Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero strelivo se je najbolj podražilo?
#1
Kot uporabnik kalibra 9x19 opažam, da se je v desetih letih podražilo prbl. 50%, 0.32 auto pa nekje 10%.
Bo 9x19 ujelo ceno 45ACP?
Kako je z puškovnimi kalibri? 7,62x 39, 223...?
Božičku mrazu bom pisal za subvencijo.
Odgovori
#2
Ko so v Slo prispele prve puške CZ858 so bili naboji po 16 centov...sedaj so 0,37
ne vem točno katerega leta, bo že nekdo vedel.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#3
Zihr več kot je inflacija. Dzabe nam da gledajo samo ceno osnovne košarice. Pol te pa še pri kilometrini usekajo ker maš dizla, za kej prišparat … the irony.
Odgovori
#4
Najdražje strelivo smo že poslali v Ukrajino...Ostalo nam je samo še tole,, ta poceni,, ... Pa še tega bo počasi zmanjkalo :) -
Odgovori
#5
9×19 še gre, kaj pa tisti ki streljamo velike kalibre. 40s&w,357magnum,.338lapua,7mm rem mag.
Da o ameriških firmah ala federal, hornady, speer, sploh ne govorimo. Cene so šle v višave. Pa ne le streliva, ampak tudi orožja.
Orožje je 2.5× dražje kot v Ameriki. In to evropskih proizvajalcev.
Nisem strokovnjak za proizvodnjo orožja, še man za ekonomijo, ampak pri zdravi logiki ne bom zastopil zakaj je npr H&K USP 2× dražji v Evropi, kot v ameriki?

In komu gre ta razlika v žep?

(19-12-2022, 20:19)stafordcic Napisal: Najdražje strelivo smo že poslali v Ukrajino...Ostalo nam je samo še tole,, ta poceni,, ... Pa še tega bo počasi zmanjkalo :) -

A smo ga res? Zaradi te ukrajine nas bo še zeblo, lačni bomo, streljali bomo pa le še najcenejše fižole, pa še te v omejenih količinah.
Odgovori
#6
Bereš mi misli. A kaj, ko nas nočejo slišati. Se spomnim zlatih časov ko je bila refuza za kalaša 80evrov in to 500 kosov sedaj blizu 200 evrov. Govorimo cirka 10 - 12 let nazaj. Še najbolj objektivni opisovalici stanja so oglasi iz tistega obdobja. Le kje smo falili pa Zoro 2 pa teroristični napadi pa Ukrajine pa bla bla bla.
Vse bomo to mi in naši otroci plačali. 100 posto.
Odgovori
#7
Bolj po spominu...

Leto 2019:
Refuza S&B 9x19 FMJ 124 gn je bila po 0,18-0,20 € kom, STV 124 gn je bil ca 0,20-0,22 € kom. Razno 9x19 HP 115 gn in SP 100 gn je bilo drazje, danes je se drazje. :(
.38 SPL WC je bil ca 0,36 € kom. Koliko je sedaj nimam pojma.
S&B .223 FMJ 55 gn je bil ca. 0,38 € kom.

Leto 2021:
SP netilke recimo so bile 'zastonj'. Danes CE JIH dobis po 0,06 € kom si lahko zelo, zelo srecen.
Smodnik 0,5 kg Vihtavuori N320 je bil ca 46 eur.
Odgovori
#8
(19-12-2022, 23:02)stafordcic Napisal: Bereš mi misli. A kaj, ko nas nočejo slišati. Se spomnim zlatih časov ko je bila refuza za kalaša 80evrov in to 500 kosov sedaj  blizu 200 evrov. Govorimo cirka 10 - 12 let nazaj. Še najbolj objektivni opisovalici stanja so oglasi iz tistega obdobja. Le kje smo falili pa Zoro 2 pa teroristični napadi pa Ukrajine pa bla bla bla.
Vse bomo to mi in naši otroci plačali. 100 posto.

Res je. Da ne bom zašel pregloboko v politične debate, ampak težko je debatirat o teh stvareh in ne omenit vzrokov ki tičijo seveda v politiki. Prišli smo do zelo nizke točke kar se tiče športnega strelstva. Zoro 2 je bila napaka, ki nam razen dušilcev (brez katerih bi komot preživeli) ni dal nič, vzel in pobrkal pa veliko. Potem stanje v Ukrajini kamor sumim da izginjajo ogromne količine tudi civilnega polavtomatskega orožja in pa streliva. Pa nenehno višanje cen streliva, pa nesmiselne evropske direktive, pa razni Trudeauji in Jacinde, pa grožnje o prepovedi svinčenega streliva,itd...
Vsemu temu EU seveda zvesto sledi in vprašanje koliko bomo lahko sploh še kaj pokali po streliščih v prihodnje.
Odgovori
#9
Večji kalibri so bili ponavadi vedno dražji... sploh če se ne zadovoljiš luknjat papirja z fmj kuglo.
Dvomim da se je 357 mag., v desetih letih podražil toliko kot devetka.
Za 6,5x 57 tudi vem, da se je v desetih letih podražil samo (malenkost) okrog 10%.
Surovine so se podražile, količine surovin za posamezne kalibre so ostale enake.
Nekak je jasno, da vojne dvignejo ceno AK streliva in ostalih vojaških kalibrov, ki jih uporabljamo športni strelci.
Mogoče sem spada tudi devetka, ampak na frontah se s tem ne pokajo prav dosti. Ali ni bilo včasih 7,62x 25 strelivo občutno dražje kot devetka?
Zgleda da se z priljubljenostjo devetke v športu služi količino.

Podobno kot so pred desetletjem napovedovali da se
bodo litijeve celice pocenile za 3x na račun množične
proizvodnje, cena spet raste, vendar ne toliko zaradi cene surovin, kot povpraševanja apetitov (zelenih) trgovcev.
Odgovori
#10
dokler imajo domači dobičke se je težko zgovarjat na tuje krize. ukrajina je samo izgovor kot je bil kovid. pa naj gre za energente ali kaj drugega.
Black rifles matter..
Odgovori
#11
(19-12-2022, 23:02)stafordcic Napisal: Govorimo cirka 10 - 12 let nazaj.

če govoriš 10 let nazaj, je nujno tudi vzeti v obzir inflacijo. kar znaša vsaj 20%; raje vzami 30%.

sicer ni baš nešto, ampak vsaj zavedaš se da ne moreš kar neke pretekle cifre primerjat s sedanjimi.
Odgovori
#12
No no taka ekonomija nas je tudi pripeljala do tega da imaš sedaj vse dražje kot pa pol leta nazaj. V bistveno krajšem obdobju. Sedaj mi pa ti izračunaj inflacijo. Pa brez zamere nisem strokovnjak ampak le navaden smrtnik z vse bolj tanjšo denarnico.
Odgovori
#13
Vse se je podražilo in se še bo pa ne samo strelivo.
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
#14
(20-12-2022, 11:00)stafordcic Napisal: ...da imaš sedaj vse dražje kot pa pol leta nazaj. V bistveno krajšem obdobju. Sedaj mi pa ti izračunaj inflacijo...

to pa je še dodatna nadloga in dodatno zvišanje cen.
Odgovori
#15
Zanimivo bi bilo videt in primerjat dejanske cifre koliko municije je prišlo v državo od kar je kriza z municijo in gredo cene v nebo v roku enga leta.

Netilke so ble tud grozen problem pa vse razprodano, glej ga zlomka, 4 škatle lesene se najdejo v oglasu v drugi državi v oglasu na forumu… tudi ok.
Odgovori
#16
A kdo od vas kaj nabavlja strelivo v Avstriji?
Odgovori
#17
No jaz opažam, da se 9mm že ceni v evropi. V nemčiji so že naboji od 25 centov dalje. Še kakšno leto pa se bo trg normaliziral....
Odgovori
#18
(31-01-2023, 07:50)NooB Napisal: No jaz opažam, da se 9mm že ceni v evropi. V nemčiji so že naboji od 25 centov dalje. Še kakšno leto pa se bo trg normaliziral....

Kje si to opazil?

Jaz sem malo pogledal v avstriji in nemčiji je recimo S&B bolj okoli 40 centov. Redkokje pride kakšen recimo Geco, Maxxtech ali Norma blizu 30 centov pri večjih količinah.
Odgovori
#19
(31-01-2023, 10:03)lovro14 Napisal:
(31-01-2023, 07:50)NooB Napisal: No jaz opažam, da se 9mm že ceni v evropi. V nemčiji so že naboji od 25 centov dalje. Še kakšno leto pa se bo trg normaliziral....

Kje si to opazil?

Jaz sem malo pogledal v avstriji in nemčiji je recimo S&B bolj okoli 40 centov. Redkokje pride kakšen recimo Geco, Maxxtech ali Norma blizu 30 centov pri večjih količinah.

Vsake toliko zasledim kakšen Angebot in so že par mesecev ponudbe pod 30 centov, opažati sem začel ko je bil S&B 32 centov in zdaj še vedno pada. 
Decembra sem zasledil ponudbo za Geco 25 centov, trenutno ima Rothe Magtech za 25 centov. Tudi S&B je bil okrog 27 centov. To govorim za količine jurja.
Odgovori
#20
(31-01-2023, 12:03)NooB Napisal:
(31-01-2023, 10:03)lovro14 Napisal:
(31-01-2023, 07:50)NooB Napisal: No jaz opažam, da se 9mm že ceni v evropi. V nemčiji so že naboji od 25 centov dalje. Še kakšno leto pa se bo trg normaliziral....

Kje si to opazil?

Jaz sem malo pogledal v avstriji in nemčiji je recimo S&B bolj okoli 40 centov. Redkokje pride kakšen recimo Geco, Maxxtech ali Norma blizu 30 centov pri večjih količinah.

Vsake toliko zasledim kakšen Angebot in so že par mesecev ponudbe pod 30 centov, opažati sem začel ko je bil S&B 32 centov in zdaj še vedno pada. 
Decembra sem zasledil ponudbo za Geco 25 centov, trenutno ima Rothe Magtech za 25 centov. Tudi S&B je bil okrog 27 centov. To govorim za količine jurja.

Maks čez eno leto se tuki spet oglasi z cenami, in ker je za večino kupovanje streliva v Nemčiji utopija se za referenco vzame naše trgovce... danes smo 1.2. 2023  Shifty
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)