Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock Gen5, menjava vzmeti
#1
Na Glocku (gen5) sem se lotil menjave vzmeti, nabavil sem
Eemann Tech Competition Springs Kit  for GLOCK GEN5.

Proženje je nekoliko mehkejše, pri suhem treningu sem opazil eno zadevo, ki me zelo skrbi:
ko sprožim in držim sprožilec v zadnjem položaju, nato repetiram  in počasi spusim sprožilec,
se varnostni jeziček na sprožilcu (trigger safety) ne zaskoči!

Videti je, kot da bi bila vzmet sprožilca malo premočna in da sila te vzmeti doseže ravnotežje s silo vzmeti udarne igle predno pride sprožilec zadosti daleč naprej, da bi se lahko varnostni jeziček zaskočil.

Kontaktiral sem prodajalca in dobil sledeči nasvet:
"Try to replace the standard trigger spring and shoot some rounds, if the gun is really new this can happen due to tolerances."
Nasvet ni obrodil sadov - stanje je nespremenjeno.

Situacija je tekšna, kot je prikazana v videu:
 
glej interval 3:00 do 3:15.

Kaj menite o tem problemu?
Za suhi trening dobro Dumb , za na strelišče pa Not.
Odgovori
#2
(05-04-2021, 10:34)tastar Napisal: Na Glocku (gen5) sem se lotil menjave vzmeti, nabavil sem
Eemann Tech Competition Springs Kit  for GLOCK GEN5.

Proženje je nekoliko mehkejše, pri suhem treningu sem opazil eno zadevo, ki me zelo skrbi:
ko sprožim in držim sprožilec v zadnjem položaju, nato repetiram  in počasi spusim sprožilec,
se varnostni jeziček na sprožilcu (trigger safety) ne zaskoči!

Videti je, kot da bi bila vzmet sprožilca malo premočna in da sila te vzmeti doseže ravnotežje s silo vzmeti udarne igle predno pride sprožilec zadosti daleč naprej, da bi se lahko varnostni jeziček zaskočil.

Kontaktiral sem prodajalca in dobil sledeči nasvet:
"Try to replace the standard trigger spring and shoot some rounds, if the gun is really new this can happen due to tolerances."
Nasvet ni obrodil sadov - stanje je nespremenjeno.

Situacija je tekšna, kot je prikazana v videu:
https://www.youtube.com/watch?v=2sreTnFVHAU
glej interval 3:00 do 3:15.

Kaj menite o tem problemu?
Za suhi trening dobro Dumb , za na strelišče pa Not.

Ma Željko...a je treba no, pri teh letih bi lahko užival in streljal 
ne pa lovil stotinke z friziranjem do sedaj najboljšega narejenega glocka ...

PS. glej mojega he he Pray


Priponke Male slike
   
Odgovori
#3
(05-04-2021, 12:00)jabolko Napisal: Ma Željko...a je treba no, pri teh letih bi lahko užival in streljal 
ne pa lovil stotinke z friziranjem do sedaj najboljšega narejenega glocka ...

PS. glej mojega he he Pray

Gen5: Najboljši narejen Glock?
Roko na srce: moj  G34 gen 4 ima (zame) boljše proženje od gen 5.

Jabolko, lahko je tebi takšne komentarje pisat, ko pa imaš v G17 vgrajen nek vesoljski sprožilec od Abarth-a
(ali je morda Ferrarija Bow). Se mi kar sline cedijo.
Odgovori
#4
(05-04-2021, 12:22)tastar Napisal:
(05-04-2021, 12:00)jabolko Napisal: Ma Željko...a je treba no, pri teh letih bi lahko užival in streljal 
ne pa lovil stotinke z friziranjem do sedaj najboljšega narejenega glocka ...

PS. glej mojega he he Pray

Gen5: Najboljši narejen Glock?
Roko na srce: moj  G34 gen 4 ima (zame) boljše proženje od gen 5.

Jabolko, lahko je tebi takšne komentarje pisat, ko pa imaš v G17 vgrajen nek vesoljski sprožilec od Abarth-a
(ali je morda Ferrarija Bow). Se mi kar sline cedijo.

Prendis jih ima... Dumb
Odgovori
#5
Pozdravljeni,
Jabolko kakšen sprožilec pa je to?

LP
Odgovori
#6
http://www.kineti-tech.com/glock-triggers-1/
Odgovori
#7
(05-04-2021, 17:04)santo Napisal: Pozdravljeni,
Jabolko kakšen sprožilec pa je to?

LP

To je standarden sorožilec, Jabolko po principu zavrača piljenje in pimpanje orožja, prisega in promovira zgolj velike množine kakovostnega treninga! Menda ne bo pridigal nekaj, počel pa drugo???
Odgovori
#8
(05-04-2021, 19:57)Ljutica Bogdan Napisal:
(05-04-2021, 17:04)santo Napisal: Pozdravljeni,
Jabolko kakšen sprožilec pa je to?

LP

To je standarden sorožilec, Jabolko po principu zavrača piljenje in pimpanje orožja, prisega in promovira zgolj velike množine kakovostnega treninga! Menda ne bo pridigal nekaj, počel pa drugo???

Ljutica ima še kako prav...ampak ko vidiš kaj lep košček pač podležeš, obljubim da ne bom več Shifty

Željko ni Abart niti Ferari...veš kje se delajo Glocki.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#9
Nisem dobil nobenega konkretnega mnenja na odprto temo:

po menjavi vzmeti, ko sprožim in držim sprožilec v zadnjem položaju, nato repetiram  in počasi spusim sprožilec,
se varnostni jeziček na sprožilcu (trigger safety) ne zaskoči!

Ima še kdo podobno izkušnjo?

Kaj menite o tem problemu?
Za suhi trening dobro [Image: dumb.gif] , za na strelišče pa niti pod razno!?[Image: not.gif].
Odgovori
#10
Tastar, ne vem kaj ti ni jasno, rešitev problema na posnetku, ki si ga dal, je prikazan na istem posnetku v nadaljevanju od 3.15min.

Lahko pa tudi pobrusiš tist jeziček za 0.1mm pa bo delal.
Odgovori
#11
Če želiš tovarniško pusti tovarniško, če pimpaš sam pride slej ko prej do tega, razen pri določenih dovršenih in zlatarskih drop in kitih.

Jaz s tem pač živim in se ne obremenjujem, tudi drugi samo da tega ne obešamo na veliki zvon, češ ena izmed varovalk mi ne deluje. Se ve kaj pravijo pravila tekmovanj v dinamiki.  Shifty

Kakorkoli, s tem ali brez velja slednje https://www.youtube.com/watch?v=Vb5quj6ZhJM
“Razvoj strelskega športa je za obrambo domovine zelo pomemben. Zato moramo strelstvo negovati, širiti in podpirati.
Vsak športnik bi moral razen športne discipline, s katero se sicer ukvarja, poznati še strelstvo, kakor bi ga moral poznati tudi vsak naš državljan.”
Odgovori
#12
Preseneča me to, da je set vzmeti sestavljen/izdelan tako, da zadeva ne deluje v redu.

Pozitiven primer: Cesarjev set za Shadowko: vzmeti usklajene, deluje kot urica, cena pa sloh ni zlatarska.

Glede "obešanja na veliki zvon": mislim, da je prav, da se na forumu objavijo zadeve, ki niso O.K.
- da bodo drugi vedeli, kaj lahko pričakujejo.

Za desert pa še odgovor proizvajalca na predstavljen varnostni problem:
"Hi, our competition kit is made for the competitions only and working wihtout any trigger safeties, if you really need a trigger safety you need to replace back some of springs."
Tappingfoot Thumbdown Wall
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)