Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pnevmatska preša
#1
Big Grin 
Če je kdo potreboval idejo, je ta tukaj, enostavno izdelana ampak preizkušena in učinkovita, enak sistem sem testiral 3 leta na 9mm in .38spl in povem da se obnese, ni namreč nadležne ročice za stiskanje in na ploščo za matrice gre po potrebi kar 6 matric  Snooty  kar tako za vsak slučaj, zraven pa lepo sediš in z nogo pritiskaš na pnevmatsko stikalo (stopalko). Klobuk je vrtljiv in se na poziciji zaskoči (vzmet z kroglico). Shell holder sem namerno naredil fiksen ker imam za vsak kaliber ki ga polnim, svojo prešo.

Slike bodo vsak trenutek, moram naredit resize.
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#2
zaenkrat dve slikci ;)
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#3
Odlično, malo me skrbi le za prste. Shootme
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#4
Lepo izgleda, a tudi mene skrbi, kako je, ko vstaviš kroglo in pritisneš pedal...
lp Melly
Odgovori
#5
(07-01-2017, 22:31)Melly Napisal: Lepo izgleda, a tudi mene skrbi, kako je, ko vstaviš kroglo in pritisneš pedal...

Ni se za hecat, človek lahko hitro faše poškodbo. Od odtrgane blazinice na prstu do amputacije.
Nič kaj dobro za strelca.

Nujno treba poskrbeti za varstvo pri delu, tudi  doma, ne samo v podjetju
(dvoročni vklop, svetlobna zavesa, varnostno stikalo, stikalo za izklop v sili...).
Odgovori
#6
To je res, vendar je delovanje cilindra zaradi dušilke počasno oz. se da regulirati, obenem pa je poln pritisk cilindra dosežen v približno 2 sekundah po tem ko ta nasede, cel hod cca 60 mm pa traja tudi približno 2 sekundi, tako da je stopalko potrebno držati od 3 do 4 sekunde, sploh pa pri izbijanju netilk in crimpanju kjer je potrebna večja sila, cilinder pa je dvosmerni tako da takoj ko spustiš stopalko potegne bat nazaj.
 Iz prakse povem da se lahko poškoduješ le v skrajni neprevidnosti, je pa seveda mogoče.
Torej bi prst moral skoraj namerno držati med tulcem in matrico in čakati da bo zabolelo, kar pa lahko storiš tudi pri preši na vzvod.

Seveda če je kdo pomislil da sem to izdelal zato da bi z tem služil potem ga naj pomirim z dejstvom da to lahko vidi samo pri meni v moji delavnici in nikjer drugje, razen če bi si kdo drug sam izdelal kaj podobnega, seveda na lastno odgovornost.
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#7
Verjamem, samo zase vem, da bi kdaj možgani naročili nogi, da stisne pedal, roki bi pa pozabili ukazat, da umakne prste.
Pri moji SSM preši, kjer je majhen hod je podoben problem, parkrat je bil prst preblizu. Tudi zato se sedaj matram z loadmasterjem.
lp Melly
Odgovori
#8
Vseeno pa hvala za opozorilo, ker že razmišljam o ponujeni ideji glede varnosti.
 Delam v prototipni strojegradnji in mi je malo poznano kako se da zakomplicirati glede varnosti.
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#9
Zzz
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#10
Sem že premetal predale:
Na eni strani mize optični senzor na drugi strani mačje oko, žarek kontrolira če je v delovnem območju naprave roka (ovira) potem ne sprosti ventila in naprava miruje....Whistle.
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#11
(08-01-2017, 10:25)Rado Napisal: Sem že premetal predale:
Na eni strani mize optični senzor na drugi strani mačje oko, žarek kontrolira če je v delovnem območju naprave roka (ovira) potem ne sprosti ventila in naprava miruje....Whistle.

super stvar,kar tako naprej.

MADE IN SLOVENIA  Clap
Odgovori
#12
Bow
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#13
Super zadeva, le pogumno naprej.
Odgovori
#14
Odlično.
Če lahko, posnami video.
lp Melly
Odgovori
#15
Na videoposnetkih je lepo vidno delovanje pnevmatskega cilindra, odločil sem se da ne bom kompliciral glede varnosti Mrgreen Mrgreen Mrgreen , meni se ne zdi tako zelo nevarno.
 Na posnetkih je še stara postaja vendar  v delovanju ni razlike.

https://youtu.be/k69b-Wr-GMM


https://youtu.be/V28AlVtzKDk
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#16
Waw, super stvarca.
Odgovori
#17
(04-02-2017, 17:23)Ronzi83 Napisal: Waw, super stvarca.

Ja sam počasna...ob vsakem pritisku ročke mora bit naboj narejen...tu ne prideš nikamor Doh
Odgovori
#18
(08-01-2017, 00:47)Rado Napisal: Vseeno pa hvala za opozorilo, ker že razmišljam o ponujeni ideji glede varnosti.
 Delam v prototipni strojegradnji in mi je malo poznano kako se da zakomplicirati glede varnosti.

Pa mislim, da če bi imel celice, bi na ta način lahko reguliral, da stiskanje ni mogoče, če so celice prekinjene.  Če je nekaj tik nad nabojem, stiskanje ne bi bilo mogoče, oz. bi se prekinilo.

Malo bi bila težava, da moraš to regulirati na višino tulca oz. naboja.
Odgovori
#19
(04-02-2017, 18:20)jabolko Napisal:
(04-02-2017, 17:23)Ronzi83 Napisal: Waw, super stvarca.

Ja sam počasna...ob vsakem pritisku ročke mora bit naboj narejen...tu ne prideš nikamor Doh

Je precej počasnejša od progresivne, obenem pa hitrejša in boljša od enopostajne.
 Za precizno streljanje je čist v redu.
Speed is fine, but accuracy is final - Bill Jordan
Odgovori
#20
[quote pid='132609' dateline='1486282278']
Je precej počasnejša od progresivne, obenem pa hitrejša in boljša od enopostajne.
[/quote]

Glede na video ne razumem niti zakaj je hitrejša niti zakaj je boljša od enopostajne preše?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)