Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Presa SSM
#21
Krogla lahko dobi mlade, preša pa ... lahko objavim ali pošljem načrt, za kaj več imam premalo strojev.

Za kroglo sem razmišljal o neke vrste custom izdelku, recimo nabavim nekaj kosov lesa in naredim po naročilu. (lahko pa tudi iz plastike), čeprav me še najbolj mika biljardna krogla. (bo treba na ebay)

Če kdo ve kakšen navoj (če sploh imajo navoj) imajo komercialne preše (Lee, RCBS...), naj mi prosim napiše, jaz imam na preši kar M12 na fi14 palici.

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Billiard_ball"]http://en.wikipedia.org/wiki/Billiard_ball[/url]

Dimenzije gredo od 28,5 mm do 68 mm (ruska krogla). Takole okoli 60 mm je po mojem prava izbira.
lp Melly
Odgovori
#22
Na Rcbs ni navoja je samo nataknjena. Ima pa palica konus.
PROARMIS d.o.o. Trgovina za strelce in lovce 
Odgovori
#23
"Melly" Napisal:Krogla lahko dobi mlade, preša pa ... lahko objavim ali pošljem načrt, za kaj več imam premalo strojev.

Za kroglo sem razmišljal o neke vrste custom izdelku, recimo nabavim nekaj kosov lesa in naredim po naročilu. (lahko pa tudi iz plastike), čeprav me še najbolj mika biljardna krogla. (bo treba na ebay)

Če kdo ve kakšen navoj (če sploh imajo navoj) imajo komercialne preše (Lee, RCBS...), naj mi prosim napiše, jaz imam na preši kar M12 na fi14 palici.

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Billiard_ball"]http://en.wikipedia.org/wiki/Billiard_ball[/url]

Dimenzije gredo od 28,5 mm do 68 mm (ruska krogla). Takole okoli 60 mm je po mojem prava izbira.


Oj eno vprašanje. Kakšen krmilnik imaš na stroju, oz a mi lahko pošlješ en program ki ga že imaš narejenega. Mogoče ti lahko kaj olajšam delo.
Odgovori
#24
Krogle za biljard tebi najbližje :
AVTOMATIC COIN MACHINES
via SETTEFONTANE 52
TRST
[url="http://www.paginegialle.it/trieste-ts/biliardi/automatic-coin-machines-of-italy"]http://www.paginegialle.it/trieste-ts/b ... s-of-italy[/url]

Tam sem pred leti kupoval opremo za avtomate in biljarde pa mislim da še obstaja saj na Google Maps kaže izložbo.
Odgovori
#25
Hvala za naslov.
lp Melly
Odgovori
#26
Problem inovatorjev v Sloveniji je v majhnosti tržišča.Če bi živel v večji državi,bi lahko obogatel,tako pa si lahko cenjen in občudovan posameznik.Izdelki so pa enkratni.

Bravo.

Boro
[img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]

P.S.Če rabiš colske navojne svedre in čeljusti pokliči/imam jih nekaj/.
Odgovori
#27
"Boro" Napisal:[color=#000080]Problem inovatorjev v Sloveniji je v majhnosti tržišča.Če bi živel v večji državi,bi lahko obogatel,tako pa si laghko cenjen in občudovan posameznik.Izdelki so pa enkratni.

[


Pravkar sem ob obilni božični malici enako razlagal ženi. Lahko narediš še tako dober izdelek, pa ne bo nič zaradi majhnosti trga in administrativnih ovir.
Po drugi strani pa neka ameriška kuharica "izumi" oznake (kot neke značke) za razlikovanje pečenega mesa na žaru po vrsti in pikantnosti in postane v kratkem času milijonarka. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_wall.gif[/img]

p.s. ne dejmo se motiti s podrobnosti okoli denarja , pravkar razmišljam o izdelavi merilca (shooting chrono) na tri okvirje (nekoliko bolj natančen od dveh okvirjev)...
lp Melly
Odgovori
#28
Na ebayu imaš N sensorjev mene so svoj čas mikali akustični senzorji (elektronska tarča) vendar nimam toliko časa, da bi se s tem igral in dokler ne bo urejena prva stvar (infrastruktura) nima smisla dalje trošiti energije...
Odgovori
#29
"Melly" Napisal:Lahko narediš še tako dober izdelek, pa ne bo nič zaradi majhnosti trga...

po drugi strani pa živimo v dobi interneta in (skoraj) prostega pretoka blaga. Tisti ki prepozna priložnost, kar naenkrat ni več omejen na SLO trg ampak že v EU naslovi približno 500 miljonski trg. Ni hudič da se ne najde par sto kupcev (na mesec:)
Odgovori
#30
Spet trčiš ob zid v tem primeru je problem v poštnini. Nekako je najboljši izdelek za prodajo na netu je tisti ki stane od 50 do 150$. Naše poštnine so take, da niti pod razno nisi konkurenčen, je pa res, da posluje naša pošta z lepim dobičkom [img]{SMILIES_PATH}/eusa_wall.gif[/img] , primer je kolega iz Anglije, ki prodaja ležaje (majhne od 2 do 20 mm zunanji premer). Njega stane poštnina za 10 kosov po EU okoli 1 funt (RoyalMail), mene pa 5 eur, če vemo da en ležaj stane 0,7 eur, ni teorije... Zadnjič je bila poštnina za otroški voziček nižja iz Poljske kot pa iz Ljubljane... mah ne dajmo se motiti s takimi malenkostmi...
Če želiš prodajo v USA moraš imeti tam zastopnika, druge ni. Bom imel enkrat ko bom velik [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]

Okoli merilca hitrosti krogle... itak ni nobena znanost. Razlika je v treh zaslonih (povprečje treh meritev AB AC BC), merjenje z IR svetlobo-neodvisno od zunanje svetlobe (IR LED in IR fototranzistor), nekaj pomnilnika EEPROM (za cca 100 serij po 100 strelov), prenos USB na računalnik za obdelavo, malo statistične obdelave že v merilcu, varčevanje z baterijo (LiFe 2 celici), display ločen od zaslonov (manj škode ob zadetku zaslona), mogoče vtaknem še merilec poka (mikrofon) pa bo lahko meril še čase za IDPA...stalo me bo manj kot najcenejši na trgu (če seveda ne štejem ur in uporabljenih strojev, itak je to tudi hobi).

p.s. ko začne smučarska sezona vedno naredim kakšno napravico saj imam obilo časa na sedežnicah da razmišljam, zvečer v hotelu pa vse skupaj spravim v računalnik.
lp Melly
Odgovori
#31
Tu se čisto strinjam zdaj ,ko v firmi pripravljam tole proizvodnjo puškovnih kopit ,sem se malce bolj poglobil v to prodajo po spletu, naša poštnina je resna ovira saj so cene pošiljanja v tujino veliko $$$ ,če pa delaš z zastopniki po državah potem pa direkno ne moreš prodajat pa še zastopnik dela ponavadi z tako maržo, da se cena izdelka od VP do MP pogosto podvoji. Glede te spletne prodaje so Ameri pa recimo Angleži zaradi ugodnih poštin v veliki prednosti.
Odgovori
#32
Če zadeva zalaufa v seriji in je edina ovira poštnina, se verjetno ni težko zapeljat parkrat na teden do prve vasi v Avstriji in zadeve odposlati (ne pravim da je to prav, samo na glas razmišljam)
Odgovori
#33
Kaj pa privat ponudniki. Menda je poštnina do 30kg cca 3€?

Pa če prodajaš nekaj v vrednosti 150 EUR, je tudi 5EUR zanemarljiv strošek - se mi zdi. Ali pa kopita, ki so še dražja. Sigurno te bo pot "čez mejo" stala več, sploh ti gre pa dragoceni čas. Hitra pošta ti paket poberejo/prevzame na domu...
Odgovori
#34
V firmi sodelujemo z GLS in DPD. Gre za paketno dostavo po EU, kjer pošiljanja cca 30kg paketa v Francijo, Anglijo ali Skandinavijo stane okoli 25€.
Odgovori
#35
No še o privat ponudnikih sem ravno odposlal Leico v Romunijo , evo paket 38x10x10cm 900g ,ponudbe DHL 70eur ,DPD 48Eur,Slovenska pošta 70+eur .nateg pri belem dnevu . Po neka evropskih državah DPD res dobavlja po tistih 25eur +ddv ,a zavij malo levo ali desno iz glavnih poti pa cene pletijo v nebo.

Bomo že našli variante to ni skrbi(če ne bo šlo drugače bom zadevo dal delat svojim podizvajalcem v Budimpešto in razpošiljal od tam) ,gre samo za to ,da so to vse nepotrebne ovire za nekoga, ki bi rad posloval preko spleta po celi evropu ali svetu .A sem že omenil štorjo z pasjo hrano ,ne še? pa povem ,imam eno strašno črno zverino ,futram ga z neko kanadsko hrano in 12-15kg žakl naročim na češkem in fantje z DHL dostavijo za cca 15 Eur ,pa so na koncu je še kakih 10 eur cenejši od slovenskega preprodajalca ,če pa bi pri nas poslal z istim DHL k čehom bi plačal nekaj krat več. Zaprt napol monopolen trg ustvarja take cene ,mogoče se celo kartelno dogovarjajo [img]{SMILIES_PATH}/icon_evil.gif[/img]

Citat:Ali pa kopita, ki so še dražja. Sigurno te bo pot "čez mejo" stala več, sploh ti gre pa dragoceni čas. Hitra pošta ti paket poberejo/prevzame na domu...
Kopita so res dražja a tudi večji paket ,pa še nekaj dilem je glede relacije cena kopita in transporta sploh pri prodaji 'world wide' ja tud amerom bomo kdaj poslal, a sem že naumil elegantno varianto okoli teh problemov ok priznam ukradel sem jo pri čeških preprodajalcih pasje hrane [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] , modela seveda ne bom objavljal na forumu
Odgovori
#36
Bender -> avstrallija 21€
Bender -> zda 15€

Nevem kaj vi pošiljate in s kom ter kako se to menite....
Odgovori
#37
Veljavni cenik Pošte SLO za države EU...
do 2 kg -16,40
nad 2 kg do 5 kg -24,58
nad 5 kg do 10 kg -30,00
nad 10 kg do 15 kg -35,51
nad 15 kg do 20 kg -40,98
nad 20 kg do 25 kg -49,17

Priporočeno, pazljivo, etc. se plača posebej.
Odgovori
#38
Nisem pošiljal paket...
Odgovori
#39
"Kristian" Napisal:Veljavni cenik Pošte SLO za države EU...
do 2 kg -16,40
nad 2 kg do 5 kg -24,58
nad 5 kg do 10 kg -30,00
nad 10 kg do 15 kg -35,51
nad 15 kg do 20 kg -40,98
nad 20 kg do 25 kg -49,17

Priporočeno, pazljivo, etc. se plača posebej.
To je navadna pošta, EMS ali UPS , ki ju ponuja Pošta slovenije, hitra pošta z sledenjem ima precej drugo tarifo in kot sem ugotovil transilvanija bolj malo šteje kot EU.
Odgovori
#40
evo eno analizo za SLO, če jim je kaj za verjet

[url="http://www.siol.net/novice/gospodarstvo/2012/12/objavljena_analiza_najhitrejsih_in_najugodnejsih_izvajalcev_postnih_storitev.aspx"]http://www.siol.net/novice/gospodarstvo ... ritev.aspx[/url]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)