Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaj je pa zdaj to?
#21
(13-10-2016, 09:27)dani_79 Napisal: Kdo pa še ima dandanes firmo da dela?

marsikdo, samo o takih firmah se ne govori.
#22
:))
#23
Problem glede neisplačevanja plač bi se dalo rešit z uvedbo tedenskega izplačevanja plač. Primer Holandija,Belgija ipd... V Holandiji sem upal delat vsak teden-mesec za kogarkoli ker sem vedel da bo v Pon. Plača 100% ker če je delo te drek rabi in nima časa narod nategovat in potem vsak teden-dan razmušljat kje najt drugega konja.. Za razliko pri nam v gradbenustvu lahko nabijes +300 ur mesečno pa plače ni in ni in ni....Pol pa neupajo ljudi dat otpoved ker bi ostali brez zasluženega in si mislijo:ahh počakat je treba sej bo... Sam sem enkrat imel vec kot 480 ur pa brez ficka...Seveda sem denar dobil sam zgodba ni za na forum...
#24
(13-10-2016, 09:21)JRC Napisal: Zdaj se sicer malo oddaljujemo od naslovne teme, ker pa sem "prinesel" v debato poslovne podatke, naj pokomentiram še to, da je problematika neizplačevanja plač (in posledično tudi nezaposlovanje) zelo hitro rešljiva - enostavno bi sprejeli zakon, da:
1- nobena firma ne more poslovati brez zaposlenih
2- izplačilo plač je možno samo skupaj z vsemi davki in prispevki (tako, kot je bilo dokler niso ukinili SDK).

Na točko 1 bi bilo najbrž veliko pripomb, da je to omejevanje "svobodne gospodarske pobude" in onemogočanje novih firm (moderneje: start-upov), vendar je logika zelo preprosta: poslovanje = delovanje... in firma brez zaposlenih pač nima nikogar, da bi deloval.

Poglej JRC, vzel si bom čas, pa ti ene stvari razložil. Glede na to, da si "prinesel" v debato poslovne podatke.
In glede na to, da jaz sedaj v 95% delam za tujce po Evropi, s katerimi nimam niti sekunde problema s plačili.

Za začetek ti povem:
1) Če firma nima denarja, ti ne bo noben zakon pomagal, kvečjemu boš doživel, kar se že dogaja, da imajo ljudje firme izključno v tujini in potem vsa zafrkancija z domorodci v Sloveniji povsem odpade. Ker dejansko ni problem z zakoni.
2) Če se ti kolca po socializmu (komunizmu), še ne pomeni, da pa je to pa nekaj dobrega. To zdaj govoriš, ko je bila pa SDK, je bilo pa vse super. To ni bilo odvisno od SDK, veš. Če si v tistih časih imel (družbeno) firmo in si pokazal količkaj resnosti, si delal za domače (Jugo) kupce, tudi vojsko, največji frajerji pa so izvažali in so se sploh kopali v denarju, ker je jugoslovanski denar bil malo vreden.

Problem Slovenije je tranzicija, kjer se je ogromno premoženja sprivatiziralo. To je priložnost, da se kaj vtakne v žep in so to počeli vsi. Lahko bi ti razložil to v milijardah, če hočeš, pa se bo zdelo preveč sofisticirano.

Problem z vsakim, ki je uspel nek denarčič ukrasti pa je, da ga je takoj odpeljal iz Slovenije.
Rezultat:

Slovenija je bila leta 1992 vredna 100 - 120 milijard EUR. Po vseh teh peripetijah je vredna cca 60 - 65 mrd EUR, ne pa pozabit na cca 30 mrd pufa, kar pomeni, da je realna vrednot Slovenije 30 mrd EUR. Tuto kompleto.

Logična posledica je, če je v telesu (truplu) samo še tretjina krvi (pa dejansko še manj, ko se pogovajamo o gotovini), da se to pozna na vseh nivojih.
Ko sem jaz preživljal najhujše čase, nisem mogel stvari plačevati, ker meni niso plačevali. Lahko si priden lep, zakoni najboljši, pa kaj ko ti ne plačajo.

Zdaj so se stvari (malo) popravile, Slovenija ima trgovinski presežek cca 1 mrd EUR, bojim pa se, da gre še vedno dosti za nabuhle javnosektorske plače in dejansko se stanje zelo malo popravlja. Oblastnikom je situacija kristalno jasna in vsako zmedo v državi izkoristijo, da žokajo svoje sodelavce javnosektorce (recimo skorumpirani policaji, ki so iskali doktorske usluge preko vrste). To je idealna prilika, da jih daš 15 na cesto. Pa 15 tu in 15 tam. In ekola... ...palača in pogača.

Da bi pa pričakoval, da bi vse izpuhtele milijarde dobili nazaj, pa preveč ne čakaj. Dejansko je zgodba prepletena, dosti ljudi v Sloveniji ima kupe denarja - v tujini.

Hodijo na dopust v Ameriko, v Avstriji imajo brunarico, v Sloveniji pa avto srednjega razreda in gotovino doma.

Ta firma, o kateri je govora, je lahko komot žrtev neplačevanja, zato ti bilance ne morejo povedati vsega.

Zato se jaz ogibam kritikam vsakogar. Na svoji koži sem izkusil neplačnike.
#25
Se mi ne da razpravljat na tak nacin.'naj le povem, da se mi prav nic ne kolca po socializmu in da kar dobro razumem, kaj se je zgodilo z drzavo v zadnjih 25 letih...kot sem razumel kaj se je dogajalo v obdobju "druzbenega planiranja in samoupravnega dogovarjanja".

SDK sem imenoval zgolj zato, ker je bil takrat tak rezim izplacevanja plac, kot sem napisal.
In ja, ce firma nima denarja, naj gre v stecaj, ne pa, da nategujejo zaposlene z obljubami.
Z navajanjem bilancnih podatkov tudi nisem nikogar zalil, pac pa so to dejstva, ki so nam vsec ali ne.
Pa naj bo dovolj, saj tole ni gospodarski forum Mrgreen
#26
(15-10-2016, 22:00)JRC Napisal: Se mi ne da razpravljat na tak nacin.'naj le povem, da se mi prav nic ne kolca po socializmu in da kar dobro razumem, kaj se je zgodilo z drzavo v zadnjih 25 letih...kot sem razumel kaj se je dogajalo v obdobju "druzbenega planiranja in samoupravnega dogovarjanja".

SDK sem imenoval zgolj zato, ker je bil takrat tak rezim izplacevanja plac, kot sem napisal.
In ja, ce firma nima denarja, naj gre v stecaj, ne pa, da nategujejo zaposlene z obljubami.
Z navajanjem bilancnih podatkov tudi nisem nikogar zalil, pac pa so to dejstva, ki so nam vsec ali ne.
Pa naj bo dovolj, saj tole ni gospodarski forum Mrgreen

Naj bo, ja. Predvsem, ker za nazaj je lahko biti pameten.
(Vsaj meni) pa je nauk ta, da se vzdržim nekih gospodarskih kritik. Včasih si ljudje preprosto niso sami krivi.
#27
Citat:Problem slovenije je tranzicija...

folk, pa vam še vedno ni jasno kaj natančno je v sloveniji problem. eni mislijo da tranzicija, drugim se kolca po bebastih starih časih...




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)