Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] o volkovih, ovcah, psih ovčarjih in oslih
Povej to tistim, ki so tako temo začeli, predvsem pa tistim, ki neupravičeno šimfajo čez lovce, precej lovcev nas je namreč tudi med strelci, prisotnimi na tem forumu.  
Če ima še kdo kaj za povedat ali pošimfat, naj to danes naredi, jutri bo ta tema zaprta, itak samo negativna energija seva iz nje.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
(12-08-2019, 12:44)Perse Napisal: a ni tole za forum Lov.. nima veze s športnim streljanjem
Točno. Ampak ker se par športnih strelcev bolje spozna na lov skušajo 22.000 lovcev prepričat, da delajo vse narobe. Zato se pa vleče......
.. neke vrste folklora???

lp upor500
(12-08-2019, 12:27)Barbapap Napisal: No, lov smatram kot neke vrste hobi ali interesno dejavnost in seveda je sam lov ter uplenitev neka nagrada/užitek, kajne? Ali prav z muko in solzami pritisnete na petelina?
To, kar ti opisuješ je predzadnji sklop... Papers
Tako si jaz (naivno) predstavljam poslanstvo in sožitje lovcev/naravovarstvenikov.

Pa ne vem, ali imajo kmet oz. mesar kakšne posebne občutke ali celo občutke užitka, ko zakolje domačo žival? Gre za naravni sestavni del njihovega dela, poklica in razumevanje naravnega življenjskega kroga. Del lova je tudi uplenitev divjadi. 
Občutki, ki mene, pa verjetno še koga, prevevajo ob strelu na divjad, so podobni tistim, ko si 9x zapored zadel 10 in imaš še zadnji strel na tarčo. Je napetost, ker obstaja tveganje in je potem zadovoljstvo, ker si uspel. Pa ne zaradi tega, ker si vzel življenje. 

Sicer pa v okviru nebodi-je-treba tradicionalnosti (za nekatere), v lovstvu gojimo spoštovanje do narave in uplenjene divjadi tudi z ohranjanjem običaja "zadnjega grižljaja" in "pozdrava uplenjeni divjadi", kar sicer lahko vidite samo v kakem filmu Avatar.
Prosim admina, da popravi moj zadnji post, da ne bo te čudne podvojitve. 
Prav tako prosim za izbris objave cca 10 minut prej, ki je brez mojega odgovora. Hvala!
Evo, omeniš denar in se takoj še kakšen najde. Koliko se jih bo javilo, ko bom omenil incest, ali posilstvo pa sodomijo in nekrofilijo...
Vsi užaljeni in prizadeti, saj vendar delajo zastonj, plačujejo članarino, bencin za prevoz na lovišče, drago opremo in kupujejo strašno drage komponente za polnjenje, ki vse skupaj tako podraži, da se lov sploh ne splača.
Niti se ne splača kupovati mesa, strojiti kože, nagačevati, izdelovati raznoraznih trofej, skratka velika bula, ki bremeni družinski proračun do te mere, da se razmišlja o socialni podpori in krivolovu za vsaj malo povrnitev teh enormno strašnih izgub, ki jih povzroča ta hobi.
Doma pa, če bo bog dal in žena pustila, nagačenega medveda, če ni prostora bo tudi polh dovolj, kakšno rogovje 3/5/50 ali več in seveda trkanje po prsih vsako jutro, kako je sposoben preživet družino.
Na raznih sejmih pa se opravlja prodaja na veliko z rogovjem.

Sem res že pomislil, da imam opravka z Mati Terezo, Pedrom Opeka ali prostovoljcem iz Karitasa.

Skratka, boljše mlado in zdravo meso ostane doma, čeprav ni nobene koristi od njega, pa četudi ga je potrebno plačati po 4 eur za kg. ostalo se proda drugorazrednim odjemalcem.

Koristi ima vsak posameznik toliko kolikor jih od lov pričakuje, ker vsak bedak ve kdaj se mu kaj izplača in kdaj ne.
Naj se javi bedak, ki dela v svojo izgubo, proti svojim zadovoljstvom in koristi.


"Nekako se ne najdem v nobeni od treh tvojih lovskih alinej. Morda bi šlo takole: "Lovci skrbijo za naravo na svoj način, MED DRUGIM TUDI TAKO, DA vsake tolko kaj "pade". "

Hehe, to verjetno upravičiš z bolno, poškodovano ali staro živaljo, ki si jo rešil muk, kljub temu, da se zavedaš enako kot alojz, da si s tem oškodoval tistega "ta črnega" medveda in ga prikrajšal za tedenski obrok, ob tem pa ga prisilil na brskanje po smetnakih in vlamljanje v čebelnjake, obenam pa ga zmerjal z oportunistom.

Ne božiček, nisem noben borec proti lovu, samo moti me lovska hinavščina in trenutna gonja ki jo mantrate.
Širina je takšna da te je zmotila in zbudila, mogoče si se celo prepoznal v njej ;)!

Bom še jaz enega jagerskega, za dobro voljo in boljše vzdušje.

Dva lovca se potikata po gozdu, ko eden izmed njiju nenadoma izgubi zavest in pade po tleh. Drugi lovec ugotovi, da kolega ne diha, zato pokliče 112.
“Moj prijatelj je padel po tleh in ne diha, kaj naj storim!?”
Operater na drugi strani mu mirno odgovori:
“Gospod, prvo se umirite. Lahko vam pomagamo. Sprva preverite, če vaš prijatelj res ne diha.”
Zatem nastane tišina, čez nekaj trenutkov pa se čez slušalko zasliši glasen strel. Lovec stopi nazaj do telefona in pravi:
“Zagotovo ne diha več, kaj pa zdaj?”

(12-08-2019, 13:16)šimek Napisal: Evo, omeniš denar in se takoj še kakšen najde. Koliko se jih bo javilo, ko bom omenil incest, ali posilstvo pa sodomijo in nekrofilijo...
Vsi užaljeni in prizadeti, saj vendar delajo zastonj, plačujejo članarino, bencin za prevoz na lovišče, drago opremo in kupujejo strašno drage komponente za polnjenje, ki vse skupaj tako podraži, da se lov sploh ne splača.
Niti se ne splača kupovati mesa, strojiti kože, nagačevati, izdelovati raznoraznih trofej, skratka velika bula, ki bremeni družinski proračun do te mere, da se razmišlja o socialni podpori in krivolovu za vsaj malo povrnitev teh enormno strašnih izgub, ki jih povzroča ta hobi.
Doma pa, če bo bog dal in žena pustila, nagačenega medveda, če ni prostora bo tudi polh dovolj, kakšno rogovje 3/5/50 ali več in seveda trkanje po prsih vsako jutro, kako je sposoben preživet družino.
Na raznih sejmih pa se opravlja prodaja na veliko z rogovjem.

Sem res že pomislil, da imam opravka z Mati Terezo, Pedrom Opeka ali prostovoljcem iz Karitasa.

Skratka, boljše mlado in zdravo meso ostane doma, čeprav ni nobene koristi od njega, pa četudi ga je potrebno plačati po 4 eur za kg. ostalo se proda drugorazrednim odjemalcem.

Koristi ima vsak posameznik toliko kolikor jih od lov pričakuje, ker vsak bedak ve kdaj se mu kaj izplača in kdaj ne.
Naj se javi bedak, ki dela v svojo izgubo, proti svojim zadovoljstvom in koristi.


"Nekako se ne najdem v nobeni od treh tvojih lovskih alinej. Morda bi šlo takole: "Lovci skrbijo za naravo na svoj način, MED DRUGIM TUDI TAKO, DA vsake tolko kaj "pade". "

Hehe, to verjetno upravičiš z bolno, poškodovano ali staro živaljo, ki si jo rešil muk, kljub temu, da se zavedaš enako kot alojz, da si s tem oškodoval tistega "ta črnega" medveda in ga prikrajšal za tedenski obrok, ob tem pa ga prisilil na brskanje po smetnakih in vlamljanje v čebelnjake, obenam pa ga zmerjal z oportunistom.

Ne božiček, nisem noben borec proti lovu, samo moti me lovska hinavščina in trenutna gonja ki jo mantrate.
Širina je takšna da te je zmotila in zbudila, mogoče si se celo prepoznal v njej ;)!

Bom še jaz enega jagerskega, za dobro voljo in boljše vzdušje.

Dva lovca se potikata po gozdu, ko eden izmed njiju nenadoma izgubi zavest in pade po tleh. Drugi lovec ugotovi, da kolega ne diha, zato pokliče 112.
“Moj prijatelj je padel po tleh in ne diha, kaj naj storim!?”
Operater na drugi strani mu mirno odgovori:
“Gospod, prvo se umirite. Lahko vam pomagamo. Sprva preverite, če vaš prijatelj res ne diha.”
Zatem nastane tišina, čez nekaj trenutkov pa se čez slušalko zasliši glasen strel. Lovec stopi nazaj do telefona in pravi:
“Zagotovo ne diha več, kaj pa zdaj?”


V bistvu je lovski vic edina smiselna stvar v tvojem zapisu. Prve stavke si pa res tako skupaj nametal, da ne vem, ali govoriš o dejstvih, ali o svojih domnevah, ali se je to tebi zgodilo ali kaj. 

Še vedno si dolžan izračun okoriščanja z lovom, ker sem ti dal konkretne podatke. Drugače pa povej, da nočeš ali ne znaš izračunati in potem drugič ne sprašuj oz. ne podtikaj o okoriščanju. Torej ja, lovstvo je v finančnem smislu za posameznika izguba, ampak to je po definiciji značilnost hobija. 

Bolna, poškodovana ali shirana žival je itak za uplenit in odrešit s sanitarnim odstrelom. Zaradi dobrega izvrševanja lovskih nalog, je taka situacija bolj izjema kot pravilo. Za upravljanje s populacijo in izkoriščanje naravnega vira divjačine se seveda normalno upleni zdravo divjad in z nadzorom populacije se ne strada medveda, ampak skrbi da se ne razvije bolezen (ki bi ogrožala tudi domače živali ali hišne ljubljenčke, kot je afriška kuga ali steklina) ter da škoda pri kmetovalcih ni prevelika. 

Ne vem, v čem je tu hinavščina.
lov je gospodarska dejavnost za državo, za lovce pa hobi in finančna izguba. ena izmed posledic te gospodarske dejavnosti je velika raznovrstnost divjadi, ki jih na zahodu praktično ni več.
zato tvojih citiranih trditev ne razumem.
Tole je res da (ne tako) malo iztirilo iz zacetne teme...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Saj danes ponoči (ko se vrnem z lova), bom temo zaprl, ker se slovenska udbomafija že boji, da jo bomo na tem forumu končno razkrinkali in ker se mesarji pritožujejo, da jim je zadnja 2 dni upadla prodaja mesa.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Ravnohrib, jaz tebi nisem dolžan ničesar, še najmanj pa izračunavanje tvoje uplenitve!
Tukaj imaš del cenika, Lovskega turizma, ki velja za SLO, ostalo prebrskaj in izračunaj sam, saj dobro veš kje!

http://ldpuscava.si/cenik-lovske-zveze-slovenije/

http://www.ldz.si/index.php?module=strani&stranid=28

Lahko pa predstaviš cenik vaše LD, da vidimo koliko je pri vas kaj vredno.

Ni moja stvar če stvari ne razumete, ali jo pač nočete.

Nam, ki se poleg športnega strelstva tudi z lovom ukvarjamo (z obema imamo samo stroške in moramo oboje financirati iz drugih virov), se bolj zdi, da ti ali ne razumeš ali pa nočeš razumeti. Sicer pa so ti sogovorniki nekaj podobnega že omenili.
(12-08-2019, 15:38)šimek Napisal: Ravnohrib, jaz tebi nisem dolžan ničesar, še najmanj pa izračunavanje tvoje uplenitve!
Tukaj imaš del cenika, Lovskega turizma, ki velja za SLO, ostalo prebrskaj in izračunaj sam, saj dobro veš kje!

http://ldpuscava.si/cenik-lovske-zveze-slovenije/

http://www.ldz.si/index.php?module=strani&stranid=28

Lahko pa predstaviš cenik vaše LD, da vidimo koliko je pri vas kaj vredno.

Ni moja stvar če stvari ne razumete, ali jo pač nočete.
Takšna omejenost sodelujočih me pa razjezi. Zahteva seznam odstrela za izračun profita, ki ga ima lovec. Ko ga dobi pa napiše da ni dolžan izračunavat in bleja naprej.
Še enkrat sem v praksi ugotovil globoko resnico pregovora: "če nič ne zna pa druge uči".
Cenik lovskega turizma ga žuli.  Kandidata je treba sprejet, mu omogočit preizkus in ga vodit na lov z svojim avtom. Če kaj upleni in plača gre to v lovsko blagajno iz katere se izplačujeji stroški vzdrževanja lovskih objektov (prež), hrana za krmišča, stroški izobraževanj lovcev (pregledništvo, čuvajska služba.....)in škode po divjadi.
Lovski turist plača tako nadomestilo vsega tistega dela, ki ga opravijo domači lovci v okviru delovnih ur, da sploh smejo loviti. Cenik zajema le trofejno divjad. Jaz in mnogo drugih pa trofejne ne plenimo, ker jo je v celotni strukturi odstrela malo. 
Poleg tega je pri nas par lovskih agencij ki ponujajo nižje cene odstrela drugje po svetu. Za tiste trofejaše ki imajo denar, za delat jim pa ni. Zato ni nekega navala in večina LD nima nikoli nobenega dohodka iz tega naslova.
Vsako leto smo dolžni opraviti vsa biotehnična dela predvidena v planu in vnešena v aplikacijo Lisjak za vsako LD. Vpogled in kontrolo izvajanja ima tudi lovski inšpektor (poleg članov). Ostali pa lahko veliko tega dobite na spletni strani LZS. Le številka izkaznice je potrebna za vstop.
Zadnji čas, da moderator temo zaklene. Sem mislil, da takšne omejenosti pri nas ni. Pa me vedno kdo preseneti. Osnova sta pa neznanje, žlehtnoba in foušija ker ti smeš le papir luknjat lovci pa lahko še kaj drugega.
Vsem ostalim, ki berete se za tak besednjak opravičujem. Šimek pa upam , da bo razumel in doumel. Vse drugo namreč pri njem odpove.
Res je čas, da se tale jara kača zaklene, ker se negativna energija kopiči. Sem prejle napisal, da jo bom zaklenil ponoči, ko se vrnem z lova.  Ampak, če bi pa uplenil ljubkega prašička, zvito lisičko ali simpatičnega jazbeca, sem pa tolk žleht, da bi prej še fotografijo uplenitve objavil in bi tu prisotni mesojedi nasprotniki lova spet jokali na tipkovnico.  

Tu prisotni lovci smo za tiste, ki znajo oz. hočejo brat, dali vse možne razlage, obrazložitve in navedli nekatere vire.  Ostali, ki pa ne upoštevajo nobenih argumentov in se še niso izživeli na temo pljuvanja po slovenskih lovcih in LZS, naj pa frišen pljuvalnik odprejo tam čisto spodaj na dnu    ;) v podforumu OffTopic,  tam jim tudi nihče ne bo oporekal, ker je to tako tehnično rešeno.    

Pa Dober Pogled vsem sodelujočim! Kakor na papirnato/kovinsko tarčo tako na lovno divjad. Amen.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.




Uporabnikov, ki berejo to temo: 3 Gost(ov)