Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spet o slovenski NRA
#1
No tole je en primer zakaj bi v SLO strelci mogli met eno organizacijo, ki pomaga pri takih in podobnih primerih, ko se strelci borimo proti državim aparatom, da se lahko obrnemo na tako organizacijo, ki pomaga, lobira etc... vse zveze bi morale ustanovit jo in pobirat članarino, kot je NRA v USA, če bodo vsi skregani med sabo nebo nič sam slabše. Ampak to so lahka samo mokre sanje.

Defintivno zbriši osebne podatke in objavi odločbo, da ti lahko člani forumu podajo mneje, ki so imeli podobne izkušnje!!!
Moons out, goons out!
Odgovori
#2
Ja, tale z organizacijo, ki bi te zastopala in branila so res mokre sanje. Pa jo krvavo potrebujemo, ker se posameznik težko bori proti samopašnim uradnim osebam, pa še zakonodaji težko slediš, če nimaš ravno viška časa... Morebiti pa se enkrat najde nekdo z jajci. :)
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#3
Z jajci? HAHAH pri ljudeh kakršni ste eni tu in ostalih, ki že v okviru obstoječih Zvez delate kažin za vsak drek? LOL...

Treba bo v ogledalo pogledat pa hkrati se vprašat:

Društva katerega sem član?
Zveze katere?

Kaj sta naredila "obstoječa" za vas... Večina jokajočih grem skoraj stavit, da so člani nekih inkasantov, ki s svojim ravnanjem de facto povzročajo "nervozo" pri ablasti, ki si pač orožno zakonodajo ne razlaga kot nekaj kar bi omogočalo strelstvo ampak predvsem kot nekaj kar bi oteževalo strelstvo.  (strelstvo -> lastništvo orožja, ker tistih ki res streljajo je bolj malo)


To kar tle nekateri konstant pišete je in v nekem povezanem kontekstu nekako takole:


Jaz bi da en drug ureja to kar mene boli, bi mu celo plačal ampak po tem ko bom plačal bom pametoval in sikal, ker hočem za svoj dnar dobit kar jaz hočem (čeprav lih ne vem kaj hočem) in če bo tega denarja se morda izkazalo za veliko bi rad tudi jaz bil del tega in se bom grebel za ablast in možnost drpnit čim več na račun drugih.


Celotna tema brez odločbe je "baba čula baba kazala" in kompleten bullshit. Če tisti, ki joka na forumu o neki strašni krivici a hkrati niti osnove ni pripravljen napisat oz. objavit javno kot, da je to ne vem kaj potem je odločba edino pravilna in tak nima kaj streljat - hvala kurcu good riddance! 
Vsak bo moral začeti delat na tem kar ga boli ne pa pričakovat da bodo drugi bili njegove bitke, če pa folku generalno gledano se ni za boriti je pa čisto prav da bodo brez.
Odgovori
#4
No, Mato, vse možnosti maš, da ustanoviš tako zvezo ali organizacijo. Ostalo pa nabijaš kar nekaj v tri krasne.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#5
Taka organizacija bi morala najemati lobiste, odvetnike, ščitit interese strelcev pač, če bi blo dost članov in članarine bi se dalo. Ampak tu bi bil tudi test za samo organizacijo.. če bi delovala dobro bi bilo veliko članov, v kolikor bi pa samo članarino pobirala in nič naredila za strelsko sceno pa bi vrjetno hitro propadla, ker ljudje ne bi več plačeval članarine in financirali tako organizacijo. Dost off-topica back to topic!
Moons out, goons out!
Odgovori
#6
Ce ste pripravljeni plat vsak jurja letne clanarine lahko jutr se ustanovi...

Drugace pa dokler ni tu uradne odlocbe je cela tema en velik Muuu point ker nimamo pojma kaj tam pise...
Odgovori
#7
Citat:No, Mato, vse možnosti maš, da ustanoviš tako zvezo ali organizacijo. Ostalo pa nabijaš kar nekaj v tri krasne.


Vse to že imamo in se stvari izvajajo in delajo tako, da če ne drugega vsaj v tem konkretnem primeru vsaj jaz ne nabijam v tri krasne kot recimo ti v vsaki temi...

DeadBeef: Morda si malce prezelen na tej sceni ampak "organizacija" ni nič ampak je članstvo tisto, ki organizacijo omogoča (podobno kot volilno telo oblast in posredno vlado) in pri nas se je izkazalo, da se povsod kjer je prisotnih vsaj par ljudi pojavi kreg in neko vrtičkarstvo. Če v ta mix dodaš še občutek, da "ker dam solde lahko pričakujem da bo vse kot sem si jaz zamislil drugače bom vpil do neba" je kristalno jasno, da neke večje organizacije ne more biti. 


Moram pa priznati, da bodo te prihajajoče spremembe s strani MNZ dokaj dobrodošle za red na tem področju in prisilile ljudi v sodelovanje. MNZ bo očitno šel v pretiravanje in bo stvari otežil do te mere, da bo večinoma skoraj vse kar ni res na nivoju odpadlo in bo imelo za posledico konsolidacijo društev in zvez in skozi prisilo oblasti bomo pač prišli do neke bolj resne strukture.
Odgovori
#8
(01-10-2019, 12:03)deadbeef Napisal: Taka organizacija bi morala najemati lobiste, odvetnike, ščitit interese strelcev pač, če bi blo dost članov in članarine bi se dalo. Ampak tu bi bil tudi test za samo organizacijo.. če bi delovala dobro bi bilo veliko članov, v kolikor bi pa samo članarino pobirala in nič naredila za strelsko sceno pa bi vrjetno hitro propadla, ker ljudje ne bi več plačeval članarine in financirali tako organizacijo. Dost off-topica back to topic!

Smo bili prisotni pri ustanavljanju kvazi take organizacije 2015 Združenja orožarjev slovenije ,praktično je prišla cela slovenska scena podpret zadevo a še predno je bilo konec ustanovnega sestanka je bilo vsem jasno da iz tega ne bo nič samo privat vrtiček ex birokrata sam sebi namen. V društvih  kjer imajo resurse se v glavnem ukvarjajo z tem kdo in kako jih bo čimveč pospravil v žep ali porabil za turistične obiske tekem v tujini , ovce pa dalje filajo malho in dvigujejo roke za enkrat večje enkrat manjše prihvatizerje.

Kot je omenil Mato je problem v ovcah ne v 'organizacijah' dokler ovce malce ne dozorijo in prevzamejo del odgovornost ne bo nič .
Odgovori
#9
Takšen "privat vrtiček" ima par znanih posameznikov zopet namen ustanoviti, a kaj ko imajo pred očmi samo $.

Odgovori
#10
Tudi NRA v ZDA navkljub enormnemu članstvu in prilivih, nič ne protestira pri njihovih zadnjih protiorožarskih poizkusih. Vir: Iraqivet9999 gun gripes, epizode. 
Tudi največji se ukanjajo globalistom
Odgovori
#11
Ne bluzit o NRA prosim in poameričanit vse, ker ste na youtubu videli, kako je fanj. Dejstvo je, da če je želja po "ponovni" organizaciji , to samo pomeni, da z obstoječim niste zadovoljni. Zato raje pamet v roke, ko naslednjič podprete določene predstavnike svojih klubov in zvez. Da delajo večina zveze za rit vladajočih pa je več, kot očitno in brezveze zgubljanja besed. Mato ima pri tem prav, samo ima svoj "poseben" način obrazložitve tega in prav je tako.
Odgovori
#12
Jaz pa v tem, da kdo s svojim delom zasluži ne vidim nobenih težav, če le ob tem še doseže kak rezultat. Tudi v politiki ali lobiranju. Ne glede na to s čim se ukvarjaš, je utopično pričakovati, da bo kdo kaj počel brez da bi imel od tega kakšno (tudi finančno) korist.
Odgovori
#13
Podatki s tekmovanj v zadnjem času po objavljenih rezultatih številke so okvirne:


120 udeležencev DP zeze SZPS (IPSC)
100 udeležencev tekem ali treningov drugih zvez
-------------------
220 lastnikov orožja, ki streljajo v nekem sistemu


Letna članarina 300€...

220 *  300 = 66000€

Za pogon zveze recimo predsednika in pravnika s tem denarjem (če odmislimo vse ostale stroške, ki bi jih bilo po neki normalni zelo zelo učinkoviti firmi še vsaj 10% tega) bruto bruto plačo 2750€ kar bi blo recimo po nekem standardu neto plača cca 1500€/mesec.

Rezultat:

1. 300€ na leto 220 strelcev ne bo plačalo nikoli (govorim za znesek plus članstvo v društvih/zvezah)
2. 1500€/mesec predstavlja znesek, ki je ravno dovolj velik da bo vlekel lešinarje v boj za oblast
3. 1500€/mesec predstavlja znesek za katerega se sposoben in pameten človek ne bo šel jebat s lešinarji
4. Zaradi aktivnosti lešinarjev se bosta oba potencialno zaposlena več ukvarjala s vodenjem evidenc, komisij in pisanjem raznoraznega sranja v povezavi s točko 2
5. 220 potencialnih bedakov predstavlja za državo pljunek v morje in kredibilnost enako nuli
6. ostali lastniki orožja minus 220 bedakov ne samo da niso zainteresirani za aktivnost ampak jih še celo tako boli za strelstvo, da se jim na tekmo/trening ne da iti


Kaj storiti za tiste ki so x-220?   X se izpiše iz društva Y in zveze ŽBLJ in se včlani v društvo, ki je član zvez:

SZPS
MORIS
VSO


Vse ostalo je sviranje kurcu in lokalno vrtičkarstvo, ki ne služi namenu nekatero zaradi lešinarjev spet druge pa kljub legitimnosti početja zaradi objektivnih razlogov povezanih s (zlo)namernimi aktivnostmi MNZ in ostalih državnih organov, ki se kolektivno trudijo ukiniti strelstvo v Sloveniji.
Odgovori
#14
Moje videnje problemi dosedanjih poizkusov v to smer .
Tajming
Financiranje take zveze
natančno določen program in cilji , program ki se ne tiče samo Zoro
izvedba v praksi

Recimo ,da naredimo organizacijo ,ki ima prostovoljne članarine , koliko strelcev bi naprimer plačevalo 20 eur na leto ? kaj dobijo za teh 20 eur . Zelo malo bi jih plačevalo , tistih nekaj pa bi si domišljalo da so kupili glas da mutibarijo ali pa storitev in da lahko pričakujejo kaj v zameno. to seveda ne gre tako.
V Sloveniji je napol aktivnih mogoče 300 športnih strelcev ostalo so razni bleferji ki so si zrihtal papirje ,plačal potrdila ,kupil orožje in ni jih več vidt ,taki tud članarin ne bodo plačevali.

Če 300 članov plača 20 eur ta zveza nima za burek kaj šele za kako delo storitve ali odvetnike plačevat , torej slepa ulica.

Opcija obvezno članstvo kot pri LZS ? recimo 5 eur na leto , ponovno težava folk bi težil kaj nam a je to treba , jaz pa nič ne rabim! poleg tega to sploh ni izvedljivo saj za kaj takega ni pravne podlage.

Tajming , zveza ustanovljena 2015 je bila prepozna za delovne skupine, podobni je danes glede Zoro razen če bi imela dost $$$ za lobiranje v politiki , pa smo ponovno na problemu članarine. Lahko pa izbopljšamo bilanco pa plača vsak lastnik polavtomata super premium ZORO paket članarino naprimer 200-500 eur na leto pa bi mogoče napraskal za lobiranje za novi Zoro. V zameno pa dobi glede na znesek vplačila bronasto ,srebrno ali zlato priponko z napisom ''Borci za novi Zoro - Slava jim''

Naprimer novi zoro se sprejme ,končano za naslednjih 10 let in kar nekrat folk ne vidi več smisla kar koli plačevat saj se jim zdi da ni nič več potrebno in tako je vsega konec.

Edina možnost je da taka zveza deluje precej širše in ima status da dela v javnem interesu ter vsaj minimalno možnost financiranja poleg članarin a taka organizacija mora biti zelo aktivna tako da bi tudi koštala več. Poleg tega predno lahko dobi tak status mora že dve leti delovat.

Mato prehitel
Odgovori
#15
Nevladna orozarska organizacija... recimo.
Pol pa imas pa vardo ali kaj so oni šumadijci. :(

Mogoce le malo zdrave pameti s strani zakonodajalcov glede ZOROta in bi bilo vse ok. Eni pa jebejo vse zivo v glavo, ker so se taki ze rodili. :(
Odgovori
#16
(02-10-2019, 12:10)mr.T Napisal: Recimo ,da naredimo organizacijo ,ki ima prostovoljne članarine , koliko  strelcev bi naprimer plačevalo 20 eur na leto ? kaj dobijo za teh 20 eur . Zelo malo bi jih plačevalo , tistih nekaj pa bi si domišljalo da so kupili glas da mutibarijo ali pa storitev in da lahko pričakujejo kaj v zameno. to seveda ne gre tako.

Mato prehitel
Jaz dam takoj 20 € letno za organizacijo, ki bi pokrivala celotno strelsko sceno .. od aktivnih tekmovalcev, rekreativcev, hobi program orožarstva in še kaj bi pokrivalo ... evo .. nisem prav aktivni športnik, strelam z lastnim orožjem, ko mi čas dopušča za rekreacijo in bi takoj primaknil vsaj 50 € letno
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#17
(02-10-2019, 13:18)maus Napisal:
(02-10-2019, 12:10)mr.T Napisal: Recimo ,da naredimo organizacijo ,ki ima prostovoljne članarine , koliko  strelcev bi naprimer plačevalo 20 eur na leto ? kaj dobijo za teh 20 eur . Zelo malo bi jih plačevalo , tistih nekaj pa bi si domišljalo da so kupili glas da mutibarijo ali pa storitev in da lahko pričakujejo kaj v zameno. to seveda ne gre tako.

Mato prehitel
Jaz dam takoj 20 € letno za organizacijo, ki bi pokrivala celotno strelsko sceno .. od aktivnih tekmovalcev, rekreativcev, hobi program orožarstva in še kaj bi pokrivalo ... evo .. nisem prav aktivni športnik, strelam z lastnim orožjem, ko mi čas dopušča za rekreacijo in bi takoj primaknil vsaj 50 € letno

Enako.
Odgovori
#18
Jaz jaz ko sem rekel sem prišel na sceno prepozno žal :( Jaz mislim, da v to organizacijo/zvezo bi se morali vključiti VSI: LSZ, vse strelske zveze in orožarji/trgovine + društva.
Te ko hodijo samo po papir in niso aktivni bi morali ko se včlanijo v društvo plačat še prispevek za članstvo v tej zvezi. Kajti če nisi član strelskega društva ti vzamejo DP ali OL kokr razumem.
Torej prispevek bi bil kot nekakšen RTV SLO prispevek plačaš ga v vsakem primeru tudi če ne gledaš tega programa.. na tak način bi dobili zadosti finančnih sredstev za lobiste in odvetnike, ki + skrbeli za promocijo strelstva v Sloveniji. Problem je pa ta da nevem v kakšnih odnosih so trenutno te zveze strelcev lovce.. ali trgovci in puškarji imajo svojo?. Če te ne bojo skup stopli in podprli kaj takega pač iz tega ne bo nič.

Opcija obvezno članstvo kot pri LZS ? recimo 5 eur na leto , ponovno težava folk bi težil kaj nam a je to treba , jaz pa nič ne rabim! poleg tega to sploh ni izvedljivo saj za kaj takega ni pravne podlage. (Treba razložit, da je to treba.. ker drugače ne bojo nakocu imeli nič, če lahka plačujejo RTV prispevek, ZZZS, zavarovanje za avto, bojo pa še to, če želijo imet orožje.) Lahko bi pa društva vklučila to že v letno članarino

jaz sem pripravljen prispevat tudi do 200€ na leto brez problema.
Moons out, goons out!
Odgovori
#19
Lahko bi dal za primerjavo Zvezo motoklubov Slovenije ... sicer ne vem točno kako se financirajo, ampak se klubi med seboj marsikaj zmenijo, organizirajo kakšno akciji, kot je na primer postavljanje dvojnih ograj, parkirni prostori za motoriste in še kaj bi se našlo ... predvsem se zmenijo, kdaj bo kdo imel moto zbor, da se ne bi med seboj prekrivali.

Tako bi se lahko vsa strelska društva združila v kakšno zvezo... se dogovorili za termine tekmovanj itd itd .. nimam zdele idej ampak v to smer bi bilo smiselno premišljevat.

sicer pa... če se prijatli med seboj ne morjo zment niti to, kam bi šli na pijačo, je najbolje, da gre vsak po svoje

Moje mišljenje o tem sem podal ... mogoče je butasta, ampak iz 100 idej in mnenj, ni hudič, da bo kaj koristnega ven prišlo.
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#20
Kako je zdaj struktura urejena katere zveze obstjajo? a morajo biti društva člani kakšne zveze? vrjetno da lahko v njej tekmujejo?

pa definitvno bi morali trgovci bit člani te organizacije.. kajti oni služijo od prodaje orožja, streliva in je njim tudi v interesu, da prodajo čim več, da je čim več strelcev.. pa da ni zakonodaja stroga..
Moons out, goons out!
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)