Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videonadzor za ocenjevanje zadevanja zadetkov
#1
Zdravo, je mogoče kdo pomislil, da bi web kamero uporabil namesto spektiva?
Odgovori
#2
Že davno...tudi sprobal sem na 1 kilometer.

Sedaj pilim samo dizajn.
Odgovori
#3
Super, zanima me tudi izvedba električnega napajanja sistema. Zamislil sem si preko 12V avtomobilskega akumulatorja in razsmernika na 220 voltov.
Odgovori
#4
avtomobilski akumulator [img]{SMILIES_PATH}/icon_eek.gif[/img] Si te kar predstavljam, kako ga "trogaš" skupaj z vso ostalo opremo... [img]{SMILIES_PATH}/eusa_think.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_snooty.gif[/img]
Odgovori
#5
Kak sistem pa boš mel z streljanje na luno pa nazaj?

Kamere so običajno na 3V 5V ali 12V s tokom cca 1A oddajniki in sprejemniki so praviloma 12V in ekrani tudi 12V (če misliš nucati LCD zaslon ala klasičen monitor vedi, da ima 220V transformator v sebi in če ga odpreš in to vržeš ven bo prav zelo happy s 12V enosmerne napetosti)..


Sam furam vse skupaj na 3h pakih in sicer en 5V pack kjer so štiri 18650 3.7V lipo baterij (kamera), nato je en 12V lion pack za oddajnik na sprejemni strani pa en 12V 7200mah akumulator (tak kot za motor) ki fura sprejemnik in lcd zaslon 7" reverse car camera stuff...) in vse skupaj dela več kot 6h preverjeno na cca 15 stopinjah, na okoli 5 stopinjah je delalo zihr 4-5h pa smo pol pospravili tko da bi verjetn isto...

Evolucija tega bi šla v smeri wifi tehnologije prenosa, switcha, več wifi kamerc (al pa fiksnih) in na sprejemni strani en hd monitor za cca 10 kamer ali pa 2...

Ker pa je pri nas kot je je pa še ta en sistem povsem odveč...
Odgovori
#6
Web camera je v primerjavi z kako staro digitalno kamero še kar patietična in mora biti zelo blizu tarče,pa še lastnega napajanja nima, .Za napajanje so ponavadi zadosti tiste moped baterije kak kg a daleč od avto baterije. Koštajo pa od 15-30 Eur kom rabiš 2 eno za oddajnik in eno za sprejemnik+monitor

Drugače pa se tule ze obtoječa tema o video sistemih

[url="http://www.strelec.si/forum/viewtopic.php?f=40&t=6191&hilit=video+kamera"]viewtopic.php?f=40&t=6191&hilit=video+kamera[/url]
Odgovori
#7
Mato, lepo prosim, nisem štromar, tako da mi tvoje številke ne povedo nič. Mene zanima le, da bi zadeva delala namesto spektiva.
Če bi vedel kako in kaj, ne bi spraševal "neumnosti" na forumu... [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img]
Odgovori
#8
Točno ta debata je že bla....

Ja res dober izgovor nisem štromar, pol pa pač nehaj kupi spektiv ali odkartaj 600€ al kok so ready to use sistemi al pa čas namenjen nabijanju na forumu in teženju zakaj nekateri samo googlajo in postajo bedarije, ki itak že drugje pišejo ŠE SAM TO NAREDI in se IZOBRAZI, da boš vedel kaj je volt, amper in watt ter oblike dostave štroma oz. uporabe v svetu in boš lahko na ebayu naročil tistih par zadevic, da boš vse skupaj sestavil za cca 200€.


Brezveze tole trošenje elektronov nisem fakin štromar kero prbiješ... jesus....

PS: Ko bo pa kak podjeten slovenec prodajal tak sistem za 300€ bo pa prasec zaslužkarski ane...

ps2: Wifi kamerce so pač največji strošek (take z optičnim zoomom) in vsekakor za naše razmere BS, če bi mel pa kako fiksno komercialno strelišče ali bog ne daj lastno pa bi nedvomno investiral par 100€ v kvalitetn video in trenažerski sistem...
Odgovori
#9
tale dela
[url="http://www.strelec.si/forum/viewtopic.php?f=40&t=6191&hilit=video+kamera"]viewtopic.php?f=40&t=6191&hilit=video+kamera[/url]

Od nastanka teh slik se je spremenila samo antena ,tako da zdaj še vsi sosedi par km okoli lahko spremljajo tvoje podvige oddajnik z 4000mW je čisto preveč a pri kitajcih nikoli ne veš koliko je učikovit mogoče pa daje od sebe samo 750mW [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] Komplet brez kamere cca 150Eur kasneje so se nabavile še boljše antene za doseg preko 1km pa recimo ,da smo pri 200Eur. Če bi se tega loteval kak mojster ki se na to bolj spozna bi vrjetno stvar sestavil bolje za mogoče manj denarja.

Attached files [Image: 1996_4e506a659f5b6621612c3588933c266a.jpg] [Image: 1996_c7cbaa2427a019bfc109b9d8b23a5acd.jpg]
Odgovori
#10
Mato, samo malo, če te boli glava, greš k zdravniku, ali se naprej spletno izobraziš o nevrokirurgiji????

Debata pa je očitno res že bila a pod naslovom teme "Peep Show" je težko najti kaj iščeš...
Odgovori
#11
mr.T, bolje 200 € za kamero in antene kot pa primerljiv znesek za spektiv vprašljive uporabne vrednosti.

Poraja se samo vprašanje, kako zaščititi video sistem, da ga ne uničiš z nezaželenim zadetkom.
Odgovori
#12
mr.T - če zapreš LCD zaslon pri kameri (lahko tudi potem, ko si jo nastavil točno "v pozicijo"), ti bo "požrl" veliko manj baterije... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#13
"Uroš Palhartinger" Napisal:...Poraja se samo vprašanje, kako zaščititi video sistem, da ga ne uničiš z nezaželenim zadetkom.

Vkopat v zemljo, spustit vse čimbolj k tlem in naredit "plug", dat kaka dva metra niže in levo ali desno od tarče,... [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
#14
Ne dragec samo ti si se pripravil "operirat" možgane s cirkularjem pa sem ti želel samo obrazložiti, da preden naročiš trofazni vtič malce premisliš zadevo, če morda ne bi blo bolje na cirkularju menjat list na malo manj grobega....
Odgovori
#15
vse to in še več smo napisali v temi peep show. Cene, komponente, izvedbo... vse, po dolgem in poprek. Jaz sem popolni analfabet za elektriko in elektroniko (zame je elektrika modrosiv dim, ki smrdi po zažgani plastiki in je zaprt v kablih. Če kabli spustijo, elektrika uide in naprave ne delajo več - logisch, a ne?). Ampak ker me je pizdilo da se zadetkov na daljše runde ne vidi, sem za točno 220€ sestavil sistem z dvema malima 12V baterijama, ki je delal do cca 500m. Z dokupljeno usmerjeno anteno je sistem za šalo potegnil debelo preko jurja in delal ves dan Matovega treninga na Počku.

Glede "zaščite" pred zadetki... folk kar naprej nabija kako strelja "luknjo v luknji" potem pa praviš da boš za 3-5m falil tarčo?!? Kaj se ti zdi narobe v tej zgodbi?
Odgovori
#16
[url="http://bulletin.accurateshooter.com/2008/01/electronic-target-scoring-systems/"]http://bulletin.accurateshooter.com/200 ... g-systems/[/url]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#17
"357" Napisal:http://bulletin.accurateshooter.com/2008...g-systems/

Daj, napiši še, koliko ta Sius stane...
Odgovori
#18
Raje ne sprašuj, naj osnovnejši sistem za eno tarčo z zračko je cca 3000Eur, če dodaš še povezavo z monitorjem ali PC je to že 5000 Eur ,te številke se po raznih forumih vrtijo ,ta za 300+m vrjetno košta muchos deneros.

Attached files [Image: 1996_9404e096f8bb07d997f03788d9b5a2c2.jpg]
Odgovori
#19
"Orien" Napisal:"...Daj, napiši še, koliko ta Sius stane..."
Saj ga ne prodajam. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)