Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdravniško potrdilo
#21
(21-01-2016, 14:34)alyosa Napisal: Kolega danes opravil pregled v Žalcu. Cena sitinica - 30.60€

A bi lahko napisal tudi za kaj je opavljal zdravniški pregled, ker se cene razlikujejo glede na to ali je zdravniški pregled za :
- Orožni list za Lov,
- Orožni list za Šport,
- Dovoljenje za posest,
- Dovoljenje za zbiranje orožja ...
- Orožni posestni list ...

Kot sem že malo višje napisal, se sami pregledi razlikujejo glede na to kakšno dovoljenje potrebuješ. Nekje npr. so potrebni jetrni testi (pregled se izvaja zaradi alakohola in drog), drugje pa ne. Za nekatero dovoljenje moraš obvezno h psihiču za drugo ne ...
Odgovori
#22
Tole z dodatnimi testi in predalčkanji za kateri tip zelene knjižice rabiš pregled je nateg nategov. Pač dohtar A ima ceno50€ dohtar C pa 100€. Takrat ,ko sem sam opavljal zdravniškega pri dr. Dietner me je prijazno vprašala za kaj ga rabim in me je pregledala kot me pač je.
Odgovori
#23
(21-01-2016, 20:29)mkosir Napisal: Tole z dodatnimi testi in predalčkanji za kateri tip zelene knjižice rabiš pregled je nateg nategov. Pač dohtar A ima ceno50€ dohtar C pa 100€. Takrat ,ko sem sam opavljal zdravniškega pri dr. Dietner me je prijazno vprašala za kaj ga rabim in me je pregledala kot me pač je.

Ne to ni nateg ... Zakaj ve? Zato ker sem sam poklical na 6 razlicnih zdravstvenih domov po Sloloveniji (večina na Primorskem koncu) pa so me povsot uprašali zakaj rabim oziroma za kako vrsto dovoljenja bom zaprosil ...

Cene so se tako gibale od 25 EUR (osnovni pregled) pa do 115 EUR za Orožni list za Lov (jetrni testi na alkohol in droge, osnovni pregled in psiholog)... Povsod pa so bile cene za enako storitev dokaj primerljive...
Odgovori
#24
Najbrž kartelni dogovor(joke) dohtarjev. Pejd v Škofjo Loko pa naredi za 40€. Za razliko od 115 pa ne pozabi odšteti za gorivo pa v mnicijo pretopi. Se splača
Odgovori
#25
(21-01-2016, 20:18)borzon Napisal:
(21-01-2016, 14:34)alyosa Napisal: Kolega danes opravil pregled v Žalcu. Cena sitinica - 30.60€

A bi lahko napisal tudi za kaj je opavljal zdravniški pregled, ker se cene razlikujejo glede na to ali je zdravniški pregled za :
- Orožni list za Lov,
- Orožni list za Šport,
- Dovoljenje za posest,
- Dovoljenje za zbiranje orožja ...
- Orožni posestni list ...

Kot sem že malo višje napisal, se sami pregledi razlikujejo glede na to kakšno dovoljenje potrebuješ. Nekje npr. so potrebni jetrni testi (pregled se izvaja zaradi alakohola in drog), drugje pa ne. Za nekatero dovoljenje moraš obvezno h psihiču za drugo ne ...

Kolega sicer rabi za dovoljenje za posest - šport, vendar pravi da ga zdravnica tam ni nič spraševala točno za kaj rabi, le da ga rabi za "orožje". Se strinjam da so vse ostale fore nateg ali pa / in kartelno dogovarjanje. Tudi mene osebno ni nihče vprašal za kaj ga bom potreboval.
Odgovori
#26
... ali imaš na potrdilu napisano "dovoljenje za posest in/ali nošenje orožja"?

... ker dejstvo je, da te v primeru, ko poveš da ga rabiš za nošenje obravnavajo drugače kot samo v primeru "želje" po posesti ...

lp upor500
Odgovori
#27
Občasno sem nad prebranim začuden, še bolj pa me čudi, da tudi navedba pravnih podlag očitno nima nikakršnega učinka.

Zdravniški pregled za pridobitev orožne listine je podrobneje opisan v Pravilniku o zdravniških pregledih posameznikov za ugotavljanje zdravstvene zmožnosti za posest ali nošenje orožja. Njegov sestavni del sta tudi Priloga I in II (sam sem ju zaradi primerjave objavil v skupni tabeli) kjer so navedena področja ter bolezenska stanja, ki jih mora zdravnik preiskovalec preveriti, oziroma zaradi katerih je prosilec nesposoben za pridobitev posamezne vrste orožne listine. Omenjeni pravilnik tudi določa na kakšen način se pregled opravi.
V kolikor se posameznik z odločitvijo ne strinja, je predpisan tudi postopek pritožbe, kar je mimogrede eden od elementov pravne države.

Prosilec zdravstvenega spričevala lahko zaprosi za izdajo dveh kategorij spričeval:
- posest orožja
- za posest in nošenje orožja

Za kaj je ga bo dejansko potreboval, je docela nepomembno! Glede na to, da prosilci postopka ne poznajo (pa bi ga morali), do neke mere lahko razumem vprašanje administratorja v zdravstveni ustanovi za kaj zdravstveno spričevalo potrebuje, saj s tem poizkuša prosilcu le pomagati. V kolikor bi se obravnava prosilca kakorkoli razlikovala glede na tip orožne listine znotraj kategorije, gre za grobo kršenje zakonodaje in je nedvomno osnova za odvzem licence zdravniku oziroma zdravstveni ustanovi!

V Sloveniji imamo marsikdaj slabo zakonodajo, ta se še slabše izvaja, ker pa je ljudje ne poznajo pa bodo tako vedno žrtve malih uradnikov, ki delujejo preko svojih pooblastil. Ob upoštevanju, da »sitem deluje«, prav tako ni pričakovati njegove ureditve. Da se metodologija pregleda bistveno razlikuje med pooblaščenimi zdravniki je nedopustno iz strokovnega vidika. Sam sem celo skeptičen do tega, da se cene pregledov oblikujejo prosto (gre za koncesijsko storitev in nekaj, kar zahteva država).
Odgovori
#28
(22-01-2016, 10:15)Iurium humanorum Napisal: Občasno sem nad prebranim ...
... do tega, da se cene pregledov oblikujejo prosto (gre za koncesijsko storitev in nekaj, kar zahteva država).

... pošteno in korektno napisano ...

... ampak dejansko stanje je daleč od zahtev ... 

lp upor500
Odgovori
#29
Sam sem plačal točno 00,00€. To pa zato, kjer pri zdravnici opravljam obdobne preglede vsako leto in je tudi seznanjena z mojim stanjem (prvič je zahtevala kartoteko od izbranega zdravnika). Narava dela zahteva tudi občasne psihoteste, zato ni bilo potrebno, da bi po par mescih postopek ponavljala. Obstajajo pa seveda tudi taki, ki oskubijo uporabnika storitev kolikor pač le morejo. Ja pa res, da ima moja zdravnica za te preglede koncesijo, kar ni povsod primer.
Odgovori
#30
(22-01-2016, 08:47)upor500 Napisal: ... ali imaš na potrdilu napisano "dovoljenje za posest in/ali nošenje orožja"?

... ker dejstvo je, da te v primeru, ko poveš da ga rabiš za nošenje obravnavajo drugače kot samo v primeru "želje" po posesti ...

lp upor500

Naročil sem se na zdravniški pregled za posest orožla, plačal slabih 40€ in dobil spričevalo za nošenje.
Nobene razlike v ceni za razne opcije in brez kompliciranja. 5 minut časa in to je to!

Ne vem kaj eni tolk komplicirate! Za zadostitev zakonu, je to več kot dovolj!


Priponke
.pdf   Zdravniško spričevalo_redacted.pdf (Velikost: 46,42 KB / Prenosi: 563)
Odgovori
#31
(22-01-2016, 14:34)turist Napisal:
(22-01-2016, 08:47)upor500 Napisal: ... ali imaš na potrdilu napisano "dovoljenje za posest in/ali nošenje orožja"?

... ker dejstvo je, da te v primeru, ko poveš da ga rabiš za nošenje obravnavajo drugače kot samo v primeru "želje" po posesti ...

lp upor500

Naročil sem se na zdravniški pregled za posest orožla, plačal slabih 40€ in dobil spričevalo za nošenje.
Nobene razlike v ceni za razne opcije in brez kompliciranja. 5 minut časa in to je to!

Ne vem kaj eni tolk komplicirate! Za zadostitev zakonu, je to več kot dovolj!

Eni a eni...jih je precej tu takih ki jim je to hobi
Odgovori
#32
... hobi ravno ne  :-D  ...

... problem "kompliciranja" je ravno v tem, da poskušamo vsi obstoječo zakonodajo (pa pustimo pri miru dejstvo, da je včasih malo čudna) "prilagoditi" lastnim trenutnim potrebam in željam (zgodovinska zapuščina) ...

... v kolikor bi se vsi (izvajalci in uporabniki) držali predpisanih postopkov (Pravilnik o zdravniških pregledih posameznikov za ugotavljanje zdravstvene zmožnosti za posest ali nošenje orožja), bi bilo tovrstnih vprašanj in iskanj "najugodnejše variante" veliko manj ali pa celo nič ...

... dovolj kompliciranja ... lep dan kliče za kakšno hitro delaboriranje municije ...

lp upor500
Odgovori
#33
Kakorkoli že, ne hodite v Kranj. Naročil sem se za pregled in že po telefonu mi je sestra povedala, da imajo samo eno tarifo, ki stane 100 eur in da je psiholog, ter psihotest obvezen. Prav tako sem moral dat urin. Vse ok. Pridem plačat in je bil račun 122. Ok tudi to požrem in plačam. Rečeno mi je bilo, da dobim izvid/potrdilo v roku enega tedna. Čez en teden res pride kuverta, ampak namesto potrdila sem dobil še vabilo na krvno preiskavo. WTF? To pomeni še dodaten strošek in spet izguba časa. Norca se delajo. Torej bo strošek okrog 150 eur.
Odgovori
#34
V Kranju so največji oderuhi. Na Laborah, streljaj stran, pa najcenejši.
Odgovori
#35
Verjamem. Tukaj sem se prijavil, ker mi je blizu in sem bil hitro na vrsti. Čeprav končni rezultat ni tako hiter in ekonomičen. Ahhh ta naš sistem...
Odgovori
#36
Vzemi to z pozitivne stani. Tukaj je dosti takih, ki verjamejo, da je le najboljše (beri najdražje) dovolj dobro in kvalitetno. Torej se boš lahko pohvalil, da imaš najboljši zdravniški pregled.
Odgovori
#37
(04-02-2016, 20:39)Mike Napisal: Verjamem. Tukaj sem se prijavil, ker mi je blizu in sem bil hitro na vrsti. Čeprav končni rezultat ni tako hiter in ekonomičen. Ahhh ta naš sistem...

To so ti tudi zaračunali! Hitrost in skoraj nič potnih stroškov! Mrgreen
Odgovori
#38
Ubistvu se mi ne gre za tistih nekaj eur. Rad bi le čimhitreje opravil s pregledom, ne da se vleče že 2 tedna. Če bi sam tako delal s strankami, bi propadel v 2 dneh.
Odgovori
#39
Že pokojni kolega, je tam delal zdravniški pregled za inštruktorja, ki so ga tudi delali v nedogled. Ko mu je bilo dovolj, jih je šel pošteno ozmerjati, da se je slišalo po vseh ambulantah, pa so se mu maščevali tako, da so mu izdali potrdilo ki je trajalo le polovico običajnega. Kot razlog so pa navedli, da je hitre jeze.
Odgovori
#40
(04-02-2016, 20:11)Mike Napisal: Kakorkoli že, ne hodite v Kranj. Naročil sem se za pregled in že po telefonu mi je sestra povedala, da imajo samo eno tarifo, ki stane 100 eur in da je psiholog, ter psihotest obvezen. Prav tako sem moral dat urin. Vse ok. Pridem plačat in je bil račun 122. Ok tudi to požrem in plačam. Rečeno mi je bilo, da dobim izvid/potrdilo v roku enega tedna. Čez en teden res pride kuverta, ampak namesto potrdila sem dobil še vabilo na krvno preiskavo. WTF? To pomeni še dodaten strošek in spet izguba časa. Norca se delajo. Torej bo strošek okrog 150 eur.

(04-02-2016, 23:18)Desc Napisal: Že pokojni kolega, je tam delal zdravniški pregled za inštruktorja, ki so ga tudi delali v nedogled. Ko mu je bilo dovolj, jih je šel pošteno ozmerjati, da se je slišalo po vseh ambulantah, pa so se mu maščevali tako, da so mu izdali potrdilo ki je trajalo le polovico običajnega. Kot razlog so pa navedli, da je hitre jeze.




Dajta naslov, da bodo ostali vedeli koga se izogibat.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)