Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravila objavljanja oglasov
#1
Pozdravljeni,

zaradi preglednosti uvajamo z današnjim dnem (6.11.2008) pravila objav oglasov.
Oglasi na forumu Strelec.si za prodajo ali nakup predmetov morajo vsebovati sledeče informacije:
  • Naslov teme (Subject) naj vsebuje čim natančnejši opis določenega predmeta. Pri orožju je to med drugim tip orožja, ime proizvajalca, model, po potrebi kaliber, letnik izdelave,... Pri opremi je to na primer kratek opis predmeta, proizvajalec, po potrebi barva, material,...
  • Vsebina naj vsebuje čim natančnejši opis predmeta, realno stanje predmeta, morebitne poškodbe, barvo,...
  • V interesu prodajalca je tudi, da se objavi čim več kontaktnih podatkov. Nekaterim kupcem je namreč neprijetno klicanje po telefonu, drugim pisanje zasebnih sporočil, tretji imajo težave s pošiljanjem elektronske pošte, itd. Če res ni kakšnih razlogov da nekaterih podatkov ne navedete, napišite čim več, vsaj najnujnejše.
  • Naj vam namignemo tudi, da je dejstvo da se stvari prodajo hitreje, če je oglasu priložena vsaj ena fotografija.
Kontaktni podatki in fotografija pri oglasu niso obvezni, so pa zelo priporočljivi.

Nujno pa je pravilno vpisovanje naslova teme (Subject).
Za pomoč je tule nekaj primerov:

PRAVILNO:
- Pištola CZ 75B
- Tok Bianchi za revolver SW 686 ali podoben
- Daljnogled Steiner 7x50
- Nabojnik za M-76

NAPAČNO:
- Puška
- Prodam
- 357 Mag
- Za lovce
...

Torej, od danes dalje morajo oglasi zadostovati tem minimalnim zahtevam (pravilen naslov teme in objava npr. "PRODANO" ali "KUPLJENO" ob neaktualnosti oglasa). Oglase, kjer to ne bo upoštevano, bomo brez opozorila brisali.

Vsebino oglasa je po prodanem/kupljenem artiklu prepovedano brisati ali kakorkoli popravljati.

Ker administartor in moderatorji ne moremo preverjati če in kdaj so stvari dejansko prodane, morajo to napisati uporabniki sami.
Za vsa dodatna pojasnila in vprašanja se seveda lahko obrnete name, tu na forumu, z zasebnim sporočilom ali po elektronski pošti.
Želim vam uspešno prodajo/nakupe. :-D

admin
administrator / Strelec.si
Odgovori
#2
Zdravo!

Glede na to, da sem na forumu začetnik me zanima,kako se pripiše,da je nekaj že kupljeno ali prodano in ni več aktualno?
Kaj pomeni označena diskusija?
Kaj pomeni Z na začetku oglasa?
Ko pritisnem tipko MOŽNOSTI mene spusti naprej.

Za odgovore se vam lepo zahvaljujem in

lp tone.
Odgovori
#3
Zdaj ni več potrebno sam popravljati naslova, ampak to naredimo jaz ali eden od moderatorjev. Nujno pa je treba napisati na koncu v nov komentar, da je zadeva pač prodana ali kupljena.

Tisti Z vidiš pri vseh diskusijah, ki imajo vsaj en komentar in pomeni (Z)adnji, torej če klikneš nanj, te vrže na zadnji komentar v diskusiji.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#4
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Tone
Odgovori
#5
Administrator, smo novi uporabnik, kako bi stopili v kontakt z vami?!
Odgovori
#6
Za kontakt z adminom mu lahko pošlješ zs (zasebno sporočilo) direktno iz foruma (zavihek pošta) ali mu pošlješ mail na admin@strelec.si...

LP, Uroš
Odgovori
#7
Uroš hvala, ampak smo že stopili v kontakt. ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
#8
ok ;) ker se cel dan ni nihče odzval, sem se pač jaz... Upam da spet ne bo kakšne zamere s strani tretjih oseb ... LP
Odgovori
#9
Po dolgem času naj spet spomnim vse ki objavljate oglase, da se držite zgornjih pravil, predvsem pri naslovih. Število oglasov se stalno povečuje in nam preveč časa jemlje popravljanje, zato bomo oglase tipa "prodam" ali "357 magnum" brez opozoril brisali.

lp

mastermind
administrator / Strelec.si
Odgovori
#10
Ne vem če ste opazili, ampak spet je omogočeno popravljanje naslovov oglasom.

Torej, spet mora prodajalec oziroma kupec sam,v skladu z zgoraj objavljenimi pravili označiti v naslovu oglasa, če je predmet prodan/kupljen.

lp
admin
administrator / Strelec.si
Odgovori
#11
Tooo! Upam, da bom lahko kmalu kakšnemu oglasu dodal "prodano".  Clap ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#12
Kak se pa popravi naslov oglasa?
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#13
(28-01-2015, 11:04)Robert Napisal: Kak se pa popravi naslov oglasa?

Pri prvi objavi v določeni temi spodaj pod vsebino klikneš gumb "Uredi" in izbereš "Običajni popravek". Nato na vrhu v polju "Subject" popraviš naslov, tako da pač dodaš na koncu PRODANO ali KUPLJENO.
;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
#14
Blush
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#15
Vprašal in ostal živ!
Prosim, če mi lahko pojasnite, kako se v oglase ali objave vstavijo - pripnejo fotografije. Na zgornji ikonci " Vstavi sliko" mi ni čisto jasno, kaj moram narediti. Ali pa je mogoče kakšna druga finta.
Hvala in lep pozdrav!
Odgovori
#16
Priponke (fotografije ali kaj drugega) lahko dodaš če klikneš gumb za "običajni" Odgovor - črn gumb desno spodaj. Pri "hitrem" odgovoru v spodnjem polju priponk ni mogoče dodajati. 

Torej, pri Odgovoru je spodaj, pod poljem v katerem pišeš, še modra pasica, na kateri piše "Priponke". 

Naprej naj bi bilo samoumevno. Če ni, mi sporočite. 
Lp
administrator / Strelec.si
Odgovori
#17
Hvala za pojasnila, mi je uspelo.
lp
Odgovori
#18
Jaz tudi nisem vedel ,da se lahko popravi oglas (prodano ,kupljeno), a zaradi tega je tistih 10 %?
Odgovori
#19
(04-02-2015, 06:45)benko8 Napisal: Jaz tudi nisem vedel ,da se lahko popravi oglas (prodano ,kupljeno), a zaradi tega je tistih 10 %?
Da. Brez skrbi, tisti % bodo po določenem času sami izginili. ;)

Imamo pač nekaj kratkih in enostavnih pravil, ki pa jih očitno ne berejo vsi. Saj bo...
administrator / Strelec.si
Odgovori
#20
predlagam onemogočanje vsem in vseh komentarjev pod oglasi, kajti zelo nekulturno in nepregledno je vsakodnevno spamanje in aktualiziranje oglasov z namenom višanja po datumski lestvici!
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)