Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zastoji pri MK pištoli
#1
Zdravo vsem, imam vprašanje za tiste, ki ste se morebiti že srečali s podobno težavo. Skratka, gre za zastoje pri moji MK pištoli Smith&Wesson 41. Vsaj 1-2 naboja na saržer mi namreč ne vžgeta, kar je sploh na kakšni tekmi mučno in te zna dekoncentrirati, če nisi ravno v popolnem zenu. Težava je precej čudne sorte (zato tudi sprašujem tu gor), tisti naboj, ki ne "kresne" pravzaprav pri pregledu zadnjega dela tulca skoraj nima sledi udarne igle, dočim je pri uspešno aktiviranih udarec igle globok in oster. Poleg temeljitega čiščenja zaklepa in ležišča sem odprl tudi ležišče igle, ga očistil do suhega, spoliral še iglo, tako da je res brez trenja...pa nič. Lotil sem se tudi lesenih platnic in jih zbrusil odznotraj, če se slučajno drgne udarna vzmet obnje, ampak zaman.... 4-5 nabojev Ok, potem pa zastoj.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#2
Imaš omenjene težave z vsakim strelivom?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#3
Morda bi lahko težave povzročalo prekinjevalo?
Odgovori
#4
(13-06-2019, 13:16)domina:: Napisal: Morda bi lahko težave povzročalo prekinjevalo?

Morda ni nič, morda pa je nekaj na tem. Spomnim se, da sem kot mulec streljal z očetovo MK puško in tam sem opazil, da vsak naboj kateremu se je premikala krogla,  ( si jo premikal z roko v tulcu ) tisti naboj ni nikoli vžgal.
Je pa res, da so bili to zlati časi Jugoslavije in je danes strelivo verjetno boljše kot takrat.
Odgovori
#5
Težave so z vsakim strelivom. Očitna, vizualno vidna napaka je, da po tistih nevžganih nabojih igla skoraj ne kresne, oziroma pusti le rahlo komaj vidno sled, ostali pa so udarjeni konkretno. Če bi to delalo pri vseh, potem bi napako lažje izoliral, tako pa se zgodi pri vsakem tretjem, četrtem...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#6
Strelivo z oznako "pistol"?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#7
1.Preveri (pred vsakim strelom) ali zaklep zapre čisto do konca (pritisni na zaklep od zadaj, če se še malo, mm ali celo manj) premakne do končnega položaja.
2.Streljaj z ohlapnim-rahlim prijemom in preveri zapiranje zakl. po navodilih iz 1. točke.
3.Po vsakem strelu, ko je nov naboj že v cevi, odstrani nabojnik, preglej postavitev nabojev na ustju nabojnika in ga nato ponovno vstavi v pištolo in ustreli. Ponavljaj do izpraznitve nabojnika.
4.Tista varovalka levo zadaj, zgoraj. Pazi pri vsakem posameznem strelu, da nisi v dotiku, ali če pri strelu rob dlani zaradi sunka pride v dotik z varovalko. Pri visokem prijemu, v žaru borbe, bi znalo biti da potisnjena navzgor zavira povratek zaklepa in ta potem ne zapre kot bi moral.
5.In tako kot je napisal Domina:: za prekinjevalo, preveri čistočo in delovanje mehanizma prekinjevala, pri razstavljeni pištoli.
Odgovori
#8
Strelivo je standardno pištolsko - TopShot, tudi CCI ali RWS mi delata isto zgago..
Če zaklep ni popolnoma zaprt, orožje niti ne proži.

Dosedaj razen kakšnega zastoja sem ter tja nisem imel težav (pa streljam s tem istim orožjem in opisanim strelivom že lepo vrsto let). Tudi drža orožja je OK. Bom še testiral in poročam o rezultatih, morebiti še komu pride prav, če mi uspe ugotoviti to misterioznost.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#9
Strelivo tukaj nema veze.
Med ''proži/ne proži'' oz. ''zaprto/popolnoma zaprto'' je eno majhno okno za zajeb. O tem sem govoril. Iz opisa napake sklepam, da obstaja mala moznost (na nekaterih mehanizmih, ne vem pa točno kakšna je drobovina tega), ko je prekinjevalo 'kao sproščeno', igla se ga pa vseeno dotakne/povozi/odrine,... (Zaradi ne popolnoma zaprtega zaklepa ali okvare/smeti v mehanizmu prekinjevala). Pri tem se izgubi del energije potrebne za udarec po netilki.
Ali pa situacija ko 'zaprt' zaklep ni 'zaprt cisto do konca' (govora je o parih 1/10 mm) in je lahko igla prekratka ali prekinjevalo nekje vmes,...
Glede na to, da si rekel, da je z mehanizmom igle vse v redu, bi preveril okvaro ali smet v mehanizmu prekinjevala ali 'nedokončno' pozicija zaklepa pri proženju. Tako, na daljavo težko reči kaj bolj gotovega.
Odgovori
#10
Krivde streliva ne smeš nikoli ovreči...V določenih primerih je treba tulec le malo namazati.
Kaj pa vzmet udarne igle?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#11
(14-06-2019, 15:01)357 Napisal: Kaj pa vzmet udarne igle?

Ponavadi je glavni krivec za težave z MK orožji ravno slaba vzmet udarne igle...
Odgovori
#12
"...tisti naboj, ki ne "kresne" pravzaprav pri pregledu zadnjega dela tulca skoraj nima sledi udarne igle, dočim je pri uspešno aktiviranih udarec igle globok in oster..."
Odgovori
#13
Počena vzmet ( v dveh ali več kosih ) je pri svojem delovanju lahko tudi krajša...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#14
"...sem odprl tudi ležišče igle, ga očistil do suhega, spoliral še iglo, tako da je res brez trenja..."
Odgovori
#15
Še en praktičen namig, ki pomaga, da naboji kresnejo, ko nam zmanjka idej:
V ležišče repetirne puške vstavimo naboj, zaklep zaklenemo in nato naboj izvlečemo iz ležišča. Tako "skalibriramo" določeno število nabojev, ki jih nato uporabimo v pištoli. Nekatere znamke nabojev tega testa ne prenesejo, ker se pri izvlečenju krogla loči od tulca...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#16
Tule mogoče najdeš rešitev

https://www.rimfirecentral.com/forums/sh...p?t=572776
Odgovori
#17
hvala za vse informacije...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#18
(14-06-2019, 14:12)Barbapapa Napisal: Strelivo je standardno pištolsko - TopShot, tudi CCI ali RWS mi delata isto zgago..
Če zaklep ni popolnoma zaprt, orožje niti ne proži.

Dosedaj razen kakšnega zastoja sem ter tja nisem imel težav (pa streljam s tem istim orožjem in opisanim strelivom že lepo vrsto let). Tudi drža orožja je OK. Bom še testiral in poročam o rezultatih, morebiti še komu pride prav, če mi uspe ugotoviti to misterioznost.

Zajc ti je pištolo začaral!? Al pa zganja foušijo, ker si zadnjič z ermo streljal.
Odgovori
#19
bo treba res kakšno voodoo tehniko vklopit in malo plesat okrog nje, da bo spet delala BP...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#20
Glede zastoja VK pištole ...

https://www.youtube.com/watch?v=rOMgLjAiaGo

1:31'' : ne razumem ... če je ''porinilo'' zrno v cev, je očitno prišlo do vžiga ... a zakaj zaklep ni ''ciklal'' ?

Sicer pa ful nerodna zadeva. Po takem praznem kliku, moraš ful dobro pogledat, kaj ti zaklep pri ročnem repetiranju vrže ven, samo tulec ali cel naboj !
Ker če je samo tulec bo zelo verjetno potem BUM !
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)