči plastika v kateri je vijak.
Minuta risanja, petnajst minut CNC, 12 ur sušenja epoksija (zmešanega s stekleno volno v prahu za polnilo), pet minut brušenja na stekleni plošči (da se poravna). Še dva vijaka M4 pa je.

p.s. še fotka z ventilatorjem (12V 80x80mm, polomljene tri lopatice, polnilec GSM aparata) in dvema gumijastima podložkama (oranžne barve).

Priponke Male slike

lp Melly
Odgovori
fajn, ampak za nas, navadne smrtnike je ceneje kupit novi dozator kot pa CNC ;)
Odgovori
Hja, sem pomislil na to, ampak se da komot z navadno ročno žago pa vrtalnim strojem to naredit (lahko tudi iz lesa).
Bolj je to še zapuščina modelarstva v meni.
Pa uni malo bolj pametni kupijo malo dražji model od LEEja, pa jim ne poči. ;-)
lp Melly
Odgovori
Melly,tudi jazt rabim to!!
Odgovori
Hvala,dozator spet kot nov.
Odgovori
Lee size die. Levo original .356 desno kopija 7,26x25.

Ker še ni točno definiran premer krogle jo bo potrebno še s povrtalom obdelati in spolirati, trenutno je na grobo vrtano 7,5mmx20.
Sicer je danes prišla kitajska navojna matica 7/8"-14 vendar ima tale matrica še stružen navoj (no tudi stružnica je kitajska...).

Matica alu s tesnilnim obročkom, navoj z navojnim svedrom.
Klasična izdelava iz valja, najprej luknja s stružnico in utor za tesnilni obroček, nato navoj na roko, nato na delilni mizi in rezkarju narejen šestkotnik, pa spet v stružnico za odrezat in kote pobrat.

Manjka še štift, ki poriva kroglo v matrico, bo postružen, ko se odločimo za fi luknje v matrici, pa še cifre bo potrebno vsekat v matrico.

Priponke Male slike

lp Melly
Odgovori
lep izdelek. Fi lkne pa naj bi bil 7.7mm.
Odgovori
Počasi se daleč pride.

http://castboolits.gunloads.com/showthre...wage-press
lp Melly
Odgovori
Sedaj pa so na vrsti matrice za vtiskanje... aja še prej pa moram v zgornji plošči narediti navoj, za začetek bo kar 7/8-14 (kot je na matricah). Sem pa za foro stisnil s prešo en tulec 22lr, spremenil se je v palačinko.
lp Melly
Odgovori
Najprej nastavek za tulce, notri je .45ACP.

Priponke Male slike

lp Melly
Odgovori
Razmišljam, da bi tole v CNC rezkar montiral, plošča bo namesto rezkalnega motorja, spodaj pa en koračni motor vrti shell plate (Hornady z vzmetjo okoli). Podajalec tulcev bo del zgornje plošče, pomaknem ploščo v levo in dodam tulec kar s pomočjo premikov X-Y stroja in preprostega mehanizma, ki mi odpira cev podajalca.

Stestiral sem z eno matrico (sizer) in ima CNC čisto dovolj navora za resize tulca (dovolj navora za zmečkanje tulca...).

Priponke Male slike

lp Melly
Odgovori
Hornady LNL AP case feeder.

https://youtu.be/dUpB8bj-RRo

Priponke Male slike

lp Melly
Odgovori
V soboto je bila tekma, v petek dopoldan pa se spravim delat buckshote... tri ure dela free hand (brez načrta). Rezkar okrogli do 8mm. Ročaji lee.[Image: dd25ae37b147d823a2416e313d46cc1d.jpg][Image: eced12975d2388ff398666fbf9d349b7.jpg]

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk

Tole pa je nastalo par dni prej. Se kar obnese, ni pa v rangu pasov za nekaj 100€.[Image: 26091bc43244bf2d330e9765b0faa324.jpg]

lp Melly
Odgovori
(23-06-2019, 12:10)Melly Napisal: V soboto je bila tekma, v petek dopoldan pa se spravim delat buckshote... tri ure dela free hand (brez načrta). Rezkar okrogli do 8mm. Ročaji lee.[Image: dd25ae37b147d823a2416e313d46cc1d.jpg][Image: eced12975d2388ff398666fbf9d349b7.jpg]

Tole pa je nastalo par dni prej. Se kar obnese, ni  pa v rangu pasov za nekaj 100€.[Image: 26091bc43244bf2d330e9765b0faa324.jpg]

Odlično  Clap Clap
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)