Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
nisem spremljal diskusije ampak sem zvečer samo na hitro preletel tale cirkus
prvo... to je tipična seja EU poslancev; folk je nepripravljen,  nabija na pamet, generalizira, v resnici pa nima pojma kaj govori ampak sledi strankarski agendi, pa kljub temu kroji življenje 500 miljonom ljudi.

Moja draga žena je 4 leta sodelovala kot pogajalec RS pri sprejemanju pravne zakonodaje, kjer je bila diskusija zelo podobna
Grški poslanec: nesprejetje zakonodaje je do sedaj povzročilo izgubo stotisoče delovnih mest. 
MM: komisijo pozivamo da podpre trditev s konkretnimi podatki.
Poslanec: podatki so splošno znani
MM: še enkrat prosim komisijo da tako pomembne ukrepe podpre s konkretnimi podatki
Poslanec(vidno nejevoljen): a niste prebrali "bele knjige"?
MM: seveda sem jo, imam jo pred sabo in vas pozivam da mi pokažete  stran in odstavek kje so navedeni vaši podatki.
Poslanec: tišina
MM: Spoštovana komisija, prosim da pozovete grškega poslanca da podpre svoje trditve s konkretnimi viri...
(seveda je na koncu tako dolgo težila, da je dosegla svoje, podatkov pa seveda ni bilo ker si jih je izmislil)

Torej iz te epizode se vidi, da je način delovanja približno enak.

Drugo: očitno je nivo nadloge z našimi pismi, objavami in generalnim teženjem bil dovolj, da smo vsaj pri nekaterih dosegli aktivacijo.
Tretje: treba je poslati pisanja vsem tem ki so se javili in jih opozoriti na nebuloze, še posebej o tem da se orožje ne kupuje kar s košarico po internetu, da naj za božjo voljo dokažejo 10.000 žrtev z AK na leto (Ukrajina ne šteje!)

Skratka, vsi ki smo/ste pisali, nadaljujmo s pritiski in dobrim delom. Te argumente je treba pobiti in jih razgaliti kot neumnosti in populizme, tako kot v resnici so.
Odgovori


Prispevkov v tej temi
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od spe7 - 26-11-2015, 12:50
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od Kristian - 08-12-2015, 09:37



Uporabnikov, ki berejo to temo: 8 Gost(ov)