Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akila ali Victrix
#1
Pozdravljeni.
Sem pred nakupom nove puške in sem se znašel v eni rahli dilemi. Kolebam med Akila Alfa v in Victrix Gladio x v kalibru 6.5 Credmoor. Zato sprašujem vse tu na forumu,če ima kdo izkušnje oz. kakšne reference na ti dve puški in vaše mnenje katero bi se bolj splačalo kupiti? V naprej se zahvaljujem na odgovore in priporočila.

Lp
Odgovori
#2
(30-03-2024, 18:42)Hanibal1 Napisal: Pozdravljeni.
Sem pred nakupom nove puške in sem se znašel v eni rahli dilemi. Kolebam med Akila Alfa v in Victrix Gladio x v kalibru 6.5 Credmoor. Zato sprašujem vse tu na forumu,če ima kdo izkušnje oz. kakšne reference na ti dve puški in vaše mnenje katero bi se bolj splačalo kupiti? V naprej se zahvaljujem na odgovore in priporočila.

Lp

To so precej nišne zadeve, nisem niti našel ali so custom zaklepi ali so kopija kaksnih drugih, recimo rem700.
Jaz predlagam da pogledate kakšno drugo puško, ki ima potem toliko boljši support pri dodatkih.
Recimo Tikko, Bergaro,....
Za tak denar si lahko sestavite odlično zadevo s točno željenimi komponentami ( šasijo/kopito, trigger,...) glede na namen.
Odgovori
#3
https://www.brownells-deutschland.de/DEL...-100042409

https://www.brownells-deutschland.de/SOL...ION-RIFLES

Ene ne bi imel iz principa, ker mi je tujec brez popusta ponudil izdelek 830€ ceneje kot oni, druga pa ker sem na lastne oči videl, da je zaštekala z AW magazinom in tovarniško municijo in po besedah lastnika ko je levi naboj na vrsti ni bilo prvič.

Ne dobiš pa pol kurca nič custom za ta denar razen najbolj poceni Tikko da prideš do zaklepa, evropsko cev in če se te Klemen usmili in najdeš dovolj ugodno šasijo (večina odpade) si morda znotraj budgeta 3100€ od Gladio X.

Za kaj bi rabil puško ? 
Za plinkat ?
Bit nekonkurenčen na golaž tekmah ?
Klat ruse, al kogar pač plačajo atm ?
Za vsak slučaj ? WSHTF ?

Ker drugače obstaja za vsako disciplino bolj primerna puška, za ene so celo zelo neprimerne ker so preveč rear heavy in bi moral res že smešne rešitve najdt za to rešit.
Odgovori
#4
(31-03-2024, 18:48)lovro14 Napisal:
(30-03-2024, 18:42)Hanibal1 Napisal: Pozdravljeni.
Sem pred nakupom nove puške in sem se znašel v eni rahli dilemi. Kolebam med Akila Alfa v in Victrix Gladio x v kalibru 6.5 Credmoor. Zato sprašujem vse tu na forumu,če ima kdo izkušnje oz. kakšne reference na ti dve puški in vaše mnenje katero bi se bolj splačalo kupiti? V naprej se zahvaljujem na odgovore in priporočila.

Lp

To so precej nišne zadeve, nisem niti našel ali so custom zaklepi ali so kopija kaksnih drugih, recimo rem700.
Jaz predlagam da pogledate kakšno drugo puško, ki ima potem toliko boljši support pri dodatkih.
Recimo Tikko, Bergaro,....
Za tak denar si lahko sestavite odlično zadevo s točno željenimi komponentami ( šasijo/kopito, trigger,...) glede na namen.

Voere Akila Edition = Akila Alpha  https://www.voere-shop.com/shop/Modelle-c127633030

Victrix ima vse svoje. Ima opcije z AW ali AICS nabojniki , če hočeš zaneslijivo se v vsem razen AI in kak Impact precision držiš AICS

AW nabojniki niso za vsak sistem , a če je višina pravilno nastavljena so najbolj zanesljivi ker je nabojnik podprt spredaj in zadaj lako po mili volji naslanjaš nanj. A kot rečeno ni za vse sisteme ali šašije saj rabi pravilno nastavitev višine utrjevala in  izrez v zaklepišču
Odgovori
#5
(01-04-2024, 00:18)SU84 Napisal: https://www.brownells-deutschland.de/DEL...-100042409

https://www.brownells-deutschland.de/SOL...ION-RIFLES

Ene ne bi imel iz principa, ker mi je tujec brez popusta ponudil izdelek 830€ ceneje kot oni, druga pa ker sem na lastne oči videl, da je zaštekala z AW magazinom in tovarniško municijo in po besedah lastnika ko je levi naboj na vrsti ni bilo prvič.

Ne dobiš pa pol kurca nič custom za ta denar razen najbolj poceni Tikko da prideš do zaklepa, evropsko cev in če se te Klemen usmili in najdeš dovolj ugodno šasijo (večina odpade) si morda znotraj budgeta 3100€ od Gladio X.

Za kaj bi rabil puško ? 
Za plinkat ?
Bit nekonkurenčen na golaž tekmah ?
Klat ruse, al kogar pač plačajo atm ?
Za vsak slučaj ? WSHTF ?

Ker drugače obstaja za vsako disciplino bolj primerna puška, za ene so celo zelo neprimerne ker so preveč rear heavy in bi moral res že smešne rešitve najdt za to rešit.

Puško bi rabil za plinkanje in pa mogoče kako low end lokalno tekmo saj se zavedam,da v tem cenovnem rangu ni za pričakovat vrhunskega kosa orožja. Predvidevam,da je štekal Victrix glede na to,da ima Akila AICS nabojnike?

(01-04-2024, 15:31)mr.T Napisal:
(31-03-2024, 18:48)lovro14 Napisal:
(30-03-2024, 18:42)Hanibal1 Napisal: Pozdravljeni.
Sem pred nakupom nove puške in sem se znašel v eni rahli dilemi. Kolebam med Akila Alfa v in Victrix Gladio x v kalibru 6.5 Credmoor. Zato sprašujem vse tu na forumu,če ima kdo izkušnje oz. kakšne reference na ti dve puški in vaše mnenje katero bi se bolj splačalo kupiti? V naprej se zahvaljujem na odgovore in priporočila.

Lp

To so precej nišne zadeve, nisem niti našel ali so custom zaklepi ali so kopija kaksnih drugih, recimo rem700.
Jaz predlagam da pogledate kakšno drugo puško, ki ima potem toliko boljši support pri dodatkih.
Recimo Tikko, Bergaro,....
Za tak denar si lahko sestavite odlično zadevo s točno željenimi komponentami ( šasijo/kopito, trigger,...) glede na namen.

Voere Akila Edition = Akila Alpha  https://www.voere-shop.com/shop/Modelle-c127633030

Victrix ima vse svoje. Ima opcije z AW ali AICS nabojniki , če hočeš zaneslijivo se v vsem razen AI in kak Impact precision držiš AICS

AW nabojniki niso za vsak sistem , a če je višina pravilno nastavljena so najbolj zanesljivi ker je nabojnik podprt spredaj in zadaj lako po mili volji naslanjaš nanj. A kot rečeno ni za vse sisteme ali šašije saj rabi pravilno nastavitev višine utrjevala in  izrez v zaklepišču

Kako se obnese Voere sistem? So znane kakšne hibe oz. kaj podobnega?
Odgovori
#6
Sabatti Tactical EVO Black Cal. 6.5 Creedmoor - Carabina Bolt Action (armeriaregina.it)

Boris the Blade - Weight is a sign of reliability (youtube.com)
Odgovori
#7
(01-04-2024, 16:16)Hanibal1 Napisal: Kako se obnese Voere sistem? So znane kakšne hibe oz. kaj podobnega?

Voere je osnovi zasnovan za menjalne cevi , zato ima menjalno glavo zaklepa , a tega nihče na rabi. Drugače ni nič narobe z njim . 

Sam bi vrjetno vzel Victrix če že te dve gledaš , zastopnik je za Voere in Victrix isti tako, da ga lahko vprašaš.

Drugače pa če greš sestavljat ima Voere Victor 3 ocevljen Rem700 kompatibilen sistem , Bergara Premier ocevljen sistem je prav tako rem700 kompatibilen  tako da je velika ponudba šasij in kopit za njih 

Tako malce za plinkat ,pa Sabatti ponuja best bang for the buck , zaklep je po občutku sicer v tolerancah kot na kakem mosin nagantu iz druge vojne , a imajo pogosto zelo dobre cevi in so zelo natančni.
Odgovori
#8
(01-04-2024, 22:06)mr.T Napisal:
(01-04-2024, 16:16)Hanibal1 Napisal: Kako se obnese Voere sistem? So znane kakšne hibe oz. kaj podobnega?

Voere je osnovi zasnovan za menjalne cevi , zato ima menjalno glavo zaklepa , a tega nihče na rabi. Drugače ni nič narobe z njim . 

Sam bi vretno vzel Victrix če že te dve gledaš , zastopnik je pa tako za Voere kot Victrix isti tako, da ga lahko vprašaš.

Drugače pa če greš sestavljat ima Voere Victor 3 ocevljen Rem700 kompatibilen sistem , Bergara Premier ocevljen sistem je prav tako rem700 kompatibilen  tako da je velika ponudba šasij in kopit za njih 

Tako malce za plinkat ,pa Sabatti ponuja best bang for the buck , zaklep je po občutku sicer v tolerancah kot na kakem mosin nagantu iz druge vojne , a imajo pogosto zelo dobre cevi in so zelo natančni.

ja ampak le v 308 win  Smile
Odgovori
#9
Drugače imaš pa tudi Cadex Puške, iz Kanade. Pri 365+ jih pa dobiš.

lp
Odgovori
#10
Cadex ima pa takšno ceno, da če nisi nabavnik od Policije ali Vojske in nimaš pojma kaj zares rabiš, je bolje full custom z najboljšimi komponentami.
Odgovori
#11
No vse kar je AI, Cadex, Voere, Victrix, HK in podobno kar je brand je če hočeš dobro puško 6k+ Imaš pa od vseh teh proizvajalcev tudi tako za 3k.

lp
Odgovori
#12
(02-04-2024, 21:23)Unknown Napisal: No vse kar je AI, Cadex, Voere, Victrix, HK in podobno kar je brand je če hočeš dobro puško 6k+ Imaš pa od vseh teh proizvajalcev tudi tako za 3k.

lp

No ja , dost teh zadev je precej neuporabnih izven dvosmernega strelišča

Za športno rabo se da sestavit precej boljše.
Odgovori
#13
Dobro AT-XC je top za vse, samo tovarniško omejena na 6.5, ni 6mm variante, pa precej nad budgetom
Odgovori
#14
(03-04-2024, 12:03)SU84 Napisal: Dobro AT-XC je top za vse, samo tovarniško omejena na 6.5, ni 6mm variante, pa precej nad budgetom

Ja res je 

Se pa včasih vprašaš tud pri dobavi komponent kok se hecat z fabrškimi 

Včeraj ponovno preverjam pri Vute a bo kaj z naročenim ocevljenim mehanizmom ali ne in dobim odgovor, da naslednjo pošilko pričakujejo v Maju a bo roba zraven ali ne pa ne vedo .. Shhh

Ocevljen mehanizem sem naročil Oktobra ali Novembra in če se me usmilijo mogoče enkrat v Maju dobim,ali pa tudi ne saj je bilo teh obljub že ene par. Prav tako bo takrat blizu pretečenega nabavc.

Tako de me pocasi mineva in se mogoče odločim kar za custom sistem.Ker se mi res ne zdi več kot pol leta čakat na veleserijski kos.
Odgovori
#15
Nekaj ti hoče povedat, da ne kupuj tistega s... :)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)