Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sig Sauer P226 v 229 ali P320 v 365
#1
Smile 
Pozdravljeni!

Načrtujem nakup prve pištole. Po branju/gledanju videov/splošni raziskavi sem se navdušil nad Sig Sauer izbiro.

Dlani imam be-ravno-ogromne. Glock 17 vanje paše, ampak "grip" bi bil pa verjetno boljši s čim manjšim. 

Mikavna sta mi oba: striker in/ali SA/DA možnost, zato imam težave ali bi šel po poti dvojke in potem zbiral velikost, ali na trojko...

Sprva nimam namena tekovati, to mogoče nekoč pride, ko bo dovolj časa za resne treninge. Zaenkrat: tarče in (upam) dinamika.

Bomvesel vsakršnega nasveta.
Odgovori
#2
Dej probaj vprašat/ napisat tako, da bo bolj razumljivo...
"Dlani imam be-ravno-ogromne. Glock 17 vanje paše, ampak "grip" bi bil pa verjetno boljši s čim manjšim. "......... imaš velike roke ali ne? ....ti glock paše v roke ali bi si želel manjši ročaj?

"..bi šel po poti dvojke ali na trojko....."    ????

Ne razumem prav nič. Eek
Odgovori
#3
Dlani imam manjše. 17ka paše not, ampak verjetno bi malce manjši ročaj bil boljši.

Sig Sauer ima več serij. Serija 2 ima kladivce in SA/Da delovanje. Serija 3 je striker.
Odgovori
#4
Še to: a ima kdo 320-ko? Je "varna"? 

Prebral sem kar nekaj, pogldal videe, ampak če je tu kdo, ki pištolo dejansko ima in je pripravljen deliti, bom vesel. Ker mi je bolj verodostojna informacija kot neka iz tujine...
Odgovori
#5
Kaj pa pomeni varna? Če ti bo eksplodirala v roki pri streljanju? Glede na to da Sige uporablja kup policij in vojsk je to najbrž malo verjetno.
Če ti pa bo jih boš pa tožil in pokasiral. ? 

Zakaj kar v nakup. Na strelišču v Ljubljani lahko streljaš z Arexovimi Rexi, ki so kopija Siga. Imajo tudi nekaj HS pa lahko preveriš kako se strelja s strikerji. Ni zastonj ampak znanje itak nima cene.
Odgovori
#6
Hej.

Am...a maš 320ko? Ker, če jo imaš, potem verjetno veš o čem govorim... ker je cela drama bla okrog tega. Ampak je fajn mal postat, a ne?

In dajat kao nasvete. Mislm... vprašam preprosto vprašanje. En se jav, ne ve razlik med 2 in 3 Sigi. Super. Vprašam glede 320. En se jav, pametuje. Wtf, a tle se sam pametuje, al kdo res ma in loh da nasvet. Ne sam nabijanja postov.
Odgovori
#7
Hahaha, 

potem, ko izkažeš nevednost, daješ pa minuse na ugled. Res, top, top! Kakšna sofisticiranost, klasa...
Odgovori
#8
A, nisi bil ti. Je bil thunder. Isto top.
Odgovori
#9
320 nej bi zdej poštimal. Mel so težave ker ni bila "drop-safe". Sam sem streljal z njo, men ni nč posebnega.

Imel sem P229, 9mm non-rail. Super zadevca sam za tekme mi DA-SA ni sedel. Sem še na striker, se pravi Glock.

Glock je meni zakon. Dela, ergonomsko mi pa tudi sede ko sem se navadil. Opremo zanj ni problem dobit, ima vsaka štacuna pri nas in na spletu.

Osebno mi je všeč Sig 365 vendar sem tudi za to pokalico slišal/videl da so pri določenih serijah bile težave z finišem, pač zadevo je napadala rjavica.
Odgovori
#10
Imam isto vprašanje ali dilemo kot OP. 

@Rudi: 320 naj bi imela težave, da se pištola samodejno sproži. Število primerov krepko presega tipične situacoje, ko se to zgodi zaradi nepazljivosti. Vojska je sicer izbrala 320 za service pistol, ampak policija pa... ogromno je tožb zaradi samodejne sprožitve. Veliko policije je že opustilo 320. Sig Sauer je izdal popravek, vztrajal, da to ni odpoklic in da so krivi uporabniki sami... 

Ne vem kaj naj si mislim. Seveda je pravilna raba edina pot, da si ne odstreliš jajc, ampak če si jih (lahko) kljub pravilni rabi pa... ni ravno v redu. Kot rečeno obseg težav bistveno presega običajno "pizdenje" zaradi nesreč ob nepravilni rabi. Zato bi tudi jaz z veseljem slišal od koga, ki jo ima in uporablja. Ali pa je naredil bolj podroben research od mene. OP?

@AR15: hvala za prispevek. Glock sem probal, je super, ampak že deset let si za prvo pištolo želkm Sig Saurja. In me matra ali je 320 dovolj varen in je striker boljši za prvo pištolo, ker vedno isti stisk sprožilca. Ampak v isti sapi mi je 229 zanimiv.

A je na forumu kdo, ki ima ali je sprobal 320 in/ali 229. Glede vprašanja OPa sem bil prsenečen, da se še nekdo s tem vprašanjem ukvarja. Tako da je tu mogoče tudi kdo, ki zna povedati glede Sig Sauerjev.
Odgovori
#11
(29-04-2024, 10:29)Črtomir Napisal: Pozdravljeni!

Načrtujem nakup prve pištole. Po branju/gledanju videov/splošni raziskavi sem se navdušil nad Sig Sauer izbiro.

Dlani imam be-ravno-ogromne. Glock 17 vanje paše, ampak "grip" bi bil pa verjetno boljši s čim manjšim. 

Mikavna sta mi oba: striker in/ali SA/DA možnost, zato imam težave ali bi šel po poti dvojke in potem zbiral velikost, ali na trojko...

Sprva nimam namena tekovati, to mogoče nekoč pride, ko bo dovolj časa za resne treninge. Zaenkrat: tarče in (upam) dinamika.

Bomvesel vsakršnega nasveta.

 Moj nasvet...prvo preskoči in kupi drugo, oziroma neki od Glocka. Smile
Odgovori
#12
(30-04-2024, 20:45)jabolko Napisal:
(29-04-2024, 10:29)Črtomir Napisal: Pozdravljeni!

Načrtujem nakup prve pištole. Po branju/gledanju videov/splošni raziskavi sem se navdušil nad Sig Sauer izbiro.

Dlani imam be-ravno-ogromne. Glock 17 vanje paše, ampak "grip" bi bil pa verjetno boljši s čim manjšim. 

Mikavna sta mi oba: striker in/ali SA/DA možnost, zato imam težave ali bi šel po poti dvojke in potem zbiral velikost, ali na trojko...

Sprva nimam namena tekovati, to mogoče nekoč pride, ko bo dovolj časa za resne treninge. Zaenkrat: tarče in (upam) dinamika.

Bomvesel vsakršnega nasveta.

 Moj nasvet...prvo preskoči in kupi drugo, oziroma neki od Glocka. Smile

Glock bo definitivno prišel na vrsto :) Kar sem jih gledal so mi zelo všeč njihove subcompact variante. 

Nekako sledim logiki, lahko me popravite, seveda, da prvo železo naj bo železno. Ko natreniram, da bo strel v tarči in ne okrog, z železom, pride nekaj kompaktnega od Glocka za dinamiko, defence. Drži, lahko bi od začetka šel na to in začel s subcompact Glockom, ampak že zdaj vem, da ne bom ostal samo na enem kosu. Zato sem razmišljal, da prvi kos železo in tu bi šel s Sigpm, potem pa Glock.

Dva prijatelja sta strelca; en s Sigom, drugi CZ. CZ me privlači, ampak Sig me bolj. Nisem še čisto prepričan ali striker ali kladivce, ampak me trenutno vleče bolj k slednjemu. Sploh, ker imam iste pomisleke kot OP. 

@Ar-15: sem bral, da so odpravili težave glede drop-safety težav, ampak potem spet, da ne čisto... 

Absolutno mislim pred nakupom vse opcije prijeti v roko, če bo možnost v društvu tudi poskusiti... Ampak nekje moraš začeti, zato najprej vprašam. Ker neke ideje kaj bi, moraš imeti. Ob vsej izbiri je verjetno dobro imeti želje, pa potem sprobat, kot samo sprobat vse. Ker vsega je veliko :)
Odgovori
#13
Če bi rad prvo železno striker pištolo imaš na razpolago kar nekaj dobrih kosov:

-Walther PDP all steel
-Canik SFx RIVAL-S
-S&W M&P M2.0
Odgovori
#14
Oj.
Jaz imam 320 x five legion, izredno zadovoljen ker se lepo drži v roki pa tudi strelja z njo.
V gripu ima uteži.
Meni ni nikoli streljala sama pa tudi zastojev z pištolo ni bilo razen tistih ki niso bili pravilno krimpani pri polnjenju.
Imam pa tudi walther pdp 5.1 pro z zamenjanimi vzmetmi v zaklepu.
Se pa s sigom lepše strelja.
Odgovori
#15
Imam P320 Compact že kar nekaj let. Zaenkrat sem še živ in zdrav, nikoli še ni streljala sama. Tudi na nekaj dinamičnih tekmah pred leti ne. Res pa je, da z njo nikoli nisem igral frizbija in je metal naokoli.
Luštna zadeva, ki me je ob nakupu privlačila bolj kot Glock in sem jo iz tega razloga tudi vzel.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)