Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manurhin 73
#1
Ali morda kdo pozna ta revolver,(baje da so ga francozi nadomestili z s&w 19 za posebne enote   Eek ) ali ga poseduje,cena,dobavljivost,natančnost,ergonomija revolverja ?
Za odgovore se vnaprej zahvaljujem LP
Odgovori
#2
francoski GIGN se ne odreka svojih revolverjev manurhin MR73 - že vedo zakaj! :-D
Trije kralji: Korth,Manurhin MR73 in Colt Python  :-D


Priponke Male slike
   
Odgovori
#3
Imel Manurhina Match v .38 in žena pa ima Korth .357 sport. Za Colta ti težko komentiram, francoz pa nemc sta res prava delovna stroja. Res da draga nenormalno, a narejena u nulo. Govorim o kosih za dirke s 6" rorom. Kar se cene tiče pa bi rekel da se francoz začne pri 2000€, nemc pa 3000-4000€. Me pa prau firbec matra, kaj bodo ostali poznavalci znal povedat na to temo.


Moje osebno mnenje je da amerikanc ni še naredu dobrga kosa orožja. Dokler njihove agencije na tri črke furajo nemško jeklo in jodlarsko plastiko, me je težko prepričat u kej drugega.
Odgovori
#4
(09-04-2017, 13:42)Mat Kurja Napisal: Imel Manurhina Match v .38 in žena pa ima Korth .357 sport. Za Colta ti težko komentiram, francoz pa nemc sta res prava delovna stroja. Res da draga nenormalno, a narejena u nulo. Govorim o kosih za dirke s 6" rorom. Kar se cene tiče pa bi rekel da se francoz začne pri 2000€, nemc pa 3000-4000€. Me pa prau firbec matra, kaj bodo ostali poznavalci znal povedat na to temo.


Moje osebno mnenje je da amerikanc ni še naredu dobrga kosa orožja. Dokler njihove agencije na tri črke furajo nemško jeklo in jodlarsko plastiko, me je težko prepričat u kej drugega.

Jao. Ta Manurhin me ne prepriča, samo Korth ...

To drugič povejte, da ko bo taka tema, da grem po nek lavor ali lonec za sline cediti. Ker ta Korth je nenormalno lep. To moram v živo nekje videti.
Odgovori
#5
Novi novcati Manurhin 73 se dobi v SLO za cca 1.700€
Na E-Gun dosega cene ranga 1000€.

Korth je lep in baje res hud a tazadnji je imel ceno 3.5k€. Za tak denar mora znat letet in žvižgat najmanj tri nacionalne himne.
Odgovori
#6
(09-04-2017, 16:45)Kristian Napisal: Novi novcati Manurhin 73 se dobi v SLO za cca 1.700€
Na E-Gun dosega cene ranga 1000€.

Korth je lep in baje res hud a tazadnji je imel ceno 3.5k€. Za tak denar mora znat letet in žvižgat najmanj tri nacionalne himne.

In kje v SLO dobiš novega novcatega Manurhina MR 73 za 1.700 €???
Odgovori
#7
Narocis ga v Franciji (govorim o MR38 MATCH) ki te pride okoli 1740e. MR73 je malo cenejsi.
Odgovori
#8
(09-04-2017, 17:37)Kristian Napisal: Narocis ga v Franciji (govorim o MR38 MATCH) ki te pride okoli 1740e. MR73 je malo cenejsi.

Kar dolgo sem iskal MR73, v Franciji je cena 1950 € do 2.000 € (med MR 73 in MR 38 ni razlike, v ceni seveda), v SLO ga pod 2.000 € težko pripelješ, četudi sem marsikaj poskusil. Dodatni problem je dobavni rok, za MR 73 je trenutno več kot eno leto. Moje sorazmerno sveže izkušnje, ne pravim pa da komu ne uspe kak boljši aranžma.
Odgovori
#9
OK, moje info so povpraševanje pred dobrim letom in pogovor na letošnji IWA s prodajnim direktorjem (vmes se je spomnil najine korespondence) v Chapius Arms, ki izdeluje te revolverje. Res pa je, da nisem dejansko naročil  zato imaš mogoče ti bolj realne informacije.
Odgovori
#10
(09-04-2017, 19:35)Kristian Napisal: OK, moje info so povpraševanje pred dobrim letom in pogovor na letošnji IWA s prodajnim direktorjem (vmes se je spomnil najine korespondence) v Chapius Arms, ki izdeluje te revolverje. Res pa je, da nisem dejansko naročil  zato imaš mogoče ti bolj realne informacije.

Zna biti tudi, da je eno nabavna cena za pravno osebo in druga končna za kupca oziroma fizično osebo, (ki vključuje stroške in provizijo). Kakor koli jaz sem žal pri tej drugi in v 2018.
Odgovori
#11
(09-04-2017, 10:20)kar98 Napisal: Ali morda kdo pozna ta revolver,(baje da so ga francozi nadomestili z s&w 19 za posebne enote   Eek ) ali ga poseduje,cena,dobavljivost,natančnost,ergonomija revolverja ?
Za odgovore se vnaprej zahvaljujem LP
Odličen revolver je tale Manurhin. Izdelava, natančnost, proženje....
Odgovori
#12
Po informacijah, ki sem jih dobil na letošnji IWA po tem, ko se me je usmilil preobremenjeni in zdolgočaseni predstavnik Chapious je čakalna doba za revolver leto dni...

če pa ga čist subjektivno primerjam z novim Kortom mi je Manurhin (pa ne zato ker ga imam) bil bolj všeč.
Odgovori
#13
Ja Manurhin je .... Po novem je Proarmis zastopnik za SLO. Revolverji so naročeni in plačani. Prvi naj bi bili že letos tukaj. So pa za zastopstvo zahtevali določeno količino. Podrobnosti nebi...  Bomo vas pa takoj obvestili, ko kakšen prispe, ker so čakalne dobe različne od modela do modela.

Moram vam tudi napisat, da Smith 14 letnik 75 ali starejši iste luknje dela kot Korth. V mojih rokah na tarči ni razlike.

V prihodnjosti vidim, da bomo morali tudi revolverje sami delat, da bo lažje prit do dobrega kosa. Projekt že teče vendar so pištole sedaj v prioriteti. 

Lp Bojan
PROARMIS d.o.o. Trgovina za strelce in lovce 
Odgovori
#14
(10-04-2017, 22:26)jelen Napisal: Ja Manurhin je .... Po novem je Proarmis zastopnik za SLO. Revolverji so naročeni in plačani. Prvi naj bi bili že letos tukaj. So pa za zastopstvo zahtevali določeno količino. Podrobnosti nebi...  Bomo vas pa takoj obvestili, ko kakšen prispe, ker so čakalne dobe različne od modela do modela.

Moram vam tudi napisat, da Smith 14 letnik 75 ali starejši iste luknje dela kot Korth. V mojih rokah na tarči ni razlike.

V prihodnjosti vidim, da bomo morali tudi revolverje sami delat, da bo lažje prit do dobrega kosa. Projekt že teče vendar so pištole sedaj v prioriteti. 

Lp Bojan

Pol pa še en dober revolver za dinamiko!!! :flak:
Odgovori
#15
Prebral sem veliko mnenj in večina trdi, da tudi Manurhin MR73 od Chapius Arms ni več to kar je bil tisti odličen stari MR73. Naj bi tudi tukaj veljalo podobno, kot pri starem dobrem Korthu in novi različici Kortha, ki je le bleda senca stare slave, razen cene seveda! Zanimajo me pa predvem izkušnje v kolikor jih kdo ima z različico MR38 MATCH. V čem je smisel da je pri tem revolverju cev dolga 5"3/4 in ne 6", kot na primer pri MR73? Prav tako pa me zanima tudi mnenje lastnikov omenjenih revolverjev ali mislijo, da je kakšna razlika v natančnosti teh dveh modelov v kolikor se iz njiju strelja strelivo 38WC? Kot je bilo že objavljeno bosta omenjena modela na voljo pri Proarmisu za približno 2300 evrov. Pripenjam pa še link kakšne so cene teh revolverjev v tujini. Seveda je potrebno k tem cenam prišteti še vse stroške uvoza.
https://www.armurerie-lavaux.com/Armes-c...-MANURHIN/
Odgovori
#16
Imel v posesti MR38 Match, trenutno pa imam v omari Korth-a iz 80tih let. Zakaj v omari? Ker je v Sloveniji težko najti bebca ki bi plačal zanj. Oba sta lepa na pogled, to je pa tudi vse. 
Sta pa oba dobra hrana za ego. Na tarči so pa zadetki enaki kot tisti iz kake stare 14ke, zkr-ja ali rossi-ja.
Osebno menim, da njuna uporabna vrednost niti približno ne opravičuje cene. 
Zdaj, ko sem se osebno prepričal, nebi plačal niti jurja.
Odgovori
#17
(22-10-2017, 19:16)Stanac Napisal: Sta pa oba dobra hrana za ego. Na tarči so pa zadetki enaki kot tisti iz kake stare 14ke, zkr-ja ali rossi-ja.
Osebno menim, da njuna uporabna vrednost niti približno ne opravičuje cene. 
Zdaj, ko sem se osebno prepričal, nebi plačal niti jurja.

Eno redkih poštenih mnenj. Drugi vsak svoje hvali.
Je pa res. Ego je drag hudič. Marsikoga gloda. Rezultat na tarči je malo manj pomemben kot dober občutek v glavi .
Odgovori
#18
(22-10-2017, 19:16)Stanac Napisal: Imel v posesti MR38 Match, trenutno pa imam v omari Korth-a iz 80tih let. Zakaj v omari? Ker je v Sloveniji težko najti bebca ki bi plačal zanj. Oba sta lepa na pogled, to je pa tudi vse. 
Sta pa oba dobra hrana za ego. Na tarči so pa zadetki enaki kot tisti iz kake stare 14ke, zkr-ja ali rossi-ja.
Osebno menim, da njuna uporabna vrednost niti približno ne opravičuje cene. 
Zdaj, ko sem se osebno prepričal, nebi plačal niti jurja.

Ja res je pošteno mnenje. Saj so res lepi kosi Manurhin in pa Korth oba sem imel možnost videti in malo prijeti v roke. Verjamem, da so to zelo precizno izdelani kosi in tudi zelo lepi ampak tisti kup € katerega je potrebno odšteti za takšne kose pa je presoja in zmožnost vsakega posameznika. Jaz sem z svojim 14-3 letnik tam nekje 1972 čisto zadovoljen malo sem ga še dodelal in je čisto uredu kos. Sploh pa me veseli,da sem, ga dobil za 121€ in to dobro ohranjenega. Pa tudi 100-ka je že padla z njim. Ne verjamem pa,da bi z kakšnimi elitnimi kosi kaj dosti boljše streljal kot s tem starim 14-3. Pa mimogrede obstaja še tudi kaj drugega elitnega ali vsaj po ceni podobnega kot sta Korth in Manurhin.

https://www.janzrevolver.com/products

LP
Odgovori
#19
no, potem ste verjetno tudi v odnosih z ženskami tako praktični. Zakaj bi se ukvarjal s tako, ki je bolj zahtevna, če pa lahko imaš tako poceni, malo bolj ofucano, pobuškano po vogalih, tako iz leta 19XY, ki si jo dobil za pest kikirikijev. Skuha, opere, sekspa kot seks,  itak ni kej posebnega. Res je brezveze imeti čedno in postavno babnico, tako k je bolj zahtevna ampak jo je veselje pogledat v postelji...

Imel Smitha, zdej imam Manurhina MR38. Čeprav nisem streljal preciznjaka že par let, mi je MR38 še vedno veselje vzet v roke. Ta kos bo definitivno zadnji šel do hiše...
Odgovori
#20
Tokrat si pa malo falil, Kristian.  Žensko primerjat z kosom orožja? Tista, ki ti pade v oko lahko lepo paše tudi v roke koga drugega. Pa tista dražja ni nujno tudi boljša.
In sploh ne drži, da je ista vsem všeč. Revolver pa je, če odmislimo ceno.
Da ne bomo med oglasi za prodajo odprli še kakšno drugo rubriko.  Whistle
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)