Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 1.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novice na temo orožja in strelstva na slovenskem
(11-01-2019, 15:08)Proarmis Napisal: Spoštovani,

danes sta me klicala že dva novinarja dveh medijskih hiš. Pripravite se ponovno na gonjo proti orožju, lastnikom orožja in trgovcem z orožjem.

Lp,
Tomaž

Že delate. Kul Wink
Odgovori
Drug medij: 
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/iz-pro...eta/477049
Odgovori

danes sta me klicala že dva novinarja dveh medijskih hiš. Pripravite se ponovno na gonjo proti orožju, lastnikom orožja in trgovcem z orožjem.

Lp,
Tomaž

Kaj pa imamo strelci s tem?! Zakaj se zopet vse posplošuje? Pa ne me narobe razumeti samo tega posploševanja je že veliko preveč...
Odgovori
Se ti zdi, da smo ljudje današnje družbe zelo racionalna bitja?
Odgovori
(11-01-2019, 18:29)goldi Napisal:

Lp,
Tomaž

Kaj pa imamo strelci s tem?! Zakaj se zopet vse posplošuje? Pa ne me narobe razumeti samo tega posploševanja je že veliko preveč...

Mogoče nisi razumel najbolj kar ti je Tomaž želel povedat..

LP
Odgovori
da še jaz pristavim svoj lonček v tole temo...

k temu me je spodbudilo branje komentarjev na 24ur.com, pod objavljeno novico.

ne moreš verjeti, koliko funkcionalno nepismenih ljudi je v sloveniji. mislim da bi morala vsaj moški populaciji biti jasna razlika med polavtomatskim in avtomatskim orožjem.
ob prebiranju komentarjev kaj hitro ugotoviš, da temu ni tako... mnogi ne vidijo razlike med prednjačo in mac-11.

nadalje sem prepričan, da se mnogim komentatorjem ne zdi prav nič narobe v tem, da se z dvemi promilami vozijo po cesti, medtem ko pa v sosedovem posedovanju orožja s katerim dvakrat tedensko luknja tarče na urejenem strelišču vidijo grožnjo osebni in nacionalni varnosti.

če bi se poglobili v statistiko umorov in ubojev bi morali pred ognjenim orožjem prepovedati še vse kaj drugega. kuhinjske nože recimo in podobno. ampak to je za povprečnega spremljevalca novic pač višja matematika, pred katero si je lažje zatisniti oči.

me res zanima kaj vse naš še čaka in kako bodo politiki pri nas izkoristili to krajo v prid razoroževanja svojih hlapcev...
Odgovori
Tale zadeva ne bi mogla priti v slabšem času. Ko se gospoda odloča kaj in kako bo z nami navadnimi smrtniki in z našimi tako opevanimi kosi,ki jih legalno posedujemo. Sad
Odgovori
Ta zadeva nima nič skupnega s športnimi strelci. Kaj pa ko so vojakom sunili strelivo iz kamojona, pa kalaše iz vojašnic? Policajem heklerje iz avta? Kraje so se in se bodo dogajale, ker se jih NE DA preprečit.  Varnostni ukrepi so vedno uspešni do neke mere in prav vsakega je mogoče z dovolj volje in denarja tudi onesposobiti. PRed enim letom sem videl ultra duper blagajno, imela je vse certifikate, 3mm debel pleh, elektornsko ključavnico, pa so jo odprli s "svinsko nogo" kot navadno konzervo... 
Tale kraja je posebna samo zaradi bombometov, vse ostalo pa smo že videl in doživel... tudi ni prva trgovina z orožjem, ki je bila oropana in verjetno tud zadnja ne. Če uspejo odpelat kamijon orožja iz vojašnice verjetno ni hujših ovir tud za kakšno trgovino ali jagra.
Odgovori
(13-01-2019, 14:48)stafordcic Napisal: Tale zadeva ne bi mogla priti v slabšem času. Ko se gospoda odloča kaj in kako bo z nami navadnimi smrtniki in z našimi tako opevanimi kosi,ki jih legalno posedujemo. Sad

Res je.........
LP
Odgovori
Zelo prov jim bo prišla v podrejenih pravilnikih jer so že iz IRSZN pred letom, ko smo se tam na delovni skupini kregal,predlagal zelo poostrene pogoje hrambe.
Odgovori
(13-01-2019, 14:48)stafordcic Napisal: Tale zadeva ne bi mogla priti v slabšem času. Ko se gospoda odloča kaj in kako bo z nami navadnimi smrtniki in z našimi tako opevanimi kosi,ki jih legalno posedujemo. Sad

Pa misliš, da je kar sama od sebe prišla...si mogoče vsaj pomislil Idea da je vse skupi prirejeno z blagoslovom bla bla bla. 

Krambergerja se spomniš...ne prej ne kasnej nič podobnega takrat pa...  Think
Odgovori
(13-01-2019, 21:19)jabolko Napisal:

Pa misliš, da je kar sama od sebe prišla...si mogoče vsaj pomislil Idea da je vse skupi prirejeno z blagoslovom bla bla bla. 

Stvari se vedno zgodijo z razlogom, če rabiš manipulirati z ljudmi je to najlažje preko njihovih čustev..

In razlagati ljudem kako bodo teroristi dobili bombomete od naših trgovin z orožjem (24ur) ter potem sprejeti nov zakon o orozju se sliši popolnoma normalno ane?

Ni treba tolk nazaj gledat do Krambergerja, sej imaš novejše primere kot je: Simon Golub (http://nova24tv.si/slovenija/razkrivamo-...n-se-ubil/)
Odgovori
Jabolko se popolnoma strinjam s teboj. Prvo mi je to padlo na pamet,ampak nisem upal napisat. Saj veš,da me ne bi kdo narobe zastopil. Me veseli za istomiselnost. L.p.
Odgovori
(13-01-2019, 21:26)Gaber Napisal:
(13-01-2019, 21:19)jabolko Napisal:

Stvari se vedno zgodijo z razlogom, če rabiš manipulirati z ljudmi je to najlažje preko njihovih čustev..

In razlagati ljudem kako bodo teroristi dobili bombomete od naših trgovin z orožjem (24ur) ter potem sprejeti nov zakon o orozju se sliši popolnoma normalno ane?

Ni treba tolk nazaj gledat do Krambergerja, sej imaš novejše primere kot je: Simon Golub (http://nova24tv.si/slovenija/razkrivamo-...n-se-ubil/)

Doh Whistle
Odgovori
Citat:Ljubljana, 14. januarja - Policisti so 49-letnemu moškemu iz okolice Slovenske Bistrice med hišno preiskavo zasegli malokalibrsko puško neznane znamke z nameščenim daljnogledom, pripadajočih 128 nabojev in 63 različnih petard. Zasegli so mu tudi manjšo količino posušene zelene rastline, za katero sumijo, da je prepovedana droga konoplja, so sporočili s PU Maribor.
https://www.sta.si/2594599/policisti-mos...rsko-pusko

Citat:Ljubljana, 14. januarja - Inšpekcijski nadzor po kraji večje količine orožja iz ljubljanske trgovine 365 Plus je pokazal, da orožje ni bilo ustrezno varovano, so poročali mediji. V prostoru, kjer so hranili orožje, ni bilo senzorjev gibanja, je pojasnil inšpektor Mitja Perko. Trgovec je s tem kršil zakon o orožju, zato mu grozi odvzem dovoljenja za prodajo orožja.
https://www.sta.si/2594760/inspektorji-p...e-prostora

Citat:Oborožena neznanca sta vstopila v poštno poslovalnico v ponedeljek okoli 18. ure. Z orožjem sta zagrozila zaposlenim in zahtevala denar. Ko sta ga dobila, sta pobegnila neznano kam. V času ropa na pošti ni bilo strank, nihče tudi ni bil poškodovan.
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/rop-p...oru/477284
Odgovori
Ce imas orozje in se ti roza na balkonu posusi si takoj osumljen svega in svacega Sad
Se na dopust ne bo za hodit...
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)