Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tureti optike 'domačica'
#1
Projekt v delu , izboljšana kupola za IOR .

Kot ponavadi po kakem zadetku kokakole se zgodijo butaste ideje in lotil sem se razdirat kupole od IOR ,vrag če zna cigo v Romuniji zakaj pa ne še jaz. ,Originalna kupola ima nastavljivo številčnico z secondary zero indikatorjem ki ga za milo voljo nimam kaj rabit kot tudi ne 99% uporabnikov. tako da je hitro padla ideja ,da se naredi novo številčnico brez te funkcije.

Mimogrede tale črni kos ima beri piši 9 sestavnih delov ,pa ene par hib ki izhajajo iz tega secondary zero elementa.

Najprej se je naredilo obroč iste višine potem pa še obroč ki izkoristi še dodaten 'hod' optike ,cilj vsega skupaj je tureta z BDC funkcijo in zadosti višine za dodatne podatke .



[Image: 13419024_1142649349134535_80137753373922...e=57F1A72F]
[Image: 13394059_1142649359134534_71497681094261...e=57C34846]
[Image: maxresdefault.jpg]

       

[Image: BDC_SB_DT_02.jpg]
Odgovori
#2
Al podatke za veter uzames iz programa? Za razdaljo upostevas tud nadmorsko visino al je za nase razmere brez pomena.. 0-1000m nmv
Odgovori
#3
(23-06-2016, 21:23)Perse Napisal: Al podatke za veter uzames iz programa? Za razdaljo upostevas tud nadmorsko visino al je za nase razmere brez pomena.. 0-1000m nmv

FinSniper tekmovanje je na obali,  nadmorska višina do 10m - torej zanemarljivo...
Odgovori
#4
Photo 
Teh turet imam nekaj tako, da lahko za razične ladunge in nadmorske menjam zadeve. Pa tudi če jih ne bi se da do kakih 700m dost dobro na pamet prilagajat, od tam naprej je posvetovanje z Kestrelom  več ali manj obvezen del procesa .

Glede vetra pa je zmožnost predvidevanj vetra na poti krogle manjša od napak zaradi višine .Je pa koristen tudi dodatek za spindrift in koriolis ,ki je laho del turete za bočni pomik oba sta zelo izrazita pri malo vetra ,ko je popravek za levi ali desni veter zelo različen  

kot pri vseh tabelah garbage in garbage out.

Za ta naša tekmovanja poznamo poligone in tipične temperature tako da lahko prilagodiš tabelce .

Tole pa vsaj pri nas ni tako trivialno  naš RS60 je precej bol temperamenten kot ti 'meriški'purfli.

http://precisionrifleblog.com/2016/06/19...r-enduron/
Odgovori
#5
Osnovni obroc mas potem verjetno isti in potem samo gor "printas" podatke, al mas velik dela z obrocem ce hoces nove podatke? Moras naredit cist novga? Tale second zero na mojmu IORju je tud bl neuporaben.
Odgovori
#6
zaenkrat nalepke , mogoče nekoč pade gor gravura


       
Odgovori
#7
S cim si pa narises tabelo na racunalniku, kak vektorsk program verjetn. Na kaj pa pol printas, plastika? Tole morm u real life vidt :)
Odgovori
#8
Jaz vektorsko narišem kar v Inkscapeu.
Odgovori
#9
Tomaž je avtor nalepke

   
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)