Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novice na temo orožja in strelstva v tujini
Čehi so že imeli strelske pohode, samo tale bo bolj odmeven.
Odgovori
(22-12-2023, 09:12)SU84 Napisal: Dvomim, da je to edini primer nasilja z legalnim orožjem na češkem. Je pa eksces, izjema ki potrjuje pravilo.
V resnici ni nič drugega kot serijski morilec, če ne bi tega tako storil, bi pa postopoma kake klošarje štihal, al ženske davil, al ….

Če bi bila univerza bolj odgovorna in mladi prevzeli breme in odgovornost, bi bil morda samo napadalec včeraj mrtev.

Mladi prevzeli breme in odgovornost, kaj si pa hotel s tem povedat?
Odgovori
v R. Češki je neprimerljivo lažji dostop do orožja za varnost za prikrito nošnjo. Če bi bili mladi na fakulteti in zaposleni tam odgovorni državljani, bi bili oboroženi in tip bi bil morda edini mrtev na kraju dogodka.

V R. Sloveniji je človeško življenje večine po mnenju oblasti pač manj vredno od psa. To se vleče že vsaj od revolucije naprej v modernem obodbju. Zato imamo tudi take sodbe glede prekoračitve silobrana in do varnostnega orožja pridejo večinoma samo tisti, ki bi zadnji smeli a la "Avramov", ter v zadnjem času policisti, ki dokazujejo ogroženost "s strani neznane osebe". Žalostno.
Odgovori
... sicer "stara" tema, pa vendar ...

https://www.nbcnews.com/video/surveillan...9055429824

... fokus predvsem na rdeče osebno vozilo od 20 sekunde posnetka naprej ...

lp upor500
Odgovori
(22-12-2023, 14:07)SU84 Napisal: v R. Češki je neprimerljivo lažji dostop do orožja za varnost za prikrito nošnjo. Če bi bili mladi na fakulteti in zaposleni tam odgovorni državljani, bi bili oboroženi in tip bi bil morda edini mrtev na kraju dogodka.

V R. Sloveniji je človeško življenje večine po mnenju oblasti pač manj vredno od psa. To se vleče že vsaj od revolucije naprej v modernem obodbju. Zato imamo tudi take sodbe glede prekoračitve silobrana in do varnostnega orožja pridejo večinoma samo tisti, ki bi zadnji smeli a la "Avramov", ter v zadnjem času policisti, ki dokazujejo ogroženost "s strani neznane osebe". Žalostno.

Moram pohvalit komentar. Zelo pomembno bi bilo, da pri nas začnemo strelci uporabljati dikcijo, da gre pri nošenju orožja za prevzemanje odgovornosti - in ne za nekakšen poseben privilegij, kot se to razume pri nas. No, še posebej pri nas, kjer se je zadeva izrodila v stanje, da dobivajo OL za varnost zgolj kriminalno mejne osebe ali pripadniki režima. Če začnemo stvari imenovati tako, kot je treba, bo morda to zametek spremembe. Da ne govorimo o pravni praksi pri silobranu, to je šele cirkus.

Tole na Češkem pa ... jaz imam dosti čeških kolegov in sem najprej pomislil, ko sem izvedel za tole, da je res tragično, ker ni imel vsaj en med njimi na sebi orožja. Po statistiki bi rekel, da jih je imelo vsaj nekaj OL za nošenje.
Odgovori
Citat:Če bi bili mladi na fakulteti in zaposleni tam odgovorni državljani,
Hm, al' niste prebrali (jaz sem resda zelo površno) ali pa lažejo? 
Če sem prav razumel, je streljal z AR z balkona v četrtem nadstropju na ljudi na trgu.
Kaj pa naj bi po vaše v tem primeru naredili "študenti, oboroženi z varnostnim orožjem"? V paniki ugotovili, kaj se sploh dogaja in se kot Rambo-specialci s pištolami lotili strelca? Ter s tem sami postali napadalci?  Mogoče pa dol z dvorišča s pistolicami odgovorili na ogenj iz AR z balkona?? Kako bi policaji potem razbrali, kdo je kdo?
Mislim... glede na tako razmišljanje bi bilo mogoče res treba komu pobrati orožje iz nerazsodnih jaz-bi bil-Rambo rok.
Odgovori
Če bi letelo kaj nazaj proti njemu sem prepričan da bi nehal streljati. Kakšnega bi rešili. Na 100m s pištolo zadet silhueto pa tudi ni nič kaj posebnega.
Odgovori
Lol, to pa so izjave na nivoju enega špecijalca. Kar z ulice bi nazaj gor streljal. Bravo. A si to v filmu videl?
Odgovori
(22-12-2023, 18:14)SU84 Napisal: Če bi letelo kaj nazaj proti njemu sem prepričan da bi nehal streljati. Kakšnega bi rešili. Na 100m s pištolo zadet silhueto pa tudi ni nič kaj posebnega.

Pištole so uporabne na približno tolk kot jo lahko daleč vržeš in v praksi ko se streljajo na 2-3 metre gre vse v les . 
Tale na balkonu v 4 štuku , bi lahko mirno pokal dalje.medtem bi pa folk na tleh streljal en na drugega pa policija na vse skupaj v zmedi kdo je tu ''the good guy with a gun''
Odgovori
Citat: Na 100m s pištolo zadet silhueto pa tudi ni nič kaj posebnega.
Eek
Z varnostnim orožjem - pištol(ic)o?
Navzgor v 4. nadstropje?
Medtem, ko "silhueta" strelja nate z AR?
Ala ti vera!
Odgovori
(23-12-2023, 00:25)mr.T Napisal:
(22-12-2023, 18:14)SU84 Napisal: Če bi letelo kaj nazaj proti njemu sem prepričan da bi nehal streljati. Kakšnega bi rešili. Na 100m s pištolo zadet silhueto pa tudi ni nič kaj posebnega.

Pištole so uporabne na približno tolk kot jo lahko daleč vržeš in v praksi ko se streljajo na 2-3 metre gre vse v les . 
Tale na balkonu v 4 štuku , bi lahko mirno pokal dalje.medtem bi pa folk na tleh streljal en na drugega pa policija na vse skupaj v zmedi kdo je tu ''the good guy with a gun''

E. Dickens se ne strinja :)
Samo zamotit ga je bilo treba par minut, da jih ni neovirano pokal ko zajce. 
Če bi vsi razmišljali kot en folk tle, bi bil tisti lovec na Krasu, ki ga je pred kratkim napadel medved, 100% mrtev.
Odgovori
///
… Rakušan said that reforms seeking to make the gun laws stricter are already being discussed in the Parliament, and that the legislative process began before the shooting attack on Thursday.

The reformed law would make it easier for police to confiscate guns based on information about potential risks, Rakušan said. It would also make it a legal requirement for gun sellers to report any unusual purchases of weapons, including purchases of large amount of ammunition. …
////

Koliko je to ‘vecja kolicina streliva’?

Hitro bomo videli kaksne bodo nove omejitve.
Odgovori
Tu je ce bi ko bi kaj bi... Situacija ni ista kot je bila pri Brejviku... Ceh bi se lahko samo umaknil noter in nadaljeval. Ali bi bilo zaradi tega manj ali vec zrtev ne ve nit baba vanga. Enkrat smo tu ze imeli to debato in jaz se vedno stojim na staliscu, da bi na vsaki soli moralo vsaj pol uciteljev vseskozi nositi in se redno usposabljati. Norcev je na tem svetu pac prevec.
Odgovori
Orožje je krivo... ni pa krivo to da ga je posedoval osebek ki je bil zdravljen na psihiatriji... seveda tudi ni krivo to da bi jemal kakšne antidepresante ki povzročajo SSRI sindrom (ki je v usa kriv za veliko takšnih pohodov)... SSRI sindrom je namreč teorija zarote, de :)
Odgovori
Pištole so uporabne na približno tolk kot jo lahko daleč vržeš.

Joj joj Misteraš, tu si pa brcnil v temo
Tak znalec na forumu se gre ulovit z izjavo o kateri izgleda nima pojma, tako da pravilno bi mogu takole napisat...
Pištole so uporabne na približno tolk kot jo JAZ lahko daleč vržem. Bow

Ostalo ti je SU 84 pravilno povedal.

Taki dogodki bodo na žalost tudi v bodoče. Kakorkoli naj oblast vse skupaj omejuje
v glavo posameznika ne more poseči. 
Saj ravno zaradi nerazumnega omejevanja in neprimernih zakonov se to dogaja...
Poglejmo samo šolski sistem kaj so šli naredit iz njega. 
Popolnoma mimo pa kar gonijo svoje dalje. Pray
Odgovori
(23-12-2023, 11:57)jabolko Napisal: Pištole so uporabne na približno tolk kot jo lahko daleč vržeš.

Joj joj Misteraš, tu si pa brcnil v temo
Tak znalec na forumu se gre ulovit z izjavo o kateri izgleda nima pojma, tako da pravilno bi mogu takole napisat...
Pištole so uporabne na približno tolk kot jo JAZ lahko daleč vržem. Bow

Ostalo ti je SU 84 pravilno povedal.

Taki dogodki bodo na žalost tudi v bodoče. Kakorkoli naj oblast vse skupaj omejuje
v glavo posameznika ne more poseči. 
Saj ravno zaradi nerazumnega omejevanja in neprimernih zakonov se to dogaja...
Poglejmo samo šolski sistem kaj so šli naredit iz njega. 
Popolnoma mimo pa kar gonijo svoje dalje. Pray

Kolikrat ste pa že streljali na tarče ki so streljale nazaj?
Samo vprašam.
Black rifles matter..
Odgovori
Jaz nikoli, niti ne vem zakaj sprašuješ mene... sem samo komentiral Misteraševo izjavo
in ne pametujem kaj in kako bi se lahko naredilo, preprečilo v dotičnem primeru.
Za to so ustrezni organi pa naj rešijo kar se rešiti da.
Naslovi vprašanje na koga drugega. Pray
Odgovori
Lightbulb 
(23-12-2023, 12:21)mm38 Napisal: Kolikrat ste pa že streljali na tarče ki so streljale nazaj?
Samo vprašam.

vsake toliko, ko se kakšen rikoše odbije od železne plate ali od kakšnega drugega trdega predmeta.
in prva reakcija je ''auuuuwa'' Cry, ustavitev ognja, sam pri sebi rečeš ''saj ne bom več'', se umakneš na varno... Smile
Odgovori
(23-12-2023, 11:57)jabolko Napisal: Pištole so uporabne na približno tolk kot jo lahko daleč vržeš.

Joj joj Misteraš, tu si pa brcnil v temo
Tak znalec na forumu se gre ulovit z izjavo o kateri izgleda nima pojma, tako da pravilno bi mogu takole napisat...
Pištole so uporabne na približno tolk kot jo JAZ lahko daleč vržem. Bow

Ostalo ti je SU 84 pravilno povedal.

Taki dogodki bodo na žalost tudi v bodoče. Kakorkoli naj oblast vse skupaj omejuje
v glavo posameznika ne more poseči. 
Saj ravno zaradi nerazumnega omejevanja in neprimernih zakonov se to dogaja...
Poglejmo samo šolski sistem kaj so šli naredit iz njega. 
Popolnoma mimo pa kar gonijo svoje dalje. Pray
Japko ne neumnosti trosit  

Praksa je pač taka folk zadeva na par metrov oz še to ne , 98+% primerih ni blizu niso razdaljam koliko daleč lahko pištolo vržeš a naj bo ,  je že res da lahko na 100 oz celo 200 m podreš silhueto na strelišču , a to ni realno stanje ko enkrat leti svinec v obe strani ,folk ne zadane nič . Prav tako 'good guy with the gun' redno fašejo krogle policije saj rezen njih samih nihče ne razmišlja, da niso grožnja vsem ostalim.

Še z puškami na 10m nič ne zadanejo , to je realno stanje , na tisoče strelskih incidentov predvsem to potrjuje.





3 nabojnike kasneje na 2 metra
Odgovori
(23-12-2023, 13:30)mr.T Napisal:
(23-12-2023, 11:57)jabolko Napisal: Pištole so uporabne na približno tolk kot jo lahko daleč vržeš.

Joj joj Misteraš, tu si pa brcnil v temo
Tak znalec na forumu se gre ulovit z izjavo o kateri izgleda nima pojma, tako da pravilno bi mogu takole napisat...
Pištole so uporabne na približno tolk kot jo JAZ lahko daleč vržem. Bow

Ostalo ti je SU 84 pravilno povedal.

Taki dogodki bodo na žalost tudi v bodoče. Kakorkoli naj oblast vse skupaj omejuje
v glavo posameznika ne more poseči. 
Saj ravno zaradi nerazumnega omejevanja in neprimernih zakonov se to dogaja...
Poglejmo samo šolski sistem kaj so šli naredit iz njega. 
Popolnoma mimo pa kar gonijo svoje dalje. Pray
Japko ne neumnosti trosit  

Praksa je pač taka folk zadeva na par metrov oz še to ne , 98+% primerih ni blizu niso razdaljam koliko daleč lahko pištolo vržeš a naj bo ,  je že res da lahko na 100 oz celo 200 m podreš silhueto na strelišču , a to ni realno stanje ko enkrat leti svinec v obe strani ,folk ne zadane nič . Prav tako 'good guy with the gun' redno fašejo krogle policije saj rezen njih samih nihče ne razmišlja, da niso grožnja vsem ostalim.

Še z puškami na 10m nič ne zadanejo , to je realno stanje , na tisoče strelskih incidentov predvsem to potrjuje.





3 nabojnike kasneje na 2 metra
Met tomahawka ftw očitno...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)