Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bedding po domače :)
#1
Wink 
Pozdravljeni

Bližala se je tekma MK optike 50 metrov,zato sem pred njo odšel malo potrenirat sebe. Med testiranjem "ali še znam" sem naletel na malo a prisotno malenkost. Večina jo ne bi nikoli opazila in bi krivila puško,strelivo,vreme,zaspanost,emšo.... Shrug 
Pri streljanju na tarčo po 3 strele se je konstantno videlo da nakaj ni tako kot mora bit.  Think
Krivil sem sebe kot prvo,ker v puško verjamem nisem razmišljal o njej.
Vse kar sem naredil na vse možne načine ni in ni bilo pravega rezultata na tarči, po 3 urah  in 400 strelih sem bil čisto na koncu z upanjem v sebe.
Med testiranjem sem uporabil tudi različna streliva,da bi našel tisti manjkajoč košček sestavljenke. 
- kaj pa če ji strelivo ne odgovarja? (prej je delovalo normalno ,zdaj zajebavaaaa nemogoče )
- kaj je z mano narobe? 
- kje delam napako? 
- .......... Wall

Pri zadetkih je bilo takole, center potem v 8 in nato v 9 ali nekam v čist tretjo smer  Wall ,center 2x in potem 8   Wall
Enake simptome je prikazovalo drugo strelivo.
Streliva katero sem uporabil je bilo ;
- SK Standard
- SK Rifle Match 
- Lapua X

Na koncu mi je ostalo nekaj nabojev, za test iz zajebancije na 100 metrov (izbral točko na tarči in sprožil, zadetki so bili nižji ampak mene je zanimala samo grupa).
Grupa je bila katastrofa,okrog 6 cm.Po končanem testu sem odšel domov z mislijo v glavi "nekaj ni v redu".
Po dolgotrajnem razmišljanju sem ločil kopito od želeja in pregledal proženje in ostalo. Vse je bilo PB potem pa  Happy  sem opazil naslednje.
Kopito se je lepo prilegalo zaklepišču,pri stegovanju vijakov pa sem opazil razliko.
Vijaka sta se stegovala in stegovala zelo počasi je naraščala sila željenega momenta.
Ostalo mi ni drugega kot, da jo rešim z Ballistolom.

Prvo se očisti naležna površina zaklepišča v kopitu z alkoholom ali acetonm (večkrat),da postane svetlejši od ostalega lesa. Pri čiščenju se opazi,da topilo izpodriva staro maščobo ali olje iz lesa na površje,postaja svetlejši in malenkost "kosmat". Do "kosmatega" simptoma pride,ker se vlakna lesa postavijo po koncu.

[Image: img20190602165840resized.jpg]

Kopito se na debelo pošprica z Ballistolom in pusti da se ta vpije v les ( v mojem primeru po 8 minutah ni bilo več nič ballistola zato sem ponovil vajo).
Med tem sem očistil kovino in podmazal proženje,do bo delovalo BP še dolgo dolgo let.

[Image: img20190602170938resized.jpg]

Po približno 10 minutah sem sestavil železje z lesom,stegnil vijake in pustil čez noč. Naslednji dan se je vaja povovila, razstavil in pošprical na debelo malo počakal in sestavil. Vijaka torex T25 sta se lepo približala in stegnila do željenega momenta (z občutkom seveda)  brez nepotrebnega stegovanja.

Po čiščenju  Mrgreen 

[Image: img20190602175305resized.jpg]
[Image: img20190602175315resized.jpg]

Naslednji dan z zadnjim upanjem, se je pokazal poplačan trud .
(3x strel v eno tarčo)

[Image: img20190524160344resized.jpg]


na 100 metrov  Slam  Thumbup  (meril v točko pod njo približno 40 cm obesil papir za test grupe 5-tih strelov )

[Image: img20190524152337resized.jpg]

Zdaj deluje z enakim strelivom kot pred posegom ;
- SK Standard in Lapua X v isto grupo in mesto
- SK Rifle Match 1 cm nižje od SK Standard in Lapua X

Zdaj pa akcija po medalje  Mrgreen  BBB deluje.

Lep pozdrav z domačih delavnic 
Trunkelj
Odgovori
#2
Lepo da ti je uspel, sam nekak dvomim da bo balistol "ostal" v lesu. Zdele je kopito napito s tekocino ki bo shlapela, govorim na pamet ampak zihr ima manjh kot 10% suhe snovi, kar bo ostalo po susenju balistola v kopitu. Napil si celice ki imajo prostor za vezano in prosto vodo, ki se bo posusila. Problem bo prisel nazaj. Kopito naj bi bilo suho pod, 6-10%.. in povrsina zaprta za vlago, potem les ostane miren.
Sporoc cez kak mesec ce bo se vedno delovalo.
Odgovori
#3
Kaj ko bi domače zamenjal za obisk Merkurja ali pa MM shopa pa kupil zadevico ki sliši na ime Loctite Hysol (3475(1) serija če me spomin ne vara) pa da ne delaš čarovnij s Balistolom (sem slišal da ga majo neki Jagri tud za hemeroide mazat in baje dela!) boš vsaj na dolgi rok bolj happy - mi pa tud k boš slike posega objavil...
Odgovori
#4
Čez kak mesec, dva ko se bo vse skup posušilo, bo problem večji ker je les napit z maščobo. Če boš hotel narediti kvaliteten epoxy bedding boš tako moral porezkat ven ves les ki ni suh in potem luknjo zapolniti z bedding maso.
Lahko je Loctite Hysol 3475 A+B  (dobiš tudi v trgovini Tinex) ali pa se lotiš domače mešanice z epoxy smolo, gostilom in inox prahom. Prva je že pripravljena, druga pa ti omogoča malo bolj prilagajanja tvojim željam.
Odgovori
#5
Zgleda da tole ne bo po MA19 standardu
Odgovori
#6
Bedingov sem do sedaj naredil že med 40 in 50  a to je tudi zame nova 'metoda' ,pa nebi se preveč zanašal na dolgoživost te metode , kot je že omenjeno Loctite Hysol 3475 , sicer drag material a ga je za ene 3-4 beddinge v enem paketu. Poleg samega beddinga so pomembni tudi pillarji saj drugače je tenzija vijakov odvisna od stanja lesa
Odgovori
#7
Pozdravljeni, malo z zamudo odgovarjam.
Hvala za nasvete in pomoč,  Thumbup se zavedam da je bila to kratkoročna rešitev ampak 3 dni pred tekmo sem dobro rešil.
Tudi v MM  sem poklical in jo naročil, objavim slike v nadaljevanju - domačega beddinga z Loctitom.  Thumbup
Preden pa ga dobim,bom pozoren koliko časa bo Ballistol "obdržal" dobro naleganje in "grupiranje".  

[Image: 124210938.jpg]


https://www.youtube.com/watch?v=WW-HUCg3Ko4
https://www.youtube.com/watch?v=AEyB9USP-cw


Mato ; "sem slišal da ga majo neki Jagri tud za hemeroide mazat in baje dela!"  Rofl  Bow   Thumbup 


Lp 
Trunkelj
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)