Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Omejitev klasičnega nabojnika na 10rd
#61
Okoli teh omejitev nabojnikov je bilo že toliko napisano, a nihče pa ne napiše čemu oz zakaj naj bi bila ta omejitev dobra? Mi zna to kdo na kratko pojasnit? Odgovor v stilu EU direktiva je taka, ne pove nič. Mene zanima zakaj je ta omejitev dobra in kaj točno naj bi preprečevala? Strelske pohode? Nope, niti slučajno ne. Za kaj torej je ta nesmiselna omejitev št. nabojnikov in nabojev koristna? Ker drugega kot da povzroča zmedo, zgago, dodatne stroške prekategorizacije in nepotrebno birokracijo, tule ne vidim.
Odgovori
#62
Papi, ta debata je cisto brez veze, ker ni vazno kaj je nase mnenje. EU direktiva je taka in pika, ker smo v EU se jo moramo drzati.
Zato prosim nehaj bluzit pa se it nekega jeznega pravicnika, ker nic ne koristis debati.
Odgovori
#63
Bluzit? A ker logično razmišljam in želim vedet kaj točno je vzrok te zakonodaje, bluzim? Ja super no, dajmo kot ovce sprejet vsako nebulozo ki si jo izmisli Bruselj, brez vprašanj. Če se sprejme nek zakon ki ni ravno logičen, se vedno vprašam za kaj točno je zadeva dobra in kaj naj bi naj preprečevala. "Eu direktiva" in "nehaj bluzit" pa se glasi običajen "odgovor" ostalih športnih strelcev. Upam da ne bo kdaj prišlo do vsesplošne prepovedi lastništva orožja v EU. Boste takrat tudi rekli nehaj bluzit, ko se bo kdo spraševal čemu to?
Odgovori
#64
Da, tocno to pocnes. Ko so direktivo sprejemali bi se lahko spraseval in se sel aktivista koker bi hotel. Zdaj je prepozno in lahko zakljucis. Vsi vemo kako je na stvari, vendar nam je tudi jasno, dokler smo v EU se jo moramo drzati. Jebat ga.
Tako da bo dost na to temo.
Odgovori
#65
Po moje ti bo res pomagalo, če boš vedel, zakaj so to omejitev sprejeli. A boš potem predlagal spremembo zakona, a boš šel v Bruselj protestirat al pa gladovno štrajkat pred parlament?
Pokliči vedeževalca Blaža, on ima odgovore na vsa vprašanja, najbrž tudi na tvoje, he,he.
Al pa malo forum za nazaj prebrskaj, najbrž je kje omenjeno, zakaj so se odločili za tako za nas strelce nelogično/butasto/kretensko..., za druge pa (na našo žalost) edino pravilno odločitev.
Odgovori
#66
(27-04-2022, 13:23)Papi Napisal: Bluzit? A ker logično razmišljam in želim vedet kaj točno je vzrok te zakonodaje, bluzim? Ja super no, dajmo kot ovce sprejet vsako nebulozo ki si jo izmisli Bruselj, brez vprašanj.

Pobč, tebi je pa res fajn v življenju, da se lahko obremenjuješ s stvarmi na katere nimaš (več) vpliva. Kot pravijo na jugu, "prošla baka sa kolaćima". To je sprejeto in zaključeno v min.možni obliki, pa če ti je prav ali ne.
In ja, bluziš. Namesto da pisariš tle in čakaš da ti kdo poda odgovor na srebrnem pladnju si poišči razloge in potek sam, tako na tem forumu (med cca 70 strani komentarjev) ali pa na strani Evropske komisije, Firearms United in ostalih, ki so se bodli z njimi.
Odgovori
#67
(27-04-2022, 13:23)Papi Napisal: Bluzit? A ker logično razmišljam in želim vedet kaj točno je vzrok te zakonodaje, bluzim? Ja super no, dajmo kot ovce sprejet vsako nebulozo ki si jo izmisli Bruselj, brez vprašanj. Če se sprejme nek zakon ki ni ravno logičen, se vedno vprašam za kaj točno je zadeva dobra in kaj naj bi naj preprečevala. "Eu direktiva" in "nehaj bluzit" pa se glasi običajen "odgovor" ostalih športnih strelcev. Upam da ne bo kdaj prišlo do vsesplošne prepovedi lastništva orožja v EU. Boste takrat tudi rekli nehaj bluzit, ko se bo kdo spraševal čemu to?

Papi...kaj pa lahko naredijo sprejmejo, dobro lahko bi bilo hujše prepoved recimo, neki pač morajo a ne 
saj so tudi v Ameriki imeli ali imajo še ponekod omejeno na deset...in kaj lahko ti drugega kot da ubogaš...čisto nič.

Res brezveze neki tupiš, vzem tvojo 44 mag z magično polnitvijo pa pejt na za to 
primerno mesto par krat po 6 komadov aktivirat, boš videl bo koj bolje.  Shifty
Odgovori
#68
Zdravo,

imam glocka in 17 strelne nabojinke, zraven imam B9 pcc ki uporablja iste nabojnike....
Na strelišču se mi "zgodi", da po pomoti 17strelnega dam v pcc..

Bom šel na dob za 10let ali je ok ?

Lp!
Odgovori
#69
Najbolj da pokličeš na MNZ in vprašaš Smile
Moons out, goons out!
Odgovori
#70
(26-01-2023, 11:25)Ben Dower Napisal: Zdravo,

imam glocka in 17 strelne nabojinke, zraven imam B9 pcc ki uporablja iste nabojnike....
Na strelišču se mi "zgodi", da po pomoti 17strelnega dam v pcc..

Bom šel na dob za 10let ali je ok ?

Lp!

ko se ti to zgodi, je situacija zrela za samoprijavo na najbližjo PU
Odgovori
#71
(26-01-2023, 12:22)Kristian Napisal:
(26-01-2023, 11:25)Ben Dower Napisal: Zdravo,

imam glocka in 17 strelne nabojinke, zraven imam B9 pcc ki uporablja iste nabojnike....
Na strelišču se mi "zgodi", da po pomoti 17strelnega dam v pcc..

Bom šel na dob za 10let ali je ok ?

Lp!

ko se ti to zgodi, je situacija zrela za samoprijavo na najbližjo PU
Rofl Rofl Rofl Rofl
Odgovori
#72
Imam polavtomatsko pištolo, ki sem jo kupil pred leti in vpisal pod takrat B1. Sedaj sem moral prekategorizirati v B5b. 

Če si prav razlagam zadnji odstavek 24. člena zoro lahko posedujem nabojnik brez omejitve, ker sem kupil kos pred spremembo zakona ?
Odgovori
#73
(26-01-2023, 17:05)Ben Dower Napisal: Imam polavtomatsko pištolo, ki sem jo kupil pred leti in vpisal pod takrat B1. Sedaj sem moral prekategorizirati v B5b. 

Če si prav razlagam zadnji odstavek 24. člena zoro lahko posedujem nabojnik brez omejitve, ker sem kupil kos pred spremembo zakona ?

Mislim da ne. Bi jo moral vpisati v A kategorijo in če si jo kupil pred tem datumom za vpis v A ne rabiš nobenih potrdil.
Odgovori
#74
(26-01-2023, 17:21)lovro14 Napisal:
(26-01-2023, 17:05)Ben Dower Napisal: Imam polavtomatsko pištolo, ki sem jo kupil pred leti in vpisal pod takrat B1. Sedaj sem moral prekategorizirati v B5b. 

Če si prav razlagam zadnji odstavek 24. člena zoro lahko posedujem nabojnik brez omejitve, ker sem kupil kos pred spremembo zakona ?

Mislim da ne. Bi jo moral vpisati v A kategorijo in če si jo kupil pred tem datumom za vpis v A ne rabiš nobenih potrdil.

na koncu zakona piše "ki je bilo vpisano v kategorijo B.............pre uveljavitvijo tegaa zakona"
Odgovori
#75
(26-01-2023, 18:14)Ben Dower Napisal:
(26-01-2023, 17:21)lovro14 Napisal:
(26-01-2023, 17:05)Ben Dower Napisal: Imam polavtomatsko pištolo, ki sem jo kupil pred leti in vpisal pod takrat B1. Sedaj sem moral prekategorizirati v B5b. 

Če si prav razlagam zadnji odstavek 24. člena zoro lahko posedujem nabojnik brez omejitve, ker sem kupil kos pred spremembo zakona ?

Mislim da ne. Bi jo moral vpisati v A kategorijo in če si jo kupil pred tem datumom za vpis v A ne rabiš nobenih potrdil.

na koncu zakona piše "ki je bilo vpisano v kategorijo B.............pre uveljavitvijo tegaa zakona"

ja ampak sedaj ker si jo že prekategoreziral v B5b verjetno ne bo šlo več v A7
Odgovori
#76
Da ne odpiram nove teme : nameravam kupiti VZ58 ki jo ima prodajalec vpisano v B4 z 10 strelnim nabojnikom. Ali jo bom lahko vpisal pod isto kategorijo oziroma pod katero novo kategorijo?
Odgovori
#77
(26-01-2023, 20:43)fire Napisal: Da ne odpiram nove teme : nameravam kupiti VZ58 ki jo ima prodajalec vpisano v B4 z 10 strelnim nabojnikom. Ali jo bom lahko vpisal pod isto kategorijo oziroma pod katero novo kategorijo?

Če v iskalnik desno zgoraj vpišeš vz58, dobiš odgovor glede prekategorizacije.
Odgovori
#78
(26-01-2023, 21:00)micko Napisal:
(26-01-2023, 20:43)fire Napisal: Da ne odpiram nove teme : nameravam kupiti VZ58 ki jo ima prodajalec vpisano v B4 z 10 strelnim nabojnikom. Ali jo bom lahko vpisal pod isto kategorijo oziroma pod katero novo kategorijo?

Če v iskalnik desno zgoraj vpišeš vz58, dobiš odgovor glede prekategorizacije.
HVALA Sem ugotovil katero kategorijo je po novem  Thumbup
Odgovori
#79
Sem poklical na MNZ glede omejitve nabojnikov,

Možakar je rekel, da s tem kako mora biti nabojnik omejen še ni neke prakse.
Rekel je tudi,da razni vstavki niso primerni. Kovica je ok.

Vse pa je odvisno od inšpektorja, koliko se te bo odloču Je***.

Lp!
Odgovori
#80
Okej je vstavek/limiter.

Če je za cel svet OK, je tudi za Slovenijo OK. Skratka, ne komplicirat. Limiterji so relativno poceni (glede na cene v orožarstvu), plus izredno praktični in delujejo.

Kaj pa gospod pravi je irelevantno ker je to samo njegovo mnenje, ki ga nihče ne bo upošteval, če mu to v dani situaciji ne bo sedlo. Ali bomo dobili avtentično razlago (močno dvomim) ali pa sodno prakso (bolj verjetno), potem bo pa gmah. Do takrat, vztrajat, da so limiterji OK. Ker tudi realno gledano so.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)