Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock 23 zastoji
#1
Na Glock 23 40 S&W se mi zadnje čase pojavljajo zastoji. Zastoj nastane vsake dva do tri strele. Včasih celo kar po vsakem strelu. "Na roke" se repetira normalno. Ko pa zaklep po prvem strelu sam "pobere" naboj, se ta zagozdi med zaklep in cev.
Ko sem pobiral tulce sem opazil, da so na netilkah tudi precej čudni odtisi od igle.
Pištola je postrelila morda kakih 500 nabojev, prej manj kot več. Kaj je narobe oziroma kam naj nesem popravit?


Priponke Male slike
   
Odgovori
#2
I'm Se zastoji pojavljajo z različno municijo?
Se zastoni pojavljajo na različnih magacinih?
Koliko je stara pištola in magacini(generacija telesa magacina in followerja)?
Kaj točno se ti zdi čudno na istreljenih tulcih?Meni zgleda normalo.
Odgovori
#3
Meni je delalo isto problem je bil narobe obrnjene vzmeti v okvirju....
Odgovori
#4
Ne municijo streljam samo eno že od nekdaj, tovarniški Geco 180 gr. Skoraj prepričan sem, da se zastoji delajo na obeh okvirjih. Pištola je 3. generacije, stara kakih 8 let, kupil sem novo. Okvirjev nisem nikoli odpiral. Dokler se to ni začelo, je pištola delala povsem brez zastojev.
Odgovori
#5
Probaj drugo strelivo.
Probaj nov magacin - vsaj preveri, če imaš zastoje res na obeh.Poskusi tudi napolniti nabojnik do polne kapacitete, če so kakšne razlike.

Ali je nabojnik FML ?
Številka na nabojniku
Številka na followerju.


Nekateri možni vzroki:
Popustila vzmet v nabojniku in konica naboja je prenizko in se ustavi na rampi.
Prešibko strelivo ne repetira do konca poti zaklepa (ali ostane zaklep vedno odprt po zadnjem strelu?)
Ne dovolj globoko vstVljen nabojnik ( smeti, deformacija nabojnika/zapaha za magacin v ročaju)
Limpwristing - preveč nežen oprijem pištole.
Kombinacije vzrokov ali nekaj popolnoma drugega.
Odgovori
#6
Bom preizkusil naslednjič oba okvirja.  Kaj pomeni FML nabojnik in kaj je follower?
Zaklep ostane odprt po zadnjem strelu.
Nabojnike sem vsakič poizkušal namestiti oziroma vstaviti pravilno.
Oprijem je po mojem ok, saj do lani ni bilo nobenih zastojev.

Kdo se v SLO ukvarja s servisiranjem Glockov?
Odgovori
#7
Obrni se na Prendis, oni so zastopniki za Glock.

Zanimivo, ponavadi so Glocki trdoživi, ne glede na municijo.
Odgovori
#8
FML - full metal lined : Glockovi magacini so izdelani iz pločevine oblečene v plastiko. Ca 15 let nazaj so šli na full metal linekar pomeni da je pločevine malce več, prepoznaš pa jih po tem da je vrhni del sprednjega dela magacina (tam kjer je krogla naboja na vrhu magacina) - videna izpostavljena pločevina (prejšnji so imeli ta del magacina plastičen).
Follower -" podajalec naboja v cev" - plastičen del, ki poriva naboje navgor v magacinu (običajno je vidno označen s številko).
Odgovori
#9
Slika nabojnika. Vzmeti na nabojnikih ne bi smele biti iztrošene, saj kot sem rekel je bila pištola bolj malo rabljena.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#10
Vzmet na nabojniku ošvohni, če nabojnik dolgo stoji napolnjen.
Odgovori
#11
po moje je vsekakor nekaj narobe z iglo (morebiti napacno sestavljeno po ciscenju?) Tiste luknje v netilkah sigurno niso normalne. predvidevam, da ti igla predre netilko, se tam zaradi upora malo zadrzi in posledicno ovira tulec pri izmetu. Tega pa potem hiter zaklep uklesci...
Odgovori
#12
Tulce izmetava normalno. Zatakne se nov naboj, ki bi ga moralo potisniti po strelu v cev.
Odgovori
#13
Vzmeti se ne "kvarijo" če je nabojnik poln ali prazen ali napol poln...

https://forums.1911forum.com/showthread.php?t=46377

Na kratko, če je izdelovalec pravilno izbral vzmet, ta pri normalni uporabi nikoli ne zaide v območje platične deformacije ampak je v območju elastične. 

http://fs-server.uni-mb.si/si/inst/itm/l...acija.html
lp Melly
Odgovori
#14
I'm You I'm in potem svizec zavije čokolado.


Vzmeti v nabojniku se obrabijo (krajšajo) zaradi stiskanja in raztezanja, se pravi zaradi polnjenja in praznenja nabojnika. Lahko nabojnik prazniš na glas (bum bum ...) ali potiho, npr. tako da ga prazniš vsak dan, ko prideš domov s šihta, sprazniš pištolo in magacine (da rotiraš prvi naboj v nabojniku).
Nekateri priporočajo menjavo vzmeti za .40 celo že na 2.500 nabojev, meni je nekan (vsaj 2) vzmeti šlo že prej.

Prvo zamenjaj strelca, potem municijo, potem magacin.

Lahko pa neseš pištolo h prodajalcu/zastopniku,pa naj se Avstrijci potrudijo, pa dajo nov magacin na kulanco.

Če me spomin ne vara so imeli amerikanci težave s telesom nabojnika pri followerju #8.
Odgovori
#15
(24-04-2016, 20:21)kimber Napisal: I'm You I'm in potem svizec zavije čokolado.


Vzmeti v nabojniku se obrabijo (krajšajo) zaradi stiskanja in raztezanja, se pravi zaradi polnjenja in praznenja nabojnika. Lahko nabojnik prazniš na glas (bum bum ...) ali potiho, npr. tako da ga prazniš vsak dan, ko prideš domov s šihta, sprazniš pištolo in magacine (da rotiraš prvi naboj v nabojniku).
Nekateri priporočajo menjavo vzmeti za .40 celo že na 2.500 nabojev, meni je nekan (vsaj 2) vzmeti šlo že prej.

Prvo zamenjaj strelca, potem municijo, potem magacin.

Lahko pa neseš pištolo h prodajalcu/zastopniku,pa naj se Avstrijci potrudijo, pa dajo nov magacin na kulanco.

Če me spomin ne vara so imeli amerikanci težave s telesom nabojnika pri followerju #8.

kimber počasi nehaj z tvojimi nasveti, ki to sploh niso, oziroma so kvazi nasveti... in Melly ima prav glede uzmeti.
Odgovori
#16
(24-04-2016, 20:20)Melly Napisal: Vzmeti se ne "kvarijo" če je nabojnik poln ali prazen ali napol poln...

https://forums.1911forum.com/showthread.php?t=46377

Na kratko, če je izdelovalec pravilno izbral vzmet, ta pri normalni uporabi nikoli ne zaide v območje platične deformacije ampak je v območju elastične. 

http://fs-server.uni-mb.si/si/inst/itm/l...acija.html

Glede na to, da poznam firmo, ki vzmeti IZDELUJE, je to komplicirana tema.

V grobem, povsem nova vzmet res postane malo šibkejša, morda 2-3%.

Potem vzmet lahko kompresiraš/razteguješ do meje elastičnosti, pa bo vzmet enako funkcionirala. Tudi kompresirana 40 let  bo prišla ven natanko enaka, če se okvir izprazni.

Kar pa marsikdo ne ve, pa je, da visoke temperature dodatno vplivajo na to, da vzmet vseeno postane šibkejša.

Če je bilo orožje v požaru, pa sicer ne da bi gorelo (recimo 300-400 stopinj), bo puška po zamenjavi lesenih delov še uporabna, vse vzmeti v njej pa bodo hin.

Od katere temperature naprej vzmet začne zgubljati elastičnost, je navedeno na lastnostih jekla IN kako se mora jeklo kaliti in opuščati. Nekatera jekla začnejo 'popuščati' že pri 120 stopinjah, pa še pri nižjih.

Kaljenje in opuščanje je najbolj delikatna operacija. Če to ni v redu narejeno, bo imela vzmet slabše lastnosti.

Jeklo pa se izbira glede na 'aplikacijo'. Jekla za fedre od avtov imajo povsem drugačen temperaturni razpon, kot fedra v pištoli.

Ena zajebancija pa je z temi vzmetmi....

Se zgodi, da kaj narobe vkalijo. Kakšno serijo. Tega več ni možno popraviti. Tudi Avstrijci in Italijani so ga že polomili, pomešali defektne vzmeti med ostale in upali, da nihče ne bo opazil. Zgodbe tukaj so legendarne.

Drugo pa so materiali. Kolikor so mi povedali, recimo nemške jeklarne in eni avstrijci dobavljajo kvaliteten material. Jeklo ni kruh. Ima neka odstopanja. Certifikat jekla navaja njegove normativne vrednosti, ne vrednosti od tistega konkretnega kosa jekla.

Določene jeklarne imajo zelo slabo kakovost jekla. Od normativov nenormalno odstopajo.

Ampak tehnologi (zvežbani) imajo zdravilo tudi za ta problem. Oni probajo recimo trdoto in žilavost po kaljenju, to so relativno enostavni instrumenti za zmeriti. Če jeklo odstopa, oni že vedo a je premalo ogljika, preveč kroma. To že majo v 'kosteh'. In potem potegnejo tablice ven, ter proceduro kaljenja glede na izkušnje prilagodijo.

Tako da ja, je možno, da vzmet 'ošvohtni', ampak v glavnem iz razloga, da je napak narejena ali materiali premalo kvalitetni.
Odgovori
#17
Poln pištolski nabojnik - mojster - 25-09-2008 

Glockovi nabojniki so lahko napolnjeni do polne kapacitete brez moA3nosti zastoja zaradi utrujanja vzmeti.
Ko sem bil na usposabljanju v tovarni Glock so nas seznanili s testiranjem nabojnikov, ki poteka od leta 1990. Takrat so napolnili veÄ?je A!tevilo nabojnikov, vsako leto jih nekaj spraznijo na streliA!Ä?u in spremljajo morebitne zastoje. Do sedaj so imeli dva zastoja pri nabojnikih za 33 nabojev.

Ugotovitve raziskave kaA3ejo, da lahko brez posledic in brez priÄ?akovanih zastojev hranimo polne nabojnike za piA!tole Glock tudi 10, 15 in veÄ? let.
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#18
(24-04-2016, 20:05)Barbapapa Napisal: po moje je vsekakor nekaj narobe z iglo (morebiti napacno sestavljeno po ciscenju?) Tiste luknje v netilkah sigurno niso normalne. predvidevam, da ti igla predre netilko, se tam zaradi upora malo zadrzi in posledicno ovira tulec pri izmetu. Tega pa potem hiter zaklep uklesci...
Barbapapa,se vidi da nisi imel Glocka v razstavljenem stanju na vpogled.
Udarne igle pri Glocku ne moraš zamenjat oz.obrniti narobe..
Tudi na  netilkah je čist normalno stanje.
Tukaj je problem v vzmeti nabojnika...
Premalo potisne naboj navzgor...
Odgovori
#19
http://www.ar15.com/forums/t_5_13/137464...ssues.html

Zgoraj je povezava do trme, kjer je nabojnik nove generacije FML (isti kot tvoj - 8 na followerju) bil kriv za zastoje- telo tulca so nekaj brusili po fotki, pa je bilo ok - še enkrat, prvo poiskusi z drugim magacinom, potem z drugo municijo, potem z drugim strelcem. Nov magacin je 20€, eden ni nobeden, dva sta eden...

Takole na daljavo postaviti diagnozo in predpisati terapijo je milo rečeno težko.
Odgovori
#20
(24-04-2016, 19:52)You  I\m Petgun Napisal: Vzmet na nabojniku ošvohni, če nabojnik dolgo stoji napolnjen.

Tega svizca sem mislil! 

Melly pa ima seveda prav - v teorijj. V praksi pa vzmeti pač pojenjajo v odvisnosti od opravljenih ciklov stiskov/raztegov. Fedri se utrudijo tudi če magacinov ne hraniš na peči. Medna so že kakšne fedre menjal na autu, preden je le ta zgorel.
Jabolko lepa hvala za pozornost, meni je to šibka točka.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)