Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kateri kosi orožja so na sliki?
#1
Mediji so poročali, da je bilo v romskem naselju opravljena hišna preiskava in zaseženo nekaj kosov orožja, za katere naj bi imel lastnik dovoljenje za nošenje oz. šport.

Na 24ur so poročali naslednji zasežen seznam:

Citat:1. Dve pištoli znamke CZ M57 (Tokarev), kalibra 7,62 mm;
2. pištolo znamke CZ M70, kalibra 7,65 mm;
3. pištolo znamke ISSC M22, kalibra LR 22 mm;
4. polavtomatsko puško znamke Češka Zbrojevka 858 Tactical 4P, kalibra 7,62 mm;
5. pištolo znamke Zastava Arms CZ 999 Scorpion, kalibra 9 mm Parabellum.

In zraven je pripeta še slika (v priponki), pod katero piše


Citat:Policija nam je sporočila, da so policisti policijske postaje Črnomelj v torek dopoldne, na podlagi odredbe Okrajnega sodišča v Črnomlju, opravili hišno preiskavo pri 46-letniku iz okolice Črnomlja in pri tem zasegli skupaj šest kosov orožja. FOTO: PU Novo mesto

A sem edini, ki se mu tale seznam ne ujema s sliko?


Priponke Male slike
   
Odgovori
#2
(07-02-2019, 11:04)romunov Napisal: Mediji so poročali, da je bilo v romskem naselju opravljena hišna preiskava in zaseženo nekaj kosov orožja, za katere naj bi imel lastnik dovoljenje za nošenje oz. šport.

Na 24ur so poročali naslednji zasežen seznam:

Citat:1. Dve pištoli znamke CZ M57 (Tokarev), kalibra 7,62 mm;
2. pištolo znamke CZ M70, kalibra 7,65 mm;
3. pištolo znamke ISSC M22, kalibra LR 22 mm;
4. polavtomatsko puško znamke Češka Zbrojevka 858 Tactical 4P, kalibra 7,62 mm;
5. pištolo znamke Zastava Arms CZ 999 Scorpion, kalibra 9 mm Parabellum.

In zraven je pripeta še slika (v priponki), pod katero piše


Citat:Policija nam je sporočila, da so policisti policijske postaje Črnomelj v torek dopoldne, na podlagi odredbe Okrajnega sodišča v Črnomlju, opravili hišno preiskavo pri 46-letniku iz okolice Črnomlja in pri tem zasegli skupaj šest kosov orožja. FOTO: PU Novo mesto

A sem edini, ki se mu tale seznam ne ujema s sliko?


Slika se ujema s seznamom.

Pri kateri vrsti orožja si v dilemi ?
Odgovori
#3
Meni se zdi, da je na sliki vse po seznamu: 858 oziroma Vz 58 zgoraj, dva tetejca, ena čebeilca, CZ 999 levo, ISSC M22 desno spodaj.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#4
Aha, vidim kaj me je zavedlo. Pri ISSCjki sem gledal samo cev in "firing selector", pa sem sklepal, da to pa že ni .22. :) Pa tist gumb za odstranit zaklep je strašno podobn kot pri glocku. Tko na daleč je bil skoraj glock18 (sam bolj čokat).
Odgovori
#5
http://www.dolenjskanews.com/foto-razkaz...-policije/
Odgovori
#6
(07-02-2019, 12:26)pacman87 Napisal: http://www.dolenjskanews.com/foto-razkaz...-policije/

To majo cigani tam? Pa to je neverjetno. Modernizirali so se.

Ker nazadnje, kar sem jaz bil tam, to je bilo 10+ let nazaj, so z M48 brez obloge pokali na svatbah. Puške so bile nevarne v obeh smereh: pred cevjo in za cevjo.

(08-02-2019, 03:10)bbbbbb2011 Napisal:
(07-02-2019, 12:26)pacman87 Napisal: http://www.dolenjskanews.com/foto-razkaz...-policije/

To majo cigani tam? Pa to je neverjetno. Modernizirali so se.

Ker nazadnje, kar sem jaz bil tam, to je bilo 10+ let nazaj, so z M48 brez obloge pokali na svatbah. Puške so bile nevarne v obeh smereh: pred cevjo in za cevjo.

In meli so predelane šibrenice, ki so zagotovo videle boljše čase. In plašilne revolverje povrtane na .22LR, pa take.
Odgovori
#7
Plasilne revolverje navrtane? Verjetno kak 7 letnik. V Zabjaku je standard kalaš full avto, letos za novo leto so prevrtali nov avto pri Avto Slak, na strehi od Adrie imas kugel za reload kolikor hoces. Tko pac je ko imajo doloceni protekcijo drzave oz policija ne opravlja svojega dela...
Odgovori
#8
Bolj je zanimivo to da za navadnega smrtnika je orožni list za varnost skoraj misija nemogoče vem po lastnih izkušnjah sem se bodel 11mesecev z mlini na veter medtem ko za prvorazredne to očitno ni problem.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)