Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stresen daljnogled ?
#1
Me zanima,... pred montažo določenega dela na puško, je nesla v 0.   Zdaj pa mal slabše -   prej je neslo malce desno gor... zda pa bolj kot ne desno dol, grupca pa je tud "mal" večja.

Obstaja obcija, da se je pri montaži monter mal naslanjal na dajnogled...

nasveti ....  
Odgovori
#2
ce je konstant "desno dol v mal vecjo grupo" potem ni daljnogled in ce "dolocen del" ni nebistven element sistema ali kopita ali cevi potem tudi ni puska ampak si ti. Predvidevam pa da si dal nekaj bistvenega dat delat ali pa se je med delom nekaj spremenilo (kopito drgac pritiska kam, druga teza na cevi, drugace zasraufana cev...). ce je problem v daljnogledu ali montazi mas zadetke morda v grupi enkrat tam drugic tu al pa sploh grupe nimas... bos pa za kaj vec moraldat vec infa
Odgovori
#3
dal sel podrejat en reducir za bremzo ...  to dvoje pa nebi smelo bit
Odgovori
#4
Spremembe na koncu cevi imajo velik vpliv na kvaliteto streljanja. Ce si dodal tezo (kos kovine kot reducir) si jo cisto verjetno spravil iz natancnega polja. Na ta nacin delajo tjunerji le dacti praviloma skebijo za zmanjsevanje in ne povecevanje grup...
Odgovori
#5
bremza drgac stoji pa je ka vem mozno je marsikaj tkole napamet tezko kaj pametnega povedat
Odgovori
#6
Točno to, kar ti je napisal Kristian. Če misliš sedaj uporabljat bremzo, boš moral na novo razviti load (OCW test).
Odgovori
#7
Citat:Točno to, kar ti je napisal Kristian. Če misliš sedaj uporabljat bremzo, boš moral na novo razviti load (OCW test).

Jap
Thumbup :sniper:
Kaj je z vami, a ste na bombo stopu?  ...p o v r a t...
Kocka na belo, kocka na črno...

Za koga? ZA SLOVENIJO!
Odgovori
#8
že vendar prej sem imel ... fabriško lapuo ... v nuli.... zdaj pa je še ta .... desno spod... 

mogoče ker " reducir" malce čez navoj gleda ? 
Odgovori
#9
A lahko točno opišeš kaj si mel prej in kaj imaš sedaj in kaj je sprememba... Kaj je to fabriška lapua? Kaj je to "pa še ta"?


Če ne daš točne informacije je vse neko uganjevanje - saj veš da je pri strelstvu N elementov ki vplivajo na končen rezultat in prav vsak od teh N je lahko vzrok....
Odgovori
#10
stvar taka.. na sedanji puški je navoj tanjši kot je je bil na prejšnji ( navoj na koncu cevi) tako da stara bremza ni šla gor. 
pa sem našel majstra, ki mi je izdrejal iz rostfrei en nastavek z notranjim in zunanjim navojem.  mala zadeva ... res pa, da ta mala zadeva ... gleda ene 3mm preko navoja... ( samo take veliksoti je bila tud v original "blenda" zram).

Mi pa nese "slabo", torej dol in desno zdaj tud tovarniška polnitev lapua 168... ki pa je prej nesla v 0 ( moji loadi pa desno zgoraj)     
Odgovori
#11
bom vse skup dol vrgo pa gremo na izločitvene postopke... 
Odgovori
#12
3 stvari:

- to da gleda čez sigurno vpliva na širjenje plinov
- ali je vse skupaj resnično naravnost ali pa pod malenkostnim kotom (vsekakor je moral vrezati 2 navoja in če nista povsem glih je bremza postrani
- dodatna teža sicer ne bi smela biti tolikšna vendar pa če gleda čez pomeni da tudi bremza gleda "čez" in imaš isto težo malce naprej po cevi kar je pa isti efekt kot če bi dal težjo bremzo in je potem dokaj verjetno da so zadetki nižji...
Odgovori
#13
Za koncentrično vrezat zunanji navoj adapterja glede na luknjo v cevi bi bilo bolje imeti vpeto cev z adapterjem v stružnici...

Ker... lahko je navoj zunanji na cevi iz osi, lahko je notranji navoj v adapterju iz osi, lahko je zunanji navoj v adapterju iz osi, lahko je notranji navoj v zavori iz osi... en kup iz osi... bi raje naredil (kupil) novo zavoro.
lp Melly
Odgovori
#14
ha pobral dol .. in boljse.. samo problem .... 
pri pregledu dajnogleda, se vidi, da se premika... iz obročkov.... 

samo zategniti ali "prilepiti"... oz kaj dati vmes...?    kapljico silikona ?  
Odgovori
#15
kos latex rokavice pa bo
Odgovori
#16
Daljnogled se premika medtem ko so obročki zašraufani???
Odgovori
#17
(08-07-2015, 14:31)Melly Napisal: Za koncentrično vrezat zunanji navoj adapterja glede na luknjo v cevi bi bilo bolje imeti vpeto cev z adapterjem v stružnici...

Ker... lahko je navoj zunanji na cevi iz osi, lahko je notranji navoj v adapterju iz osi, lahko je zunanji navoj v adapterju iz osi, lahko je notranji navoj v zavori iz osi... en kup iz osi... bi raje naredil (kupil) novo zavoro.

Melly ni potrebno upeti cevi za izdelavo adapterja pač pa obdelovanec  upneš in ga ne preupenjaš dokler ni izdelan adapter  na...  v... katerega se navoj ureže z nožem in NE z navojnimi svedri...simpl kot pimpl kdo bi to reku pa moraš vedet...na tak način bo zadeva 100% točna, za navoj na cevi spredaj ali zadaj ali v bremzi je pa drug postopek...
 Cepetr tvoja uprašanja in opisovanja zadeve se mi zdijo sila neresna, otročja, mislim da bi bolje bilo da te zadeve prepustiš nekomu ki jih obvlada pa tudi tvoj mojster ki naredi mal predolg adapter je kvečjemu kvazi mojster tako da tudi v centričnost dvomim...pri teh rečeh ni odstopanja, ogromno ali kar vse tu pomenijo izkušnje in izdelani komadi in klub temu če nisi pri stvari ne bo izdelano ok...lahko si misliš kar hočeš ampak preprosto tako je Snooty
Odgovori
#18
jabolko... se strinjam. Sem mlad. Je pa problem, ker dobil mojstra ( kao mojstra strugarja) in se mu ni sanjalo ka bi to za en navoj bil.  Pa sem šel iskat drugega, pa ne "home made" ampak na "težko" fabriko.  

Mato... ja očitno... vidim po sledeh da se je par milimetrov nazaj premaknil. Sicer nisem poskusil če so vijaki še zategnjeni, ker nisem imel pravega orodja zram, zdaj pa je še pospravljena v omari pa tud ne ... bom jutri... 
Odgovori
#19
Za pritegovat optiko v obročkih ni ravno potreben navorni kljuc , malce občutka pa bo , da ne bo drsel je priporočeno na eno polovico obročka dati en kos letex rokavice a tudi brez razen z kakim kalibrom za pobijat slone nebi smelo kaj dosti drset 
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)