Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prednovoletna Tekma Br-50
Pozdravljeni,

zaradi slabega vremena bo prednovoletna tekma 22.12.2012 v Mošnjah s pričetkom ob 10.00.Predprijave niso obvezne,
tako da lahko pride vsak,ki ga BR -50 veseli.Streljalo se bo 2x25 strelov za oceno.Nato bo na sporedu BR-50 z kratkocevnim orožjem/vsi kalibri -dolžina cevi do 30cm-brez kopit/ in sicer na tarči 50x50 za k.c.o.za 25M.Ročaj orožja ne bo smel sloneti na klopi,cev bo lahko podložena.Streljalo se bo 12 strelov in sicer tako/da skrajšamo intervalni čas/,da bo 10 najboljših štelo.Čas streljanja 15 minut.Nagrade so zagotovljene.

Kotizacija skupaj/3 discipline/€25.

Vabljeni,

Boro/ASZS
[img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
je na voljo kaka slika tarče, ki se bo uporabljala za kratkocevni BR brez zadnjega naslona.
Odgovori
Kot razumem, bo tarča R-50. Pričakovan rezultat je 100/100.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Zdravo,

upam,da imaš prav/dovoljena optika ,podloga spredaj,vsi kalibri-od.22LR naprej/.Problem bo le sprožilec sprožilca.Nagrada je za ta letni čas privlačna,upam,da si jo bo hotelo priboriti čim več strelcev.

LPBoro
Odgovori
Se pravi da je takšna oprema dovoljena:

Pištola z daljnogledom

[img]http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20110208195129/fallout/images//thumb/f/fe/9mm_pistol_with_scope_modification.png/312px-9mm_pistol_with_scope_modification.png[/img]

Naslon samo spredaj

[img]http://www.gunslot.com/files/gunslot/images/51180.jpg[/img]
#M.T.R.O.#

Odgovori
Če pride kakšen dober strelec s TOZ 35 ali podobno MK pištolo proste izbire, bo 100-tka v nevarnosti brez nameščenega daljnogleda.
Položaj sede, le komolci na mizi, naslon spredaj ( naprej od branika sprožilca, ki se naslona ne sme dotikati ), ročaj se ne sme dotikati mize, tarča R-50, razdalja 50 m. Tako?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Tako, samo da se ročaja tudi ne sme podlagati s čemer koli. Skratka spredaj naslon, ročaj v zraku.
Odgovori
Zadetek v polno,

ustreliš enkrat,padeta obe/samo za tiste z velikimi kalibri/.

Kar se tiče ročaja lahko sloni na mizi,vendar ne direktno(roka).

Treninga v petek zaradi zasedenosti upravljalca ne bo.Vaganje se začne ob 9.00.

LP Boro
Odgovori
Boro - če že daš objavo v treh različnih temah za isto stvar, potem se tudi pričakuje, da vse te objave redno spremljaš!?

Še zmeraj namreč čakam na odgovor glede naslednjega vprašanja:

Citat:Ali je lahko v kategoriji "lovec/hunter" enostrelna puška (Anschütz Match 64)?

[url="http://www.strelec.si/forum/viewtopic.php?f=56&t=9076"]viewtopic.php?f=56&t=9076[/url]

Zakaj sprašujem? Ker sem prebral vaš pravilnik in glede na to, da ni usklajen z nobenimi meni znanimi, oz. aktualnimi, in glede na to, da se na teh tekmah zmeraj nekaj prilagaja in prireja (že teža v disciplini "Lovec") me zanima česa točno se boste tokrat držali. Imam namreč MK puško, ki bi po teži ustrezala, pa nikjer v tujini nisem zasledil več omejitve glede enostrelne/večstrelne puške (no pa tudi optika ni nikjer omejena na 12x, ampak - recimo po pravilniku [url="http://www.wrabf.com/WRABF%20Rules.htm"]http://www.wrabf.com/WRABF%20Rules.htm[/url] - na 6,5x), zato me zanima, če lahko nastopim z to puško točno v tej disciplini...?

Hvala za odgovor!
Odgovori
"B Napisal:"...Kar se tiče ročaja lahko sloni na mizi,vendar ne direktno(roka)..."
Ista pravljica kot pri puškah...
Glede objavljanja iste teme v treh ali štirih rubrikah, sem tudi jaz že enkrat opozoril, a je šlo mimo...
Odgovori
Pravila se ne spreminjajo iz tekme v tekmo in glede tega je BR50 zelo konistentna liga in pohvale Borotu da ni podlegel barantanju z pravili ,letos so pravila taka kot jih je Boro objavil na začetku sezone , torej nimaš kaj brez repetirke na magazin iskat v Hunterju.
Pravila so tu [url="http://www.strelec.si/forum/viewtopic.php?f=56&t=6696"]viewtopic.php?f=56&t=6696[/url]

Naslednej leto pa bomo poenotili pravilnike z mednarodnimi. Klaso hunter bo zamenjal , International sporter, ki ima manj predpisano puško a hkrati se je povečava zmanjšala iz 12x v hunterju na 6.5x v IS. A o tem naslednjo sezono.
Odgovori
Nažalost nimam toliko časa,da bi vsak dan visel na računalniku,tako mi včasih tudi kaj uide.M-64 ali katera koli druga puška z omejitvami lahko tekmuje v katerikoli kategoriji,če izpolnjuje zahteve.Anschutz Match M-64 ne poznam.Če jo prineseš na tekmovanje,boš lahko tekmoval v eni od kategorij.V kateri,ne vem na pamet.

Naša pravila so bila podobna/z manjšimi spremembami/ kot pravila BR-50 UK.Če greš na njihovo stran,jih boš lahko videl.Nažalost niso več veljavna.Zato bomo drugo leto tekmovali po dopolnjenih pravilih.V teh pravilih so lahko puške enostrelne.Omejitev je v povečavi,širini kopita spredaj ,obliki kopita in teži.So še druge omejitve,vendar ne mislim tukaj pisati pravilnika.Teža je omejena po novem na 3,855 KG/pri nas zaradi zanimanja 4KG/.Povečava je po novem max.6,5X.Po novem se bo disciplina imenovala International sporter.

To pomeni,da se bomo morali drugo leto ozirati na te omejitve.Upam,da bo pravilnik preveden,tako,da bodo tisti,ki niste preveč domači z Angleščino,seznanjeni z njim.

LP Boro
Odgovori
Prihodnje leto bodo tarče na tej osnovi ,glavna sprememba je pol manjši X druge ih razlik v krogih ni vidt oziroma so minimalne glavna in pomebna razlika je precej večje število tarč za poizkusne strele ,za dobr rezultat je treba včasih postrelit tudi preko 10+ poizkusnih strelov če je kaj vetra lahko tudi precej več. So sedaj smo imeli na volje dve tarče kar se je pogosto(predvsem pri meni , sem očitno bolj trigger happy) izkazalo pre malo tako smo streljali po kotih tistega napisa br50 ,kar bi 357 označil za skrajno ilegalno in kaznivo z odbitkom krogov [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img]

25m bomo pa še vidl če je za to interes ,to je bolj aktualno, če bi lahko pokali na kakem zaprtem strelišču.

Attached files [Image: 1996_7ca1a11bfac930c97967fc49f8ad95fc.jpg] [Image: 1996_8de23096bbd30a2a5f84a2d2f1794daa.jpg]
Odgovori
" Napisal:"...Ista pravljica kot pri puškah..."
Tukaj sem še najmanj mislil na BR, a če sami pravite, da je nekaj narobe, potem ne bom nasprotoval..
Mislil sem na podlaganje kopita, pri kratkocevnem pa ročaja. Če je med orožjem in mizo karkoli razen zraka, lahko govorimo o podloženem kopitu/ročaju.
Na ostalih tekmah je pri položaju leže s prednjim naslonom prišlo od nič do "specijalnih zajcev" zadaj in do primežev spredaj - kvaliteta dodatne opreme. Kaj pa kvaliteta "žive sile"?
Odgovori
"m Napisal:"... tako smo streljali po kotih tistega napisa br50 ,kar bi 357 označil za skrajno ilegalno in kaznivo z odbitkom krogov [img]{SMILIES_PATH}/icon_surprised.gif[/img]ops..."
Nisem razumel - lahko prevedeš?
Odgovori
" Napisal:Kaj pa kvaliteta "žive sile"?
V vseh športih in vseh disciplinah se je pokazalo, se kaže in se bo kazalo, da je veliko lažje kvaliteto dvigniti z nakupom/izboljšavo opreme kot pa žive sile. Tako to je v rekreacijskih ligah, pri profi športnikih, pa se že v osnovi razume, da je oprema na najvišjem možnem nivoju.
Odgovori
"Krist Napisal:"...V vseh športih in vseh disciplinah se je pokazalo, se kaže in se bo kazalo, da je veliko lažje kvaliteto dvigniti z nakupom/izboljšavo opreme kot pa žive sile..."
Tudi na račun tega, da živa sila sploh ni več prisotna/potrebna?
Odgovori
če ostaneva pri strelstvu; so discipline kjer je kvaliteta žive sile prevladujoča pri rezultatu in so discipline kjer je njen vpliv minimiziran.
BR50 je za razliko od prostega streljanja z dolgimi in kratkimi cevmi področje kjer je vpliv žive sile pri samemu izvajanju streljanja omejen na pritisk 50gramskega sprožilca (in premikanje joysticka koaksialnega resta). Očitno je mnogim rekreativcem to bolj všeč od jopiča in jermena, zato je samo super, da fantje organizirajo take tekme.
Kolikor mi je znano, MK streljanje z jermenom za rekreativno golaž ligo ne obstaja (raze te briljantne ideje o zaleganju po tleh sredi zime - i.e. tekma 22. decembra).
Odgovori
" Napisal:
"Krist Napisal:"...V vseh športih in vseh disciplinah se je pokazalo, se kaže in se bo kazalo, da je veliko lažje kvaliteto dvigniti z nakupom/izboljšavo opreme kot pa žive sile..."
Tudi na račun tega, da živa sila sploh ni več prisotna/potrebna?
Tukaj nimaš čisto prav Karlo...na BR tekmah najvišjega nivoja ima večina strelcev enakovredne/top puške , ki se med seboj bistveno ne razlikujejo po preciznosti, pač najboljše kar se dobi...razlikujejo pa se strelci po strelskih sposobnostih in PREDVSEM po razumevanju in branju vetra. Za lažjo predstavo, če piha bočni veter z hitrostjo 10 mph, ti na 50m malokalibrsko kroglo "odnese" 1 inch (25,4 mm iz centra)! Potem pa si predstavljaj, kje je zadetek na tej mali šajbici...s tem, da pravi BR50 mojstri pa pokajo 750/750 krogovoz. zelo blizu [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] Predvsem živa sila šteje na tekmah najvišjega nivoja [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]
Odgovori
"Krist Napisal:"...Kolikor mi je znano, MK streljanje z jermenom za rekreativno golaž ligo ne obstaja (raze te briljantne ideje o zaleganju po tleh sredi zime - i.e. tekma 22. decembra).
To je res. Ko bodo objavljeni rezultati pa bomo videli, koliko tekmovalcev se je, kljub enaki temperaturi, odločilo za jermen in koliko za naslon.
Kaj me pri razpisu kratkocevnega BR moti sem že prej napisal. Napiše se, da sta oba naslona dovoljena in konec debate, ne pa napisat, da zadnji naslon ni dovoljen, roka pa se lahko dotika mize in ročaja...
Da malo popestrim in dam primer, kako bi izgledalo dvigovanje uteži, če bi amaterski dvigovalci imeli toliko smisla za humor, kot ga imajo nekateri amaterski strelci. Vsak bi dvignil nekaj tonsko utež, odvisno od razpoložljivih sredstev za nakup dovolj močne dvigalke, viličarja...
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)