Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
(31-01-2017, 11:34)jabolko Napisal: In kako se misliš tega frontalnega brezkompromisnega napada lotit...  Question
verjetno z nadalnimi 153 strani nakladanja... :))

1. Zadevo že eno leto predstavljam vsakemu, ki me je voljan poslušati. Ljudje hitro razumejo, kam pes taco moli, če jim je stvar predstavljena v okviru širše EU problematike. Ne jamram, kaj "hočejo narediti nam ubogim strelcem, ki se tako zelo trudimo, da bi varno rokovali z orožjem", ampak direktno pokažem ljudem kako totalitaristično deluje EU. Ne v smislu Euroskepticizma (tega ljudje ne marajo) ampak v smislu, da na koncu rečejo "Jeb..m jim mat..r, saj ne morem verjeti, kaj nam delajo, nekaj je treba narest. Kaj predlagaš?" Ne pozabite, da je direktive EU po prepovedi neregistriranih semen padla v vodo le zaradi širokega odpora javnosti.

2. Zadevo sem poslal nekaterim medijskim hišam, naj naredijo prispevek o tem. Mediji imajo radi teme, ki burijo duhove, prinašajo veliko gledalcev, komentarjev in klikov. Če nas bo veliko ljudi pisalo medijem, se bodo zganili - pa ne zato, ker bi branili državljanske svoboščine, ampak ker bodo zavohali oglaševalski denar. Če ta tematika pride v medije, bo to super. Debata se bo iz temačnih Bruseljskih hodnikov, ker EU namerno dela skrito, tiho, v senci, brez vpletanja javnosti... prestavila v širšo javnost. Naenkrat bodo nedemokratične in povsem nerazumne EU procedure na dnevni svetlobi, v polju zelo široke javne diskusije. Ko pa je enkrat zadeva javno razgaljena v vsej svoji bedi in pokvarjenosti, si politiki ne upajo več potuhniti, ostati neopredeljeni ali pa glasovati za neumnosti.

3. EU poslancem sem pisal: prijazno, a jih opozoril, da se krši svoboščine, zakone, procedure in da odločanje EU dobiva nedemokratične značilnosti. Jih vprašal, kaj bodo naredili glede tega in kakšno je njihovo stališče. Če bo več ljudi govorilo o tem, bodo tudi EU poslanci zastrigli z ušesi, saj ta rada slišijo blagozvočno cingljanje volilnih glasov na naslednjih volitvah.

Vse dokler orožna direktiva ostaja naš lokalni strelski problem, ne bo podpore širše javnosti in bomo izviseli. Če bi npr. EU hotela prepovedati motoristom mašine nad 500ccm (v imenu večje cestne varnosti), bi tudi meni bilo popolnoma vseeno; še privoščil bi morda tem divjakom :/

Tako večina ljudi v osnovi gleda tudi na orožje. Zato je treba bobu reči bob, in ljudjem predstaviti orožno direktivo ne iz vidika "kaj bodo pobrali nam 214 strelcem, ampak kaj bodo sčasoma naredili nam vsem 2 mio Slovencem. Da se z Brusljem žal očitno ponavlja Beograjska zgodba iz 1980tih let.

Če se strelci samo branimo, da nismo teroristi, da smo bogaboječi, pokorni državljani, ki upoštevajo vse varnostne zakone, nas bo banda v Bruslju - eno skupino za drugo!! - pospravila za zajtrk. In na koncu bomo pristali v Orwelovski družbi.

Vse to sem že večkrat napisal v svojih prejšnjih objavah na tem forumu: da moramo problem predstaviti širše.
Širše pa pomeni:
- problem je mnogo širši kot pa zgolj orožna direktiva in kot takega ga je treba tudi vztrajno in dosledno predstavljati povsod: med prijatelji, v medijih, pri uradnih organih...
- treba je čim bolj vključiti širšo javnost - ozaveščati prijatelje, ljudi, medije, organe o tem kaj (nam vsem!!) dela in pripravlja EU.
Odgovori


Prispevkov v tej temi
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od spe7 - 26-11-2015, 12:50
RE: Zaostritev EU zakonodaje o orožju - od Bacekjon - 31-01-2017, 14:34



Uporabnikov, ki berejo to temo: 37 Gost(ov)