Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...Long Range 1000 * Bač 25. Maj 2013 - vprašanja...
#1
Glede objavljenega razpisa imam naslednja vprašanja, na katera bi tudi želel prejeti odgovor:

1.)
Citat:- Ostrostrelska puška - Omejitve:...
- Skupna masa puške, vključno z vsemi dodatki, (namerilne naprave in nožice) ne sme presegati 8kg...

[img]{SMILIES_PATH}/eusa_think.gif[/img] Kar veliko pušk bo tako odpadlo "iz igre" - če boste seveda res tehtali puške pred štartom. Tako nam brez zveze zapirate vrata in se strelskega tekmovanja nekateri ne bodo mogli udeležiti (konkretno vem, da je Tanner - ki je sicer ISSF VK puška - pretežak...) - a res ne bi dvignili malo te meje!?

2.) Ali lahko strelec strelja na različnih razdaljah z različnimi puškami, ali lahko nastopi v vseh razdaljah samo z enako puško (z eno na 100m, z drugo na jurja,...), ter ali lahko več tekmovalcev uporablja isto puško (seveda mi je jasno, da ne morejo vsi streljat istočasno z isto puško)?

3.) Znesek, oz. "višina" štartnine?
Odgovori
#2
Pravila po domače so pri nas seveda nacionalni šport ,če bi bila za to omejitvijo kaka logika bi še rekel OK a ker pa je to malce na pamet se pa lahko samo čudimo zakaj odstop od razdelitve FTR (8.25kg)in Open (10kg).
Odgovori
#3
"veteran" Napisal:Obvestilo!

Na predlog strelcev smo malo spremenili vabilo.
Je zgoraj že popravljeno (teža in TR).

Začelo se je predprijavljanje tekmovalcev.
Predprijave niso obvezne, vendar imajo predprijavljeni strelci prednost pri izbiri rund in strelskih mest.
Predprijave na: zs ali ru.les.vet@gmail.com.

Število tarč na obeh razdaljah še ni določeno. Od najmanj 10 do največ 16. Odvisno od terena.

Glede nastrelitve bomo v pomoč postavili metersko tarčo na približno 700m (odvisno od terena).
Tarča bo cela bela razen 15cm črne pike v sredini. Pa še opazovalec zadetkov bo blizu.

Lahko pa pripeljete s sabo svojega opazovalca.


Strelski pozdrav.
Org
[img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

Pozdravljen Rajko,

z bratom naju zanima , ob kateri uri (točno) se prične streljati na padajoče tarče ???
Upava, da se tokrat ne bi ponovila zgodba od lani, ko smo strelci za padajoče tarče zelo dolgo čakali tiste "zamudnike" na dolge razdalje in smo tik pred koncem (eno uro pred zaprtjem strelišča) na hitro odstrelili ... težko se je znebiti občutka da smo bili kot (nepomembni) drugorazredni strelci ...

Lep pozdrav
Marko in Dean
Odgovori
#4
ZDRAVO RAJKO,

najbrž si kot ponavadi spregledal , da je na isti datum že prej objavljena tekma /Hot-Range/.Če bi se oziral tudi na druge organizatorje,bi po vsej verjetnosti imel na tvojih tekmovanjih več udeležencev/kar očitno ni v tvojem interesu/.
Mogoče pa bi bilo pametno,če si nebi delal medvedjih uslug in bi se skoordiniral /kar v preteklosti nikoli nisi delal/ z drugimi organizatorji tekem . Sicer pa , kot sem večkrat dejal, to naj bi bila svobodna dežela-vsak naj se odloči sam,kam bo šel na tekmo.

L.P.Boro
[img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
#5
g. Boro

Ali se drugi organizatorji strelskih tekmovanj za posamezno tekmovanje dogovarjajo / obveščajo in usklajujejo vrsto in termine tekomovanj ?
Ali bi se moral VETERAN pred načrtovano in nato objavljeno tekmo posvetovati z drugimi organizatorji ?
Ali bi se moral samo VETERAN pred organizacijo tekme posvetovati z drugimi organizatorji, ali bi se tudi drugi organizatorji lahko posvetovali z VETERANOM o terminih ?

Vse skupaj mi izgleda nekako takole:
SPAR, TUŠ. MERCATOR,,, imajo v soboto akcije, da privabijo več kupcev in seveda pokasirajo večji tržni delež kot konkurenca
Če nekdo misli, da se med seboj posvetujejo uskladijo in določijo termine za akcije, se seveda moti.
Cilj vsakega ponudnika je prodati čim več in biti v prednosti pred konkurenco oz. poizkusiti izriniti konkurenco in biti čim boljši.
Vsak posameznik, se bo sam odločil h kateremu trgovcu bo šel v nakupe in kateri je po mnenju posameznika najbolj ugoden

"to naj bi bila svobodna dežela-vsak naj se odloči sam,kam bo šel na tekmo"-se popolnoma strinjam s to trditvijo

Organizatorji naj organizirajo tekme, strelci imajo na izbiro več ponudnikov istočasno in se bodo sami odločili, katerega tekmovanja se bodo udeležili

LP
Odgovori
#6
msslosar, trgovci so se usklajevali med sabo (spar- mercator) naveza...
mene bolj motijo incognito tekme, za katere izveš ko so objavljeni rezultati. [img]{SMILIES_PATH}/eusa_shifty.gif[/img]
organizatorji res organizirajo tekme a dejstvo je, da se nočejo, ne znajo ali pa zavestno ne želijo uskladit.
Odgovori
#7
Free market pač očitno bi nekateri imeli free samo takrat kadar jim odgovarja, kadar jim pa ne bi se šli pa hitro nazaj dogovorno ekonomijo.
Odgovori
#8
Citat:"...Če bi se oziral tudi na druge organizatorje,bi po vsej verjetnosti imel na tvojih tekmovanjih več udeležencev/kar očitno ni v tvojem interesu/..."
Predvidevam, da Boro ni hotel nič hudga, ko je izrazil skrb za majhno udeležbo na Rajkotovih tekmah ali pa jaz kakšno stvar narobe razumem.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#9
Zdravo!
Na zadnji tekmi s padajočimi je res prišlo do precejšne zamude.
Zato smo letos posebej naglasili, da se čas probe ne bo podaljševal
zaradi nastreljevanja določenih tekmovalcev (ki pa so vedno eni in isti).

Padajoče tarče se bos treljalo od druge runde naprej ves čas, ko bodo
streljali tekmovalci na 600 in 1000m.

Od vojske pa je odvisno, ali bomo imeli samo po šest ali pa po dvanajst padajočih tarč,
kar bi bilo tudi zanimivo.

Org [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Odgovori
#10
:O

Kdaj bodo objavljeni rezultati iz "Long range" tekme?

http://www.strelec.si/vanilla2/discussio...5-maj-2013


~X(
Odgovori
#11
http://www.strelec.si/?p=1659&fb_source=pubv1
Odgovori
#12
> Rok said:
> http://www.strelec.si/?p=1659&fb_source=pubv1

:-O

...so jih pa dobro skrili...

:D b-(
Odgovori
#13
Na Facebooku je bila povezava, drugače ne bi vidu.
Odgovori
#14
Marijan in Klemen cestitke!! Porabljeni impulzi za mobitel niso bili zaman :))
Odgovori
#15
Od zdaj bodo razpisi in rezultati tekem objavljeni na straneh portala, ki so za to namenjene. Nikogar pa ne bomo silili, da jih objavlja tam. Gre predvsem za to, da se razpisi kolikor-toliko formalizirajo in poenotijo glede oblike in samega prostora objave. Načeloma lahko vsak objavlja kjer želi, vendar bodo na koledar vpisane samo tekme, ki so objavljene na portalu. Namreč, s spremljanjem in iskanjem razpisov po vseh mogočih podforumih sem imel enostavno preveč dela, da bi to lahko zares ažurno vzdrževal.

Torej, organizatorji objavijo kjer želijo, če pa bi radi tudi vpis na koledar, pa naj bo to na enem mestu. Vsem uporabnikom, ki so v zadnjih nekaj mesecih kdaj objavili kakšen razpis, sem na portalu odobril višji status, s katerim lahko dodajajo, popravljajo in brišejo *svoje* razpise. Za kakršno koli pomoč sem seveda na voljo.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#16
Admin - tole pisanje in kasneje izkanje pravih informacija po vseh mogočih podforumih si pač dopustil, da je tako bilo (ne glede na jasna navodila, ki si jih načeloma podal) in je kakšen objavljal eno in isto besedilo v več različnih temah [-( in potem nisi vedel, kam podat kakšno vprašanje/komentar, saj tudi sam avtor ni spremljav vseh tem, v katerih se je "oglaševal"...!

Kako in kje pa bom razpoznal "višino svojega statusa" glede urejanja (jasno) svojih/naših razpisov?
Odgovori
#17
> Ivan 22Lr said:
> Marijan in Klemen cestitke!! Porabljeni impulzi za mobitel niso bili zaman :))

Hvala - moja zmaga na 1000m je bila predvsem Tinetova in Mitjina zasluga (ter nekaj tudi od Bobija, da ne pozabim :"> )!

Tine je uredil in omogočil trening, Mitja pa je nesebično in predvsem dobro opravil delo spotterja in sem tako za vsak strel vedel, če je in kje v tarči je =D> (tukaj sem ga jaz malo pustil na cedilu, ker sem se vrnil na strelsko linijo in naivno upal, da se bo v teh vremenskih pogojih dobro videl "bullet trace").

No - Bobi pa je zelo nesebično posodil optiko, ter obe Hawke Ze-rings montaži, da smo z Sightroni sploh prišli z kliki v tarčo...!?

Res je pa tudi, da so bili vremenski pogoji nemogoči (dež, sunki vetra, različne smeri in moči le-tega, ko pa je slučajno nehalo deževati, pa je bil tak "mirage", da je "vse gorelo" @-)

Se je pa res vse skupaj prepozno začelo (ob 10h) in tako ni bilo časa zraven igranja obeh funkcij strelec/spotter odstrelit še kakšno razdaljo. V zadnjih nekaj minutah sem z "Kitajko" na hitro odpokal še padajoče tarče na 100m...

Se je pa res da skurlo kar nekaj GSM impulzov na račun treninga in tekme...
:(( :(( :((

...si bo potrebno za takšno priložnost izposodit kakšne radijske zveze z slušalkami, ki bi nesle tistega "jurja"...
Odgovori
#18
.... ali pa samo reči komu, ki bi ti posodil preverjeno delujoč video sistem. Stara ljudska modrost pravi "kdor jezik špara, ________ (vstavi poljubno - kruha, fuka, piva...) strada
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)