Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] VABILO NA OTVORITEV LIGE- REX-Zero - 1 2016 Mlake pri Vipavi
#41
Če si že to izpostavil, bi pa še jaz dodal par "fičnikov":
1. supervisor ni bil le doma narejen in podarjen KPK, ampak je do pred kratkim bil tudi postavljen "v domači kuhinji", na zasebnem računalniku, kar je po mojem skromnem mnenju nekaj nesprejemljivega, nezaslišanega.
2. zakaj je avtor spisal "program" in ga dal brezplačno v uporabo KPK, je avtorjeva stvar, je pa dejstvo, da takšnih podatkov ne sme imeti doma nihče.
3.  Supervisor sedaj "laufa" na strežniku Ministrstva za javno upravo. Kdo in za koliko ga vzdržuje ne vem; javnega razpisa o tem nisem zasledil. Je pa dejstvo, da so podatki ažurni in sistem deluje.
4. Igrice s skrivanjem, domenami, indeksiranjem so - spet, po mojem skromnem mnenju, izrazito neprofesionalne, da ne rečem otročje. 
5. Sistem, kot je Supervisor je še kako potreben, zato bi moral pristojni minister zagotoviti profesionalen poslovni odnos.

Za konec še to: nimam nobenih povezav ali poslovnih interesov s tovrstnim "data minningom".
Odgovori
#42
Mato: "Ne če ima drugačno mnenje,  ampak če to mnenje ne zna argumentirati ali pa če sloni na OČITNEM neznanju, nevedenju, lenobi ali veri."
?
Vsakdo je dober na svojem področju. Nekateri za zalivanje fikusa 40 let in 40 ur/teden brskanja po spletu, drugi pa na kakšnem drugem področju. Nobeden ni za vse.

Konec koncev: donacija države podjetju 557 jurjev za obdobje 13 let je sitnica in še vedno manj, kot jo porabi država za migrante v enem dnevu.
Odgovori
#43
Ne samo problem nastane, ko tisti, ki niso za vse vsako kritiko jemljejo kot žaljenje in takoj dobijo orošene oči in v defenzivni reakciji grizejo tistega, ki si jih je drznil opomniti na kak manjko.

[Image: auto-9gag-1353691.jpeg]
Odgovori
#44
(24-02-2016, 14:53)JRC Napisal: Če si že to izpostavil, bi pa še jaz dodal par "fičnikov":
1. supervisor ni bil le doma narejen in podarjen KPK, ampak je do pred kratkim bil tudi postavljen "v domači kuhinji", na zasebnem računalniku, kar je po mojem skromnem mnenju nekaj nesprejemljivega, nezaslišanega.
2. zakaj je avtor spisal "program" in ga dal brezplačno v uporabo KPK, je avtorjeva stvar, je pa dejstvo, da takšnih podatkov ne sme imeti doma nihče.
3.  Supervisor sedaj "laufa" na strežniku Ministrstva za javno upravo. Kdo in za koliko ga vzdržuje ne vem; javnega razpisa o tem nisem zasledil. Je pa dejstvo, da so podatki ažurni in sistem deluje.
4. Igrice s skrivanjem, domenami, indeksiranjem so - spet, po mojem skromnem mnenju, izrazito neprofesionalne, da ne rečem otročje. 
5. Sistem, kot je Supervisor je še kako potreben, zato bi moral pristojni minister zagotoviti profesionalen poslovni odnos.

Za konec še to: nimam nobenih povezav ali poslovnih interesov s tovrstnim "data minningom".

Si že prebral vse na tistem linku, ki sem ga dal? Ako ne, potem pri priči tja, kajti na vse to je že odgovorjeno, nekatere stvari preko elaboratnih spisov in predrkavanja po pravnih poteh. V petek bomo v Poligonu tisti, ki nas  zanimajo "odprti podatki". V kolikor te kaj zanima, se nam lahko pridružiš in vprašaš, kar ti še ni jasno.
Odgovori
#45
@Emilijan: v Muro so samo decembra 2015 dali več kot 630.000, avgusta 2015 več kot 1,3 milijona... skupaj skoraj 21 milijonov.
Ampak ja, sedaj sva že orenk "off-topic", še dobro, da je tema že tako "split"  Doh

@Mato: če dobro pomisliš, kaj pomeni "I" in kaj "Everyone", potem....  Mrgreen
(Lej, meni ni do prepucavanja z nikomur, sploh pa ne na forumu. Iz ZS sem videl, da se spoznaš, da znaš pomagati in razložiti... tudi par drugih mi je reklo, da si "dec na mestu"... in meni se res škoda zdi, da na forumu prihaja do takšnih obtoževanj, prepirov in hudih besed.)

Dodajam še @romunov: poznam kar precej dobro IT sceno, vključno z zgodovino (in sedanjostjo) supervizorja, čeprav neposredno to ni moja "interesna sfera". Prebral sem tudi "tvoj" link, vsekakor tudi tam nisem zasledil verodostojnega odgovora na (moje) točke 1,2 in tudi 3. Točka 4 je pač slovenska "posebnost", bistvo pa je točka 5.
Morda še utemeljitev mojega "očitka o slovenski posebnosti": Tale stavek (iz tvojega linka) pove čisto vse: "13. oktobra 2015 je bila na Arnesu registrirana domena Supervizor.si. Registrirana je bila s strani neznane osebe (v Whois zapisu je kot lastnik domene zapisana neka Arabela Novak), a smo uspeli vzpostaviti stik s pravim lastnikom domene. "
Bodi dovolj.  Whistle
Odgovori
#46
takole nekako...

   
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)