Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AK - splošna tema
#1
Glede na to, da imamo že narejeno temo za AR platformo, bi imeli podobno še za Kalaše?
Sicer sem dokaj nov v svetu AK-ja, tako da sam ne bi sestavil liste, spremljam pa že nekaj časa situacijo čez lužo, kjer imajo kar nekaj manufaktur tega orožja (Arsenal ipd...). Če imamo kakega junaka, da pripiše proizvajalce po rangih, se priporočam.

Sam imam SDM AK47, ki trenutno še ni v uporabi, ker gre v rahlo predelavo (handguard, buttstock, dust cover, ročaj).
Odgovori
#2
Tale tema pa tudi mene zelo zanima. Pri ameriških akjih je pol delov menjano. Tako, da bi bilo bolj zanimiva primerjava lokalnih akjev.
Odgovori
#3
... če vprašaš strička Googla o AREX AKB15, ti bo dal kar nekaj zanimivih odgovorov ...

lp upor500
Odgovori
#4
Google: Reborn Arms Morana
Na videu zgleda delovanje OK.
Odgovori
#5
Ja ampak vse to so avtomati, nič za športne strelce...
Odgovori
#6
Morana ni avtomat. Je za civilno. Glej video od Darkota oz Dum Dum-a.
Odgovori
#7
Evo pa začnimo.

Moj trojček, ki jih posedujem z ocenami od 1 - 10. ( 10 pomeni najvišja ocena )

Saiga 9                               ocena 7 ( jo je potrebno še dodelati )

WBP AK 47 MINIJACK          ocena 9 ( zaenkrat brez pripomb )

SDM AK 47                         ocena 5  ( dela BP, za razstavit pa rabim skoraj kladivo )

To so moje osebne odločitve.

Bi pa še kakšno nabavil. kakšen predlog?
Odgovori
#8
(07-01-2020, 15:24)upor500 Napisal: ... če vprašaš strička Googla o AREX AKB15, ti bo dal kar nekaj zanimivih odgovorov ...

lp upor500


A ni Polenarjev Žiga pred meseci na FB pisal, da je to v najboljšem primeru zaustavljen projekt?
Odgovori
#9
Še slike


Priponke Male slike
   
Odgovori
#10
(07-01-2020, 20:18)Prekmurc Napisal: Še slike
Lepe 11 Drool
Odgovori
#11
   
Odgovori
#12
HA HA dobri grafi :)  Dumb

(07-01-2020, 20:05)Prekmurc Napisal: Evo pa začnimo.

Moj trojček, ki jih posedujem z ocenami od 1 - 10. ( 10 pomeni najvišja ocena )

Saiga 9                               ocena 7 ( jo je potrebno še dodelati )

WBP AK 47 MINIJACK          ocena 9 ( zaenkrat brez pripomb )

SDM AK 47                         ocena 5  ( dela BP, za razstavit pa rabim skoraj kladivo )

To so moje osebne odločitve.

Bi pa še kakšno nabavil. kakšen predlog?

V zbirko pa dodaj kaksno jugo verzijo, da bos malo vec cistil AK ;)
Meni osebno je vsec ta predelana AK 'Morana'. Pac po videnem na videu. Za kaj vec bi bilo treba v zivo sprobat.
Odgovori
#13
(07-01-2020, 15:24)upor500 Napisal: ... če vprašaš strička Googla o AREX AKB15, ti bo dal kar nekaj zanimivih odgovorov ...

lp upor500
Sem vprašal strica googla. Samo nekaj spletne promocije najde. Kje je na zalogi in koliko stane pa ne. Ve morda kdo tu v temi ?
Odgovori
#14
Vidim da uporabljajo Magpulovo ACR kopito.
Me je zanimal škorpijon dokler nisem zasledil spremembe zakonodaje. Danhara dela adapterje za ACR kopita zanj in so hkrati prodajali tudi ta kopita.
Menda jih ne morejo več dobit iz fabrike.... dvomim, da jih Arex pol čudežno lahko :s
Odgovori
#15
(08-01-2020, 10:54)SU84 Napisal:
(07-01-2020, 15:24)upor500 Napisal: ... če vprašaš strička Googla o AREX AKB15, ti bo dal kar nekaj zanimivih odgovorov ...

lp upor500
Sem vprašal strica googla. Samo nekaj spletne promocije najde. Kje je na zalogi in koliko stane pa ne. Ve morda kdo tu v temi ?

Najbolje bo vprasat na info@arex.si .
Odgovori
#16
Zanimiva tema, ki uravnoveša debate na temo PAP športnih izpeljank iz avtomatskih vojaških platform, prej so bile bolj US-centrične.

Me pa zanima, kaj dela Saiga 9 v družbi dveh AK-jev, razen da jima je na zunaj podobna?

Po svojem notranjem bistvu je to čisto druga zgodba.
Odgovori
#17
(08-01-2020, 11:01)SU84 Napisal: Vidim da uporabljajo Magpulovo ACR kopito.
Me je zanimal škorpijon dokler nisem zasledil spremembe zakonodaje. Danhara dela adapterje za ACR kopita zanj in so hkrati prodajali tudi ta kopita.
Menda jih ne morejo več dobit iz fabrike....  dvomim, da jih Arex pol čudežno lahko :s
Kopito sem dal naknadno menjat, ker je v originalu fiksno. Prav tako je menjan pištolski ročaj.

Sem pa kupil tudi Škorpijona. Podaljšano verzijo z imitacijo dušilca oziroma toplotno zaščito cevi. ZELO zadovoljen. Čista 10.

(08-01-2020, 12:18)namuhisi Napisal: Zanimiva tema, ki uravnoveša debate na temo PAP športnih izpeljank iz avtomatskih vojaških platform, prej so bile bolj US-centrične.

Me pa zanima, kaj dela Saiga 9 v družbi dveh AK-jev, razen da jima je na zunaj podobna?

Po svojem notranjem bistvu je to čisto druga zgodba.
Zbiramo po videzu, kalibru ali kaj drugega. Obstajajo namreč tudi izpeljanke v 223
Odgovori
#18
Mislim, da se ne rabimo omejevati na kaliber, ker je potem tu še 5,45, ampak rajši na patformo kot tako. Je v EU kak dober trgovec nadomestnih delov za AK-je? Ironično jih v ZDA najdem ogromno, za EU se mi sploh ne sanja, kje iskati, razen pri Polenar shop.
Odgovori
#19
Trenutno imam WBP AK47, ki sem ga kupil v Sloveniji. Prvi na Hrvaškem. Nazunaj zelo lepo narejena, cev kromirana (v mojem primeru ni pomembno ker uporabljam edino nekorozivno strelivo), precizna... Vendar bi raje imel M70AB2, ki ga seveda ne morem kupit. Hotel si bi tudi kupit underfolderja od WBP-a, je pa malo dražji... upam da bo do konca leta :D
Odgovori
#20
Jaz bi na tvojem mestu mal počakal kva bo z novim zakonom, da nam naujo na konc vse pobral :)
Moons out, goons out!
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)