Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomembno opozorilo glede virusa/bolezni Koronavirus/Covid-19
#41
Afrika ne, da je neokužena, ampak stanje tam ni znano....

www.nbcnews.com/news/amp/ncna1161976
#42
Se mi zdi, da nekateri ne veste kar nas je zadelo!

Tule so dnevno ažurirani podatki iz vseh držav
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Večina ne ve kako se računa smrtnost. Smrtnost = razmerje med OZDRAVELIMI in MRTVIMI. Okuženi imajo možnost OZDRAVETI ali UMRETI !

Če sem plastičen. Smrtnost pri porodu je razmerje med tistimi KI SO rodile in tistmi KI SO umrle in ne med nosečimi in umrlimi.

Sicer pa tule razlaga
https://www.worldometers.info/coronaviru...e/#correct

je pa jasno, mrtvi se vedno štejejo PO bitki tako, da je štetje sredi boja precej izkrivljeno.

Za konec - mislim, da se vam večini niti sanja ne kaj nas je zadelo. Ni tako hudo, kot mislite, 1000x huje je sicer pa, mrtve začnemo zares šteti šele v naslednjih dneh. Do konca meseca boste več ali manj vsi povsem spremenili mnenje o "gripici".
#43
Dado 55..
Imaš prav kako se šteje.. če seveda imaš vse številke, ki pa jih seveda nimamo, sploh tistih ne, ki bi dale jasno sliko. Torej, število smrti je zagotovo znano, ti ne morejo ostati skriti.
Če pa verjameš, da je pri nas okuženih samo 3xy ljudi potem pa dobro jutro. Pri nas je okužene že 25% države. Če greš pa racunat s temi stevilkami, potem boš dobil pravilni rezultat. Že koraj 14 dni ne testirajo več, kar pomeni da vsak okuzen ne pade v statistiko, ampak te pošljejo domov v samo karanteno. No tukaj lahko nehamo o realni statistiki.
#44
vidim da je zelo malo ljudi naredilo domačo nalogo in prebralo moj link.
tam piše da je virus daleč od optimalnega. zelo daleč. v laboratoriju bi se ga dalo zelo izboljšat. ni pa izključeno da ni prišel iz laboratorija; tudi to se dogaja.

pa če znate malo guglat; že več takšnih zadev je prišlo iz azije pred 40 leti; ni to prva. verjetno pa je prva ki se tako zelo hitro širi ker je svet pač globalna vas.

in koliko sem vam že povedal, narava skriva še veliko močnejših virusov, le upamo da ne pridejo nad nas.
in če menite da je ta prehlad nekaj najbolj groznega po kugi se krepko motite.

bo pa morda zanimivo videti po smrtnih žrtvah, koliko raznorani narodi dajo na higieno. širjenje tega virusa bi znal biti dober pokazatelj tega.
#45
(20-03-2020, 21:48)dado55 Napisal: Se mi zdi, da nekateri ne veste kar nas je zadelo!

Tule so dnevno ažurirani podatki iz vseh držav
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Večina ne ve  kako se računa smrtnost. Smrtnost = razmerje med OZDRAVELIMI in MRTVIMI. Okuženi imajo možnost OZDRAVETI ali UMRETI !

Če sem plastičen. Smrtnost pri porodu je razmerje med tistimi KI SO rodile in tistmi KI SO umrle in ne med nosečimi in umrlimi.

Sicer pa tule razlaga
https://www.worldometers.info/coronaviru...e/#correct

je pa jasno, mrtvi se vedno štejejo PO bitki tako, da je štetje sredi boja precej izkrivljeno.

Za konec - mislim, da se vam večini niti sanja ne kaj nas je zadelo. Ni tako hudo, kot mislite, 1000x huje je sicer pa, mrtve začnemo zares šteti šele v naslednjih dneh. Do konca meseca boste več ali manj vsi povsem spremenili mnenje o "gripici".

(20-03-2020, 21:57)zan89 Napisal: Dado 55..
Imaš prav kako se šteje.. če seveda imaš vse številke, ki pa jih seveda nimamo, sploh tistih ne, ki bi dale jasno sliko. Torej, število smrti je zagotovo znano, ti ne morejo ostati skriti.
Če pa verjameš, da je pri nas okuženih samo 3xy ljudi potem pa dobro jutro. Pri nas je okužene že 25%  države. Če greš pa racunat s temi stevilkami, potem boš dobil pravilni rezultat. Že koraj 14 dni ne testirajo več, kar pomeni da vsak okuzen ne pade v statistiko, ampak te pošljejo domov v samo karanteno. No tukaj lahko nehamo o realni statistiki.

Težko se je pogovarjati z nekom, ki natrosi same neumnosti. Še vedno smo v vrhu testiranj (VSAK DAN) po štev. prebivalcev, imamo, če izvazememo Korejo, največji procent negativnih testov.
Včeraj si lahko 1x izjemoma v Tarči videl nekaj pametnega. Virolog iz Nemčije (Slovenec) je lepo razložil, zakaj je masovno testiranje ta trenutek čista bedarija + TESTOV NI. Če nisi padel iz lune veš, da so Šarčevi kreteni zapustili totalen kaos. 1700 zaščitnih mask, ker jih je

Miro Cerar 13.02. iz SLO odpeljal na Kitajsko 1.2 MIO (zato tudi v Sloveniji maske "ne delujejo")

https://www.gov.si/novice/2020-02-13-slo...anizaciji/

Ni mask (ok, te počasi prihajajo), ni očal, ni oblek, ni TESTOV !!!

Škoda, ki so jo naredili do prejšne sobote je strašna.  Vseskozi zavajali "pametnjakoviče", lagali, sanjali o neki pridobljeni imunisti (poglej kaj se dogaja Angliji) in upali, da bo to šlo mimo nas?
Ljudje bodo tokrat plačali svoja katastrofalna odločanja na volitvah in vse te kretenizme s povsem zblojenimi kvazi levimi idioti  z mnogimi življenji - šteli bomo v tisočih.

Še to. SEV-S (to je prva varianta) je bila relativno blaga. Kitajci so ocenjevali potrebo po cca 20% hospitalizaciji.
Potem je zlo mutiralo in nastal je SEV-L, ki je živa groza v primerjavi s prvo varianto - mi imamo njega!

V ITA so od samega štarta bili na 50% hospitalizaciji, danes so nižje, ker imajo postavljene meje za vstop v bolnice. Ta trenutek nekje med 50-60 let, ostale pustijo umreti.

Zares začnejo umirati ljudje po 3 tednih. Pri nas prvi primer 4.3. 4+21 = 25 ! Od 25.03. se začne tudi pri nas zares.
#46
Worldometers prikazuje samo uradne javljene podatke. Tam prikazujejo povprečnih 500 umrlih na dan za celo Italijo. Samo v Lombardiji, ki je 1/6 Italije dnevno umre 2000 ljudi, kar je 740% več od njihovega siceršnjega povprečja. Verjetno so večina od teh neprijavljeni primeri umrlih za korono.
#47
Bob ne vem od kje ti podatek 2000 mrtvih na dan. Admin je lepo napisal ostani doma in vse bo ok.
#48
dado, ti boš umrl od panike, ne od korone. pa videti je da so ti zelo blizu totalitarni prijemi, vključno s preljubljeno vodjo JJ  Smile
paničar in zagovornik idiotije da ni večjega! worldmeter: 200.000 okuženih? si ti resen?
#49
(20-03-2020, 23:14)maxi Napisal: Bob ne vem od kje ti podatek 2000 mrtvih na dan. Admin je lepo napisal ostani doma in vse bo ok.

Link sem objavil par postov nazaj:
https://www.ilfattoquotidiano.it/in-edic...a/5742925/

Pa še to:
https://www.ilmessaggero.it/italia/coron...12930.html
https://www.dailymail.co.uk/news/article...mated.html

Možno je, da je v članku mišljeno 2000 do danes, ne pa danes...
#50
Sam cvet inteligence piše tule gor.

B. M. K. od kod je virus in koliko je vsak dan na novo okuženih in umrlih.

Moj pet letni sin je kronični bolnik, do 4. leta je bil 6X hospitaliziran in niti pod razno si ne želim, da se okuži. Verjetno ste vsi mladi in vitalni ter brez sorodnikov v kritični skupini.
V tem trenutku bi bilo za vse najboljše če bi bili über egoisti, pa vidim, da nekateri še sebe ne marate.

O.J.

Poslano z mojega Armor_2 z uporabo Tapatalk
#51
(20-03-2020, 19:40)zan89 Napisal: Kje so ti tisoci mrtvi(ne da si zelim)?
Moje mnenje je, da se bo hitro izkazalo, da se je svet malo prevec zagrel, a kaj ko bo takrat vse prepozno!
Poglej čez mejo, mojster. Ali pa malo naprej, v Španijo.

Tvoji argumenti in argumenti tvojih somišljenikov me spominjajo na argumente proticepilcev: "Zakaj pa cepimo proti ošpicam, če ni ošpic?!" No shit Sherlock, ni jih, ker cepimo proti njim. Če smo Slovenci ravno še ujeli zadnji vlak in uspeli z ukrepi zajeziti širjenje, bo žrtev malo. To ne pomeni, da smo pretiravali, ampak da smo ravnali prav.

Citat:Že koraj 14 dni ne testirajo več

To ni res.


Citat:Marks

preljubljeno vodjo JJ

Dobro, da ga imate, da ga lahko privlečete ven vsakič, ko vam zmanjka argumentov.
#52
(20-03-2020, 23:14)maxi Napisal: Bob ne vem od kje ti podatek 2000 mrtvih na dan. Admin je lepo napisal ostani doma in vse bo ok.

(20-03-2020, 23:17)Marks Napisal: dado, ti boš umrl od panike, ne od korone. pa videti je da so ti zelo blizu totalitarni prijemi, vključno s preljubljeno vodjo JJ  Smile
paničar in zagovornik idiotije da ni večjega! worldmeter: 200.000 okuženih? si ti resen?

Žal ste low iq populacija v večini kar pomeni, da ste v demokraciji glavni in to nas bo stalo. Panika? Prestar sem zanjo. Ne bojim se toliko kv, čeprav je to zelo resno in strašno zlo, bojim se tebe in tebi podobnih. Ne zaradi sebe, zaradi mojih otrok, ki so se morali roditi v času, v katerem ste se rodili tudi takšni trapi kot si ti.
Ampak, nima smisla. Idiotu je nemogoče razložiti, da je idiot, če bi mu lahko, ne bi bil več idiot.

btw.,
Zraven KV in vas norcev, nas čaka še totalni zlom gospodarstva, ki se v bistvu že orng dogaja. Super bo
#53
(20-03-2020, 21:59)Marks Napisal: vidim da je zelo malo ljudi naredilo domačo nalogo in prebralo moj link.
tam piše da je virus daleč od optimalnega. zelo daleč. v laboratoriju bi se ga dalo zelo izboljšat. ni pa izključeno da ni prišel iz laboratorija; tudi to se dogaja.

pa če znate malo guglat; že več takšnih zadev je prišlo iz azije pred 40 leti; ni to prva. verjetno pa je prva ki se tako zelo hitro širi ker je svet pač globalna vas.

in koliko sem vam že povedal, narava skriva še veliko močnejših virusov, le upamo da ne pridejo nad nas.
in če menite da je ta prehlad nekaj najbolj groznega po kugi se krepko motite.

bo pa morda zanimivo videti po smrtnih žrtvah, koliko raznorani narodi dajo na higieno. širjenje tega virusa bi znal biti dober pokazatelj tega.

Še to. Prijavil sem te in mislim, da bi moral to naredit vsak normalen. Takšnim norcem se ne sme dati priložnost bruhanj neumnosti, ki imajo status terorizma. Da si nor, je tvoj problem ampak s svojo norostjo spavljaš v nevarnost druge, podpihuješ bedake in tu in tam bo kak siromak še nasedel ter s tem ogrožal sebe in druge.
To kar počneš je še huje kot, da bi spodbujal ostale na brezglavo steljanje.

TUDI VSI OSTALI. Dajte pomagati ustaviti takšne norce! Predstavjajo smrtno nevarnost. ADMIN ti si celo sam zbolel - preprečite mu širjenje idiotizmov. Tokrat ne gre za hec, gre za življenja.
#54
Kaj se ne da tega dado55 poslati za nekaj časa v toplice?
#55
(21-03-2020, 08:28)Matej045 Napisal: Kaj se ne da tega dado55 poslati za nekaj časa v toplice?

Se da. Tole je zadnje od mene. OVer & out
#56
Ker vam je povedal resnico?
#57
Kar se testiranj tiče, tudi nekatere ostale države zdaj zaradi omejenih števil testov začeli testirati le hospitalizirane. Tuki vpliv karantene bo viden šele čez 2 tedna. Konec koncev, so se ljudje še v nedeljo veselo družili. Da ne omenjam, da obstajajo primeri ljudi, ki so bili pozitivni na koronavirus in so vseeno šli po opravkih ker "saj imam samo blage simptome, to sploh ni tolk grozno".
Jaz samo upam, da smo bili dvolj hitri in, da je problem pri Italijanih v napačnih pristopih, starejši populaciji (vseeno je povprečna starost umrlih zelo visoka, kot, da je virus napadel same domove ostarelih), napačnim zdravilom itd.. Če je smrtnost tam izključno zaradi SEV-L in ga imamo tudi mi smo ga opleli.
#58
Resnica je v teh razmerah zelo relativna, sploh ker ne poznamo vseh okoliščin in dejstev te pandemije.  
Kakorkoli že, pozivam vse udeležence debate (pa ne samo te), da se vzdržijo žaljenja tistih, ki imajo drugačno mnenje od njih. Vsi tukaj smo pismeni, navodila in priporočila pristojnih so kolikor toliko jasna,  ker če imamo opravljen psihološki pregled za posest orožja, naj bi nam bila tudi razumljiva.  
Zaradi razlik v razumevanju pa se ne napadajte medsebojno, upoštevajte tudi pravila tega foruma, da ne bo v zdravilišču Banovci ratala kakšna gneča.   Nekaj Warning-ov je bilo že potalanih.
Ostanite na varnem in zdravi.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
#59
V nekem Italijanskem mestu ima ime z dvemi ali tremi črkami ne vem se ne spomnem so testirali kompletno vso prebivalstvo  
in vse okužene nemudoma izolirali...sedaj nimajo nobenega bolnega, pa so v osrčju zadeve o tem je včeraj govoru tudi Žižek na valu 202...
torej se da a ne če se hoče in je pristop pravi...navsezadnje tudi za volitve dobimo vsi obvestila.
#60
(21-03-2020, 12:29)jabolko Napisal: V nekem Italijanskem mestu ima ime z dvemi ali tremi črkami ne vem se ne spomnem so testirali kompletno vso prebivalstvo  
in vse okužene nemudoma izolirali...sedaj nimajo nobenega bolnega, pa so v osrčju zadeve o tem je včeraj govoru tudi Žižek na valu 202...
torej se da a ne če se hoče in je pristop pravi...navsezadnje tudi za volitve dobimo vsi obvestila.
Vo




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)