Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Samo brez panike, to je Odbor za trg in ZAŠČITO POTROŠNIKOV.
Nebo ovir ampak zgolj blagodejno vplivanje na trg, a ni jasno (glej prosojnico)?
Gre za ekonomske učinke širše gledano ...
Odgovori
Nazaj k bistvu teme.

Kaj je zdaj, sam nisem nic zasledil da bi se kaj konkretnega reklo na temo orozja...?
Odgovori
Jaz sem poslušal od 9:40 dalje kakšno uro in o orožju ni bilo govora.
Lahko, da so z orožjem začeli, ali pa sploh ni bilo na dnevnem redu?
Ne vem pa, kakšen je bil najavljen dnevni red; bo treba počakati na zapisnike in press release.
Odgovori
morda pa sploh niso razpravljali o predlogu direktive in so zadevo pospravili v okrogli fascikel v smislu - nihče nič videl, nihče nič slišal...
Odgovori
Dvomim, saj je nemogoče, da bi jih srečala pamet.
Odgovori
... kot jaz poznam politiko, se lahko zgodi ravno to.. Se razpravi politično izognejo, vse pade v vodo...

(PARTURIUNT MONTES NASCETUR RIDICULUS MUS) - tresla se je gora, rodila se je miš...
Odgovori
Potem pa slabo poznaš delovanje birokratskega kolesja. 
Predloga direktive ne moreš kar pozabiti, je na agendi z rokovnikom.
Vprašanje je samo, ali bo še kakšna razprava v tem delovnem telesu, ali pa bodo šli kar direkt v parlamentarno proceduro.
Odgovori
Kar se mene tice, v prvih 15ih minutah ni blo nic tako da... Tudi na urniku prenosov ni bilo nobenega naslova iz te teme...

JRC: mi hoces prosim povedat, kaj to pomeni da gre "direkt v parlamentarno proceduro" ? Kaj sledi potem? Sorry. S politiko si ne greva z roko v roki.

Hvala
Odgovori
Zdravo,..to pomeni da gre direkt na glasovanje v parlament,...verjetno
Odgovori
Moje skromno ,osebno mnenje je tudi ,da bi mogli naši poslanci v EU parlamentu glasovati proti.že zaradi v svetu uveljavljenih in poznanih športnih strelcev,podjetij kot je recimo Arex,ki se prebija na trg pa tudi zaradi same tradicije.Rajmond Debevec je pa objavil članek v Slovenskih Novicah in jih je tudi kar pošteno okrcal,...
Odgovori
Spoštovani g. Klemenc,

v imenu dr. Milana Zvera se Vam zahvaljujemo za poslane komentarje, ki jih bomo upoštevali, ko bo predlog Direktive v obravnavi na plenarnem zasedanju Parlamenta.

Prijazen pozdrav,

pisarna dr. Milana Zvera

Ne vem .... bomo videli, kako se bo zadeva odvijala.
Odgovori
Dosedanji potek razprav je nakazal, da predlog komisije ni ustrezen za odločanje, ker so v njem ohlapne določbe, niti ni bilo predloženih nikakršnih dokazov za pavšalne ocene in trditve.
Odgovori
(10-12-2015, 15:59)JAPI Napisal:  ... kaj to pomeni da gre "direkt v parlamentarno proceduro" ? Kaj sledi potem? Sorry. S politiko si ne greva z roko v roki...
Stvari na zakonodajnem nivoju EU so vse prej, kot enostavne. Preskakovanje postopkov, tako, malo po domačen, pa ni možno.
Kogar zanima postopek, je ta dokaj dobro opisan na spodnji povezavi.
http://www.europarl.europa.eu/external/h...ult_sl.htm

Mimogrede, trenutno se nahajamo na začetku #2.
Odgovori
JAPI: z "direkt v parlamentarno proceduro" sem hotel povedati to, kar pravi Iurium humanorum - da morda ne bodo več razpravljali o tem predlogu v delovni skupini, ampak bodo poslali predlog direktive v razpravo v EU parlament, kjer bodo (lahko) o tem razpravljali VSI poslanci. Tudi vsi slovenski, čeprav bi dr.Šoltes lahko razpravljal že na odboru.

Zgornja shema je zelo nazorna, zato ne bi dodatno pisal o tem, kako poteka zakonodajni postopek v EU.
Odgovori
Hvala za odgovor.

Tale "čorba" je vedno bolj zasmojena...
Nic. Spremljamo naprej kaj bodo naumili :)
Odgovori
http://www.zerohedge.com/news/2015-12-10...nt-objects

In za kontrast temu:

http://www.zerohedge.com/news/2015-12-10...s-citizens
Odgovori
Če taki "strokovnjaki" urejajo tudi vso ostalo zakonodajo....
Je res veliko čudo, da nismo še globje v riti.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
Nekaj zanimivih podatkov ...

http://www.zurnal24.si/direktor-zastava-...nek-261438
Odgovori
[Image: swiss-1-048.jpg]

Tkole zgleda Wengen v nedeljo: mat v cerku, fotr pa stric v hrib, mulc pa obvezno na strelišče.
Odgovori
Takole pa v Švici - dekle z mopedom na strelišče - IN TO S TA NEVARNO PUŠKO!!
[Image: swm1.jpg]
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 20 Gost(ov)