Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] nekaj o CZ 457
#1
Zdravo Znalci :), sem imel namen nabavit CZ 457 Varmint .22lr pa sem našel in gledal tole dvoje :

https://www.youtube.com/watch?v=7GlWFHwle1s&t=223s
in
https://www.youtube.com/watch?v=HfAdWy-rT1w

??? Zdaj ne vem, če nebi raje Ruger Precision Rifle .22lr ? ( pač nekje do 800 je budžet ) Ali celo tudi Tikka T1x ?
Odgovori
#2
CZ ja za dani denar večinoma bolj natančen kos z več ponudbe aftermaket delov in nadgradenj , vsaj v Evropi ,Ruger Precicion Rimfire zgleda super a ni čisto na istem nivoju. Tikka T1X je tud odličen kos a za CZ kot rečeno se lažje dobi magazine, sprožilce ,montaže etc.
Odgovori
#3
sicer sta me tista dva videa razočarala, a verjetno gre za ''bad batch'', pa tudi tisti kos iz videa je verjetno med prvimi serijami. 
Sem v petek že pisal e-mail na CZUB, da nameravam kupit 457 pri enem od SLO trgovev in če imam paravico zamenjat, če dobim tako kot iz videa. Čakam odgovor :).
Imam raje njihov odgovor vnaprej, da ne bo potem jebe...

Sem pa v precej videih na Youtubu videl, da RPRifle precej hvalijo ..... Picatinny pa ima itak, že po defoltu 30 MOA.

Sem že na enem postu vprašal, pa tukaj še enkrat : Ali ima kdo ravno 457 Varmint v 22lr ?
Odgovori
#4
Sem skor zihr da je vecja tezava v tem modelu kot v puski...
Ronzi jo ima, super precizna je. Precej bolj kot moja T1x (pa tudi ta je kar pod 1moa na 100m)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
#5
...šit, samo eno lahko kupim Shootme . Ampak na tvoj komentar, Cargo, je 457 najboljša opcija. No, pa da še vidim, kaj bodo od CZUB odgovorili. Sem jim tudi poslal iste linke. Če bodo ''dal izjavo'' ( napisali v mailu ) , d a jo tudi zamenjajo, če bo treba, potem pa sploh ni dileme...se mi zdi ?
Odgovori
#6
Komaj cakajo..

Kako veš, da tip zna prožit, morda mu ga je bejba gladila med prozenjem...
Odgovori
#7
Pramakni to debato tja kamor paše , sigurno ne pod 5 kolo PP22

Ne vem zakaj bi ti ponujal da zamenjajo puško , če bi imel tak poslovni model potem lahko samo menjujejo pa vsaki ki bi imel 5 minut časa bi menjal namesto da bi poiskal strelivo ,ki puški paše. Tud pri nobeni drugi firmi ti ne ponujajo take menjave to je po domoče rečeno precej domišljavo.
Odgovori
#8
(10-11-2019, 19:11)JureD Napisal: ...šit, samo eno lahko kupim Shootme . Ampak na tvoj komentar, Cargo, je 457 najboljša opcija. No, pa da še vidim, kaj bodo od CZUB odgovorili. Sem jim tudi poslal iste linke. Če bodo ''dal izjavo'' ( napisali v mailu ) , d a jo tudi zamenjajo, če bo treba, potem pa sploh ni dileme...se mi zdi ?

Dej model mal se umiri ... Najbolš, da ti dajo garancijo, da puška sam 10ke strela ...
Lead me, follow me, or get the hell out of my way. -- George S. Patton Jr.
Odgovori
#9
no, če da bleiker garancijo rajmondu, morda pa da cz jurču...  Dumb
Odgovori
#10
Tud Rajmondu je nihče ne da garancije, Bleiker ki ga uporablja je rabljen 2nd hand kos , v kolikor še ni dobil novega .Rieder & lenz ki jo je imel prej ni nikoli streljala prov dobro , FWB ki jih je uporabljal pred tem pa je bila prebrana ,tako kot je to normalno kadar se opremlja fabrške strelce.

Menjave kot si jo predstavlja JureD ni nikjer pa tud če puška košta 10.000 eur
Odgovori
#11
Mr.T. - se opravičujem, da sem packal po temi ...

Ostali pa, zakaj bi bili, oziroma ste tako ponižni !? Valjda imamo pravico na zamenjavo izdelka, če nam je dobavljen slab kos, halooo !?
Sam sem bil 20 let zastopnik za priznane ''topshit'' nemške pipe in avstrijsko/nemško keramiko, pa smo vsak izdelek, ki ni bil v skladu s specifikacijo, kvalitetno, funkcionalno ali estetsko stranki absolutno takoj zamenjali skupaj s stroški menjave. Pa je bil marsikateri kos 1.000 €, tudi do 7.500 € ( recimo 14 takih kosov, za vilo nad Splitom ). Moje stranke ( Balkan od SLO do ALB ) niso bile nič manj vredne od nemcev.

A amerom menjajo, ( prinscreen priložen ) nam pa ne !? Trgovci, rečite kakšno s proizvajalci ali jih pa sunite v rit. Sorry za ton, a me je pogrela ponižnost komentarjev nad telim postom. ( Ne vem sicer, kako je s tem pri trgovcih, še nimam informacije a upam, da znajo zahtevat ''topshit'' robo od svojih dobaviteljev ) 
Pa pustimo ''tehnikalije'', dokazovalo bi se jasno s probo ob prisotosti trgovca.

Če RR sem in tja naredi kakšen feler na turbofanu, potem ni hudič, da nebi CZ tudi kakšno cev izvlekel z ''Grenzfehler'' obrabljenim klinom ???
Avte tudi kličejo, ane, če je šel ''fehler'' na trg ? A CZ-ju se pa ne ''zna'' feler naredit ?


Priponke Male slike
   
Odgovori
#12
(10-11-2019, 22:56)JureD Napisal: Mr.T. - se opravičujem, da sem packal po temi ...

Ostali pa, zakaj bi bili, oziroma ste tako ponižni !? Valjda imamo pravico na zamenjavo izdelka, če nam je dobavljen slab kos, halooo !?
Sam sem bil 20 let zastopnik za priznane ''topshit'' nemške pipe in avstrijsko/nemško keramiko, pa smo vsak izdelek, ki ni bil v skladu s specifikacijo, kvalitetno, funkcionalno ali estetsko stranki absolutno takoj zamenjali skupaj s stroški menjave. Pa je bil marsikateri kos 1.000 €, tudi do 7.500 € ( recimo 14 takih kosov, za vilo nad Splitom ). Moje stranke ( Balkan od SLO do ALB ) niso bile nič manj vredne od nemcev.

A amerom menjajo, ( prinscreen priložen ) nam pa ne !? Trgovci, rečite kakšno s proizvajalci ali jih pa sunite v rit. Sorry za ton, a me je pogrela ponižnost komentarjev nad telim postom. ( Ne vem sicer, kako je s tem pri trgovcih, še nimam informacije a upam, da znajo zahtevat ''topshit'' robo od svojih dobaviteljev ) 
Pa pustimo ''tehnikalije'', dokazovalo bi se jasno s probo ob prisotosti trgovca.

Če RR sem in tja naredi kakšen feler na turbofanu, potem ni hudič, da nebi CZ tudi kakšno cev izvlekel z ''Grenzfehler'' obrabljenim klinom ???
Avte tudi kličejo, ane, če je šel ''fehler'' na trg ? A CZ-ju se pa ne ''zna'' feler naredit ?

Pri natančnosti gre za tolerance znotraj dospustnih ,te so za fabro sprejemljive za A klasa robo ne za škart robo , vidne napake v izdelavi se seveda lahko reklamira ,a glede natančnosti ni garancije.
Ne dvomim da bi priznali reklamacijo če naprimer zadeva ne proži ali ne vžiga redno ali ne izveče nabojev a za natančnost težka

Ameriški trgovci so tisti ,ki skrbijo za te aftersales ne CZ in tam je glede teh zadev precej več pozornosti ker je ameriški kupec zelo plaha ovca z močnim črednim nagonom in ocene na netu pomenijo lahko veliko (podobno kot pri kitajski spletni prodaji , kjer jim je zelo važno ,da si dal dobro oceno ), tam je folk res razvajen , eni redno kupujejo sprobajo robo in potem se odločjo da to pa nebi imeli in pošljejo nazaj , potem se pa nekateri še pičkijo ko jim štacuna računa prepakiranje ali poštnino. Pri nas gre tako samo pri kakih cunjah iz spletne prodaje.

Trgovec ki proda par deset komadov neke CZ od tega jih 2/3 uporabnikov rabi kos mal za plinkat tako da je dokaj vseno kako poka ker bodo vedno itak najceneje in najslabše strelivo filal dvomim da bo tolk flexibilen.

Problem je že definirat kaka natančnost naj bi bila , se manj pa kako boš ti dokazal da je ali ni , MK je blazno odvisna od streliva ,tudi res dobri match kosi .

Letos ko sva z Petrom testirala nakaj pušk v Lapua fabrki in ena od novih Walther KK500 nikakor ni streljala ,je bil že tudi test majster prepričan da z njo ne bo nič a glej ga zlomka, po ene 15 lotih Center X in Midas+ pa se je našel lot z katerim je streljala fenomenalno. Zdaj si pa predstavljaj kaka je vrjetnost da tak lot najdeš pri naključnem nakupu streliva pri enem od naših trgovcev?Praktično nula ,a ta puška ni natančna? 
Drug primer ena od FWB  na naši BR sceni nikoli ne pridela grup v fabrških testih vedno se giblje nad 20mm medtem ko se večino naših ostalih pušk giblje med 16 in 18mm a na koncu ta puška zmaga marsikater BR.

Tako da si sploh ne predstavljam kako garancijo naj bi ti dali. še precej manj pa kako bi dokazal da zadeva ne strelja.

Na to foro se švabi gredo mal lupast posel in ponujajo za 100 ali 200Eur kvazi prebrano robo , a kot ve povedat Klemen prideš plačaš 200eur, potem pa ustrelijo ta prvo cev ki jim je prišla v roko in rečejo evo odlično zadostuje našemu standardu ,enako kot če nebi plačal 200Eur.
Odgovori
#13
(10-11-2019, 22:56)JureD Napisal: Sam sem bil 20 let zastopnik za priznane ''topshit'' nemške pipe in avstrijsko/nemško keramiko, pa smo vsak izdelek, ki ni bil v skladu s specifikacijo, kvalitetno, funkcionalno ali estetsko stranki absolutno takoj zamenjali skupaj s stroški menjave.

tudi če je rekel da se mu zdi curek iz pipe ne teče v center?

(resno sprašujem in ne zajebavam)
Odgovori
#14
Hehe, v center, sifon, sploh ne sme tečt, ker potem iztisne smrad in lahko tudi škodljive pline. Npr. v bolnicah ne sme bit sifonov, direkt v odtočni ror :)
Odgovori
#15
(10-11-2019, 23:55)JureD Napisal: Hehe, v center, sifon, sploh ne sme tečt, ker potem iztisne smrad in lahko tudi škodljive pline. Npr. v bolnicah ne sme bit sifonov, direkt v odtočni ror :)
Ahh, narobe sem napisal, preliva na umivalniku ne sme bit
Odgovori
#16
Hvala T za komentar, sliši se logično, a če nese nad 2 Moa, z več ''izbranimi'' naboji, se mi pa to zdi utemeljen razlog za reklamacijo?
Odgovori
#17
Še nism videl take ki bi tako slabo nesla ,tako da se je škoda preveč obremenjevat z tem pa že zdaj razmišljat kaj boš reklamiral, CZ so tipično pod 1moa in večinoma boljše kot Ruger,Tikka,Savage etc. Sam na preciznjakarski tekmi ali na BR ponavadi vseno nima za burek v primerjavi za enostrelkami, ki jih folk uporablja tako da tud to ne sme bit kako razočaranje če se zgodi na tekmi. Tud Anschutz 64 ki jih uporabljamo za PP22 in so ponavadi še bolj natančne od CZ težko konkurirajo enostrelnim ančkam 54 ,Waltherejem in FWB je treba pa realno gledat za kaj je puška namenjena in kaj se lahko pričakuje od nje.
Odgovori
#18
(11-11-2019, 00:10)JureD Napisal: Hvala T za komentar, sliši se logično, a če nese nad 2 Moa, z več ''izbranimi'' naboji, se mi pa to zdi utemeljen razlog za reklamacijo?

... jaz bi takšno zadevo raje vzel kot izziv ... nese malo "ven", sedaj se pa potrudi in pokaži svoje znanje, da bo čimveč "not" ...  Idea

... malo dolgočasno je namreč streljati, če "orodje" nastaviš v center ter potem samo še klikaš ...  Zzz

lp upor500
Odgovori
#19
no,pa še enkrat nazaj, zakaj sem poslal vprašanje na CZ, če mi bodo kos zamenjali, če bo rezultat tako slab, kot v lnkanih videih :
( zdoraj sem že napisal, da bi se testiranje izvedlo ob prisotnosti prodajalca, ob ''idealnih'' pogojih, veter, vreča .... z ''najboljšimi'' strelivi, itd )
Rezultat v videu s CCI std vel :
1,74'' = 3,48 MOA
0,88'' = 1,76
2,38'' = 4,76
1,70'' = 3,40
2,02'' = 4,04
printscreen priložen.

če pa to ni razlog za zamenjavo kosa, potem smo pa res ovčke, ki moramo bit zadovoljni z vsem šitom, ki ga dobimo. Npr. znano je kakšno kvaliteto pralnih praškov, šibajo k nam, npr. kupite enkrat Ariel v Avstriji, pa primerjajte z našim ... in prav lahko, da ima tudi CZ interno : aha toje je za D, tole za USA, toje je pa za ''ostale'' hlapce.

mr.T. - ja orodje ima tolerance. Vsako orodje je za X kosov, kjer so prvi kosi narejeni v full max FI , sednji so idealni, zadnji pa v full ( Grenzfehlr ) min toleranco, pri vrtanju cevi s svedrom, ter enako pri vlečenju s rifeling klinom. Zdaj pa ''skombiniraj'' variante in gotovo na Y kosov pade ven čisti šit.
max-max
max-min
min-max
in min-min

Ko tole razmišljam, je to verjetno razlog, da dvem enakim kosom ne paše ista municija ?

TOREJ, na CZ sem vprašal samo, če imam pravico menjat kos, če bo rezultat tako slab kot v videih in menim, da to ni niti domišljavo niti prepotentno ampak IZVIRNA PRAVICA POTROŠNIKA, da dobi kos kot je deklariran, ane ?


Priponke Male slike
   
Odgovori
#20
Oj,
Nobena puška ne GARANTIRA sub MOA grupe. Če piše da je sub MOA out of the box pomeni da je zmožna, je pa odvisno (precej) od strelca in streliva.
Da pa si grizeš nohte pred nakupom zaradi enega videa (ki je očitno namenjen samo reklami za RPR) pa tud ne štekam.
Bom vprašal če reklamirajo Tikko ker ne strelja v isto luknjo na 500m ;)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)