Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni mil kalkulator
#1
Trenutno z mojstrom iz severa razvijam enostaven analogni kalkulator za milanje razdalij ,, pa me zanim če bi koga taki kalkulatorji zanimali .Kalkulator bi košatl nekje okoli 25-30 eur in je v primerjavi z kalkulacijo prek ročnega ali tulifon računalnik neskončno hitrejši ,natnčnejši in ker je analogen vedno deluje.

Kalkulator je v osnovi podoben po funkciji temu na sliki(nakaj stvari sem na sliki prekril) sam bolj tekmovalno orientiran ,velikost tarč je manjša resolucija boljša etc. ,dodali pa bomo tudi neakj uporabnih balističnih tabel in napotkov na prazen prostor kalkulatorja. Analogni kalkulatorji seveda niso nekaj novega a v primerjavi z najbolj pogostim mildotmastejem je to precej bolj uporabna zadeva predvsem pa ne vsiljuje balističnih podatkov ki seveda niso univerzalni in zaradi tega precej neuporabni

Mildot master
![](http://www.shootingtips.com/Web%20shop/M...Master.jpg)

Attached files [Image: 7d77d3c8a2c69d58dc9f7c2e5ae0bb.jpg]
Odgovori
#2
Poizkusna žepna izvedba (cca 11x8cm) , tarče od 20cm naprej ,razdalje pa od 100-1000m

Attached files [Image: ccdbc9c4d92439287abea24ec79b38.jpg]
Odgovori
#3
Jaz sem interesent! Itak ne! :D
Odgovori
#4
Super stvar! Ja, evo še en interesent! :)
Odgovori
#5
Star rehenšiber za izračunavanje logaritmov se je pred elektronskimi računalniki odlično obnesel ;)
Odgovori
#6
Mr.T kdaj pa naj bi bili na voljo?
Odgovori
#7
Takoj ko pridem iz Finske torej po 10 juliju. ,trenutno se še igramo z prototipi ki bodo kar laminiran papir a proizvodnji kos bo potem narjen iz plastike.

Tule je še eno vprašanj ,kaka velikost je še sprejemljiva ? ,večji kto je seveda boljša je resolucija ,novi prototip je premera 110mm ,ta v primerjavi z žepno izvedbo omogoča da gremo na skali do 0.5mil ,medtem ko žepni težko gre pod 1 mil ,a 1 mil je tekmovalno borderline , tekmovanjih se uporabljajo tarče ki so nekje v rangu do1mil (10cm/100m ,100cm/1000m) a je fino imet opcije do 0.5mil poleg tega so je tu odčitek na 2 decimalke.
Odgovori
#8
Prva prototipa kalkulatorja ,tole je še zelo začetna stopnja .

Meni osebno se ta velikost rahlo pod CD zdi čisto zadosti žepna a vseno kako je menje glede velikosti.



Attached files [Image: 727ba04f6401aa7305d585e05d8f43.jpg]
Odgovori
#9
Ce ni vecja ko cd je po moje ok da jo lohk kam das in kaj vidis!!!!
Odgovori
#10
CD je cca 4-5mm večji od tega ,tole sigurno paše v vse tipične žepe na tacticool cunjah. Zdaj dodajamo še korekcije za streljanje pod koti etc ,na koncu po ne tem kalkulatorju kar nekaj uporabnih informacij
Odgovori
#11
> mr.T said:
> Poizkusna žepna izvedba (cca 11x8cm) , tarče od 20cm naprej ,razdalje pa od 100-1000m

... je na priloženi fotografiji gor hebrejska abececa (Izrael)???
Odgovori
#12
Tisto je žepni protraktor za delo zemljevidi zraven samo za primerjavo velikosti, ja res je Izraelski, ker je naš od SV na žalost precej daleč od praktičnega za delo na terenu.

Slovenski vojski je definitivno treba zakonsko prepovedat začenjat razvoj bilo kake opreme naša vojska je pre majhna da bi imela lasten R&D in kader preprosto nima zanja, da bi bili lahko glede tega kaj pametni tako se kar naprej izumlja toplo vodo ,seveda za veliko davkoplačevalskega denarja.


Protraktor 4D 'razvit' za SV

![](http://www.rebec.si/inc/image/type;item;size;large;name;$$A_BFBECEBF_Zaloga$20038.jpg)
Odgovori
#13
Razvoj se bliskovito nadaljuje tole je danšnji update .

*Za tiste, ki so pripravljeni na vse pa lahko naredimo takega ki ima še take podatke zadaj tako, da lahko oklepne formacije 'zrejnžaš' ,za bol športno rabo bodo pa zadaj tipčne vojaške in športne tarče,ter prometni znaki in še kaka uporabna zadeva.

Attached files [Image: 3c6ce1d95d6f7d9dc9bd993835a3fd.jpg] [Image: ff02e76923df31933993f8d729c6ab.jpg]
Odgovori
#14
glupo vprasanje,

a niso ti kalkulatorji specificni za za kaliber, izstopno hitrost krogle in njen BC?
Se pravi ce prav razumem je to bolj za takticne tekme, ker je treba sam tarco zadet pa ni vazno kam jo zadanes?
Odgovori
#15
Zakaj bi bili vezani na balistiko ?

To so analogni 'merilc'i razdalje ,ti mero tarče množiš z mil odčitkom (ki ga dobiš skozi mil rešpetlin) in z tega dobiš razdaljo ,kako pa krogla do tja pride nima veze . Ta zaveda je v tej mr.T izvedbi načelom za taktične tekme,lahko bi nardil pa tudi tako za srnice ali tanke milat.
Odgovori
#16
a ok, sam za razdaljo merit.
Odgovori
#17
Kar se tiče R&D v SV... ga userji sami furamo zelo uspešno......Kar nekaj zelo uporabnih zadev smo sami spimpali, sicer ni posluha ampak ni druge ! J... ga ! npr. MIL-DOT MASTER... obstaja že nekaj let v metrični verziji :)
Odgovori
#18
Mil dot master sem pripopal zraven ,v zgornjih postih ,a malce ga poglej v detail in kaj kaže ,potem ti je hitro jasno da na tekmi ne moreš kaj dosti zmillat saj ima samo do 1mil, tarča ima ponavadi širino(bolj zaneslivo kot višina ) tako da na danih razdaljah meri okoli 1mil ,tam na finskem kamor mahamo pa od 80% med 0.5-1mil,pa tu na dve decimalki

Drugače za vojaško rabo se lahko dobi tega, ki ponuja še precej več kot mildot master a ima za šport isto hibo ,konča pri 1mil ,plus nabor ruskih oklepnikov in njihove mere mi nič ne nucajo,poleg tega so balistični podatki individualna zadeva tako, da jih je škoda dajat na tak kalkulator.

DIY R&D je čisto druga zgodba kot R&D, ki se ga počne komercialno na čisto na vsakem izdelku, ki ga ima SV :patria -zadnja vrata v rampa konfiguraciji, PC9 - nadmudravanje v 9M verzijo,T55 nadgradnja S LOL , juršna puška FN2000 nova šina na vrhu puške in še par drugih dodelav,vsak ruzak,lopatka,karabin,prikolica, antena ,čevelj,uniforma še celo tekstil in vzorci razvito tu ,nadaljujemo lahko z celo vrsto prezpilotnih projektov, ki so koštali miljone in nič od njih(sam sem delal na enem morskem, ki je vojsko v kakem letu koštal skoraj1mio Eur ,narejen pa je bil za krepko manj soldov, Po svetu precej večje armade kak kos kupijo čisto off the shelf pri nas to sploh ne gre.

Attached files [Image: ac4af1bd7760d23da8333d0070ffef.jpg] [Image: 5075e7fab80f0dbc82a50ebb8821c2.jpg]
Odgovori
#19
Nova zadnja stran mil kalkulatorja špecialno za športno rabo,tudi spredaj bomo še malce popravili zadevo in range raztegnili na cca 1200m the poizkusili(ni nujno, da se bo dalo) iti pod 0,4mil.

Zadeva je na Finnsniperju delovala fenomenalno pri milanju sva bila z tem med naj hitrejšimi in to je bil kos opreme nad katerim so bili Finci čist 'impresed' tako, da smo jim tiste 3kom, ki sva jih imela seboj pustili tam.


Attached files [Image: dcbdde98c7d225d2c2a76ed859a1d8.jpg] [Image: 26fb7bf21ee8d328c93ccd75a1e775.jpg]
Odgovori
#20
Super tale kalkulator,

a se ga da naredit z zadnje strani tudi v KM/h ,ker nekateri old timerji še vedno tako računamo.

LP Boro :)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)